פטור על אי-התאמה.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

papaw
יצירת קשר:

פטור על אי-התאמה.

הודעהעל ידי papaw » 23 אוגוסט 2011 15:01

עברתי את כל התהליך לקבלת פטור רפואי, הייתי אצל קב"ן, דיברתי על בעיות נפשיות, נתן לי הפניה לפסיכיאטר צבאי, דיברתי גם איתו.
יצאתי מהפגישה עם הפסיכיאטר, אמרו לי לחכות. קראו לי לחלון שם, הכניסו אותי לתוך החדר, ואמרו לי שהפסיכיאטר המליץ על פטור על אי-התאמה.
השאלה היא מה זה בעצם פטור על אי-התאמה, ואיך קיבלתי אותו?
האם זה שונה מפרופיל 21? מה ההשלכות של זה בעתיד?
אם עדיף לקבל 21, האם יש לי דרך לשנות את הפטור שקיבלתי?
אורח

Re: פטור על אי-התאמה.

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2011 15:14

גם לי קרה בערך אותו המקרה, רק מבלי בעיות רפואיות אלא נפשיות.
הפסיכיאטרית כנראה חשבה שהמצב הנפשי שלך לא מצדיק שחרור אלא מבעיות אחרות ולכן הפנתה אותך לוועדת התאמה.
יכול להיות שתצטרך לחכות כמה ימים ועד חודשים במקרה הרע עד שתקבל את הועדה.
הועדה יכולה תוכל להוציא אותך או לשחרר זמנית או להשאיר ולשנות שיבוץ למשל, בקיצור הכל.

הפסיכיאטרית המליצה כנראה לשחרר אותך בוועדה, יתחשבו בהמלצה הזאת אבל זה רחוק מלהיות בטוח.
הדרך היחידה שלך לשנות את זה לפטור נפשי היא ללכת לקבן או לפסיכיאטר ולהוכיח להם שאתה צריך להיות משוחרר
עקב בעיות נפשיות וההחלטה אם לשחרר או לא היא שלהם.

לגבי ההשלכות בעתיד,
שחרור בגין פרופיל נפשי, תקבל תעודה בה רשום "מטעמי בריאות" וסעיף ליקוי למשל : קשיי הסתגלות, דכאון וכו'.
שחרור על אי התאמה זה פחות או יותר אותו דבר רק ששם יש סעיף אחר שבדר"כ הוא לא בריאותי למשל בעיות בבית חובות קשים וכו'.

ההשפעה על העתיד בשני המקרים היא לא חמורה כמו שינסו להגיד לך שהיא כן.
פרופיל נפשי כמעט בלתי אפשרי לקבל רישיון לנשק ותצטרך לעבור איזה מבחן (חרטא) בשביל להישאר עם רישיון נהיגה אזרחי.

מעבר לזה אין השלכות חמורות כ"כ, תסתכל באשכול הנעוץ (למי שמפחד מ21)
papaw
יצירת קשר:

הודעהעל ידי papaw » 23 אוגוסט 2011 15:30

מזאת אומרת ועדה? אמרו לי שאני אקבל את הפטור בדואר, זה נשמע די גמור העסק לא? אגב, אני מלש"ב אם זה משנה משהו.
עריכה: קראתי את הנעוץ, כתוב שם משהו על זה שבעלי פרופיל 21 מקבלים הטבות שבעלי אי התאמה לא מקבלים, במה מדובר?
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 23 אוגוסט 2011 15:51

אני מבין שאתה מלש"ב. אני לא שמעתי עד כה על מקרה כזה אצל מלש"בים, אם כי זה קורה (ושמעתי על מקרים שבו עשו דבר דומה לחיילים). במקרה של חיילים, ההפניה היא ל"ועדת התאמה לשירות", שהיא לא חותמת גומי כמו הוועדה הרפואית, ושגם אם היא ממליצה לשחרר אז אחד המפקדים במיט"ב צריך לאשר, וגם לוקח זמן לכנס אותה. לכך מתייחס המגיב אליך. לגבי מלש"בים אני לא יודע מה הנוהל במקרה כזה, מדברי הפקידים באמת נשמע שהפטור די סופי.

לגבי הטבות: מדובר בהטבות עקב שירות בצה"ל. התנאי לקבל את ההטבות הוא שירות של לפחות שנה בצה"ל, אבל מי שהשתחרר על פרופיל 21 יקבל את ההטבות בכל שלב. הבנתי גם שיש אפשרות לשלילת הטבות ממי שהשתחרר על אי התאמה. אבל כיוון שלא שירתת כלל, כל זה כמובן לא רלוונטי עבורך כי לא תקבל את ההטבות בכל מקרה.

כדאי לציין שעל תעודת הפטור לא מופיע סעיף הליקוי במקרה של פרופיל 21 (אלא רק "מטעמי בריאות"), וגם לא מופיע הסבר אחר במקרה של שחרור על אי התאמה, אלא מופיעה רק סיבת השחרור (ועוד כמה פרטים אישיים, כגון שם ומספר זהות, ובמקרה של חיילים גם מספר חודשי השירות וכדומה). במקרה של חיילים סיבת השחרור על אי התאמה נכתבת כ"התנהגות רעה וחמורה" (הצבא חושב משום מה שזה מעניין מישהו באזרחות - מדובר על חיילים שישבו בכלא, נפקדו משירות וכדומה), אבל במקרה של מלש"בים אני לא יודע מה יופיע. אך זה שולי למדי אפילו אם תופיע סיבת השחרור ה"חמורה".

אני חושב שכדאי לך לחכות ולראות. כיוון שפסיכיאטר אכן המליץ לשחרר אותך מצה"ל, סביר להניח שהשחרור יגיע (בעוד כמה חודשים טובים), ושאם לא, אז יהיה לך גם מה לעשות בנושא. לשינוי סיבת השחרור אין הרבה משמעות עבורך, לכן כדאי להניח לה כפי שהיא.
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 23 אוגוסט 2011 16:06

יש ועדת אי התאמה,
ויש סעיף שחרור של פרופיל 21 שנקרא "אי התאמה אישיותית".
ברר מה מהם קיבלת.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2011 20:02

איך אני מברר איזה מהם קיבלתי?
ואפשר פירוט על אילו הטבות אני מפספס בדיוק?
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 23 אוגוסט 2011 20:08

אתה יכול להתקשר ללשכת הגיוס. לא בטוח שהם יידעו - עד שהשחרור הופך לרשמי, הם לא בהכרח יודעים מה מצבך. לי, למשל, אמרו שהוועדה הרפואית תתקיים "בקרוב" שלושה ימים אחרי שהיא כבר התקיימה.

כאמור, כל מי שלא התגייס בכלל, מכל סיבה שהיא, לא מקבל אף אחת מההטבות לחיילים משוחררים: פיקדון צבאי, מענק שחרור, נקודות זיכוי במס הכנסה (לתקופה מסוימת) וכיוצא בזה. זה לא תלוי בסיבת הפטור. פרטים מלאים על ההטבות אפשר למצוא בחיפוש באינטרנט.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2011 23:32

לי לא אמרו שום דבר על וועדה רפואית..
אמרו לי שהפסיכיאטר המליץ על פטור על אי-התאמה, ושאם יהיו שינויים הם יעדכנו אותי. שאלתי אותם לאן זה מתקדם עכשיו, הם אמרו שאני אקבל את הפטור בדואר בחודשים הקרובים. זה הגיוני? או שאין דבר כזה פטור בלי ועדה.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 24 אוגוסט 2011 00:06

כאשר פסיכיאטר ממליץ על שחרור עם פרופיל 21, זה עובר דרך ועדה רפואית, שבמקרה שלי ושל אחרים הייתה ללא נוכחות. במקרה של אי התאמה אני לא יודע מה הנוהל. סביר להניח שזה עובר ועדה כזו או אחרת, כנראה ללא נוכחות אם הם לא אמרו כלום, אבל אני לא יודע יותר מזה.

האם היה לך תאריך גיוס שנקבע לפני כן?
1. אם כן (היה לך תאריך גיוס) - אז האם הודיעו לך שהוא מבוטל?
2. אם לא (לא היה לך תאריך גיוס) - אז האם קבעו לך פרופיל?
זה יכול לעזור להבין את המצב הנוכחי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אוגוסט 2011 00:14

לא קבעו לי תאריך גיוס, ולא קבעו לי פרופיל.
פשוט בצו הראשון לא הבאתי להם מסמכים שמוכיחים בעיות רפואיות כלשהן, אז הם בקשו שאני אבוא שוב עם המסמכים לעשות "סיכום פרופיל", מה שלא באתי לעשות.
שבאתי ללשכה בשביל הפסיכיאטר, אמרו לי שאחרי הפסיכיאטר אני אלך לעשות את הסיכום פרופיל הזה, אבל אחרי שסיימתי עם הפסיכיאטר וחזרתי לכניסה, נתתי להם את התעודת זהות שיבדקו מה אני אמור לעשות ואמרו לי שאני יכול ללכת הביתה (אותו אחד שמקודם אמר לי שאני צריך לעשות סיכום פרופיל)
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 24 אוגוסט 2011 10:19

אם כך, כרגע אין לך מה לדאוג גם אם זה ייקח הרבה זמן, כי אין לך תאריך גיוס. אם יזמנו אותך לסיכום הפרופיל, אז המצב יהיה יותר בעייתי, אבל כנראה שהם לא יעשו את זה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 10 אורחים