לוותר על הפטור ולכוון לתלפיות? או להמשיך בדרך הקיימת

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Schalter
יצירת קשר:

לוותר על הפטור ולכוון לתלפיות? או להמשיך בדרך הקיימת

הודעהעל ידי Schalter » 27 מרץ 2012 17:50

מישהו פה שמע על תלפיות? יחידה בצבא שבה הצבא ממן תואר לחייל במשך השירות הסדיר שלו, ומייד לאחר שלוש שנים הוא נכנס לקבע ל 6 שנים.
נשמע לי דווקא אחד הדברים היותר מעניינים שיש לצבא להציע, ורציתי לדעת מה הסיכוי של גבר בן 20 עם פטור אי התאמה להתקבל לשם? אחריי כמעט שנתיים באזרחות בעבודות ממוצעות, התחלתי לחשוב שעליי לעבוד במשהו טוב. ולחשוב שהצבא יכול לסדר לך תואר פלוס עבודה גורם לי להסס בקשר להחלטות הקודמות שלי. אז סתם ככה מה דעתכם בעניין? נגיד שאני אערער על הפטור, מה הסיכוי שאתקבל לתלפיות? ואם לא הם יזיינו אותי עכשיו שלוש שנים סדיר? תודה יום טוב
אורח

Re: לוותר על הפטור ולכוון לתלפיות? או להמשיך בדרך הקיימת

הודעהעל ידי אורח » 27 מרץ 2012 18:11

Schalter כתב:מישהו פה שמע על תלפיות? יחידה בצבא שבה הצבא ממן תואר לחייל במשך השירות הסדיר שלו, ומייד לאחר שלוש שנים הוא נכנס לקבע ל 6 שנים.
נשמע לי דווקא אחד הדברים היותר מעניינים שיש לצבא להציע, ורציתי לדעת מה הסיכוי של גבר בן 20 עם פטור אי התאמה להתקבל לשם? אחריי כמעט שנתיים באזרחות בעבודות ממוצעות, התחלתי לחשוב שעליי לעבוד במשהו טוב. ולחשוב שהצבא יכול לסדר לך תואר פלוס עבודה גורם לי להסס בקשר להחלטות הקודמות שלי. אז סתם ככה מה דעתכם בעניין? נגיד שאני אערער על הפטור, מה הסיכוי שאתקבל לתלפיות? ואם לא הם יזיינו אותי עכשיו שלוש שנים סדיר? תודה יום טוב

הצבא לא "מסדר לך תואר", הוא פשוט נותן לך 10,000 שקלים בשנה בשביל הזכות להחזיק אותך בביצים 6 שנים.
אם עבדת שנתיים היית יכול לחסוך חצי מהמשכורות שזה מעל ל-50,000 שקלים ולממן לעצמך תואר.

אין לך שום סיכוי בעולם להתקבל לתכנית הזאת או לכל תפקיד אחר נורמלי אחרי שקיבלת פטור על אי התאמה.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 27 מרץ 2012 18:37

אני מסכים שאין סיכוי. יהיה קשה מאוד אפילו להתקבל בחזרה לצבא (אני לא יודע אם זה אפילו אפשרי במקרה של אי התאמה, ואני יודע שזה אפשרי אבל קשה עם פרופיל 21), ובוודאי שגם אם תתגייס לשם, לא תגיע לשום מקום יוקרתי - ולתלפיות קשה מאוד להתקבל בלאו הכי.

כדאי ללמוד לתואר ראשון וכך, בין היתר, לשפר את העבודות שתוכל לעבוד בהן (תלוי כמובן בסוג התואר), יש דרכים לממן אותו וזה מן הסתם יותר קל מלהתקבל לתלפיות במצב שלך.
5468
יצירת קשר:

הודעהעל ידי 5468 » 27 מרץ 2012 19:17

כמו שאמרו, הסיכויים שתתקבל לתלפיות הם אפסיים אם הם קיימים בכלל. לי אישית נראה שגם אם היית הבן המאומץ של בני גנץ ואהוד ברק לא היו מקבלים אותך לתלפיות.
לך תחיה, אתה אזרח.
666

הודעהעל ידי 666 » 27 מרץ 2012 23:35

דבר ראשון, אין לך סיכוי להתקבל לשם. תשכח מזה.
דבר שני, אם אתה "מספיק חכם" בשביל להתקבל לתפליות, אז תוכל להתקבל גם לטכניון/אוני' ת"א/העברית/בן גוריון.
אם תבחר ללמוד מקצוע מדעי שנדרש בשוק (מה שלומדים בתלפיות...), עם ממוצע ציונים מספיק טוב תוכל לעבוד כסטודנט שנה שנייה/שלישית בעבודות של חצי משרה בחברות רצניות במשכורת של 75 ש"ח לשעה. כשתסיים את התואר תקבל הרבה יותר.
כמו שנאמר, הצבא ממן לך את התואר (שהוא בסה"כ פחות מ30 אלף) בשביל שיוכל למשוך לך בביצים.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 19 אורחים