רוצה להשתחרר, נפקד כבר חודש

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

zundersheep
יצירת קשר:

רוצה להשתחרר, נפקד כבר חודש

הודעהעל ידי zundersheep » 18 מרץ 2012 16:18

שלום לכולם,רציתי להתייעץ איתכם בנוגע לסיפור שלי... אני משרת כשנתיים , בעבר ביחידה סגורה כרגע בבסיס פתוח.
בתחילת השירות שלי סבלתי מאוד ואף יצאתי לנפקדות של חודש בעקבות מצוקה וחוסר התייחסות לרצון שלי לעבור לבסיס פתוח.
בסופו של דבר אחרי שנשפטתי נתנו לי תפקיד שכל היום כל בזמן כמעט הייתי בבית וככה עברה עוד שנה. עכשיו פלטו אותי מהיחידה ושמו אותי בבסיס מדכא של יומיות...
המפקדים עושים לי בעיות בקשר לשעות היציאה וזה מונע ממני לעבוד דבר שהוא קריטי כי אני במצב כלכלי קשה...
לפני חודש בערך הפילו עליי תורנות בזמן שהייתי אמור לצאת לעבודה, אפ אחד לא הסכים להחליף איתי למרות שאמרתי לכל הקצינים שאני חייב לצרת אחרת יפטרו אותי ואז אני לא יודע מה יקרה. בסופו של דבר החלטתי ללכת הביתה תוך החלטה שלפה אני לא חוזר, אני עם הצבא מיציתי וזמן רב כבר שאני רוצה לצאת. לא בוחל בשום אמצעי בדרך ל21. אז זהו אני כבר נפקד חודש, המפקדים הגיעו אליי הביתה וגם לעבודה לדבר איתי אבל הם לא הצליחו לתפוס אותי, אני לא עונה להם בטלפון... הפסקתי לעבוד מהדכאון, כל היום אני ישן... כבר שבועיים אני מנסה להכריח את עצמי ללכת לקבן אבל אני פשוט לא מסוגל להרים את עצמי מהמיטה, ואני לא יודע מה לעשות... אימא שלי לצידי בעניין ואמרה לי שהיא תעזור לי לצאת אם היא יכולה... השאלה מה עושים עכשיו?
כבר הייתי אצל קבן בעבר כשהייתי נפקד והוא עשה טובה שהוא קיבל אותי ובסוף רשם לי איזה פתק שאף אחד לא יתייחס אליו...
אני צריך ללכת להביא דעה מפסיכיאטר אזרחי? אין סיכוי שאני חוזר להשפט ביחידה בלי לקבל טיפול...

תודה על העזרה חברים..
alex gerenshtein

אממ אז ככה

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 18 מרץ 2012 16:35

אני קראתי את כל הסיפור לך ואני מאוד מבין את המצוקה הקשה שלך שאתה חווה כעת רק מה שאני יכול להציע לך זה לנסות באמת לפנות לפסיכיאטר אזרחי להיפגש איתו ולתאר לו את המצב הנפשי הקשה שלך בקיצור תסביר לו הכל מה אתה מרגיש ותבקש שיכתוב לך מכתב לצבא שאתה לא כשיר לשרת בצה"ל בגלל נסיבות מסויימות ויחד עם זה אתה ניגש לאחד מברה"ן יש אחד שכזה בתל השומר או בבסיס שלך ואותו דבר גם בשאר הבסיסים בית חולים 10 חר"פ צריפין חר"פ בבאר שבע מה שהכי קרוב אליך זה כבר אתה תחליט מה אתה רוצה אבל אני אישית ממליץ על תל השומר יש לא מעט ואפילו המון המלצות פה בפורום על המקום הזה למרות ששם יש מקרים שעושים קצת בעיות פה ושם לחיילים בעניין לראות קב"ן אבל אם עושים קצת מלחמה ובלאגנים אז בסופו של דבר אתה מקבל קב"ן כמו שצריך ואז לקב"ן אתה מראה את המכתב אחרי שאתה מסביר לו מה המצב שלך הזה ותקווה שיפנה אותך לפסיכיאטר צבאי ואם גם הפסיכיאטר ייתרשם שאתה באמת לא כשיר אז הוא יפנה אותך לוועדה רפואית ואז משם אתה בחוץ משם אבל תקח בחשבון שפסיכיאטר אזרחי יעלה לך כסף

בהצלחה
אורח

Re: רוצה להשתחרר, נפקד כבר חודש

הודעהעל ידי אורח » 19 מרץ 2012 12:27

נסה להשיג חוות דעת חריפה מפסיכיאטר/פסיכולוג אזרחי.
עם חוודת הדעת לך לבסיס ברה"ן בתל השומר. אל תדאג - הסיכוי שיעבור שם שוטר צבאי הוא קטן מאוד.
בברה"ן תדרוש לראות קב"ן למרות שיגידו לך שאי אפשר בלי תור. זה שקר, אפשר.
אחרי שינסו למרוח אותך שתלך לבסיס שלך, יתנו לך לראות קב"ן.
אצל הקב"ן אתה צריך לפרט טוב טוב את הבעיות הנפשיות שלך ולמה לא היית מסוגל יותר לשרת בצבא והיית חייב לברוח.
רק שתדע שבסופו של דבר אתה תשפט על הנפקדות שלך, אז עדיף לך לגמור אותה כמה שיותר מהר וללכת לברה"ן ולהשיג פטור.
אחרת תסתבך עם עונשים קשים

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים