ועדה רפואית

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

aline :)
יצירת קשר:

ועדה רפואית

הודעהעל ידי aline :) » 18 אפריל 2012 09:55

המפקד שלי המליץ לי ללכת על ועדה רפואית.. כעיקרון אני בטיפולים אצל קב"נית וההמלצות שלה למצב שלי הן :
אם המצב משתפר - אני נשארת בחטיבה.
אם המצב מחמיר - אני יוצאת מהצבא.
אין משהו באמצע לצערי הרב..
הקטע הוא שהיא לא אמרה שום דבר על ועדה רפואית.. ואני שוקלת לפנות שבוע הבא לקרפ"ח אצלי בחטיבה ולהגיד לו את המשקל שלי
(שאגב, אני די בטוחה שאם משקל כזה לא היו מגייסים אותי.. כי אם אני לא טועה המשקל שממנו מגייסים כל חייל זה 43, ואני 3 קילו פחות..)
ולבקש ממנו שיפנה אותי לועדה רפואית..
לדעתם זה צעד נכון או שצריך לעשות משהו אחר?
אורח

Re: ועדה רפואית

הודעהעל ידי אורח » 18 אפריל 2012 17:08

aline :) כתב:המפקד שלי המליץ לי ללכת על ועדה רפואית.. כעיקרון אני בטיפולים אצל קב"נית וההמלצות שלה למצב שלי הן :
אם המצב משתפר - אני נשארת בחטיבה.
אם המצב מחמיר - אני יוצאת מהצבא.
אין משהו באמצע לצערי הרב..
הקטע הוא שהיא לא אמרה שום דבר על ועדה רפואית.. ואני שוקלת לפנות שבוע הבא לקרפ"ח אצלי בחטיבה ולהגיד לו את המשקל שלי
(שאגב, אני די בטוחה שאם משקל כזה לא היו מגייסים אותי.. כי אם אני לא טועה המשקל שממנו מגייסים כל חייל זה 43, ואני 3 קילו פחות..)
ולבקש ממנו שיפנה אותי לועדה רפואית..
לדעתם זה צעד נכון או שצריך לעשות משהו אחר?

אם את רוצה לצאת על תת משקל תתכונני לאכול הרבה חרא.
פרופילניק

Re: ועדה רפואית

הודעהעל ידי פרופילניק » 18 אפריל 2012 17:14

ועדה רפואית היא הגורם המוסמך לשחרור מהצבא על רקע רפואי, כולל נפשי. שחרור מהצבא על רקע נפשי (בהמלצת פסיכיאטר צבאי) עובר דרך ועדה רפואית שנקבעת לאחר החלטת הפסיכיאטר הצבאי, ומאשרת (תמיד) את המלצת הפסיכיאטר. לחלופין אפשר להשתחרר על רקע בריאותי-גופני, גם שחרור זה עובר דרך ועדה רפואית (אני לא יודע למי צריך לפנות, בעיקרון במקרה הזה רופא צריך למדוד גובה ומשקל ולבדוק אם צריך לבצע שינוי בפרופיל, ואני גם לא יודע מה ההליך ועד כמה הוא ארוך או קצר).

טבלת המשקל לגיוס לצבא תלויה בגובה (ולא 43 ק"ג קבוע), ומופיעה כאן בפרסום רשמי:
http://www.justice.gov.il/NR/rdonlyres/32162AEF-A48C-4FF2-9501-79C621BD09B7/3656/6421.pdf
אם את מתחת למשקל המינימלי, ככל הנראה יתנו לך פרופיל 24 (שחרור זמני). לאחר שנה, אם לא יחול שיפור במשקל, כתוב שם שתקבלי פרופיל 21 (שחרור קבוע). אם יחול שיפור - ייתכן שתגויסי שנית.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 15 אורחים