האם הצבא לוקח את הרישיון האזרחי בעת שיחרור "מוקדם" ?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

jenyatip
יצירת קשר:

האם הצבא לוקח את הרישיון האזרחי בעת שיחרור "מוקדם" ?

הודעהעל ידי jenyatip » 29 דצמבר 2011 18:33

האם הצבא לוקח את רישיון הנהיגה האזרחי ושולל אותו ?

לפי מה שידוע לי עד כה זה היה כך :

הצבא היה לוקח את הרישיון לבעלי פרופיל 21 נפשי , ואז הם היו אמורים בעת חידוש הרישיון לעבור קורס ו/או בחינה מסוימת המראה שאתם כשירים לנהיגה מבחינה נפשית.

חבר המשרת עכשיו כנהג בט"ש גם רצה לצאת אך שמע מכמה אנשים שגם דרך פרופיל נפשי וגם דרך יציאה ע"י עורך דין לקחו לשניהם את הרישיון.

האם לדעתכם יש בסיס לטענה ? האם אפשר להחזיר את הרישיון ? כי זה לא נראה לי הגיוני שצה"ל בעצמו משחרר חיילים משרות אבל לוקח להם את הרישיון ?
האם זה קשור לנתוני ההשטמטות הגבוהים ?

זאת שאלה מאוד קריטית עבורי , אשמח לקבל תשובות ברורות לכל הסוגייה הנ"ל.

תודה מראש , ג'ניה.
אורח

Re: האם הצבא לוקח את הרישיון האזרחי בעת שיחרור "מוקדם" ?

הודעהעל ידי אורח » 29 דצמבר 2011 20:23

jenyatip כתב:האם הצבא לוקח את רישיון הנהיגה האזרחי ושולל אותו ?

לפי מה שידוע לי עד כה זה היה כך :

הצבא היה לוקח את הרישיון לבעלי פרופיל 21 נפשי , ואז הם היו אמורים בעת חידוש הרישיון לעבור קורס ו/או בחינה מסוימת המראה שאתם כשירים לנהיגה מבחינה נפשית.

זה זה לא "היה כך" ואם לא ידוע לך כלום אז אל תמציא.

חבר המשרת עכשיו כנהג בט"ש גם רצה לצאת אך שמע מכמה אנשים שגם דרך פרופיל נפשי וגם דרך יציאה ע"י עורך דין לקחו לשניהם את הרישיון.

קשקוש.

האם לדעתכם יש בסיס לטענה ? האם אפשר להחזיר את הרישיון ? כי זה לא נראה לי הגיוני שצה"ל בעצמו משחרר חיילים משרות אבל לוקח להם את הרישיון ?
האם זה קשור לנתוני ההשטמטות הגבוהים ?

זיוני שכל בשביל להפחיד טמבלים.

זאת שאלה מאוד קריטית עבורי , אשמח לקבל תשובות ברורות לכל הסוגייה הנ"ל.

במילה אחת : זיונישכל.

תודה מראש , ג'ניה.

dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 29 דצמבר 2011 20:30

אחי אתה בסך הכל תצטרך לעבור מבחן פסיכולוגי שעולה 500 שח וזהו זה אני לא יודע מה בלבלו לך בשכל....
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 29 דצמבר 2011 23:44

לצבא אין סמכות "לקחת רישיון" אזרחי מאף אחד. לרשות הרישוי יש סמכות לבדוק את הכשירות הבריאותית והנפשית של מקבלי הרישיון, ולקבל מידע מהצבא לצורך זה. לכן חלק ממי שמשתחרר על פרופיל 21 על רקע נפשי, מועבר עליו המידע מהצבא לרשות הרישוי, והיא עשויה לזמן אותו למבחנים פסיכולוגיים ולבדוק האם הוא כשיר לנהיגה. הרבה מהמשתחררים בכלל לא מזומנים למבחנים כאלה (ובוודאי שלא נשלל רישיונם בשום מקרה), ואלה שכן, עוברים אותם בקלות ויכולים להמשיך לנהוג. היא רק עולה לא מעט כסף.

מניסיון אישי: קיבלתי פטור מהצבא עקב פרופיל 21 על רקע נפשי, ולאחר מכן עברתי טסט וקיבלתי רישיון, ומאז גם חידשתי אותו. עד היום לא קיבלתי זימון למבחנים פסיכולוגיים ובוודאי שלא שללו לי את הרישיון. ייתכן שבעתיד יזמנו אותי למבחנים וייתכן שלא - רשות הרישוי מחליטה, כנראה על סמך סוג הסעיף - אבל לפי דעתי אם לא עשו זאת עד היום, כבר לא יעשו זאת בעתיד. מישהו שאני מכיר השתחרר מהצבא עם פרופיל 21 על רקע נפשי, נדרש להיבחן במבחנים הללו בעת חידוש הרישיון, עבר אותם ומחזיק ברישיון. בכל מקרה אין טסט או תיאוריה חוזרים או שטות אחרת, או קורס (מלבד קורס רענון נהיגה לכל הנהגים ללא קשר לצבא, בשנה החמישית לקבלת הרישיון), אלה מיועדים רק לעברייני תנעוה חמורים.
jenyatip
יצירת קשר:

הודעהעל ידי jenyatip » 30 דצמבר 2011 11:08

אוקיי אז סגרתם לי את הנקודה הזאת , תודה רבה לכולכם. 8-)
ממ.

הודעהעל ידי ממ. » 02 מרץ 2013 15:46

יכול להעיד שאני יצאתי מתפקיד של נהג (ולא עשיתי שום עברות תנועה) ולקחו לי את הרישיון האזרחי (שהוצאתי על חשבון הצבא). ולא, לא יצאתי על 21 אלא סיימתי 3 שנים כמו גדול.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 מרץ 2013 16:22

ממ. כתב:יכול להעיד שאני יצאתי מתפקיד של נהג (ולא עשיתי שום עברות תנועה) ולקחו לי את הרישיון האזרחי (שהוצאתי על חשבון הצבא). ולא, לא יצאתי על 21 אלא סיימתי 3 שנים כמו גדול.

האם קראת את ההודעות לפני שהגבת? האם מישהו בכלל דיבר על רשיון שנעשה על חשבון הצבא? מדברים על רשיון שאתה מוציא בעזרת כספך הפרטי.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 02 מרץ 2013 18:02

ממ. כתב:יכול להעיד שאני יצאתי מתפקיד של נהג (ולא עשיתי שום עברות תנועה) ולקחו לי את הרישיון האזרחי (שהוצאתי על חשבון הצבא). ולא, לא יצאתי על 21 אלא סיימתי 3 שנים כמו גדול.

נו אז מה הקשר?
אין שום קשר בין הסיפור שלך למה שאנחנו מדברים עליו

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים