למי שיש שאלות על בתי הכלא הצבאיים כלא 4 וכלא 6 זה הזמן לשאול

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

alex gerenshtein

למי שיש שאלות על בתי הכלא הצבאיים כלא 4 וכלא 6 זה הזמן לשאול

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 15 ינואר 2012 17:26

ואני אשמח מאוד לענות על השאלות בתור כ אחד שישב בשתי בתי הכלא הצבאיים שציינתי בנושא
יש לי ידע מה הולך שם וכה' וכה'
אורח

Re: למי שיש שאלות על בתי הכלא הצבאיים כלא 4 וכלא 6 זה הזמן לשאול

הודעהעל ידי אורח » 15 ינואר 2012 19:18

-עד כמה רע זה לשבת שם?
-יחס מאסירים אחרים?
-יחס מהשומרים?
-תתאר לנו סדר יום שגרתי בכלא.
-איך הקבנ"ים אם נפגשתה איתם?
-האם השומרות כוסיות כמו בצו ראשון?
alex gerenshtein

אוקי אז ככה זה הכל תלוי בך

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 15 ינואר 2012 19:41

תאמת לא היתי מגדיר שרע מאוד כל עוד אתה עם הרבה חבר'ה ואין לך בעייה בלהתחבר למישהו ולהיות חבר שלו בזמן הריצוי של העונש שלך בכל הצבאי עצמו אבל זה משתנה מאחד לאחד ולגבי היחס של האסירים זה גם משתנה זה לא אומר שכולם רעים יש אסירים שעוזרים לך במשהו ויש כאלה ששונאים את אותך ואת האחרים על זה אין מה לפרט
יש לך בכלא קנטינה שכל יום נכנסים לך 7 שקלים ככה כי בתקופה שאני ישבתי כל יום היו נכנסים 5 שקלים אבל לגבי עכשיו נדמה לי שרצות שמוועות על 7 שקלים ככה מדי יום ובקנטינה יש לך סיגריות קולה נסטי טלכארדים במבה ביסילי וכה' וכה'
יחס מהשומרים זה משתנה יש בעל אופי קשוחים ויש פחות זה הכל תלוי באופי של הבן אדם נו אתה בטח יודע זה ברור שאם תעשה בעיות אז יהו איתך רע מאוד ואם לא תשה בעיות הכל יהיה כמו שצריך

השיגרה היא ככה

השכמות ב 5 וחצי
אחרי ההשכמות הולכים לשטוף פנים מצחצחים שיניים עושים גלחץ בנעליים גילוח ואחרי כל זה עושים מסדר בוקר שזה שטיפת תאים שירותים אוהלים תלוי איפה אתה נמצא ובאיזה פלוגה למשל בכלא 4 בפלוגה ג זה בתוך התאים יושנים ונמצאים ופלוגה א זה באוהלים וכה' וכה' ואחרי המסדר עושים ספירות כולם נעמדים ב שלושת ומחכים עד שמשיהו מהמפקדים או מהמפקדות בה ומתחיל לקרוא שמות ולראות אם מישהו חסר או לא ואחרי שמייסמים את העניין של הספירות המפקד או המפקדת אומרים לכ להסתדר בטור לחדר האוכל ואחרי האוכל יש כאלה שיוצאים לעבודות אם זה בתוך הכלא עצמו או מחוץ ואז לקראת צהריים שוב ספירות ואחרי זה אוכלים ארוחת צהריים ואחרי זה הפסקה מסויימת ושוב פעם חוזרים לעבודות ואחרי העבודות חוזרים לספירות ואז ארוחת ערב ואז השיגרה של הערב מתחילה ולקראת 9 10 בערב יש ספירות לילה והמפקדים סוגרים את התאים ואז 6 שעות שינה יושנים האסירים אבל זה משתנה מפלוגה ומחלקה
הקבנ"ית שאני ראיתי בכלא 4 היתה על הפרצוף כמה שלא התלוננתי שם על בעיות לא עזר ואחרי שיחה 1 היא קבעה לי תור לפסיכאטר וכה' ואז הורידו לי פרופיל
לגבי השומורות בתקופה שישבתי היו כמה כוסיות אבל לא היה לי מצב רוח להתסכל עליהן חחח

אם יש עוד שאלות אני אענה בשמחה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 ינואר 2012 20:39

אשמח אם תפרט כמה שיותר איך השתחררת מהצבא דרך הכלא. כמה שיותר פרטיים יעזרו לי מאוד כי בקרוב בלי ברירה אני גם בוחר דרך הכלא.
alex gerenshtein

אני יצאתי באמצעות נפקדות עריקות כלא מעצר ובעזרת הקב"ן והפסיכ

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 15 ינואר 2012 21:48

פשוט עשיתי הרבה בלאגן בבסיס איימתי אצל הקב"ן שאני אפגע בעצמי ועוד הרבה דברים אמרתי לו וגם אצל הפסיכיאטר אותו דבר ואז בסופו של דבר קיבלתי את הפרופיל ה 21

קיצר סיפור ארוך
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 ינואר 2012 22:56

אם אני רוצה להשתחר מהצבא אחרי כמה זמן יוציאו אותי מהכלא??יכולים להשאיר אותי כמה זמן שבאלהם או עד שאני יסכים להתגיסס?
alex gerenshtein

לא כל כך הבנתי את השאלה שלך אשמח אם תסביר שוב את עצמך

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 15 ינואר 2012 23:24

מחר אני אענה על השאלה שוב פעם

לילה טוב
zzz

הודעהעל ידי zzz » 16 ינואר 2012 04:05

הקבן לא רוצה לשחרר אותי והוריד לי פרופיל ל 64 (אין לי באמת מחלה נפשית) אני מתגייס עוד מעט. חשבתי על לסרב פקודה בגיוס ולנסות להישתחרר מהצבא דרך אי התאמה (או דרך קבן בכלא) בכל מקרה כמה זמן שחרור זה בדרך כלל לוקח? והאם יש זמן פנוי בכלא? והאם יש שם אלימות בין אסירים?
alex gerenshtein

אוקי אז ככה

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 16 ינואר 2012 15:37

אבל כדי לקבל וועדה אי התאמה לפרופיל 21 סביר להניח שאתה תצטרך לשבת הרבה בכלא הצבאי ואז בכלא הצבאי תראה גחלת שזה מדור שבדרך כלל עוזר לחיילים בעניין לחזור חזרה ליחידה שבהם הם משרתים או במקרה הגרוע לקבל פטור משירות הצבאי שזה פרופיל 21 אי התאמה

ככה שיש לך כמה אופציות

1 לא להגיע ליום הגיוס ולחכות שתגיע אליך משטרה אזרחית או צבאית לבית ויקחו אותך אבל סביר להניח שתשב במעצר אזרחי ומשם תעבור למעצר צבאי על ידי המשטרה הצבאית ומשם כבר לכלא הצבאי 4 או 6 זה כבר בבית המעצר יחליטו לאן תעובר
2 להגיע ליום הגיוס לסרב לעבור את כל התחנות בבקו"ם שזה שרשרת החיול קבלת חוגר צילום לחוגר רנטגו חיסונים ועוד ועוד תחנות כמו קבלת מדים נעליים

3 להגיע ליום הגיוס לעבור את כל התחנות של השרשרת החיול ולסרב להתפנות מהבקו"ם שזה אומר אוטומטי יקחו אותך למעצר בנקודה כלשהי עוד באותו היום שזה כולל משפט בבקו"ם ואחרי המשפט יושיבו אותך ברכב משטרתי ויסיעו אותך ועד לכלא 4 הקרוב באיזור ליד ראשון לציון שנמצא בצריפין רבע שעה 20 דקות מהבקו"ם או במקרה הגרוע כלא 6 שנמצא ליד עתלית רבע שעה 20 דקות מחיפה

4 להגיוע ליום הגיוס לעבור את השרשרת החיול ללעלות לאטובוס לטירונות ושם לעשות בלאגן כמו לסרב פקודות נפקדות עריקות

5 אם אתה עוד לא התגייסת תרים טלפון ללשכת הגיוס שאליה אתה שייך ותבקש לראות שם קב"ן ותסביר לו את הבעיות שיש לך שמנועות ממך להתגייס ואם יש לך חוות דעת מפסיכולוג אזרחי על כל מיני בעיות מהילדות וכה' וכה זה רק יעזור וויקדם לך את השחרור אבל לא בטוח שתקבל פרופיל 21 של אי התאמה אלה נפשי סביר להניח ככל הנראה

אבל אם התאריך הגיוס שלך די קרוב אז הסיכוי שלך די קלוש לכל העניין הזה קב"ן בלשכת הגיוס

ככה שתחליט מה יותר טוב בשבילך וקח בחשבון שעריקות גוררת רישום פלילה גם במשטרה האזרחית
וכל

העניין של השחרור זה איאפשר לדעת כי זה משתנה אבל לרוב כשמקבלים פרופיל 21 נפשי בכלא על ידי קב"ן או פסיכיאטר אז צ'יק צ'ק משחררים אותך מהכלא ומהצבא אבל אם זה מדובר על פרופיל 21 אי התאמה על ידי גחלת אז זה לוקח קצת זמן עד שמפקד הבקו"ם חותם ומאשר לך את כל העניין הזה ובכלא כן יש זמן פנוי אומנם לא להרבה אבל אני די בטוח שתמצא זמן לעצמך כמו כל אסיר שמוצא זמן לדבר בטלפון ציבורי עם ההורים או חברים וכה' וכה' בכלא עצמו ובעניין האלימות זה קיים בכל מקום ומקום בכל הכדור הארץ אבל אני כשישבתי בכלא 4 היו קצת אלימויות אבל לא התערבתי בהם אחרת היתי יושב עוד
הרבה

אם יש עוד שאלות אז תשאל חופשי אני אענה בכייף
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 ינואר 2012 16:05

לא ענית לי אחי אני עכשיו נחשב לעריק או מה שלא יהיה יעני ביום הגיוס בקשתי קבן לא נתנו לי הלכתי הבית ועכשיו עבר כבר חודש ושבועיים השאלה שלי בכלא כמה זמן יכולים להדאיר אותי עד שאני אומר להם כן ומגייסים אותי או דירח חצי שנה לשבת בכלא אני רוצה לצאת מהצבא כמה זמן יכולים להשאיר אותי בכלא?
zzz

הודעהעל ידי zzz » 16 ינואר 2012 17:06

אין לי מחלה נפשית כך שהסיכויים שהקבן ישחרר אותי נמוכים מאוד. חשבתי לסרב לעבור את שרשרת החיול ביום הגיוס, לשבת בכלא במשך תקופה מסויימת (הבנתי שזה כ 3-4 חודשים) האם זה נכון והאם באמת כדאי לי להישתחרר כך? בנוסף שאלה, פעם בכמה זמן יש ביקורים בכלא ואיזה עבודות עושים שם?
alex gerenshtein

רק שתהיה בעיניינים שמשטרה צבאית יכולה להגיע אליך לבית בכל רג

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 16 ינואר 2012 17:23

אם אתה באמת עריק כמו שאתה אומר אז במצב שכזה היתי מציע לך להסגיר את עצמך לאחד מביסיס המשטרה הצבאית הקרובה למקום מגוריך יותר טוב יהיה מאשר שאתה תשן ופתאום יפתיעו אותך באמצע הלילה לוכדי העריקים של המשטרה הצבאית ובעניין כמה זמן יכולים להשאיר אותך בכלא זה תלוי לכמה זמן אתה תהיה שפוט אם למשל תהיה שפוט ל 14 יום אז מה שאומר זה שאחרי ה 14 יום אתה משתחרר מהכלא וחוזר חזרה לבקו"ם או ליחידה שלך שבה אתה שירתת לפני העריקות וזה די ברור שאם תהיהי שוב פעם נפקד או עריק אז יכולים להחזיר אותך לכלא בחזרה אבל בקשר לכמה זמן יכולים להשאיר אותך בכלא עד שאתה אומר כן על זה עוד לא שמעתי אז לכן על הנקודה הזאת אני לא יכול לתת לת תשובה מפורטת לצערי הרב

ותסביר שוב את עצמך בקשר המשפט הזה ומגייסים אותי או דירח חצי שנה לשבת בכלא אני רוצה לצאת מהצבא כמה זמן יכולים להשאיר אותי בכלא? לא הבנתי מה זה דירח?
alex gerenshtein

תשובות בקשר לסרב לעבור את שרשרת החיול ביום הגיוס, לשבת בכלא

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 16 ינואר 2012 17:44

3 4 חודשים זה לא כל כך מדוייק לרוב סרבני גיוס מקבלים כלא ל 14 יום לפי מה שאני אישית שמעתי בכלא שכשישבתי אז היה מישהו בידיוק במצב כמו שאתה מקודם נתת לדוגמא ואותו אחד קיבל 14 יום מאסר על סירוב להתגייס בפועל בכלא 4 ככה שזה משתנה מאחד לאחת ואין לזה תוצאה מדוייקת ובקשר אם כדאי לך להשתחרר ככה לפי דעתי שכן זה הכי טוב תאמין לי לא יודע מה השאר יגידו לך אבל אני ממליץ לך ללכת על מה שכעת ולגבי הביקורים בכלא הצבאי בעקרון החוק אומר שחייל אסיר שכלא בכלא צבאי צריך לקבל ביקור פעם בכל שבועיים אמנם בהתחלה זה יהיה קצת שונה ובכלא לרוב עושים עבודות רס"ר רס"פ כמו לנקות שירותים לנקות את הפלוגה לנקות מגדלי שמירה שנמצאים בכלא עצמו ככה שלא חסר ויש גם בית מלאכה אזרחי בתוך הכלא הצבאי עצמו שבו מתעסקים עם ציוד בלאי וכל זה בעניין המדים וכל זה
פרופילניק

Re: אוקי אז ככה

הודעהעל ידי פרופילניק » 16 ינואר 2012 22:55

alex gerenshtein כתב:אבל כדי לקבל וועדה אי התאמה לפרופיל 21 סביר להניח שאתה תצטרך לשבת הרבה בכלא הצבאי ואז בכלא הצבאי תראה גחלת שזה מדור שבדרך כלל עוזר לחיילים בעניין לחזור חזרה ליחידה שבהם הם משרתים או במקרה הגרוע לקבל פטור משירות הצבאי שזה פרופיל 21 אי התאמה

"אי התאמה" אינו פרופיל 21. פרופיל 21 הוא רק פטור בריאותי - גופני או נפשי, שנותנים בוועדה רפואית (על פרופיל נפשי מחליטים קב"ן ופסיכיאטר, על פרופיל גופני - רופא מומחה אחר, והוועדה הרפואית מאשרת). מה שאמרת מתייחס לשחרור על "אי התאמה", שבו הפרופיל אינו משתנה, וההליך בו אחר.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 25 אורחים