פרופיל 21 על הפרעות אכילה בעזרת קב"ן

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

aline :)
יצירת קשר:

פרופיל 21 על הפרעות אכילה בעזרת קב"ן

הודעהעל ידי aline :) » 03 מרץ 2012 15:18

בחיים שלי לא הצלחתי לדבר על הנושא הזה, וכל פעם שאמרו לי "את אנורקסית, וואי את מקלון"
פשוט הדחקתי את זה מעליי.
הדבר הזה התחיל בגיל 11, אחרי חוויה נוראית שקרתה לי.
אני פשוט לא מסוגלת לתאר אותה אפילו, אני מרגישה כלכך מגעילה, כלכך פגומה..
הדבר הזה שנקרא הקאות, נפסק לפני קרוב לשנה וחצי..
עקב העובדה שהחלטתי לקחת את עצמי בידיים, לא להיות מבודדת בבית, לשכב כל היום במיטה ואפילו לא להתאמץ לאכול..
רק כי הבטן לא רוצה..
פשוט התחלתי לעבוד, לא נתתי לעצמי ת'אפשרות של ה"לשכב במיטה כמו מתה" כמו שנהגתי לעשות..
ולכן, בזמן העבודה, לפני העבודה, אחרי העבודה, אכלתי..
אילצתי את עצמי לא להקיא.. אמרתי לעצמי " אלין, את חייבת להחזיק את זה בפנים, את חייבת להיות בסדר.. "
ופשוט, לא נתתי לזה לצאת, ככה שנה וחצי..
בצו הראשון הייתי בתת משקל בינוני, לפני זה המשקל הכי נמוך שהגעתי אליו היה 38.. הזדעזעתי מעצמי.. פשוט גופה..
אני חושבת שהמשקל שלי בצו הראשון היה בסביבות ה 45 ... למרות שזה לא המשקל האידיאלי שרציתי, שמחתי, היה בי חיוך קטן..
של לדעת שוואלה, הצלחתי לעשות אתזה.. ואני אצליח לעבור אתזה..
ועכשיו, אני חודשיים בצבא, בתחילת החודש השלישי שלי, ואני פשוט מרגישה שאני נכנסת לזה שוב..
אני מפחדת, באמת ובתמים שאני מפחדת להכנס לזה שוב.
בטירונות רזיתי.. כי לא היה מה לאכול, פעילות גופנית רבה, מאמצים להיות המצטיינת של הטירונות.. מה שאגב קרה..
בתחילת הסדיר שלי התאזנתי טיפה, אבל אז זה שוב התחיל.. פשוט משום מקום מצאתי את עצמי מקיאה בשירותים של מגורי הבנות.
אני מנסה לשדר שאני הכי בסדר בעולם, אני מחייכת, אני מתאפרת, אני אוכלת.. אבל בסוף מקיאה..
אני לא מצליחה לישון כמו שצריך בבסיס, המחזור שלי נוראי פשוט.. ואני פשוט מרגישה שאני רוצה להיות כל הזמן לבד.
בסופו של דבר החלטתי לעשות משהו טוב לעצמי.. אך ורק בשביל עצמי.. הלכתי לרופא ופשוט אמרתי לו, אני רוצה קב'ן.
אין לי דרך יותר ישירה מזאת להשיג קב'ן.. כמובן שהסברתי לו שאני מפחדת, שישלי הפרעות אכילה, שזאת הייתה הפעם הראשונה שהודתי
שיש לי את המחלה הזאת. ובאותה הדקה, שספרתי לו את זה, הוא פשוט דבר באס אמ אסים עם הקב'נית של האוגדה ותפס לי תור ביום שני הקרוב..
אני לא יכולה להגיד שאני לא מפחדת,כי אני משקשקת.. ראיתי אותה פעם אחת, בחטיבה שלי, היא נחמדה.. אבל עדיין.
אני מפחדת שהיא פשוט לא תשים עליי, ולא תעשה איתי כלום.. השירות הצבאי מאד חשוב לי, אבל הבריאות שלי, בסופו של דבר מעבר לכל.
רציתי לדעת מה הסיכוי שאם יציעו לי לצאת מהצבא על רפואי ( 24 -21 ) ולא על נפשי..
או שיאפשרו לי יומיות עם אפשרות של לחזור לשגרה שהייתה לי קודם.. כי רק זה , אני חושבת, שיכול באמת לעזור לי..
qwert
יצירת קשר:

Re: פרופיל 21 על הפרעות אכילה בעזרת קב"ן

הודעהעל ידי qwert » 03 מרץ 2012 15:43

לא המקום הכי מתאים למי שכן רוצה להישאר בצבא אבל בכל מקרה.
אין לך מה לפחד מהפגישה - זאת החובה שלה לעזור לך וטפל במצוקה שלך.
אני לא יודע איך הצבא נוהג עם הפרעות אכילה, אבל היא תנסה להבין מאיפה זה נובע ויתנו לך הקלות בהתאם (גם יכולים להביא לך ת"ש 7 לעשות יומיות אם יש צורך).
אם יציעו לך לצאת מהצבא 21 זה נחשב רפואי בכל מקרה- באזרחות לא יכולים לדעת אם זה מבעיה רפואית או נפשית חוץ ממקומות עבודה ממשלתיים.
גם אם יציעו לך לצאת אני די בטוח שזה תלוי בהחלטה שלך ובנכונות שלך להישאר בצבא או לא - אם תגידי שאת רוצה לשרת יתנו לך להישאר ויעזרו לך.
aline :)
יצירת קשר:

הודעהעל ידי aline :) » 04 מרץ 2012 19:05

qwert כתב:לא המקום הכי מתאים למי שכן רוצה להישאר בצבא אבל בכל מקרה.
אני לא יודע איך הצבא נוהג עם הפרעות אכילה, אבל היא תנסה להבין מאיפה זה נובע ויתנו לך הקלות בהתאם (גם יכולים להביא לך ת"ש 7 לעשות יומיות אם יש צורך).
אם יציעו לך לצאת מהצבא 21 זה נחשב רפואי בכל מקרה- באזרחות לא יכולים לדעת אם זה מבעיה רפואית או נפשית חוץ ממקומות עבודה ממשלתיים.
גם אם יציעו לך לצאת אני די בטוח שזה תלוי בהחלטה שלך ובנכונות שלך להישאר בצבא או לא - אם תגידי שאת רוצה לשרת יתנו לך להישאר ויעזרו לך.

תודה על העזרה..
ברצוני לציין שכרגע בדקתי בטבלת BMI וה BMI שלי הוא 15.50 ... יש אפשרות עדיין לפרופיל 21 ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 מרץ 2012 20:30

aline :) כתב:
qwert כתב:לא המקום הכי מתאים למי שכן רוצה להישאר בצבא אבל בכל מקרה.

תודה על העזרה..
ברצוני לציין שכרגע בדקתי בטבלת BMI וה BMI שלי הוא 15.50 ... יש אפשרות עדיין לפרופיל 21 ?

יש טבלה שבה מפורטים הגובה והמקשל שעליהם מקבלים פטור.
חפשי בגוגל או אפילו פה בפורום.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים