שאלה אחרי קבלת פטור

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

lululi
יצירת קשר:

שאלה אחרי קבלת פטור

הודעהעל ידי lululi » 26 פברואר 2012 14:43

פסיכיאטר צבאי המליץ לשחרר אותי על דיכאון ונאמר לי שישלח לי פטור בדואר תוך חצי שנה, וחתמתי על ויתור השתתפות בועדה הרפואית שתערך.
קיבלתי בינתיים ביטול לצו הגיוס.
עכשיו,
-אם אני טס לחו"ל לפני קבלת הפטור, האם זה יכול להשפיע על קבלת הפטור? האם יש מעקב כלשהו עליך?

תודה לעוזרים.
alnae
יצירת קשר:

Re: שאלה אחרי קבלת פטור

הודעהעל ידי alnae » 26 פברואר 2012 15:23

lululi כתב:פסיכיאטר צבאי המליץ לשחרר אותי על דיכאון ונאמר לי שישלח לי פטור בדואר תוך חצי שנה, וחתמתי על ויתור השתתפות בועדה הרפואית שתערך.
עכשיו,
-אם אני טס לחו"ל לפני קבלת הפטור, האם זה יכול להשפיע על קבלת הפטור? האם יש מעקב כלשהו עליך?
תודה לעוזרים.

הכי טוב לטוס לאחר קבלת הפטור ולא לפני כי תהיה לך בעיה רצינית לצאת מהארץ.
כאשר תטוס, אתה חייב לשמור על הגב שלך ולהשתלב כמה שיותר בין המקומיים כדי שלא יזהו אותך. אני מאוד ממליצה לך לא לספר לאיש לאן אתה טס, מתי וכמובן מה התוכניות שלך בחו"ל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 פברואר 2012 17:15

alnae כתב:
lululi כתב:פסיכיאטר צבאי המליץ לשחרר אותי על דיכאון ונאמר לי שישלח לי פטור בדואר תוך חצי שנה, וחתמתי על ויתור השתתפות בועדה הרפואית שתערך.
עכשיו,
תודה לעוזרים.

הכי טוב לטוס לאחר קבלת הפטור ולא לפני כי תהיה לך בעיה רצינית לצאת מהארץ.
כאשר תטוס, אתה חייב לשמור על הגב שלך ולהשתלב כמה שיותר בין המקומיים כדי שלא יזהו אותך. אני מאוד ממליצה לך לא לספר לאיש לאן אתה טס, מתי וכמובן מה התוכניות שלך בחו"ל.

מה את דפוקה? אם את לא יודעת תשתקי.
הצבא לא עוקב אחרי אף אחד. אין מה לשמור על הגב או "להשתלב". אף אחד לא מחפש אותך שם.
הכול מאוד פשוט - אם יש נגדך צו מעצר בבדיקת הדרכונים פשוט יבואו ויעצרו אותך.
לפי דעתי, אם ביטלו לך את הגיוס והורידו ממך את צווי המעצר (נתנו לך דף מסריח קטן כזה שחתמת עליו?) אתה יכול לנסוע חופשי, אבל לך תדע...
בכל מקרה אתה אזרח קטן שלא מעניין אף אחד (בלי להעליב כן?), והצבא לא יוכל, ירצה או ינסה לדעת אם יצאת לחו"ל בתקופה הזאת.
lululi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי lululi » 26 פברואר 2012 19:17

אני איתך גם אני חושב ככה, אבל כמו שאמרת: "לך תדע".
לכן אני רוצה להיות בטוח..

ואכן הביאו לי את הדף הקטנצ'יק שפוטר אותי מלבוא לועדה רפואית וחתמתי.
רק הפחד שלי שיראו בצבא שנסעתי ועל סמך זה הועדה הרפואית תחליט אחרת..
אני יודע שזה לא סביר אבל אני מעדיף להיות בטוח אז אם יש מישהו שיודע בטוח או בעל ניסיון בנושא אני אשמח לעזרה.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 26 פברואר 2012 20:49

הוועדה הרפואית פשוט חותמת על המלצת הפסיכיאטר, בוודאי כשהיא ללא נוכחות. אין מה לדאוג ממנה. וזה גם מניסיון (הייתה לי ועדה רפואית ללא נוכחות). דרך אגב, בנוגע ללוחות הזמנים, הוועדה שלי נערכה תוך חודשיים וקצת (קיבלתי דיווח על הפרופיל שנקבע באתר "עולים על מדים", יכול להיות שהם אמורים לשלוח גם מכתב), וכעבור חודש וקצת ממנה קיבלתי את תעודת הפטור בדואר.

אני לא יודע האם הצבא מקבל דיווח על נסיעות לחו"ל של מלש"בים, אבל אם הוא כן מקבל דיווח כזה, זה כדי לאתר משתמטים (והכוונה לאנשים שלא מגיעים לצו הגיוס שלהם, בניגוד לנאמר בתקשורת מי שקיבל פטור כדין אינו משתמט). לפי הצבא יש אישור גורף ליציאה לחו"ל לכל המלש"בים, בכמה תנאים. לכן אין שום בעיה לצאת לחו"ל, אף אחד לא ימנע ממך לצאת בשדה התעופה (אלא אם כן הסתבכת עם אי-הגעה למועד גיוס, צו מעצר, או משהו כזה - וגם זה אמור להתעדכן), ואף אחד לא יעקוב אחריך. למשל, אני נסעתי לחו"ל בין הפגישה עם הקב"ן לפגישה עם הפסיכיאטר, הפסיכיאטר לא שאל על זה ומן הסתם לא קיבל דיווח (גם אם הצבא קיבל, זה מן הסתם לא עובר לגורמי ברה"ן), וגם אם קיבל - זה לא משנה כלום, לא משקיעים בכל מקרה לברר ולאמת את הפרטים שמסרת. במקרה לא נסעתי לחו"ל בין הפסיכיאטר לוועדה הרפואית, אבל אין שום סיבה שהמצב יהיה שונה.

יש מעקבים רק אחרי חלק מהבנות שהצהירו הצהרת דת, ולא בשום מקרה אחר. אין שום מעקב אחרי מי שקיבל פטור נפשי, לא לפני הוועדה הרפואית ולא אחריה ולא בשום שלב. מבחינת התקשורת יש אולי משהו לא בסדר בשחרור מצה"ל, אבל מבחינת צה"ל, הוא בודק את הכשירות הרפואית/הנפשית שלך לשירות צבאי, מחליט שאתה לא כשיר, ומשחרר אותך, כל התהליך תקין לחלוטין ואין בזה שום בעיה.

ולפי הצבא עצמו, ב"שאלות נפוצות" ("פטור"):
"קיבלתי פטור, אין לי תעודת פטור ואני רוצה לטוס בימים הקרובים
אתה פטור מלהציג תעודת פטור בשדה התעופה, ואתה רשאי לטוס ללא הגבלה."
https://www.aka.idf.il/Main/giyus/faq.aspx
lululi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי lululi » 26 פברואר 2012 21:53

בדיוק מה שחיפשתי.
תודה רבה רבה לך!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר