שאלה על השלכותהם של פרופילים שונים.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אבי
יצירת קשר:

שאלה על השלכותהם של פרופילים שונים.

הודעהעל ידי אבי » 28 מרץ 2012 11:09

שלום, קוראים לי אביעד ואני בדרך לקבלת פרופיל שחרור מהצבא מהקב"ן. אני שירתתי לצורך העניין שנה וחצי ויש לי עוד כשבועיים פגישה עם הפסיכיאטר. בעקרון, אני מניח שאני אצא על דיכאון, זאת בטח אומרת שאני אקבל פרופיל 21. אך הקב"ן עדיין לא אמר לי על איזה סעיף בדיוק הוא מתכנן להוציא אותי.
היה לי חשוב לדעת מהו הפרופיל עם ההשלכות המזעריות ביותר על האזרחות. ואני מקווה שאולי יהיה מקום בפגישה הצפויה עם ההורים לנסות ולבקש את אותו הפרופיל במידה וזה אפשרי.

בנוסף על כן, אם זה המקום הנכון לשאול את השאלה- הייתי רוצה לדעת מהם בדיוק הדברים שאני אקבל מהצבא (למשל גובה המענק ותעודת שירות חלקי או מלא וכו'...) במידה ואני יוצא מהצבא. כאמור, אני שירתתי שנה ו-6 חודשים בתור תומך לחימה.

תודה מראש!
5468
יצירת קשר:

Re: שאלה על השלכותהם של פרופילים שונים.

הודעהעל ידי 5468 » 28 מרץ 2012 12:41

פרופיל 21 על דכאון הוא הכי טוב, פשוט מאוד בגלל שזה "פטור רפואי" ואף אחד לא יכול לדעת על מה קיבלת אותו חוץ מהצבא (ומשרד הרישוי).
פרופילניק

Re: שאלה על השלכותהם של פרופילים שונים.

הודעהעל ידי פרופילניק » 28 מרץ 2012 13:54

פסיכיאטר רשאי לשחרר רק על סעיף בריאותי - כלומר, פרופיל 21. הסעיף המדויק כמעט אינו משנה (בין אם הוא דיכאון או כל דבר אחר), כי באזרחות רק משרד הרישוי והיחידה לרישוי כלי ירייה יכולים לקבל את הסעיף - ומשרד הרישוי לכל היותר יזמן אותך לבדיקה פסיכולוגית שקל לעבור אותה (אותי, למשל, לא זימנו כלל לבדיקה). כל אחד אחר יכול רק לדעת ששוחררת מסיבות בריאותיות, וזה מה שכתוב על תעודת הפטור.

בנוגע לפיקדון ולמענק - הם מחושבים כמכפלה במספר חודשי השירות, יש מחשבונים באינטרנט. תקבל תעודת שחרור משירות סדיר ובה מספר החודשים ששירתת (לא כתוב שם "שירות מלא" או "חלקי" או כל דבר כזה), ותעודת פטור משירות ביטחון; לא תקבל "תעודת שחרור בכבוד" (כרטיס בצבע זהב/כסף/ארד) כי לא השלמת אחוז מסוים מהשירות, אך היא לא משנה כלום.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים