עזרה | אנשים שיצאו מהצבא על נפשי והצליחו

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

qwert
יצירת קשר:

עזרה | אנשים שיצאו מהצבא על נפשי והצליחו

הודעהעל ידי qwert » 28 נובמבר 2011 22:17

נתחיל בזה שאם לא ההורים הייתי כבר יכול להיות עם המלצה ל21 נפשי לפני 3 שבועות, אבל הם כמובן התנגדו מאוד בטענה שאני הורס לעצמי את החיים, אני לא אמצא שום עבודה ואתחרט על זה שיצאתי מהצבא. בהחלט היה להם גם הרבה סיפורים על כאלה שנשארו תקועים בבית של ההורים, עושים כלום כל היום במקרה הרע, או עובדים עבודה זמנית במקרה הטוב.

קראתי בטרגט 21, שטוען שאין לזה השפעה על העתיד, ואני מניח שרק הסיפורים הרעים מוכרים - כי מי ישמע על הבן של ההוא שיצא מהצבא על נפשי והצליח באזרחי.
אז אם אפשר קצת סיפורים שאפשר להסתמך עליהם, מקרים אמיתיים, כתבות שזה הכי אמין...משהו שאוכל להוכיח להורים שזה תלוי בבן אדם ולא ב'אות קין' 'כתם לכל החיים' שיציאה מהצבא על 21 נפשי משאיר...

תודה
אורח

Re: עזרה | אנשים שיצאו מהצבא על נפשי והצליחו

הודעהעל ידי אורח » 28 נובמבר 2011 22:45

qwert כתב:נתחיל בזה שאם לא ההורים הייתי כבר יכול להיות עם המלצה ל21 נפשי לפני 3 שבועות, אבל הם כמובן התנגדו מאוד בטענה שאני הורס לעצמי את החיים, אני לא אמצא שום עבודה ואתחרט על זה שיצאתי מהצבא. בהחלט היה להם גם הרבה סיפורים על כאלה שנשארו תקועים בבית של ההורים, עושים כלום כל היום במקרה הרע, או עובדים עבודה זמנית במקרה הטוב.

קראתי בטרגט 21, שטוען שאין לזה השפעה על העתיד, ואני מניח שרק הסיפורים הרעים מוכרים - כי מי ישמע על הבן של ההוא שיצא מהצבא על נפשי והצליח באזרחי.
אז אם אפשר קצת סיפורים שאפשר להסתמך עליהם, מקרים אמיתיים, כתבות שזה הכי אמין...משהו שאוכל להוכיח להורים שזה תלוי בבן אדם ולא ב'אות קין' 'כתם לכל החיים' שיציאה מהצבא על 21 נפשי משאיר...

תודה

תסתכל על כל ערבי ממוצע שעובד ולומד..... חוץ מזה אם ההורים שלך בטוחים שזה אות קין לכל החיים נטל ההוכחה הוא עליהם, למה שהם לא יביאו בן אדם אחד שזה הרס לו את החיים? ואם הם לא יודעים על אף מקרה אז בשביל מה הם מזיינים ת'שכל? תשאל אותם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 נובמבר 2011 23:38

אורח כתב:תסתכל על כל ערבי ממוצע שעובד ולומד..... חוץ מזה אם ההורים שלך בטוחים שזה אות קין לכל החיים נטל ההוכחה הוא עליהם, למה שהם לא יביאו בן אדם אחד שזה הרס לו את החיים? ואם הם לא יודעים על אף מקרה אז בשביל מה הם מזיינים ת'שכל? תשאל אותם.

מה קשור ערבים...
ובכלל קראת מה רשמתי? הם כן הביאו דוגמאות על אנשים שהחיים שלהם נהרסו ולא יצא מהם כלום
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 29 נובמבר 2011 00:00

אין שום הבדל בין מי שהשתחרר מהצבא על רקע נפשי ממי שהשתחרר מהצבא על רקע רפואי-גופני, מסיבה פשוטה: אין לאף אחד שום דרך להבדיל בין שני המקרים (מלבד שני גופים ממשלתיים, רשות הרישוי והיחידה לרישוי כלי ירייה, שבהם קיים הבדל מסוים). השחרור הוא בכל מקרה על רקע בריאותי (כך כתוב בתעודת הפטור - מניסיון אישי), ואין לך שום חובה לספר לאף אחד את סיבת הפטור, שיש עליה חיסיון רפואי. אז איך יכולים החיים שלך "להיהרס"? תחשוב בהיגיון: כל מעביד, ברגע שיראה ששוחררת מטעמים בריאותיים מהצבא, יגיד: "טוב, הוא אמנם המועמד הטוב ביותר למשרה, אבל לא שירת בצבא מטעמי בריאות ולכן אני אדחה אותו" (בניגוד לחוק, אגב, ולהיגיון הפשוט)? אני לא אומר שאין מעבידים כאלה, אבל הרוב מתעניינים קצת יותר בכסף מאשר ב"אידיאולוגיה". אין למעבידים שום זכות לשאול על מחלות נפש או הפרעות נפשיות, בין אם אובחנת בצבא או באזרחות - ובצבא הנתונים עוד יותר חסויים מאשר באזרחות, ומועברים רק לשני הגופים שציינתי.

מצחיק שאתה שואל "מה קשור ערבים". ערבים הם הסובלים הגדולים ביותר ממדיניות האפליה בנוגע לשירות צבאי. הרבה מהאפליה לטובת מי ששירת בצבא היא למעשה אפליית ערבים במסווה. אבל גם הערבים, למרות הסטיגמה, הדעות הקדומות, הפחדים והחשדות והטענות שהם "אויב מבפנים", מצליחים להשתלב במידה מסוימת. אז שיהודי שלא שירת בצבא מסיבות בריאותיות ייתקל בקשיים חריפים וייהרסו לו החיים? מקסימום מקום עבודה או שניים יידחו אותו, זה יכול לקרות - ואפילו סביר הרבה יותר שזה יקרה אם השתחרר בגלל "אי התאמה" או "מטעמי מצפון" מאשר מסיבות בריאותיות. אבל אם הוא נשאר בבית של ההורים, אין לו אלא להאשים את עצמו או את מזלו הרע, לשירות הצבאי זה לא קשור. אגב, אני לא שמעתי אף סיפור על אנשים כאלה, תמוה.

כיוון שהסברתי שאין הבדל בין שחרור על רקע נפשי לשחרור על רקע בריאותי, אוכל להתייחס למשל לאביב גפן, ואמנים אחרים ידועים. אפשר להתייחס גם לבר רפאלי, שנישאה בנישואים פיקטיביים והתגרשה מיד - השתמטות ממש. אבל מתחומים אחרים אני לא כל כך מכיר, מה גם שאנשים לא אוהבים להיחשף ולספר בדיוק האם שירתו ולמה.

ואם אתה ממש חושש, אתה יכול לשרת בשירות לאומי ואז אפילו הקיצוניים ביותר לא יתלוננו. אבל עדיף שתעשה זאת רק אם אתה רוצה ולא מחשש.

קרא גם בפורום: "מי מפחד מפרופיל 21?"
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 נובמבר 2011 12:14

אורח כתב:
אורח כתב:תסתכל על כל ערבי ממוצע שעובד ולומד..... חוץ מזה אם ההורים שלך בטוחים שזה אות קין לכל החיים נטל ההוכחה הוא עליהם, למה שהם לא יביאו בן אדם אחד שזה הרס לו את החיים? ואם הם לא יודעים על אף מקרה אז בשביל מה הם מזיינים ת'שכל? תשאל אותם.

מה קשור ערבים...
ובכלל קראת מה רשמתי? הם כן הביאו דוגמאות על אנשים שהחיים שלהם נהרסו ולא יצא מהם כלום

ערבים לא עושים צבא מטומטם...
אנשים שיושבים בבית אחרי שיחרור ולא עושים כלום לא אומר שום דבר, זה כמו שאחרי שירות צבאי נוסעים להודו לשנה ולא עושים שום דבר, מה הקשר בין לא לעשות שום דבר לשירות או אי שירות בצבא?

אם משהו קבוע בפורום הזה זאת רמת הטימטום של רוב השואלים וההורים שלהם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 נובמבר 2011 14:04

אורח כתב:
ערבים לא עושים צבא מטומטם...
אנשים שיושבים בבית אחרי שיחרור ולא עושים כלום לא אומר שום דבר, זה כמו שאחרי שירות צבאי נוסעים להודו לשנה ולא עושים שום דבר, מה הקשר בין לא לעשות שום דבר לשירות או אי שירות בצבא?

אם משהו קבוע בפורום הזה זאת רמת הטימטום של רוב השואלים וההורים שלהם.

חשבתי בקטע שלא מגייסים אותם בכלל, ובכל מקרה מעבידים מתייחסים שונה על רקע הלאום ולא שירות אז זה לא המצב. אבל פרופילניק הסביר את הכוונה.
והאנשים שהזכרתי זה לא שנה או שנתיים אלא הרבה יותר...ומייחסים את זה לאי שירות צבאי, לא יודע אם זאת הסיבה או לא - אני אישית מאמין שזה לא משפיע, ולכן רציתי הוכחות תומכות.

ואני יודע שאין שום הבדל בין רקע נפשי לבעיה רפואית, קראתי הכל. אתם לא צריכים לשכנע אותי...
אני צריך משהו לשכנע את ההורים כי כבר דיברתי ורבתי איתם מלא על זה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 נובמבר 2011 23:02

כל החברים שלי ואני שהשתחררנו מהצבא מסודרים.
אני לומד רפואה עכשיו שנה שנייה, חבר שלי מנהל סניף של בורגרס-באר, ידידה שלי מנהלת פאב, חבר שלי עושה עכשיו תואר בהנדסת מחשבים וכן הלאה וכן הלאה.
הדבר היחיד שאומרים להם זה "סחטיין עליך איך הצלחת לעבוד על הצבא"

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים