תהליכים אחרונים לשחרור .. צריך עזזרה בבקשה !

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

galhalo
יצירת קשר:

תהליכים אחרונים לשחרור .. צריך עזזרה בבקשה !

הודעהעל ידי galhalo » 05 נובמבר 2011 14:26

אני משרת כבר 10 חודשים בשירות חובה, אני יספר בקצרה את הסיפור שלי,
התגייסתי לחיל החימוש, טירונות בה"ד 20 , קורס מכונאי נגמ"ש בה"ד 20 ומשם עברתי לסדיר [שבדרכו היו המון המון בעיות לקבל קל"ב] והקב"נית עזרה לי בעקבות "נוהל התאבדות".
קיבלתי קה"ס 50 וכל מיני שטויות..

חשוב לציין שבמשך ככל התקופה אני הייתי בדיכאונות עמוקים, המסגרת פשוט קשה לי מידי, אני לא מסוגל לחיות בלי החופש האישי שלי.
מפה לשם.. הלכתי לקב"ן בקביעות כל שבוע [את מספר הפגישות שהיו לי אני כבר לא זוכר] בשלב כל שהוא הקב"ן הציע לי לפסול מקצוע ולהורדת פרופיל 45 נפשי עם טיפול פסיכאטרי[כדורים וכו'] ואפשרות השניה הוא תהליך שחרור מיידי עם פרופיל 21.
אמרתי לו שאני יחזור אליו עם תשובה ובסוף החלטנו על קבלת פרופיל 21 נפשי בעקבות שגם אם אני יקבל 45 אחרי מספר חודשים אני שוב פעם יחזור לדכאונות שלי כי זאת עדיין מסגרת צבאית.
אחרי פגישה אחת שאמרתי לו את זה הוא התקשר אלי ושאל אם אני יכול לבוא עם בן משפחה לפגישה אצל הפסיכיאטר, הסכמתי והודעתי לאחי .. אחי בא לקראתי ומחר אנחנו הולכים ביחד,
עכשיו השאלה שלי, כי ממה שידוע לי שברגע שיש לך פגישה עם בן משפחה + קב"ן + פסיכיאטר אתה אמור לקבל את הפטור משירות צבאי ... האם זה נכון ? האם מחר יגמר הסיוט ?
ומה זה שחרור מידייי ? יש אנשים שלא משחררים מיידי ? מה זה אומר ... ורצוי לציין שכל יום שאני עובר בבסיס הוא נצח לכן אני רוצה כבר להשתחרר ולהתחיל לבנות את החיים שלי בחוץ.. תודה !

ובבקשה תעזרו לי זה נורא דחוף למחר...
פרופילניק

Re: תהליכים אחרונים לשחרור .. צריך עזזרה בבקשה !

הודעהעל ידי פרופילניק » 05 נובמבר 2011 15:37

נשמע שעומדים לשחרר אותך, אם כי ההחלטה הסופית עדיין לא התקבלה. בעיקרון נראה שהקב"ן תומך בשחרור שלך וכך הוא ימליץ לפסיכיאטר. השאלה היא איך הפסיכיאטר יתרשם. פשוט תתנהג כפי שהתנהגת אצל הקב"ן. האמת היא שלא שמעתי שמזמינים אחים, בדרך כלל מדובר בהורים, אבל אם הוא ביקש "בן משפחה" אז זה כנראה בסדר.

מי שבידו הסמכות להמליץ על שחרור (או על קביעת כל פרופיל אחר) הוא הפסיכיאטר הצבאי. מרגע שהוא המליץ, זה בעצם נגמר. אחרי זה עדיין צריכה להתכנס ועדה רפואית (שהיא למעשה חותמת גומי להמלצת הפסיכיאטר), ואחרי זה יש כל מיני עניינים טכניים (טופס טיולים יוצא, הגעה לבקו"ם ושחרור), אבל בעיקרון זה ייגמר. לעיתים קרובות מקבלים גימלים מהפסיכיאטר עד הוועדה.
galhalo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי galhalo » 05 נובמבר 2011 16:13

פרופילניק כתב:נשמע שעומדים לשחרר אותך, אם כי ההחלטה הסופית עדיין לא התקבלה. בעיקרון נראה שהקב"ן תומך בשחרור שלך וכך הוא ימליץ לפסיכיאטר. השאלה היא איך הפסיכיאטר יתרשם. פשוט תתנהג כפי שהתנהגת אצל הקב"ן. האמת היא שלא שמעתי שמזמינים אחים, בדרך כלל מדובר בהורים, אבל אם הוא ביקש "בן משפחה" אז זה כנראה בסדר.

מי שבידו הסמכות להמליץ על שחרור (או על קביעת כל פרופיל אחר) הוא הפסיכיאטר הצבאי. מרגע שהוא המליץ, זה בעצם נגמר. אחרי זה עדיין צריכה להתכנס ועדה רפואית (שהיא למעשה חותמת גומי להמלצת הפסיכיאטר), ואחרי זה יש כל מיני עניינים טכניים (טופס טיולים יוצא, הגעה לבקו"ם ושחרור), אבל בעיקרון זה ייגמר. לעיתים קרובות מקבלים גימלים מהפסיכיאטר עד הוועדה.

מזמינים את אחי בגלל שאני לא בקשר עם ההורים שלי והוא "אפשרות שניה" הוא אמר לי אפילו להביא דוד \ מישו שדואג לי אפילו אם הוא לא בן משפחה...
וד"א זה גם אחת הסיבות שקשה לי לשרת..
ומה זה שיחרור מיידי ? הוא אמר לי שזה יהיה שיחרור מידיי בעקבות שיש לי המון היסטוריה עם הקב"ן.. ומה הסיכויים שהוא ימליץ ? כי הבארתי לו שאני לא מוכן לקבל טיפול, ומבחינתו אם אני לא יקבל טיפול אני לא אוכל לשרת בצבא.. תודה על התשובה המהירה !

עוד שאלה קצת דפוקה אבל מאוד חשובה ..:
כמה זמן משך הפגישה בערך ?? זה נורא חשוב לאחי כי יש לו מלא סידורים.. נשמע קצת דפוק אבל תוכלו להעריך מי שכבר עבר את זה ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 נובמבר 2011 16:30

galhalo כתב:
פרופילניק כתב:נשמע שעומדים לשחרר אותך, אם כי ההחלטה הסופית עדיין לא התקבלה. בעיקרון נראה שהקב"ן תומך בשחרור שלך וכך הוא ימליץ לפסיכיאטר. השאלה היא איך הפסיכיאטר יתרשם. פשוט תתנהג כפי שהתנהגת אצל הקב"ן. האמת היא שלא שמעתי שמזמינים אחים, בדרך כלל מדובר בהורים, אבל אם הוא ביקש "בן משפחה" אז זה כנראה בסדר.

מזמינים את אחי בגלל שאני לא בקשר עם ההורים שלי והוא "אפשרות שניה" הוא אמר לי אפילו להביא דוד \ מישו שדואג לי אפילו אם הוא לא בן משפחה...
וד"א זה גם אחת הסיבות שקשה לי לשרת..
ומה זה שיחרור מיידי ? הוא אמר לי שזה יהיה שיחרור מידיי בעקבות שיש לי המון היסטוריה עם הקב"ן.. ומה הסיכויים שהוא ימליץ ? כי הבארתי לו שאני לא מוכן לקבל טיפול, ומבחינתו אם אני לא יקבל טיפול אני לא אוכל לשרת בצבא.. תודה על התשובה המהירה !

עוד שאלה קצת דפוקה אבל מאוד חשובה ..:
כמה זמן משך הפגישה בערך ?? זה נורא חשוב לאחי כי יש לו מלא סידורים.. נשמע קצת דפוק אבל תוכלו להעריך מי שכבר עבר את זה ?

אם שללת אפשרות של טיפול, רוב הסיכויים שישחררו אותך מהצבא. הצבא מעדיף שלא לקחת סיכונים, ואם הוא רואה שקיימת מצוקה אמיתית שמונעת ממך לתפקד ולשרת, וכאשר מוצע לך טיפול ואתה שולל זאת הוא יעדיף לשחרר אותך.
לגבי השיחה, היא בדרך כלל לא עולה על ה15-20 דקות, עם זאת מחכים הרבה זמן בחוץ עד לכניסה, וגם לאחר השיחה מחכים כדי לקבל את ההחלטה של הפסיכיאטר/קבן. אז אם ניתן לדחות את הסידורים האלה זה לא היה ממש מזיק. חוץ מזה אתה מסכים איתי שלהיות לחוץ כל היום אם לראות שתספיק או לא תספיק לעשות את הסידורים זה לא ממש נחמד.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 05 נובמבר 2011 16:34

משחררים אותך מתי שמחליטים על כך. "שחרור מיידי" זה פשוט אומר שהוא עשוי להחליט על כך כמה שיותר מהר, אולי בפגישה הקרובה. ההחלטה היא בידי הפסיכיאטר, אבל הוא מקבל כמובן דיווח מהקב"ן.
galhalo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי galhalo » 05 נובמבר 2011 16:37

אוקייי תודה רבה לכם .. אני יחזור לעדכן כניראה מחר .. נקווה לטוב (:

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 22 אורחים