צריך עזרה בקשר לשחרור מהצבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

qwer
יצירת קשר:

צריך עזרה בקשר לשחרור מהצבא

הודעהעל ידי qwer » 19 יולי 2011 10:31

אני לא רוצה להרבות פה בפרטים כי זה סיפור אישי ומעדיף שכמה שפחות אנשים יראו את הסיפור ובכל זאת אולי להצליח לעזור לי.

לאחרונה במשפחה הקרובה התגלתה מחלה קשה ואין מישהו שיכול לעזור חוץ ממני, עקב כל הדברים שעברתי בשנה האחרונה
אני כבר ישן בחודש האחרון לא יותר מ3-4 שעות, ירדתי 6 קילו ולא רואה חברים.
הייתי אצל פסיכיאטר פרטי בשביל לקבל מכתב המלצה והוא ישר נתן אחרי שדיברתי איתו.
הבעיה היא כזאתי, אני צריך לצאת מהצבא, אני יודע שלפי המצב הנוראי שאני נמצא בו זה באמת "מגיע" לי אבל מצד שני אני
לא מקבל יחס רציני מאף אחד ואני צריך לסייע 24-7 בבית.
הייתי אצל קב"ן לפני שבוע, אפשר להגיד שהוא לא התייחס לבעיה בגלל (אין לי מושג איך) וכתב לי מכתב שהוא ממליץ שישימו לב אלי
ביחידה ושאני יהיה בראיון אצל מפקד היחידה, אמרתי לו שזה לא פתרון ובאתי להמשיך את השיחה והוא לחץ עלי שפה נגמרה השיחה ואמר
לי נגמרה השיחה כמה פעמים רצוף, קם מהחדר והלך.
הלכתי לראיון מפקד יחידה והוא אותו סיפור, מורעל צבא שלא משנה מה הבעיה שלך לא ישלח אותי לוועדת חריגים למרות שיש לו את הסמכות.
הוא הראה זלזול במצב למשל, הבסיס רחוק ממני שתחבורה ציבורית שעה וחצי במינימום זמן, כך שזקוקים לי בבית זה לא אפשרי מבחינתי אפילו לבוא
רק כדי לקדם את התהליכים, ומנגד לזה לא מפסיקים לטרטר אותי, היום למשל אמרו לי ללכת שוב לקב"ן ובכלל לא הייתה קבלת קהל אצל הקב"נים.

אני כבר מיואש מהמצב, לא יודע למי לפנות או מה לעשות ומקווה למצוא פתרון קצר ויעיל.

תודה רבה.

עריכה:
קראתי מה רשמתי שוב, ואני אציין שוב שפרופסור לפסיכיאטריה נחשב בארץ כתב את המכתב המלצה ורשם בפירוש שלדעתו במצבי אני לא מסוגל לשרת.
בכל זאת המפקד יחידה קרא את זה ברפרוף אחרי ששלוש פעמים אני אמרתי לו שאני מבקש ממנו לקרוא, הוא גם עשה לי טובה שהוא קרא ברפרוף.
קבניסטי

Re: צריך עזרה בקשר לשחרור מהצבא

הודעהעל ידי קבניסטי » 19 יולי 2011 11:33

תקשיב אחי, אין לך ממה להילחץ.
תפתח בתהליכי ת"ש 7, תפנה לנציב קבילות החיים, לקצין פניות הציבור, לקצין העיר.
תשתף את כולם, כולם יכולים לעזור לך
ואם תמצא על מה לקבול גם אתה תהיה הרבה פחות מוערך ע"י המערכת וההמלצה לשחרור במקרה שיגיע תגיע בקלות.

דבר שני, קב"ן כשמו כן הוא - קצין בריאות הנפש.
אם אתה בא ומספר לו על בעיות בבית זה לא בסמכותו לעזור לך בזה, זה באמת כבר עניין של מפקדים ומש"קית ת"ש.
אתה יכול לשנות גישה ופחות לשחק על הקטע המשפחתי אלא על מה שהוא גורם לך.
על זה שאתה אמור לקחת אחריות אבל המצב מביא אותך לכך שאתה לא מסוגל לתפקד ולעזור וזה שובר אותך.
ברגע שהקב"ן רואה שהמצב פוגע בך מבחינה נפשית, תפקודית/פיזית ורגשית, הוא חייב להזיז תהליכים.
ויש לך את הבסיס, יש לך את כל הסיבות בעולם
אתה פשוט לא ידעת להציג לו את זה נכון.
זה עניין של זמן ואתה תהיה בחוץ.
אל תהיה שאנן, תעשה הכל ביחד, תפנה גם לנקחל גם לקפצ וגם לקצין העיר, זה מגיע במהירות למפקדים כשזה עניין דחוף
אפילו תבכה בטלפון.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 יולי 2011 14:23

אני פחות או יותר מבין מה צריך לעשות, אני חושב שכמו שאמרת מספיק שאני יציג את הבעיה
כנפשית (באמת כמו שאמרתי מקודם) כתוצאה מהמצב בבית זה אמור להספיק כדי להזיז דברים.

זה השינוי גישה, כי בגלל שהצגתי את זה בעיית ת"ש יותר אולי אתה צודק וצריך להפוך את זה, בכל
זאת לא הגיוני שעם הבעיה (חוץ מבבית) שאמרתי לו הוא עדיין הראה זלזול במצב,
בכל מקרה הצלחתי לשנות את הקב"ן המטפל לקב"נית שנשמעת עם אנושיות לעומת הקב"ן.

את כל הסיבות בעולם כמו שאמרת, אני יודע כבר שיש לי הייתי צריך הכוונה ממישהו כמוך,

המון תודה על התגובה הזאת, אני מאמין שאם אני יישם אותה כמו שצריך זה באמת מצב זמני.
מקווה שדברים יזוזו, ואני יעדכן פה מתי שיהיה שינוי במצב.

רק נקודה קטנה נוספת שרציתי לחלוק היא שהייתי בעמית לכושר לפני הצבא באתי עם המון מוטיבציה לקרבי
קיבלתי הנדסה קרבית למרות שלא הייתי כ"כ מרוצה הלכתי ועברתי גיבוש לסיירת שלהם והתחלתי בטירונות שלהם
ככה שראו שיש לי המון מוטיבציה, ונקלעתי לבעיה שלא אני אחראי על הכניסה לבעיה ושהייתי צריך עזרה ידעו
להתעלם ממני.
qwer
יצירת קשר:

הודעהעל ידי qwer » 19 יולי 2011 14:33

בטעות שלחתי הודעה בתור אורח ולא בתור המשתמש.

רציתי לשאול שאלה נוספת, קראתי קצת בפורום וכל הזמן דיברו על הטארגט, איפה אני יכול לקרוא את זה ?
קבניסטי

הודעהעל ידי קבניסטי » 19 יולי 2011 15:48

טוב אז קודם כל, זה טרגט 21
http://kodeks.jeeran.com/index1.html

וזה לא נורא אחי, הכל אפשר לשנות.
תהפוך את זה לכך שבהתחלה כן רצית אבל המערכת הרסה אותך ושברה אותך
ושאתה מרגיש שכל העולם גדול עלייך ואתה תכשל בכל דבר שתנסה להצליח בו בחיים.
אתה גם לא חייב להצהיר על הרצון שלך לצאת מהצבא, אני לא הצהרתי על זה אף פעם.
תביא אותם למצב כזה שהם מבינים שהם לא יכולים לקחת עלייך אחריות ומעדיפים להתנער מהאחריות ולהוציא אותך.
אם
qwer
יצירת קשר:

הודעהעל ידי qwer » 01 אוגוסט 2011 17:10

ראיתי קבנ"ית אחרת, קיבלתי הפנייה לפסיכיאטרית והלכתי גם אליה.
היא המליצה לשחרר אותי "בערוץ ת"ש" למרות שהיא אמרה לי בפירוש שאני "עומד" בקריטריונים
לצאת מהצבא גם מבחינת ת"ש דרך ועדת התאמה לשירות וגם עם 21 נפשי דרך ועדה אחרת.
אחרי שהיא שכנעה אותי שעדיף לי לצאת דרך ת"ש וכתבה מכתב חד משמעי שאני צריך לצאת מהצבא הלכתי
למפקדים כדי לקבוע תור לוועדה, במקביל אחרי השיחה עם הפסיכיאטרית הבנתי שיש מקרים שמחכים שבועיים-חודשיים לוועדה כזאת.
הבעיה היא שלא רק שאין לי אפשרות לחכות מעל שבוע לוועדה כזאת אלא שגם אני לא מסוגל להגיע עד אז לצבא (גם לשעות מקוצרות).

מה כדאי לי לעשות ?
הבנתי שההבדל היחידי בין יציאה מהצבא דרך ת"ש לעומת 21 נפשי זה סיבת שחרור "אי התאמה" / "מטעמי בריאות".
אם דרך קביעת תור נוסף לפסיכיאטרית אני אוכל לקבל וועדה שתחתום על פרופיל 21 אוכל להשתחרר בקלות יותר והחשוב מכל במהירות,
זה עדיף ?
אני צריך תשובה היום, זה קריטי.
תודה מראש.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 01 אוגוסט 2011 18:10

ההבדלים בין סוגי הפטורים לא קריטיים, יש יתרונות לכאן ויתרונות לכאן. פרטים במסמך "מי מפחד מפרופיל 21" למעלה בפורום. אני לא יודע מה הנהלים, אבל ממליץ לך לנסות להאיץ את זה בכל דרך, אם המצב אכן דחוף כפי שציינת.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 38 אורחים