מרגיש אבוד...

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

unknow
יצירת קשר:

מרגיש אבוד...

הודעהעל ידי unknow » 26 ינואר 2012 19:09

לפני 4 ימים השתחררתי, ואני פשוט לא יודע מה לעשות עם עצמי
אני מפחד מזה שפתאום עכשיו יצאתי לעולם ואני צריך לקחת את עצמי בידים...

מצד שני לא מספר למשפחה שיצאתי מהצבא כי לא באלי שימתחו עלי ביקורת...
אח שלי שגדול ממני בשנה עדיין משרת ומשתחרר עוד 9 חודשים בערך והוא אומר לי שאני "כוסית" מצד שני יכול להיות שהוא צודק, יכולתי לסתום תפה ולמשוך עוד שנתיים שנשארו לי מתוך השלוש...

החברים שלי עדיין בצבא ככה שלא יוצא לראות אותם במהלך השבוע חוץ מסופ"ש ואני מרגיש שאני נבלע פשוט בבית...
אני חושב, אולי עשיתי טעות שיצאתי? האם להגיש ערעור ולחזור לצבא? (למרות שאני יודע שהוא לא יתרום לי בחיים)
מצד שני אולי אתשחרר כמו כולם אהיה כמו כולם, אסיים צבא עם החברים נלך ביחד לטיול נלמד נעשה מה שכל בני גילי עושים...

יש לי פשוט חוסר שקט פנימי מאז שיצאתי מהצבא...
אורח

Re: מרגיש אבוד...

הודעהעל ידי אורח » 26 ינואר 2012 20:01

unknow כתב:לפני 4 ימים השתחררתי, ואני פשוט לא יודע מה לעשות עם עצמי

אח שלי שגדול ממני בשנה עדיין משרת ומשתחרר עוד 9 חודשים בערך והוא אומר לי שאני "כוסית" מצד שני יכול להיות שהוא צודק, יכולתי לסתום תפה ולמשוך עוד שנתיים שנשארו לי מתוך השלוש...

החברים שלי עדיין בצבא ככה שלא יוצא לראות אותם במהלך השבוע חוץ מסופ"ש ואני מרגיש שאני נבלע פשוט בבית...
אני חושב, אולי עשיתי טעות שיצאתי? האם להגיש ערעור ולחזור לצבא? (למרות שאני יודע שהוא לא יתרום לי בחיים)
מצד שני אולי אתשחרר כמו כולם אהיה כמו כולם, אסיים צבא עם החברים נלך ביחד לטיול נלמד נעשה מה שכל בני גילי עושים...

קודם כל תשכח מלחזור כי לא יקחו אותך חזרה, וגם אם כן התהליך ייקח שנה וחצי עד שנתיים.

לך תמצא עבודה תתחיל לחסוך כסף... החברים והאח הגיבור שלך ייצאו מהצבא עם 10 אלף מסריחים בפיקדון שלהם ולך כבר יהיה חיסכון של 50 אלף.
unknow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי unknow » 26 ינואר 2012 20:08

אורח כתב:
unknow כתב:לפני 4 ימים השתחררתי, ואני פשוט לא יודע מה לעשות עם עצמי

קודם כל תשכח מלחזור כי לא יקחו אותך חזרה, וגם אם כן התהליך ייקח שנה וחצי עד שנתיים.

לך תמצא עבודה תתחיל לחסוך כסף... החברים והאח הגיבור שלך ייצאו מהצבא עם 10 אלף מסריחים בפיקדון שלהם ולך כבר יהיה חיסכון של 50 אלף.

ואללה שאני מדברים עם חברים מהבסיס ואומרים לי שמתים לצאת כמוני זה מעלה את המורל (ברצינות)
כנראה כי אני לא יצאתי לעבוד בנתיים ורק לשבת בבית ולהכנס למחשבות לא עושה טוב :)
kirill765
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kirill765 » 26 ינואר 2012 21:55

אחי לא יודע למה אתה מרגיש ככה. אל תקשיב לאח שלך.
אתה בן אדם עצמאי ויש לך זכות לשלוט בחיים שלך.
תלך לעבוד.תעשה פסיכומטרי.תחסוך כסף וטוס לאנשהו...
אני יצאתי לפני יומיים ואני מנצל את כל יום החופשי .ואפילו טיפה לא מצטער על יציאה...
תהנה מהחיים באזרחות. בהצלחה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 ינואר 2012 22:35

מכיר את ההרגשה.
אתה צריך לנוח, פשוט לנוח. לראות טלויזיה, לישון, מחשב, לאכול משהו טוב.
תיהיה לך בדיוק אותה הרגשה גם אם היית משתחרר אחרי 3 שנים, זה לא משנה.
תחזור לאט לאט, אני לא יודע מה הכיוון שלך, אבל אני אישית למדתי לבגרויות ופסיכומטרי, עבדתי באיזה עבודת חצי משרה זמנית, חזרתי לעשות ספורט.
WELCOME TO THE REAL LIFE.
תמצא עיסוק, תחביב, תבלה זמן עם אנשים שחשובים לך. כל עוד לא תעשה את זה תיהיה שרוי בתוך מעבדת המחשבות שלך.
אל תתייחס למה שאומרים ואל תחשוב יותר מידי, תזרום.

בהצלחה@!
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 26 ינואר 2012 22:57

אם היה רע לך, בהחלט היית צריך לצאת. ואל תחזור למקום שבו רע לך (וממילא, כמו שאמרו, לא תוכל - אם תגיש ערעור או בקשת התנדבות, זה ייקח הרבה מאוד זמן, ובטח שלא תוכל "להשתחרר יחד עם החברים" - אלא תשתחרר לא מעט זמן אחריהם). אין מה לפחד מביקורת - הרבה ממנה נובע פשוט מקנאה או מתחושה של "למה אני סובל/מבזבז זמן והוא לא?", לפעמים בכסות אידיאולוגית ולפעמים אפילו זה לא; ואם תאבד חברים, כנראה שהם ממילא לא היו חברים אמיתיים. החיים שלך הם שלך, ותעשה איתם מה שאתה מבין. אני אישית בחרתי בחירה דומה, ואינני מתחרט על כך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 ינואר 2012 06:15

גם לי זה היה סוג של שמחה שמלווה בהרגשה מוזרה כזאת "מה עכשיו" אבל זה עובר אל תדאג. אני הייתי אמור להשתחרר עוד 7 חודשים אבל במקום זה אני עומד לסיים סמסטר שני שנה שנייה ועכשיו כשכל החברים שלי רק רואים את השחרור והידידות שלי עושות מועדפת/פסיכומטרי וכולם חושבים מה ללמוד והכל אני מרגיש איך בגדול כולם מקנאים בי וחלק שהתלבטו לצאת או לו ובסוף החליטו להישאר אמרו לי שהם ממש מצטערים שהם לא יצאו בסופו של דבר.

בקיצור תתחיל לחיות ותגלה שעשיתה את הבחירה הנכונה.
unknow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי unknow » 27 ינואר 2012 14:01

תודה רבה על התגובות שמחתי לקרוא אותן :)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 ינואר 2012 16:51

תנסה לבנות סדר יום כמה שיותר בריא; תנסה לעשות ספורט אם אתה יכול, לאכול אוכל בריא, ולהתעסק כמה שיותר בדברים שאתה נהנה מהם.
אם אין לך יותר מדי תחביבים תחפש ותמצא יש הרבה דברים מעניינים, אתה צריך לנסות.
תפסיק לשים זין על מה שאנשים חושבים עליך זה באמת לא משנה, אם האתה הלא מגוייס לא טוב להם כמו האתה המגוייס אולי המערכת יחסים שלך עם האנשים האלו קצת דפוקה ואתה צריך לחתוך.
בהצלחה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 28 אורחים