שאלה: קה"ס 60 ונפשי 21 , אותו דבר ?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ariel
יצירת קשר:

שאלה: קה"ס 60 ונפשי 21 , אותו דבר ?

הודעהעל ידי ariel » 18 פברואר 2012 14:08

שלום, רציתי לדעת עם קה"ס 60 ונפשי 21 זה אותו דבר והאם יש לזה את אותם השלכות של נפשי 21 באזרחות.

ולמה כשהקפ"ס בעצם רוצה להוציא אותי על קשיי הסתגלות אבל הוא מדבר איתי על זה שיהיה לי בעיות עם פרופיל 21 באזרחות, הרי שחרור על קשיי הסתגלות (קה"ס) שונה בכלל מהפרופיל, לפי מה שהבנתי למשל, עם הפרופיל שלי 82, הפרופיל נשאר אותו הדבר ופשוט מוצאים אותי על הקה"ס, לא ככה זה אמור לעבוד? יכול להיות שהוא פשוט רוצה לשכנע אותי להישאר אז הוא מדבר איתי על פרופיל 21 ולא על יציאה מ-קה"ס ?

והאם בכל מקרה בסופו של דבר הוא יחליט להוציא אותי על פרופיל 21 במקום על קה"ס 60 יש לי מה לעשות בנידון ?
אורח

Re: שאלה: קה"ס 60 ונפשי 21 , אותו דבר ?

הודעהעל ידי אורח » 18 פברואר 2012 14:58

ariel כתב:שלום, רציתי לדעת עם קה"ס 60 ונפשי 21 זה אותו דבר והאם יש לזה את אותם השלכות של נפשי 21 באזרחות.

מי שלא עשה צבא לא עשה צבא. "ההשלכות" הן זהות בלי קשר לסיבת היציאה, ואיזה השלכות בדיוק? תברר ותחזור להודיע לנו.

ולמה כשהקפ"ס בעצם רוצה להוציא אותי על קשיי הסתגלות אבל הוא מדבר איתי על זה שיהיה לי בעיות עם פרופיל 21 באזרחות, הרי שחרור על קשיי הסתגלות (קה"ס) שונה בכלל מהפרופיל, לפי מה שהבנתי למשל, עם הפרופיל שלי 82, הפרופיל נשאר אותו הדבר ופשוט מוצאים אותי על הקה"ס, לא ככה זה אמור לעבוד? יכול להיות שהוא פשוט רוצה לשכנע אותי להישאר אז הוא מדבר איתי על פרופיל 21 ולא על יציאה מ-קה"ס ?

הקבנים הם זייני השכל מספר 1 בצבא, כל מה שאומרים לך קח בעירבון מוגבל ואם הוא לא מפנה אותך לפסיכיאטר אז הוא סתם מורח אותך.

והאם בכל מקרה בסופו של דבר הוא יחליט להוציא אותי על פרופיל 21 במקום על קה"ס 60 יש לי מה לעשות בנידון ?
666

הודעהעל ידי 666 » 18 פברואר 2012 15:20

קה"ס 60 = פרופיל 21

חד וחלק.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 18 פברואר 2012 19:17

הפרופיל זה מידע צבאי פנימי ולא ממש משנה האם קה"ס 60 מוריד את הפרופיל ל-21 או לא (עד כמה שידוע לי נדרשים פסיכיאטר וועדה רפואית, גם במקרה הזה, כי משנים את הסטטוס שלך מ"כשיר לשירות" ל"בלתי כשיר לשירות" לפי החוק, אז כנראה שזה משנה את הפרופיל), ובכל מקרה זה ממש לא קריטי. אם יש השלכות לשחרור מוקדם מהצבא (ואין הרבה, אם בכלל), אז הן תקפות לכל סוגי השחרורים ולכל הסיבות. הקב"נים נוהגים לעיתים לנסות להפחיד ולאיים בדבר ההשלכות של פרופיל 21 נפשי, אבל אין לו שום השלכות מיוחדות, מלבד אפשרות שתידרש לבחינה פסיכולוגית בעת הוצאת/חידוש רישיון נהיגה (תלוי בסוג הסעיף, כנראה), שקל לעבור אותה (ואני למשל לא זומנתי כלל לבחינה כזו, וכך עוד רבים), וקשיים בהוצאת רישיון נשק (לא ניסיתי) - חוץ משני אלה אף אחד לא יכול אפילו לדעת ששוחררת מטעמים נפשיים, ואתה יכול להגיד (וזו אמת לאמיתה) ששוחררת מסיבות בריאותיות. להיפך, ל"אי התאמה" ("התנהגות רעה וחמורה") למשל יש השלכות מעט חמורות יותר, כמו אפשרות לשלילת ההטבות על השירות. וגם הן - לא משמעותיות מדי.

ראה כאן בפורום: "מי מפחד מפרופיל 21".

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 22 אורחים