מלש"ב מתלבט

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אור1
יצירת קשר:

מלש"ב מתלבט

הודעהעל ידי אור1 » 03 פברואר 2012 10:50

אני לומד בי"ב (מצטיין) מלש"ב (נתונים גבוהים)שאמור להתגייס ביולי השנה, ובמהלך השנים בתיכון היו לי כמה בעיות שבגללן הלכתי ליועצת ביה"ס ומשם לפסיכולוגית שהפנתה אותי לפסיכיאטרית וזו אבחנה אותי עם בעיה של חרדה עם מרכיב דיכאוני, והמליצה על טיפול תרופתי/פסיכולוגי.האמת שלא עשיתי עם זה כלום, ואז לפני כמה חודשים עברתי איזה משבר והביאו אותי למיון פסיכיאטרי בגלל שבלעתי כדורים.נרשמה חוות הדעת של הפסיכיאטר שבדק אותי והומלץ להישאר לטיפול, אך סירבתי.
לפני חודש וחצי הגעתי לפסיכיאטרית שהמליצה שוב על טיפול תרופתי/פסיכולוגי שוב על רקע של חרדה עם מרכיב דיכאוני.
אני אמור להגיע לטיפול יום בבי"ח במקביל לטיפול אצלה.
בקיצור, העניין הוא שאף אחד לא יודע על מצבי (חוץ מאמי) ולאחר שנדחיתי מרוב התפקידים שחשבתי שיכלו להתאים לי ואני אמור לקבל תשובה מתפקיד במחשבים , אני חושש שבמסגרת צבאית אני עלול להילחץ
נורא כי אני פשוט לא יודע אם אוכל לעמוד בזה, בגלל שאני רואה שאני לא מסתדר בתוך מסגרות. כל מה שעברתי קרה בגלל שאני לא מסוגל לסבול מסגרת עם טיפוסים מעצבנים והמון שעמום, ובצבא בטח יהיו הרבה כאלו. ההתלבטות שלי נובעת מתוך המצב שאני באמת נכנס לדיכאון במצבים כמו שתיארתי, ולכן אם לא איידע את הצבא בכך, אני עלול להיות במצב רע מאד, ואם אני אבקש זימון לקב"ן, אז אולי ישחררו אותי על 21. ואז אני חושש לגבי ההשלכות של זה על החיים האזרחיים. מבחינת עבודה, הוצאת רישיון, החברים מה יגידו.(כל החברים שלי התמיינו לתפקידים במודיעין, ממר"ם קרבי וכו') ואיך החיים שלי יראו כאשר ארצה ללמוד באוניברסיטה עם אנשים מבוגרים ממני שעשו צבא, וכו'
במהלך כל התקופה הזו של ההתמיינות לתפקידים, נוכחתי לדעת כמה הצבא הוא גוף אטום וחסר אנושיות בלשון המעטה ,וזה מביא אותי לשאלה האם לאור כל מה שכתבתי לעיל, יש לי סיכוי להשתחרר? ואם כן, האם תהיה לי אפשרות להתנדב לשנת שרות לאחר השחרור אם יהיה? ואם כן, האם שרות כזה של שנה נחשב כמשהו שלא יחסום לי בעתיד אפשרויות תעסוקה בכירות?
ובכלל, איזה קשיים עלולים להיות לי באזרחות במידה ואשתחרר? אני מקווה שתוכלו לעזור לי בהתלבטויות , מחכה לתגובתכם. תודה!
בלהבלהבלה

Re: מלש"ב מתלבט

הודעהעל ידי בלהבלהבלה » 03 פברואר 2012 18:30

שמע, אני במצב דומה אלייך.
אני חושב שכדאי לך לחשוב אם אתה רוצה להשתחרר או לא, וברגע שהגעת להחלטה, תדבוק בה.
אם החלטת להתגייס, סבבה. אם לא, הצבא יילחם בך, אבל להשתחרר זה אפשרי, במיוחד לפני גיוס.
תקרא בפורומים פה, יש כל מיני אנשים עם מצבים דומים, תקרא עצות וזה, ותנסה לחשוב איך אתה רוצה לגשת לזה.
אני ממליץ לך שתקרא את זה: http://www.newprofile.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=8
זה יענה לך על חלק מהשאלות
אני לא חושב שאתה צריך שיהיה אכפת לך מה שחברים יחשבו אם אתה בצבא או לא, כי באמת אם זה מפריע להם, אתה לא צריך אותם ;)
כל מי שיפריע לו יכול ללכת לעזאזל, אתה צריך לעשות מה שטוב לך, אתה לא צריך לפגוע בעצמך בשביל שאנשים יאשרו אותך, וכל עוד לא תנסה להתקבל לאיזה מוסד צבאי, רוב הסיכויים שלאף אחד לא יהיה אכפת...

מקווה שעזרתי, שיהיה בהצלחה :)
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 04 פברואר 2012 00:41

רק שתדע שאם אתה מתלבט עוד לפני שאתה נכנס לצבא אז זה ממש לא טוב, וכשאתה תיהיה בתוך הצבא אתה גם מאוד תרצה לצאת וגם זה יהיה מאוחר מידי ויהיה לך מאוד קשה לצאת, אתה פשוט תצטרך לעבור גיהנום על מנת לצאת ואלפי דחיות מצד הצבא לבקשות שלך....
החלטה שלך,

בהצלחה
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 04 פברואר 2012 01:10

את ההחלטה תצטרך לקבל בעצמך, אבל כדאי שתדע שההשלכות של פרופיל 21 הן מינוריות, כפי שכתוב בהודעה "מי מפחד מפרופיל 21" שקישרו אליה כאן. לגבי אוניברסיטה - אין שום בעיה ללמוד באוניברסיטה עם מבוגרים ממך, ואפילו יש לא מעט עתודאים בגילך.

לגבי "שנת שירות": שנת שירות זה משהו שעושים לפני הצבא. "תחליף" לשירות צבאי מבחינת ההטבות (המינוריות למדי) עבור שירות צבאי הוא "שירות לאומי", שנמשך שנה עד שנתיים והוא התנדבותי. זה יותר בשבילך מאשר בשביל כל אחד אחר - הצבא לא יותר מדי מעניין את המעסיקים, למשל, בהשוואה לניסיון שיש לך.

תהיה אשר תהיה החלטתך, כדאי לך לקבל אותה במהירות, כי ככל שנכנסת פחות למערכת הצבאית, קל יותר להשתחרר ממנה.
אור1
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אור1 » 06 פברואר 2012 17:42

תודה לכל המגיבים שעזרו לי לארגן קצת את הבלגן במחשבות, ולהחליט..
עכשיו רק אני צריך קצת עזרה בפרטים הטכניים.. האם מספיק לשלוח בפקס' לקב"ן חוות דעת של הפסיכיאטרית אצלה אני מטופל,שכתבה שם רק מה האבחנה שלה וההמלצה שלה לטיפול (תרופתי/פסיכולוגי). ולא "המלצה לשינוי פרופיל" , למשל.
האם לידיעתכם, אני צריך לשלוח בפקס' גם את הטפסים האחרים שיש לי (סיכום חוות דעת פסיכיאטר במיון בי"ח, מכתב של
פסיכולוגית ביה"ס) או שאותם כדאי שאביא לקב"ן אישית.
חוץ מזה אני אמור להיפגש עם פסיכיאטר (אזרחי) בבי"ח בימים הקרובים.. האם ידוע למישהו מכם אם אפשר/מתאים לבקש ממנו המלצה להורדת פרופיל :?:
ועוד משהו.. האם יש מגבלות לגבי תחומי לימודים אקדמאים מסוימים (למשל רפואה)למשוחרר על "21"?

מחכה לתגובתכם, תודה :!:
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 פברואר 2012 18:18

אור1 כתב:תודה לכל המגיבים שעזרו לי לארגן קצת את הבלגן במחשבות, ולהחליט..
עכשיו רק אני צריך קצת עזרה בפרטים הטכניים.. האם מספיק לשלוח בפקס' לקב"ן חוות דעת של הפסיכיאטרית אצלה אני מטופל,שכתבה שם רק מה האבחנה שלה וההמלצה שלה לטיפול (תרופתי/פסיכולוגי). ולא "המלצה לשינוי פרופיל" , למשל.
האם לידיעתכם, אני צריך לשלוח בפקס' גם את הטפסים האחרים שיש לי (סיכום חוות דעת פסיכיאטר במיון בי"ח, מכתב של
פסיכולוגית ביה"ס) או שאותם כדאי שאביא לקב"ן אישית.
חוץ מזה אני אמור להיפגש עם פסיכיאטר (אזרחי) בבי"ח בימים הקרובים.. האם ידוע למישהו מכם אם אפשר/מתאים לבקש ממנו המלצה להורדת פרופיל :?:
ועוד משהו.. האם יש מגבלות לגבי תחומי לימודים אקדמאים מסוימים (למשל רפואה)למשוחרר על "21"?

מחכה לתגובתכם, תודה :!:

כל מכתב מכל גורם שונה מועיל, אבל בסופו של דבר זה אתה מול הקב"ן.
תבקש לראות קב"ן ובנוסף תשלח את כל האבחנות וההמלצות.

בקשר ללימודים, לפי מה שאני יודע (וזה לא הרבה), בשביל להתקבל לרפואה צריך לעבור רעיון אישי בו ישאלו אותך גם על הצבא.
אני חושב שבעקרון אם תראה להם שאתה לא "מטורף" ויצאת רק בגלל שלא רצית להתגייס יאפשרו לך ללמוד.
מה שבטוח לא יפסלו אותך על הסף בגלל ה21 וגם את הבודקים זה לא מעניין כל כך.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 08 פברואר 2012 19:19

לקבלה ללימודי רפואה, עוברים את אחד המבחנים, מו"ר או מרק"ם (בעברית מרק"ם, בתל אביב ובטכניון מו"ר, ובבן גוריון ראיונות אישיים פנימיים). ממה ששמעתי, הנושא בכלל לא עולה, אם הנבחן לא מעלה אותו - אך זה לא מידע אישי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 21 אורחים