חברה שלי רוצה להתחתן...

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

opi
יצירת קשר:

חברה שלי רוצה להתחתן...

הודעהעל ידי opi » 21 אוגוסט 2011 11:05

חברה שלי רוצה להתחתן כדי לצאת מהצבא. היא לא מעוניינת באף אופציה אחרת.
אני בעיקרון מתנגד למהלך מסיבות כאלה ואחרות, ויש לה ידיד שיצא על 21 שמוכן להתחתן איתה.
הבעיה היא שכולם אצלה במדור, כולל המפקד, יודעים את השם שלי ושאני חבר שלה. האם היא יכולה להסתבך אם היא פתאום באה ומצהירה שהיא מתחתנת עם מישהו אחר? האם המפקד שלה צריך להיות בכלל צד בעניין, האם הוא צריך לראות מסמכים בנושא? האם הוא יכול לערער על השחרור, להעניש אותה איכשהו? אם הוא לא צד האם היא יכולה פשוט להגיד שהיא מתחתנת איתי והוא לא ידע? ובנוסף אני מודאג מבעיות שיכולות לצוץ אח"כ, כאשר תרצה להתגרש מהידיד הנ"ל (הבנתי שהרבנות מחמירה בעניין)...

בקיצור מה שאני רוצה לדעת הוא האם עדיף לי פשוט להתגבר על עצמי ולהתחתן איתה בעצמי....כי אם יש סיכוי אפילו קטן שהיא תיפגע איכשהו מכל התהליך אני אעשה את זה.

בנוסף האם מישהו יודע איך זה ישפיע עליי, האם צריך להודיע למקום העבודה (אני חייל משוחרר ועובד כרגע בחברה גדולה), ענייני ביטוח לאומי וכו'...

אני יודע שאני מבקש הרבה אבל כל מידע יעזור
תודה :)
אורח

Re: חברה שלי רוצה להתחתן...

הודעהעל ידי אורח » 21 אוגוסט 2011 12:35

חבל לך להתחתן איתה,זה צעד גדול מידי.

אם כדי לצאת מהצבא היא מוכנה להתחתן עם גבר אחר הייתי מטיל ספק באהבה שלה.

בחירה שלך.
opi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי opi » 21 אוגוסט 2011 13:07

אני אשמח לתגובות שהן לא שטויות מוחלטות ויש בהן מידע רלוונטי למה שאני שואל.

תודה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אוגוסט 2011 13:11

עלק שטויות.

זה שאתה מנסה לברוח מהמציאות,לא אומר שהיא לא קיימת.

אבל שוב בחירה שלך ואם בחרת להתעלם אז בהצלחה.
opi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי opi » 21 אוגוסט 2011 13:32

אני לא מחפש פה עצה אם לעשות את זה או לא, ואני בטח לא צריך שמישהו שלא מכיר אותי ישפוט את האהבה שלי ושל חברה שלי.
את היהירות שלך אתה יכול לחסוך ממני...

אני שואל שאלות עובדתיות, ואני אשמח אם מישהו שבאמת מבין בנושא יוכל לעזור לי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אוגוסט 2011 13:38

זאת התגובה האחרונה שלי אליך.

יהירות שלי?
אתה חושב שאתה יודע הכל,בזמן שכנראה אתה לא מבין כלום מהחיים.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 21 אוגוסט 2011 14:00

ב"שאלות נפוצות" המופיעות באתר רשת הליווי של פרופיל חדש כתוב:
- אני חיילת בשירות סדיר ורוצה להתחתן על מנת להשתחרר מהצבא. מישהו יודע מה הפרוצדורה?

ראשית, חשוב לציין שאמנם ברוב המקרים נישואין הם דרך קלה יחסית וכמעט אוטומטית להשיג פטור משירות צבאי, אבל זה לא אומר שזו דרך מומלצת. מבחינות רבות - כלכליות ומשפטיות - נישואין יכולים להפוך עבורך למלכודת ולצרה צרורה. אם את לא באמת רוצה להינשא - יש דרכים אחרות לצאת מהצבא, שיש בהן פחות סיכונים.

עוד הערה כללית היא שהפטור לנשים נשואות כנראה לא תקף במקרה של עתודאיות.

ועכשיו לשאלה עצמה. פקודת מטכ"ל 31.0109 - שחרור חיילות בשירות חובה עקב נישואין או עקב הריון מפרטת את הפרוצדורה שעליך לעבור:

ראשית עליך לפתוח תיק נישואין ברבנות או לחתום על הצהרה שבכוונתך להינשא בפני עורך-דין או נוטריון. לשליש היחידה שלך את צריכה להגיע לפחות 21 יום לפני מועד החתונה עם אישור רישום לנישואין ממשרד הרבנות, שבו נפתח תיק נישואין, או הצהרה, החתומה בפני נוטריון או בפני עורך דין, שבה את מצהירה על נישואיך העתידיים כנישואים המוכרים על ידי משרד הפנים. לאחר הצגת האישורים תתאמי עם השליש את החופשה שמגיעה לך לפני הנישואין, סה"כ 10 ימים (על חשבון חופשה רגילה ואם אין לך ימי רגילה אז על חשבון חופשה מיוחדת). לפני שתצאי לחופשה תצתרכי לעשות ביחידה טופס טיולים יוצא (להחזיר ציוד) ולחתום על הצהרת חיילת העומדת להינשא (שמופיעה כנספח א' לפקודת מטכ"ל 31.0109 - שחרור חיילות בשירות חובה עקב נישואין או עקב הריון). לאחר החתונה יש לך 10 ימים להגיע לבקו"מ מדור שחרורים, את צריכה להביא איתך כתובה מקורית או תעודת נישואין מקורית, שהוצאה על ידי הרבנות הראשית, או רישום של משרד הפנים בתעודת הזהות, המעיד על נישואיך. בנוסף עליך להביא את כל המסמכים והאישורים הצבאיים שברשותך, וכן את ההצהרה, שחתמת עליה ביחידתך.

אם עברו ארבעה עשר ימים מהמועד שנקבע להתייצבותך בבקו"ם לשחרור, ולא הגעת להשתחרר, הבקו"ם יערוך בירור. אם יגלו שנישאת באמצעות כתובה מקורית או באמצעות תעודת נישואין מקורית, שהוצאה על ידי הרבנות הראשית, או באמצעות רישום של משרד הפנים בתעודת הזהות, המעיד על נישואיך, תשוחררי שלא בפנייך. אם לא הוכחו נישואיך, כמפורט לעיל, תטופלי לפי נוהל נפקדים ועריקים.
- האם נישואין אזרחיים תקפים לצורך קבלת פטור משירות צבאי?

נישואין אזרחיים, מרגע שמשרד הפנים אישר אותם, תקפים לכל דבר ועניין. אך קחו בחשבון: בארץ אי אפשר להתחתן בנישואים אזרחיים. בשביל שהנישואים האזרחיים יהייו מוכרים את ובן זוגך חייבים להתחתן בחו"ל, ורק כאשר חוזרים עם הניירת ניתן לעדכן את הנישואין במשרד הפנים ולהמשיך בהליך השחרור מול הצבא.

הנישואים מוכרים במשרד הפנים, בתנאי שנערכו על פי חוקי אותה מדינה בה נתקיימו. לא ניתן לעורכם בארץ והארץ הקרובה ביותר היא קפריסין, שם גם מרב הזוגות הישראלים מתחתנים. יש להירשם בבית העירייה, באחת הערים הגדולות ולהינשא יום לאחר הרישום ע"י פקיד עירייה. יש לקבל את אישור משרד המשפטים בניקוסיה בתוספת חותמת "אפוסטיל".

טרם היציאה מהארץ, יש להצטייד ב'תמצית רישום' (שמות, מצב משפחתי, מקצועותיכם ומקצועות הוריכם) ממשרד הפנים הישראלי. את תמצית הרישום יש לתרגם לאנגלית ולהחתים בחותמת נוטריון. ישנה גם אפשרות להינשא במדינות נוספות, ובמדינות מסוימות אפילו בהתכתבות. הפרוצדורות המדויקות שונות מארץ לארץ (ואנחנו כאן לא ממש האנשים המתאימים לשאול אותם שאלות על פרטי התהליך הזה).

נישואים אזרחיים מוכרים לכל צורכי הרישום וההטבות הניתנים בארץ כגון משכנתא, שחרור נשים מהצבא, זכויות עובדים ובני זוגם, פנסיה וביטוח חיים. לאחר הנישואים יש להגיש למשרד הפנים את כל האישורים שהוזכרו ולהירשם כנשואים בתעודות הזהות. מצד שני, נישואין אזרחיים בשום אופן לא פוטרים את בני-הזוג מאימת הרבנות, כיוון שדיני האישות הדתיים נותרים בתוקף גם כשהנישואין ההיו אזרחיים. ליתר דיוק, בישראל יש אפשרות להתגרש או דרך הרבנות או דרך בית משפט אזרחי (ההבדל היחידי מבחינת תוקף הגירושים הוא שהרבנות לא מכירה בהם לשאלת ממזרות ילדיך הבאים). הקטע הבעייתי שיכול להיווצר בגירושים הוא שהתיק מתנהל בפני בית המשפט שבו פתחו את התיק קודם, כך שאחד מבני הזוג יכול לעשות אמבוש וללכת לפתוח תיק ברבנות לפני שפותחים תיק בבית משפט אזרחי וככה לכפות גירושים ברבנות, אבל אם אין דאגה כזו אז גם אין בעיה.

אם את כבר משרתת בצבא, אז על מנת לקבל מהצבא חופשה לפני הנישואים האזרחיים עלייך לחתום על הצהרה בפני נוטריון או בפני עורך דין, שבה את מצהירה חיילת על נישואיך העתידיים כנישואים המוכרים על ידי משרד הפנים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אוגוסט 2011 14:36

opi כתב:אני לא מחפש פה עצה אם לעשות את זה או לא, ואני בטח לא צריך שמישהו שלא מכיר אותי ישפוט את האהבה שלי ושל חברה שלי.
את היהירות שלך אתה יכול לחסוך ממני...

אני שואל שאלות עובדתיות, ואני אשמח אם מישהו שבאמת מבין בנושא יוכל לעזור לי.

לדעתי אנשים מטומטמים כמוך, צריכים לעשות דברים מטומטמים כדי להוכיח לעצמם ולעולם שהם אכן מטומטמים במידה ויוטל בזה אי פעם ספק....
אם אתה לא רוצה שאף אחד ישפוט אותך, לך לפסיכולוג תשלם לו כסף והוא יהיה נחמד חביב ולא שופט, אבל אם אתה בא לפורום ומצפה שלא ישפטו אותך על הטמטום שלך, אז אתה כנראה פשוט מטומטם... בהצלחה בחתונה.
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 21 אוגוסט 2011 14:41

אני לא חושב שאתם פתרתם בהצלחה את הסוגיות הפרטיות בחיים שלכם,
אז אל תקדימו ותשפטו כאן אחרים.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2011 03:35

Spor כתב:אני לא חושב שאתם פתרתם בהצלחה את הסוגיות הפרטיות בחיים שלכם,

תראו מי מדבר, האפס שמטעה אנשים בכל תגובה שניה שלו בפורום ומתגאה בכמות ההודעות שיש לו.... אמנם אתה לא "שופט" כאן אבל אתה רק גורם לנזק ותקוע פה כמו עלוקה במקום להמשיך את החיים.
1700 הודעות זה ממש מעורר רחמים, לא נמאס לך? כל החיים שלך סובבים סביב הצבא?
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 23 אוגוסט 2011 13:06

אורח כתב:

תראו מי מדבר, האפס שמטעה אנשים בכל תגובה שניה שלו בפורום ומתגאה בכמות ההודעות שיש לו.... אמנם אתה לא "שופט" כאן אבל אתה רק גורם לנזק ותקוע פה כמו עלוקה במקום להמשיך את החיים.

ואם כן, אז מה? אז תשפוט אותי על זה?
אני לא חושב שדגנרט כמוך הגיע אפילו לרמה שבה הוא יכול לבקר אותי,
שלא לדבר על להגיד שאני מטעה אנשים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אוגוסט 2011 01:58

Spor כתב:
אורח כתב:

ואם כן, אז מה? אז תשפוט אותי על זה?
אני לא חושב שדגנרט כמוך הגיע אפילו לרמה שבה הוא יכול לבקר אותי,
שלא לדבר על להגיד שאני מטעה אנשים.

כן זה פורום לא שמת לב? אם בא לי לומר לך את דעתי אני ארשום שאתה אפס בן זונה שסתם מטעה אנשים על ימין ושמאל... אז כדאי שתצא מהשוק של האזרחות ותתחיל לעשות משהו בחיים שלך חוץ מלרבוץ בפורום שאתה בקושי מבין בו משהו ולהרצות לאנשים על סמך הסיפור ההזוי והמפגר של היציאה שלך מהצבא שגרמה לך להרגיש "מומחה" גדול.
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 24 אוגוסט 2011 02:17

חבל, כי התכנון שלי הוא להשאר פה.
dudu19
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu19 » 24 אוגוסט 2011 10:25

עדיף כבר לצאת על 21 כל העניין של החתונה והגירושין זה מלא הוצאות
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 אוגוסט 2011 15:51

איזה הוצאות?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 אוגוסט 2011 19:20

אורח כתב:איזה הוצאות?

סתם דברים שוליים כמו מדור, מזונות אישה, טיולים לרבנות, חלוקת רכוש....

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 26 אורחים