השתחררתי :)

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

unknow
יצירת קשר:

השתחררתי :)

הודעהעל ידי unknow » 23 ינואר 2012 18:29

זהו היום השתחררתי בבקום!! אני חופשייייייייי

סעיף - 31717

לא הלכתי על הנועל של האתר עם כל המשחק מילים, המלצות חיצוניות וכדומה...

פשוט לומר את האמת ולהקצין מפגישה ראשונה עברו 3 ימים ופגישה שנייה שיחררו אותי.

הדבר הכי חשוב למי שרוצה לצאת על דיכאון קליני זה פשוט ללחוץ על "היבלת" של דיכאון כזה שיכול להוביל להתאבדות ואולי אף לספר על מקרה כזה שקרה במשפחה...

ששואלים אותכם אם ניסיתם לומר כן וחובה לבכות ולספר איך (תתכננו לפני)

זהו תהנו :)
אורח

בהצלחה באזרחות שמח בשבילך זה ידוע שלא קשה היום לצאת מהצבא

הודעהעל ידי אורח » 23 ינואר 2012 19:04

הכי שחוב זה מהכל שיהיה לך הרבה הצלחה בהמשך דרכך
kirill765
יצירת קשר:

Re: השתחררתי :)

הודעהעל ידי kirill765 » 23 ינואר 2012 21:05

מזל טוב אחי. גם אני הולך מחר להשתחרר בבקו''ם. קיבלתי סעיף 32757.
משאני יכול להגיד.התלוננתי על חוסר שינה וקראתי את טרגט21.
האתר הוא מעולה ובאמת עובד.ממליץ לכל משרוצה לצאת. שיהיה לנו בהצלחה באזרחות
כי החיים רק מתחילים :D
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 23 ינואר 2012 22:54

בהצלחה באזרחות!

מקווה בקרוב אצלי
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 ינואר 2012 10:52

dudu_dudu כתב:בהצלחה באזרחות!

מקווה בקרוב אצלי

מה נסגר איתך באמת? לא היית אמור להתגייס ב8?
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 24 ינואר 2012 18:14

לא..
koko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי koko » 31 ינואר 2012 03:04

מזל טוב אחי, רק שאלה קטנה. מה הכוונה ללחוץ על היבלת דיכאון? מה להגיד?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 31 ינואר 2012 11:28

תוכל להסבירק אחי איך השתחררת ואיזה משחק שיחקת ומה אמרת להם אני אשמח עם תוכל להסביר על התהליך אני רוצה להשתחרר מהצבא וכמה שיותר מהר תודה אחי
8888

הודעהעל ידי 8888 » 31 ינואר 2012 13:53

מזל טוב.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 פברואר 2012 15:53

koko כתב:מזל טוב אחי, רק שאלה קטנה. מה הכוונה ללחוץ על היבלת דיכאון? מה להגיד?

הכוונה היא שפשוט לגרום להם לחשוב שקיים סיכוי שתתאבד במהלך השירות,
הצבא לא רוצה את זה על הידיים שלו ולכן, פשוט יעדיף לשחרר אותך, אליה וקוץ בה - קיימים מקרים שפשוט יתנו לך כדורים נוגדי דיכאון(שאסור לקחת אותם בשום אופן, אלא אם באמת קיימת בעיה) ולא ישחררו אותך, או שאולי יאשפזו אותך.
אני רק רוצה לציין שאני גם כן השתחררתי מהצבא תוך כדי שימוש "בטריק" הזה, הצהרתי לקבנית שניסיתי להתאבד, שימוש מופרז בשתיה, ועוד.
ואחרי השיחה היא הפנתה אותי לפסיכיאטר שאפילו לא בדק אותי, השיחה הייתה משהו כזה: "אתה X? כן.. אתה רוצה לשרת בצבא? לא. ירדת במשקל? כן. אני מבין שאתה ניסית להתאבד? כן. טוב אני משחרר אותך." הוא רשם את הסעיף שחרור ואמר לי "חכה בחוץ". אחרי שעה קיבלתי את המכתב עם ההמלצה לשחרור, ותוך חצי שעה כבר הייתי משוחרר, (אחרי החזרת ציוד והכל, הבדיקה נערכה בבקום...)
koko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי koko » 05 פברואר 2012 04:59

אורח כתב:

הצבא לא רוצה את זה על הידיים שלו ולכן, פשוט יעדיף לשחרר אותך, אליה וקוץ בה - קיימים מקרים שפשוט יתנו לך כדורים נוגדי דיכאון(שאסור לקחת אותם בשום אופן, אלא אם באמת קיימת בעיה) ולא ישחררו אותך, או שאולי יאשפזו אותך.
אני רק רוצה לציין שאני גם כן השתחררתי מהצבא תוך כדי שימוש "בטריק" הזה, הצהרתי לקבנית שניסיתי להתאבד, שימוש מופרז בשתיה, ועוד.
ואחרי השיחה היא הפנתה אותי לפסיכיאטר שאפילו לא בדק אותי, השיחה הייתה משהו כזה: "אתה X? כן.. אתה רוצה לשרת בצבא? לא. ירדת במשקל? כן. אני מבין שאתה ניסית להתאבד? כן. טוב אני משחרר אותך." הוא רשם את הסעיף שחרור ואמר לי "חכה בחוץ". אחרי שעה קיבלתי את המכתב עם ההמלצה לשחרור, ותוך חצי שעה כבר הייתי משוחרר, (אחרי החזרת ציוד והכל, הבדיקה נערכה בבקום...)

תותח אתה, אבל שאתה אומר שלגרום להם לחשוב שקיים סיכוי שתתאבד - מה להגיד להם? איך לרמוז להם? אני לא אוהב את השיטה של "אני בא להתשחרר בטוב" כמו שרשום בטארגט כי זה בטח כל אחד עשה. הם ישאלו אותי אם ניסתי להתאבד, אני יגיד להם כן ואז הם ישאלו אותי "ולמה לא התאבדת?" מה אני יגיד להם? אלה השאלות שהתשובות שלהם הכי מחליטות...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 פברואר 2012 15:05

koko כתב:
אורח כתב:

תותח אתה, אבל שאתה אומר שלגרום להם לחשוב שקיים סיכוי שתתאבד - מה להגיד להם? איך לרמוז להם? אני לא אוהב את השיטה של "אני בא להתשחרר בטוב" כמו שרשום בטארגט כי זה בטח כל אחד עשה. הם ישאלו אותי אם ניסתי להתאבד, אני יגיד להם כן ואז הם ישאלו אותי "ולמה לא התאבדת?" מה אני יגיד להם? אלה השאלות שהתשובות שלהם הכי מחליטות...

אני לא אמרתי פעם אחת "באתי להשתחרר בטוב"

ישר נכנסתי לקפ"סית (כמו קב"ן בח"א) שאלה למה באתי אמרתי, רוצה להשתחרר. (הם לא טיפשים ויודעים בדיוק את המטרה לשמה באת)

היא שאלה שאלות כלליות וכולי, מצב בבית (צריך להראות שלא רע בבית אלא אולי ריב עם אחד ההורים) להראות שלהורים אין זמן, חברים בשבילך ואין לך אוזן קשבת לבעיות שלך...

שהיא\הוא שואל\ת למה אתה רוצה להשתחרר תגיד שאתה לא יכול יותר, שאין לך כוחות נפשיים, שאף אחד לא מבין אותך, בריב עם המפקדים... (חשוב להציג מצב רוח מושפל כשבוע לפני המפגש משום שהמפקד כותב לך חוות דעת פעם ראשונה)

בנוסף בקטע שאתה מספר כאילו ניסית להתאבד (צריך להמציא סיפור) יותר מכדאי לבכות (תאמין לי שאתה יכול לבכות רק צריך להתחבר לסיפור ולהאמין לו) *חוות דעת ראשונה אומרת הכל ומזרזת עשרות מונים את השחרור*

בקיצור תראה שאתה במצוקה, בהתחלה שאמרה לי שאני בדיכאון היא רצתה להביא לי כדורים אך שראת שהמצב ממש בקנטים (אחרי סיפור נסיון ההתאבדות) היא כבר ביקשה לראות אחד ההורים ושיחררה אותי.

כל התהליך שלי לקח בדיוק 4 ימים מהמפגש הראשון כדי להשתחרר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 פברואר 2012 15:22

ומה הקב"ן סיפר להורים?
הוא מספר שניסית להתאבד וזה או סתם אומר את ה"חסרונות" הנוראים שבפטור צבאי?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 פברואר 2012 02:09

אורח כתב:ומה הקב"ן סיפר להורים?
הוא מספר שניסית להתאבד וזה או סתם אומר את ה"חסרונות" הנוראים שבפטור צבאי?

הוא לא סיפר על ה"ניסיון" אלא רק רצה לבחון עם ההורים שהמצב שלי אכן כמו שאני מספר (לא אוכל בבית אין לי חשק לעשות כלום וכולי) בקיצור - דיכאון...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 פברואר 2012 01:47

koko כתב:
אורח כתב:

אני ממש לא תותח, פשוט קראתי פה הרבה בפורום לפני שהתגייסתי, וידעתי בדיוק מה להגיד ואיך להתנהג לפי טרגט, וכל דבר שעשיתי ידעתי מהם האפשרויות שלי מפה והלאה, ידעתי מה לא לעשות כדי להגיע לחורים שלא צריך להגיע. אני אישית לא אמרתי אף פעם באתי לצאת בטוב, היא שאלה אותי ניסית להתאבד? אמרתי כן, מתי פעם אחרונה? לפני שנתיים. למה לא ניסית מאז?, לא רציתי שההורים שלי ידעו שניסיתי ואח שלי איים שהוא יספר. כמובן שזה נשמע טיפשי, אבל אצלי הקבנית קנתה את זה. הרי ברגע שאתה מתאבד ואתה מת, ממה יש לך לחשוש?
"ואתה חושב שתוכל להסתדר במסגרת צבאית?" עניתי שלא, שאף פעם לא הסתדרתי תמיד הייתי אאוטסיידר, וכולם צחקו עליי. פה היא התחילה לשכנע אותי שבצבא זה לא יקרה, כמובן שעל כל משפט שהיא הוציאה הבאתי ניגוד משלי - הייתי פסימי,
ואז היא שאלה אותי את שאלת השאלות - מה יקרה אם תתגייס לצבא? תתאבד? ואני עניתי לה שיכול להיות, מכאן נובע שיכול להיות שאני אתאבד במהלך השירות, יש לי את הרקע, וכמובן שהעלתי את האופציה שאני אתאבד, ולכן היא לא רצתה לקחת סיכון עליי, שאלה אותי עוד איזה 5-10 שאלות ואמרה לי - אני לא חושבת שאתה צריך לשרת בצבא, וזה עלול מאוד להזיק לך, אני מפנה אותך לגנדי(הפסיכיאטר), ואני אדבר אתו עלייך.
מומלץ שתקרא גם בויקיפדיה מה התסמינים של ההפרעה שאתה משחק עלייה כדי לשפר את המשחק שלך, למשל פסימיות מאפיינת דיכאון, כמו גם ירידה במשקל והפרעות שינה, כמובן שלא השתחררתי על דיכאון כי שיחקתי יותר על קשיים חברתיים ולכן קיבלתי שיחרור על קשיי הסתגלות(למרות שזה כמעט אותו חרא)
בהצלחה.
דר"א אני רוצה להתייחס לכך שצריך להגיע עם הורים, לי אישית אמרו להגיע עם הורים ולא הגעתי, ובכל זאת שחררו אותי באותו יום.
אם בכל זאת אתה מגיע עם הורים כדאי לתאם איתם עמדות שלא יסתרו אותך, למרות שתמיד אפשר לסדר את זה על ידי הצגה של יחסים רעועים עם ההורים.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 28 אורחים