וועדה רפואית

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

thedevilex
יצירת קשר:

וועדה רפואית

הודעהעל ידי thedevilex » 28 ינואר 2012 03:55

שלום,קיבלתי ועדה רפואית סוףסוף.
רציתי לשאול האם וועדה רפואית מבטיחה את הפטור שלי? זימנו אותי אחרי פגישה עם פסיכיאטר.
איך זה עובד? ספרו חוויות משם ונא להרחיב כמה שאפשר ?
פרופילניק

Re: וועדה רפואית

הודעהעל ידי פרופילניק » 28 ינואר 2012 13:11

ועדה רפואית היא למעשה חותמת גומי להמלצת הפסיכיאטר. השאלות שנשאלים שם הן בדרך כלל טכניות, והיא נדרשת כדי לעמוד בדרישות החוק (היא הגוף היחיד המוסמך בחוק לקבוע כשירות לשירות צבאי). לי הוועדה הרפואית הייתה ללא נוכחות (כמלש"ב), ונקראה "ועדה רפואית מיוחדת נפשי".

"ועדה פסיכיאטרית", לעומת זאת, עשויה להיות כינוי למפגש עם פסיכיאטר/ים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 ינואר 2012 15:27

בדיוק באתי גם אני לפתוח נושא על ועדה רפואית.
יש לי עוד כמה ימים ועדה עם המלצה ל21 ורציתי לדעת איך זה הולך. אני מלש"ב אפשר לומר כאילו התאריך גיוס עבר כבר אבל לא עליתי על מדים והחליטו לתת לי פטור.
חוץ משאלות טכניות שואלים עוד משהו? מה לענות אם ישאלו "אתה רוצה לשרת?" או "מה אתה מתכוון לעשות אם תשתחרר"
להתנהג בדכאון טוטלי כמו שהתנהגתי מול הפסיכיאטר והקב"ן או שאפשר לא להגזים?
לגמגם, להסתכל לרצפה או שלא צריך?

ועוד דבר קטן, אני יודע שחיילים שמשתחררים מוציאים טופס טיולים ומחזירים מדים ועוד כל מיני ואני כמו שאמרתי לא התגייסתי אז אני אצטרך להוציא טפסים או ללכת לאן שהוא
או שפשוט ישלחו לי את הפטור בדואר אחרי חודשיים וזהו?

ולפפותח הנושא בהצלחה!
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 28 ינואר 2012 18:07

כמו שאמרתי, ועדה רפואית זה שלב טכני ואפילו די ביורוקרטי (לא סתם מאפשרים לעשות אותו בלי נוכחות). ההחלטה בעצם לא מתקבלת בה, אלא על ידי הפסיכיאטר הצבאי. הוועדה פשוט חותמת על ההמלצה שלו, ויכול להיות שגם אתה צריך לחתום שם על אי-אילו מסמכים. אם שואלים שם האם אתה רוצה לשרת, או האם אתה מבין שאתה משתחרר ומסכים לזה (זו, כפי שהבנתי, שאלה נפוצה יותר), אז כמובן שהתשובה היא כן, אלא אם כן אתה לא רוצה שישחררו אותך (ואם תגיד שלא אז אני לא יודע מה יעשו בוועדה, יכול להיות שבכל זאת ישחררו). לא ישאלו מה תעשה אחרי השחרור (אולי אם יש שם מישהו מתחכם או שרוצה לפתח שיחה, כפי שהיה אצלי אצל הרופא בצו הראשון - אבל זו לא שאלה שמשפיעה לכאן או לכאן), זה לא מעניין אותם - מבחינתם הפסיכיאטר כבר איבחן אותך. כמובן שלא כדאי לסתור את האבחנה על ידי התנהגות שמחה במיוחד שתעורר חשדות.

זה לא קריטי מתי נשלחת אליך תעודת הפטור, תוכל לחכות ולראות. כפי שהבנתי, מי שיש לו ועדה רפואית עם נוכחות מקבל איזשהו מסמך פטור זמני.
ההוא מקודם

הודעהעל ידי ההוא מקודם » 28 ינואר 2012 19:26

פרופילניק כתב:כמו שאמרתי, ועדה רפואית זה שלב טכני ואפילו די ביורוקרטי (לא סתם מאפשרים לעשות אותו בלי נוכחות). ההחלטה בעצם לא מתקבלת בה, אלא על ידי הפסיכיאטר הצבאי. הוועדה פשוט חותמת על ההמלצה שלו, ויכול להיות שגם אתה צריך לחתום שם על אי-אילו מסמכים. אם שואלים שם האם אתה רוצה לשרת, או האם אתה מבין שאתה משתחרר ומסכים לזה (זו, כפי שהבנתי, שאלה נפוצה יותר), אז כמובן שהתשובה היא כן, אלא אם כן אתה לא רוצה שישחררו אותך (ואם תגיד שלא אז אני לא יודע מה יעשו בוועדה, יכול להיות שבכל זאת ישחררו). לא ישאלו מה תעשה אחרי השחרור (אולי אם יש שם מישהו מתחכם או שרוצה לפתח שיחה, כפי שהיה אצלי אצל הרופא בצו הראשון - אבל זו לא שאלה שמשפיעה לכאן או לכאן), זה לא מעניין אותם - מבחינתם הפסיכיאטר כבר איבחן אותך. כמובן שלא כדאי לסתור את האבחנה על ידי התנהגות שמחה במיוחד שתעורר חשדות.

זה לא קריטי מתי נשלחת אליך תעודת הפטור, תוכל לחכות ולראות. כפי שהבנתי, מי שיש לו ועדה רפואית עם נוכחות מקבל איזשהו מסמך פטור זמני.

לא משנה לי מתי יגיע הפטור, מצידי גם עוד שנה.
מה שרציתי לשאול הוא האם אחרי הועדה הרפואית "סיימתי את שירותי בצה"ל" כלומר, אני פשוט הולך הביתה אחרי זה? ולא אצטרך לראות את הצבא יותר? או שישלחו אותי אחר כך לאנשהו עוד?
מה עוד יכולים לשאול? והאם יש תור? כי קבעו לי שעה ספיציפית להגיע.

תודה רבה!
kirill765
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kirill765 » 28 ינואר 2012 22:00

ועדה רפואית זה שתויות.הם צריכים רק את נוכחות שלך.תתנהג איך שאתה רוצה.
אם יש לך כבר המלצה מפסיכיאטר ל21 אתה כבר בטוח בחוץ ואין לך מה לדאוג.
ישאלו אותך רק (אתה יודע שאתה יוצה מהצבא? ו אתה מסכים עם זה?) וזהו
בהצלחה :D :D :D
REUTAL

Re: וועדה רפואית מיוחדת

הודעהעל ידי REUTAL » 24 אוגוסט 2017 22:37

אני רוצה להתגייס לצבא ואיך שהגעתי לצו ראשון שלחו אותי לקבן ורצו לתת לי פטור אני אמרתי שאני רוצה להתגייס ועכשיו עוד מעט עושים לי וועדה רפואית מיוחדת מה בדויק אני אומרת או עושה כדאי שיסכימו לגייס אותי אחרי הוועדה??

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים