הייתי היום אצל הפסיכיאטר של הצבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אריאל
יצירת קשר:

הייתי היום אצל הפסיכיאטר של הצבא

הודעהעל ידי אריאל » 19 פברואר 2012 12:02

שלום לכולם בבקשה תקראו את זה תעזרו לי תודה מראש!
רקע על עצמי: אני בן 20 לא התגייסתי בכלל כי דחיתי מהישיבה עד שסילקו אותי אני בנאדם עם פתיל קצר מאוד יש לי תראומות מערבים אושפזתי פעם בבית חולים מזריקות אבנים שלהם
הלכתי עם אמא שלי לפסיכיאטר אזרחי והוא רשם לי מכתב עם כל מה שאני ושאני לא כשיר לצבא!
אחרי זה הלכתי לצו ראשון עשיתי את כל הבדיקות ואמא שלי נתנה להם את המכתב מהפסיכיאטר האזרחי ואז קבוע לי תור לפסיכיאטר של הצבא!
היום הייתי אצל הפסיכיאטר של הצבא כמובן שבאתי עם אמא שלי רק שהוא אמר שאני קודם כל יכנס לבד והוא שאל כמה שאלות והוא הרגיז אותי אז עשיתי לו בלגאן ואז הוא הכניס את אמא שלי ושאל כמה שאלות ואמר לה שהכל הצגה והעיף אותה מהחדר שלו
ומה שנכון זה שאין שום הצגה ואז המזכירה שישבה שם אמרה לאמא שלי שיש לי ועדה עוד חודשיים ושם יחליטו אם אני רשאי לפטור או לא!!

ומה שאני שואל מזה הוועדה הזאת?
וכמה אחוזים אני לפי דעתכם מקבל פטור?
ואני מחד נורא שייגייסו אותי אני מוכן לשבת בכלא ושלא ייגיסו אותי!
מה ע-ו-ש-י-ם :?: :?: :o
פרופילניק

Re: הייתי היום אצל הפסיכיאטר של הצבא

הודעהעל ידי פרופילניק » 19 פברואר 2012 15:31

האם מדובר בוועדה רפואית? אם כן, אז למרות דברי הפסיכיאטר, ככל הנראה הוא בכל זאת העביר המלצה לשינוי פרופיל (הוועדה היא חותמת גומי להמלצתו), ייתכן ל-21. לגבי להיכנס לבד לפסיכיאטר - אכן זה הנוהל, השיחה היא לבד לפחות חלק מהזמן, ולא עם ההורים.

אם זו "ועדה רפואית", אז היא חותמת גומי להמלצת הפסיכיאטר, ורוב הסיכויים (בטוח כמעט לגמרי, ולא שמעתי על שום מקרה אחר) שהיא תקבל את המלצתו. אשר לשאלה מהי המלצתו, האם חתמת על מסמך של ועדה רפואית ללא נוכחות? אם כן, ההמלצה היא לשחרר. אם לא, עדיין יש סיכוי לא רע שההמלצה היא לשחרר.

עם זאת, לפעמים מתייחסים בכינוי "ועדה" גם לפגישה עם פסיכיאטר. אתה צריך לפרט יותר מה המונחים שהשתמשו בהם, כדי שנוכל לקבוע. אבל רוב הסיכויים שאתה בחוץ, ואם לא - תוכל להגיש בקשה לפגישה נוספת עם קב"ן, בעזרת חוות דעת נוספת.
אריאל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אריאל » 22 פברואר 2012 12:26

אני יודע שאמרו לאמא שלי שאני מוזמן לוועדה פעם בחודש והיא שאלה מתי זה אז אמרו לה שזה באפריל יותר מזה לא הבנתי ואגב אני יכול לבא עם אמא שלי ואיך אני אמור להתנהג שם?
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 22 פברואר 2012 13:22

תבדוק איזה זימון מופיע לך באתר "עולים על מדים" של הצבא (יש קוד לכניסה לשם בכל צו שאתה מקבל), או איזה צו התייצבות אתה מקבל הביתה. כך תדע מה סוג ה"וועדה" הזו.

לא הייתי בוועדה רפואית בעצמי (שלי הייתה ללא נוכחות), אבל היא חותמת גומי להמלצת הפסיכיאטר. יגידו לך האם להגיע עם הורים או לא.
אריאל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אריאל » 23 פברואר 2012 22:30

מזה אומר חותמת גומי??????
וכמה אחוזים לדעתך אני מקבל פטור?
fu

הודעהעל ידי fu » 28 פברואר 2012 13:46

אין אחוזים.
הכל תלוי במה שהפסיכיאטר המליץ.
בגדול הועדה הרפואית תאשר את מה שהפסיכיאטר קבע.
אם הוא חושב שצריך לשחרר אותך אז אתה בחוץ, אם לא אז תמיד אתה יכול לראות קב"ן אחר.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים