בקשר לפטור נפשי ושלילת רישיון

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

aviv4554
יצירת קשר:

בקשר לפטור נפשי ושלילת רישיון

הודעהעל ידי aviv4554 » 12 ינואר 2012 20:01

לפי מה שהבנתי באתר בחלק מהמקרים שמקבלים פטור 21 נפשי מהצבא צריך לעשות מבחן של כמה מאות שאלות
כדי לראות אם אתה כשיר לנהיגה.
כאן רשום שמשרד התחבורה יעביר לצה"ל את כל השמות של האנשים שקיבלו פטור נפשי ועברו את המבחן ונמצאו כשירים לנהיגה ואז
יזמנו אותם לבדיקות ולראות אם לגייס אותם.
הכתבה מלפני 4 שנים,אבל אני חייב לדעת האם אכן יש חוק כזה ויש סיכוי שאם אני אקבל פטור נפשי,ואצא כשיר לנהיגה,יכול להיות שיגייסו אותי?
הכתבה:
http://www.news1.co.il/Archive/001-D-15 ... l?tag=11-5

משרד התחבורה יעביר לצה"ל נתונים על צעירים שהשתחררו משירות בצה"ל בשל סעיף נפשי אך הוציאו למרות זאת רישיון נהיגה מדובר בצעד נוסף במלחמת החורמה שהכריז צה"ל בהשתמטות משירות צבאי

שיתוף פעולה בין צה"ל למשרד התחבורה יאפשר לצבא לאתר מהיום משתמטים ומתחזים שהשתחררו מהשרות הצבאי על-רקע נפשי. משרד התחבורה יעביר לצה"ל את כל שמות הצעירים שהשתחררו מצה"ל על-רקע נפשי אך נמצאו כשירים לנהיגה.

צה"ל מעביר מדי שנה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד) מידע על אלפי צעירים שהשתחררו על-רקע נפשי. כאשר צעיר ששוחרר מצה"ל בתואנה של אי התאמה על-רקע נפשי מבקש לקבל רשיון נהיגה הוא מתבקש להגיע למרב"ד לצורך סידרת בדיקות הבוחנות את כושר נהיגתו. רבים מצעירים אלה מתגלים כבריאים לחלוטין וכשירים לנהיגה ועל כן רשאים להתחיל בלימוד הנהיגה לקראת קבלת הרשיון הנכסף.

בעקבות יוזמה של שר התחבורה והבטיחות בדרכים, שאול מופז, יועברו לענף מיון רפואי בצה"ל כל שמות הצעירים שנמצאו כשירים לנהיגה ושוחררו מהצבא על-רקע נפשי לצורך בחינת אפשרות לזמנם לשרות פעיל בצה"ל.

בדיון שנערך בין סמנכ"ל בכיר תנועה במשרד התחבורה לבין נציגי צה"ל סוכם כי ענף מיון רפואי בחיל הרפואה יזמן את כל בעלי הפטור בשנים האחרונות לביצוע בדיקה מחדש לצורך התאמתם לשרות פעיל סדיר או שרות מילואים.

שר התחבורה, בעל אוריינטציה צבאית-ביטחונית מובהקת כרמטכ"ל ושר ביטחון לשעבר, ציין כי תופעת ההשתמטות היא לא בעיה פרטית של צה"ל וכי היא מחייבת התגייסות של כל החברה "לא יתכן שצעירים שמשתמטים מהשרות בתואנות שווא יקבלו את מלוא הזכויות בחברה", ציין.
פרופילניק

Re: בקשר לפטור נפשי ושלילת רישיון

הודעהעל ידי פרופילניק » 12 ינואר 2012 20:23

לא, אין. לא שמענו כאן בפורום ולו על אדם אחד שזומן לבדיקות בצה"ל בעקבות הצלחה במבחן הפסיכולוגי של משרד הרישוי. אין שום קשר בין השניים. הכתבה היא כנראה בגדר מלחמה פסיכולוגית נגד ה"השתמטות" או יחסי ציבור לשר דאז מופז, שראה עצמו כמתמודד בפריימריז בקדימה ואכן התמודד כעבור 8 חודשים, ויתמודד כנראה עוד פעם בקרוב. ועוד הגזימו לחלוטין בכתבה הזו ואמרו: "ענף מיון רפואי בחיל הרפואה יזמן את כל בעלי הפטור בשנים האחרונות לביצוע בדיקה מחדש" - כן, בטח. יש להם משאבים או חשק לזה. מופרך כמעט כמו הכתבה ב-ynet מלפני שנים שכותרתה: "מחסור בחיילים: צה"ל יגייס חיילים בעלי פרופיל 21".

מבחינת הצבא, מה שקובע זה חוות הדעת שלו עצמו, לא השאלה האם מישהו כשיר לנהיגה - אלא האם הוא כשיר לצה"ל (זה ממש לא אותו הדבר). החוק קובע שאכן יש לצבא סמכות לזמן לבדיקה נוספת, ללא שום קשר למשרד הרישוי, וכל אחד שהשתחרר צריך לקחת בחשבון שמבחינת החוק יכולים לבדוק אותו שוב. אבל האם הצבא באמת עושה את זה? לא. הוא סומך על מה שהפסיכיאטרים שלו החליטו, ומבחינתו לא סביר שהתוצאה תשתנה במשהו. מבחינתו מי שקיבל פטור בריאותי (כולל נפשי) הוא לא כשיר לשירות בצה"ל, וייאלץ דווקא להיאבק כדי לקבל את ה"זכות" להתנדב לצה"ל או לשנות את הפרופיל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 ינואר 2012 23:19

פרופילניק כתב:לא, אין. לא שמענו כאן בפורום ולו על אדם אחד שזומן לבדיקות בצה"ל בעקבות הצלחה במבחן הפסיכולוגי של משרד הרישוי. אין שום קשר בין השניים. הכתבה היא כנראה בגדר מלחמה פסיכולוגית נגד ה"השתמטות" או יחסי ציבור לשר דאז מופז, שראה עצמו כמתמודד בפריימריז בקדימה ואכן התמודד כעבור 8 חודשים, ויתמודד כנראה עוד פעם בקרוב. ועוד הגזימו לחלוטין בכתבה הזו ואמרו: "ענף מיון רפואי בחיל הרפואה יזמן את כל בעלי הפטור בשנים האחרונות לביצוע בדיקה מחדש" - כן, בטח. יש להם משאבים או חשק לזה. מופרך כמעט כמו הכתבה ב-ynet מלפני שנים שכותרתה: "מחסור בחיילים: צה"ל יגייס חיילים בעלי פרופיל 21".

מבחינת הצבא, מה שקובע זה חוות הדעת שלו עצמו, לא השאלה האם מישהו כשיר לנהיגה - אלא האם הוא כשיר לצה"ל (זה ממש לא אותו הדבר). החוק קובע שאכן יש לצבא סמכות לזמן לבדיקה נוספת, ללא שום קשר למשרד הרישוי, וכל אחד שהשתחרר צריך לקחת בחשבון שמבחינת החוק יכולים לבדוק אותו שוב. אבל האם הצבא באמת עושה את זה? לא. הוא סומך על מה שהפסיכיאטרים שלו החליטו, ומבחינתו לא סביר שהתוצאה תשתנה במשהו. מבחינתו מי שקיבל פטור בריאותי (כולל נפשי) הוא לא כשיר לשירות בצה"ל, וייאלץ דווקא להיאבק כדי לקבל את ה"זכות" להתנדב לצה"ל או לשנות את הפרופיל.

תודה גבר,יש לי כמה שאלות:
עדיין לא קבעו לי פרופיל אבל יש לי נתונים יחסית גבוהים:דפר 60 וקב"א 52,אבל עכשיו החלטתי שאני לא רוצה לעשות צבא.
נגיד אני אלך לפסיכאטר פרטי ואני אנסה לשחק אותה בדיכאון והוא ירשום שאני לא כשיר להתגייס,אבל הקב"ן יחליט שאני כשיר ולא יוריד לי פרופיל.
האם יהיה אפשר לערער על זה עד הגיוס?ואם גם אז יגידו שאני כשיר אז במהלך הגיוס יהיה לי יותר קשה להשתחרר?זה שאני אביא מסמכים לפני הגיוס זה יכול לעזור לי לצאת או שעדיין יהיה קשה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 ינואר 2012 10:48

אורח כתב:
פרופילניק כתב:לא, אין. לא שמענו כאן בפורום ולו על אדם אחד שזומן לבדיקות בצה"ל בעקבות הצלחה במבחן הפסיכולוגי של משרד הרישוי. אין שום קשר בין השניים. הכתבה היא כנראה בגדר מלחמה פסיכולוגית נגד ה"השתמטות" או יחסי ציבור לשר דאז מופז, שראה עצמו כמתמודד בפריימריז בקדימה ואכן התמודד כעבור 8 חודשים, ויתמודד כנראה עוד פעם בקרוב. ועוד הגזימו לחלוטין בכתבה הזו ואמרו: "ענף מיון רפואי בחיל הרפואה יזמן את כל בעלי הפטור בשנים האחרונות לביצוע בדיקה מחדש" - כן, בטח. יש להם משאבים או חשק לזה. מופרך כמעט כמו הכתבה ב-ynet מלפני שנים שכותרתה: "מחסור בחיילים: צה"ל יגייס חיילים בעלי פרופיל 21".

תודה גבר,יש לי כמה שאלות:
עדיין לא קבעו לי פרופיל אבל יש לי נתונים יחסית גבוהים:דפר 60 וקב"א 52,אבל עכשיו החלטתי שאני לא רוצה לעשות צבא.
נגיד אני אלך לפסיכאטר פרטי ואני אנסה לשחק אותה בדיכאון והוא ירשום שאני לא כשיר להתגייס,אבל הקב"ן יחליט שאני כשיר ולא יוריד לי פרופיל.
האם יהיה אפשר לערער על זה עד הגיוס?ואם גם אז יגידו שאני כשיר אז במהלך הגיוס יהיה לי יותר קשה להשתחרר?זה שאני אביא מסמכים לפני הגיוס זה יכול לעזור לי לצאת או שעדיין יהיה קשה?

יש לי חדשות בשבילך, אלה לא נתונים גבוההים.
המלצה מפסיכולוג/פסיכיאטר תביא לכך שתקבל זימון לקב"ן, אך בסופו של דבר אתה צריך להרשים את הקב"ן והפסיכיאטר.
קשה לקבל פטור כמלש"ב, אבל רוב הסיכויים שכן יורידו לך פרופיל.
אם תרצה להשתחרר בסופו של דבר אז יקל עליך מאוד אם תכנס למערכת הצבאית עם סעיפים נפשיים.
לצאת אומנם קשה, אבל לא בלתי אפשרי.
אם יש לך מספיק זמן עד לגיוס אין לך מה לדאוג בכלל, תשיג המלצה ולך לקב"ן.
בהצלחה!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 ינואר 2012 14:13

לזה שמעליי, "קשה לקבל פטור כמלש"ב"???
איזה שטויות... הכי קל זה לצאת בתור מלש"ב.
זאת אומרת, לא שזה ממש קל, אבל זה הרבה יותר בעייתי לצאת כשאתה כבר בתוך הצבא.
כמה שאתה פחות שייך לצה"ל, ככה יותר קל להשתחרר משירות.
בהצלחה.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 13 ינואר 2012 23:48

אורח כתב:לזה שמעליי, "קשה לקבל פטור כמלש"ב"???
איזה שטויות... הכי קל זה לצאת בתור מלש"ב.
זאת אומרת, לא שזה ממש קל, אבל זה הרבה יותר בעייתי לצאת כשאתה כבר בתוך הצבא.
כמה שאתה פחות שייך לצה"ל, ככה יותר קל להשתחרר משירות.
בהצלחה.

גם אני חושב כך. אני השתחררתי כמלש"ב, וזה בהחלט לא היה קשה, אם כי אני לא יכול להשוות זאת לשחרור כחייל כי לא ניסיתי להשתחרר כחייל. בשני המקרים זה תלוי כמובן בשאלה עד כמה הם התרשמו שהמצב חמור.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 ינואר 2012 16:29

התכוונתי שקשה לצאת כמלש"ב בפגישה הראשונה עם הקב"ן.
אני עצמי יצאתי כמלש"ב (אפשר להגיד... לא עליתי על מדים) אבל בפגישה הראשונה שלי מול הקב"ן לא חשבתי אפילו על לצאת מהצבא והראתי מוטיבציה גבוהה.
הרצון לצאת הכה בי שבוע לפני הגיוס.
אלה שיוצאים בפגישה ראשונה הם באמת מועררים נפשית או כאלה שננעלו על יציאה מהצבא הרבה זמן לפני הצו ראשון.
הרוב מבינים באיזה בוץ הם שקעו ממש לפני הגיוס במקרה הטוב.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 19 אורחים