יום רביעי ועדת שיחרור, צריך עזרה דחוף

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

guy 1010
יצירת קשר:

יום רביעי ועדת שיחרור, צריך עזרה דחוף

הודעהעל ידי guy 1010 » 29 אוגוסט 2011 04:41

אני אפתח כך,אני חדש בפורום קודם כל שלום לכולם, לפני שאני יספר את הסיפור שלי אני אציג את השאלה שלי : יש לי ביום רביעי ועדת שיחרור בירפ"א לאחר שהייתי עם אמא שלי בפגישה אצל פסיכיאטר והוא אמר שמשחררים אותי אבל שאני אצטרך לשכנע את הועדה, האם שיחרורי בטוח? אם לא מה הם הסיכוים?

ועכשיו לסיפור" אוקיי התגייסתי כעובד כללי עשיתי טירונות 02 בזיקים לאחר מכן שלחו אותי לקורס טבחים בבה"ד 6 אותו לא רציתי לעשות נילמתי בהם בכל כוחותיי ולאחר חודשיים של המתנה לפגישה אצל קבנ"ית(פגישה שארכה כ5 דקות) הבנתי שאין עם מי לדבר,בפגישה לא ידעתי מה להגיד לה ופשוט התחלתי לבכות היא דאגה להודיע לי שאין לי שום סיכוי אצלה לפסול קורס טבחים או לצאת מהצבא, קמתי והלכתי הביתה, משם ביימתי ניסיון התאבדות בבית חולים איכילוב כאשר חתכתי את היד, באיכילוב ראיתי פסיכיאטר שמיד רשם המלצה לשיחרור שהתפרשה מאוחר יותר כניסיון מניפולטיבי שלי לצאת מהצבא(כמובן שאצל פסיכיאטר צבאי) ,ממנו ברחתי בתום הפגישה לשדה ליד צריפין,באותו רגע איימתי על המפקד שלי בהתאבדות(בטלפון) הם הוא הגיע לאמא שלי לעבודה לשיחה איתה ונקבע לי תור חוזר אצל הפסיכיאטר,לאחר שהגעתי לפסיכיאטר ושום דבר לא השתנה אצלו והוא לא הסכים לשחרר אותי ניסתי לגנוב את הנשק לקצין שליווה אותי באותו יום לצריפין אך ללא הצלחה לאחר שהוא ריתק אותי לריצםה הצלחתי להשתחרר קמי ורצתי לכביש שם קפצתי על מכונית באמצע נסיעתה בעוד " ניסיון התאבדות" (מסכנה האישה המבוהלת" החזירו אותי ישר לפסיכיאטר לאחר שדאגו לאזוק אותי לרב סרן יד ביד, משם פלטו אותי מבה"ד 6 ושלחו אותי לבקום שם היה לי פגישה אצל קבנ"ית שהחליטה לתת לי קה"ס 50, משם היישר לשדה דב לחיל האוויר ( כמובן כבר שברור שהמטרה היא לצאת מהצבא), התחלתי טיפול אצל פסיכיאטר לאחר שהודעתי להם שיש לי דודה שמטופלת אצל פסיכיאטר והיא נותנת לי כדורים של ציפרלקס, הגעתי לפגגישה אצל פסיכיאטר בשדה דב הוא נתן לי פרופיל 45 נפשי וטיפול תרופתי,הייתי נפקד משהו כמו 5 פעמים לתקופות קצרות בזמן של כחודשיים בשדה דב וכאשר מתחתי את החבל יותרמידי וקיבלתי ריתוק של שלושה ימים (ברור שאני לא מסוגל לעשות אותו) חתכתי עם סכין יפנית את היד ,עשו לי פינוי לאיכילוב שם ראיתי פסיכאטרית , למחרת כבר הייתי בבוקר אצל פסיכיאטר צבאי בירפ"א, הגעתי לפגישה עם אמא שלי, הפגישה ארכה בדיוק 4 דקות כאשר הוא שאל אותי שאלה של עניתי לו עליה,אמא שלי התערבה ואמרה שלאחר 7 חודשים בצבא שאני באמת מנסה היא לא רואה איך אני ממשיך במסגרת הזאת,באותו רגע הורה לה הפסיכיאטר לעצור את דבריה ואמר : "אוקיי אני מקבל את דברייך אנחנו משחררים אותו מהצבא"
הוא נתן לי 7 גימלים ואמר לי לחזור לאחר כשבוע לועדת שיחרור (כנראה) בירפ"א, אמא שלי טוענת שהוא גם אמר לה שיהיה עלינו לשכנע את הועדה לשחרר אותי ושדבריו הם בגדר המלצה (את זה לא שמעתי אני כבר הייתי מחוץ לחדר זה מה שהוא אמר לאמא שלי)

אשמח לדעת מהם הסיכויים ומה הסבירות שהוועדה תשלול את דבריי הפסיכיאטר ותשאיר אותי בצה"ל

תודה רבה על הסבלנות והעזרה
פרופילניק

Re: יום רביעי ועדת שיחרור, צריך עזרה דחוף

הודעהעל ידי פרופילניק » 29 אוגוסט 2011 10:58

זה תלוי באיזו ועדה מדובר בדיוק. אם זו ועדה רפואית, אז היא כמעט חותמת גומי - אמנם החלטת הפסיכיאטר היא טכנית באמת "המלצה", והוועדה הרפואית באמת צריכה לאשר, אבל בפועל היא מתפקדת כחותמת גומי וחותמת על ההמלצה שהביא הפסיכיאטר. אבל יש דברים שגם אותם מכנים לפעמים "ועדה" שהם למעשה פסיכיאטר. כנראה שהאופציה הראשונה נכונה - אם פסיכיאטר המליץ על שחרור, בדרך כלל לא צריך שום דבר אחר מלבד ועדה רפואית. בכל המקרים, סיכוייך לצאת גבוהים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 אוגוסט 2011 12:33

תודה רבה, איזה מתחח
guy 1010
יצירת קשר:

הודעהעל ידי guy 1010 » 29 אוגוסט 2011 13:43

הגיוני שהועדה שיש לי היא ועדת שיחרור ואין לי שום הפניה אליה??????

הפסיכיאטר אמר לאמא שלי בע"פ לבוא לאחר שבוע ( קיבלתי גימלים על אותו שבוע) לועדה כלשהי שלא ברור מה היא בירפ"א ושאנחנו נצטרך לשכנע אותם או משהו כזה
מה זה אומר?
משוחרר טרי

הודעהעל ידי משוחרר טרי » 29 אוגוסט 2011 20:33

לפי מה שאני רואה זה לא וועדה רפואית...כי לוועדה רפואית אתה כבר מגיע עם הרבה מסמכים ביד ועם הפנייה והועדה הרפואית היא בדיוק 2 דקות...אתה נכנס לחדר חותם ויוצא משם והולך לבקום להשתחרר.

מה שהוא דיבר איתך עליו זו ועדת כשירות אפשר לקרוא לזה, אתה תיכנס לחדר עם פסיכיאטר או שתיים ישאלו אותך שאלות ואם הם יתרשמו שאתה צריך לצאת מהצבא אתה תקבל מהם המלצה לפרופיל 21, לא יודע אם לקרוא לזה המלצה כי אתה הולך עם ההמלצה הזאת לוועדה רפואית שבה רק חותמים לך על ההמלצה ולא שואלים שאלות בכלל אז זה יותר כמו קובעים לך פרופיל 21.

כמו שאני רואה את זה אתה בדרך לשיחרור זהו אחרי הפגישה הזאת יתנו לך את ההפניה לוועדה רפואית.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 אוגוסט 2011 23:48

תודה רבה על התגובה עזרת לי ממש, בעיניך הסבירות שהם יתנו המלצה לשיחרור גם כן היא גבוהה?
משוחרר טרי

הודעהעל ידי משוחרר טרי » 30 אוגוסט 2011 01:59

כן אני מאמין שכן, זה המקרה שקרה לי...ראיתי פסיכיאטר בלי תור בצורה דחופה והוא אמר לי שהוא רוצה לשחרר אותי הוא נתן לי שבוע גימלים, אחרי השבוע גימלים הגעתי לעוד פגישה עם פסיכיאטר שהוא שאל כמה שאלות בהתאם לפגישה הקודמת שלי והוא קבע לי המלצה לפרופיל 21 נתן לי הפנייה לועדה רפואית...המזכירה בברהן קבעה לי תור לעוד שבוע לוועדה(עד הוועדה קיבלתי עוד גימלים מהפסיכיאטר) והוועדה עצמה כמו שאמרתי בדיוק 2 דקות בלי שאלות אתה רק חותם על טפסים ושולחים אותך משם לטופס טיולים יוצא בבסיס ולבקום.

פשוט תגיע לעוד פגישה עם אמא שלך עדיף(שהם רואים שההורים תומכים בתהליך ובעדו זה מאוד עוזר) תגיד בדיוק אותו דבר שאמרת לפסיכיאטר הקודם ולדעתי אתה בחוץ שיהיה לך בהצלחה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 31 אוגוסט 2011 10:46

הייתי בועדת שיחרור הפסיכיאטר המליץ על שיחרור נתן גימלים ואמר לי לבוא ביום ראשון לועדה רפואית.. זהו אני בחוץ??

הפסיכיאטר אמר שיש לי עונש של ריתוק 3 יום שלא עשיתי ויש מצב שאני יצטרך לעשות... האם גיוני שלאחר שביום ראשון אני משתחרר(במידה וכן) אני עדיין יצטרך לרצות את העונש (ריתוק)??

תודה רבה למגיבים.[url][/url]
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 31 אוגוסט 2011 11:32

כן, כמעט כל הסיכויים שביום ראשון הוועדה הרפואית תשחרר אותך, כי היא בעצם חותמת גומי להמלצת הפסיכיאטר.

לגבי העונש אין לי מידע. למיטב ידיעתי עדיין צריך להגיע ליחידה לטופס טיולים יוצא, וייתכן שתצטרך לרצות את העונש. השחרור הרשמי מצה"ל הוא ביום ההגעה לבקו"ם.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 37 אורחים