עזרה| פגישה עם פסיכיאטר בשני

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

qwert
יצירת קשר:

עזרה| פגישה עם פסיכיאטר בשני

הודעהעל ידי qwert » 27 אוקטובר 2011 18:52

אוקיי הייתה לי היום פגישה עם הקבנית שלנו.
בהתחלה לא הלך כזה טוב עד לקטע של הפגיעה בעצמך ומחשבות אובדניות.
כן יש לי בעיה של דיכאונות ואני מפחד ממהמצב שלי, אבל קצת הקצנתי את זה.
בכל מקרה היא אמרה שביום שני תיהיה לי פגישה עם פסיכיאטר.

לשאלות:
א. היא אמרה שיכול להיות שאצטרך טיפול תרופתי ושיחות נוספות- זה בהכרח מה שאקבל?
ב. כשהיא שאלה אותי אם אני רוצה לצאת מהצבא אמרתי שאני לא יודע, שלא חשבתי על זה- צעד לא נכון? הייתי צריך להגיד ישר שאני רוצה לצאת בנחישות?
ג. היא הוסיפה בסוף שהיא קבעה את התור לפסיכיאטר בשעה המסוימת כדי שהיא תיהיה שם גם- זה נורמלי? תמיד יש קבן בפגישה עם הפסיכיאטר? אולי היא לא מאמינה כל כך?
ד. ודבר אחרון- בבקשה הסבר על פגישה עם פסיכיאטר- מה הוא עושה, מה לעשות וכל מידע שיעזור.

תודה
אורח

Re: עזרה| פגישה עם פסיכיאטר בשני

הודעהעל ידי אורח » 27 אוקטובר 2011 19:08

qwert כתב:אוקיי הייתה לי היום פגישה עם הקבנית שלנו.
בהתחלה לא הלך כזה טוב עד לקטע של הפגיעה בעצמך ומחשבות אובדניות.
כן יש לי בעיה של דיכאונות ואני מפחד ממהמצב שלי, אבל קצת הקצנתי את זה.
בכל מקרה היא אמרה שביום שני תיהיה לי פגישה עם פסיכיאטר.

לשאלות:
א. היא אמרה שיכול להיות שאצטרך טיפול תרופתי ושיחות נוספות- זה בהכרח מה שאקבל?
ב. כשהיא שאלה אותי אם אני רוצה לצאת מהצבא אמרתי שאני לא יודע, שלא חשבתי על זה- צעד לא נכון? הייתי צריך להגיד ישר שאני רוצה לצאת בנחישות?
ג. היא הוסיפה בסוף שהיא קבעה את התור לפסיכיאטר בשעה המסוימת כדי שהיא תיהיה שם גם- זה נורמלי? תמיד יש קבן בפגישה עם הפסיכיאטר? אולי היא לא מאמינה כל כך?
ד. ודבר אחרון- בבקשה הסבר על פגישה עם פסיכיאטר- מה הוא עושה, מה לעשות וכל מידע שיעזור.

תודה

אני חושב שאם היית כבר אצל פסיכיאטר אתה אמור לדעת מה הוא עושה.
בכל מקרה אם אתה לא יודע, אני אחדד כמה דברים:
א. קודם כל, יכול להיות שיתנו לך טיפול תרופתי אם כי הצבא בדרך כלל לא נוהג לתת, אם נותנים לך - לא לקחת את הכדורים.. בשום פנים ואופן!
עוד דבר נוסף, רק הפסיכיאטר אך ורק הוא מוסמך לתת לך כדורים, לא הקב"נית ולא אף אחד אחר. בכל מקרה השיחות הנוספות יתקיימו עם הקב"נית ואם אתה רוצה לצאת אתה צריך להראות שאין שינוי במצבך הנפשי, ולהפך הוא רק מחמיר. בסופו של דבר הם יבינו שלא כדאי להחזיק אותך.
ב. יש כאלה שיגידו שזאת טעות ויש כאלה שיגידו שלא, בכל מקרה, אתה צריך להביא אותם לכדי הבנה שאתה לא יכול לשרת בצבא, לא בגלל שאתה לא רוצה, אלא בגלל שאתה לא יכול נפשית, בלי להגיד זאת, אתה לא מסוגל לתפקד.
ג. לא יודע, מה עובר לה בראש, יכול להיות שיש כמה דברים שהיא רוצה להגיד לפסיכיאטר, בכל מקרה אל תכניס לעצמך סרטים לראש.
ד. פסיכיאטר בעל אותם סמכויות כמו קב"ן, והוא בעל סמכויות נוספות כמו שינוי פרופיל, מתן טיפול תרופתי וכדומה. והוא בעצם משמש כחוות דעת שנייה נוספת על חוות הדעת של הקבן, לכן צריך להתנהג אצל הפסיכיאטר בדיוק כמו אצל הקב"ן.
qwert
יצירת קשר:

הודעהעל ידי qwert » 27 אוקטובר 2011 19:50

תודה על התשובה המלאה.

התכוונת קבן? כי לא הייתי אצל פסיכיאטר.
בסוף הפגישה הזאת הוא קובע את הטיפול? שינוי פרופיל?
ואם אני לא מסכים אז כדאי באותו רגע לומר שאני רוצה לצאת מהצבא - אם לדוגמא יתנו לי 64 ופגישות חוזרות?
ובמקרה שהוא קובע לתת לי פרופיל 21 או 24 אז זה גימלים עד הוועדה הרפואית?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 אוקטובר 2011 03:21

qwert כתב:תודה על התשובה המלאה.

התכוונת קבן? כי לא הייתי אצל פסיכיאטר.
בסוף הפגישה הזאת הוא קובע את הטיפול? שינוי פרופיל?
ואם אני לא מסכים אז כדאי באותו רגע לומר שאני רוצה לצאת מהצבא - אם לדוגמא יתנו לי 64 ופגישות חוזרות?
ובמקרה שהוא קובע לתת לי פרופיל 21 או 24 אז זה גימלים עד הוועדה הרפואית?

הבנתי מהכותרת שהיית אצל פסיכיאטר,
לא משנה. בכל מקרה הוא מאבחן אותך בדיוק כמו הקבן.
בסוף הפגישה הוא קובע את הטיפול, אם הוא רוצה שתיקח כדורים הוא ישאל אותך קודם, כמובן שתגיד לו לא, והוא לא יכול לכפות עלייך את זה,
אם הוא שואל שאלה כזאתי, שתדע שאתה בכיוון הנכון לשיחרור או לפחות להורדת פרופיל. אני מאמין שהורדת פרופיל תבוא בנוסף לכך.
לא כדאי להגיד, אם הוא ישאל אז תענה מה שאתה חושב. אם יתנו לך 64(מה שקשה לי להאמין שיתנו ברגע שמציעים טיפול תרופתי), תבקש עוד פעם קב"ן ותנסה להוריד עוד,
ככה עד שתקבל 21. אני יודע שהתהליך הזה יכול להיות מייגע, ככל שמורידים לך לפרופיל יותר נמוך אז הדרך לשיחרור הולכת ונהיית יותר קלה.
בדרך כלל נותנים גימלים עד הועדה הרפואית אבל לא חייבים לתת.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 13 אורחים