רוצה לצאת על 21 רפואי עם הבעיות הרפואיות שלי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Eliran
יצירת קשר:

רוצה לצאת על 21 רפואי עם הבעיות הרפואיות שלי

הודעהעל ידי Eliran » 01 יולי 2011 15:55

יש לי הרבה בעיות רפואיות ורק מהבעיה של הברך יהיה לי פרופיל 45 ואני רוצה לצאת על 21:
הבעיה הראשונה:
לפני כמה שבועות פרקתי את הפיקה במהלך משחק כדורסל,עשיתי תנועה לצד של ברך שמאל ופיקת הברך יצאה מהמקום בצורה קיצונית והובלתי
באמבולנס לבית חולים.הברך חזרה למקום ואין שבר או קרע.
היה לי מזל שלא קרעתי איזו רצועה ואפילו יותר גרוע,בקיצור יצאתי בזול והרופאים אמרו לי שאני לא יכול להיות קרבי וכנראה פרופיל 45.
הבעיה הזאת עלולה לחזור,והפיקה עלולה לצאת לי מהמקום עוד פעם במהלך החיים,ואז אני יכול להפצע בצורה חמורה הרבה יותר.
אמרו לי שהכאבים יעברו אחרי שבועיים ואני כבר חודש לוקח כדורים נגד כאבים ואני בקושי זז.
אני סובל עכשיו מכאבים חזקים ואני בקושי הולך.
יש לי עוד כמה בעיות רפואיות:
כמו בעיות גב,יש לי עקמת קלה ואסור לי להרים דברים כבדים ואני סובל גם מכאבים בגב.
יש לי הרבה בעיות בנשימה:יש לי דופק מהיר שגם הוא מוריד הרבה מהפרופיל,אסטמה קלה והתקף לעתים רחוקות,
ואני כמעט לא יכול לנשום דרך האף כי יש לי חתכות כאלה באף ואני צריך לעשות שם ניתוח.
הייתי כבר בצו ראשון לפני שנפצעתי,אבל עדיין לא עשיתי שם כלום חוץ מהמבחנים הפסיכוטכניים וראיון אישי,ובבדיקות הרפואיות שהייתי אמרו לי רק
להביא אישורים לבעיות ועדיין לא הבאתי.עכשיו אני גם צריך להביא להם את האישורים על הפציעה והכל.
איך אני יכול לצאת על 21 רפואי עם הבעיות האלה?נגיד איך אפשר להגזים עם איזו בעיה או מה להגיד להם שם כדי לצאת על 21?

תודה רבה לעוזרים.
פרופילניק

Re: רוצה לצאת על 21 רפואי עם הבעיות הרפואיות שלי

הודעהעל ידי פרופילניק » 01 יולי 2011 21:21

תביא את כל האישורים הרפואיים ותדווח על כל הבעיות. עם זאת, הפרופיל שלך נקבע לפי הבעיה החמורה ביותר שיש לך: כל בעיה היא סעיף בפרופיל עם דרגת חומרה מסוימת, שזה המספר האחרון (מ-1 - שזה לא להוריד פרופיל - עד 7 - שזה להוריד ל-21), והפרופיל הוא לפי הדרגה החמורה ביותר. אם אין לך בעיה מסוימת שחמורה מספיק לשחרור, לא תשוחרר - "צירוף" הבעיות לא מספיק. אני משער שאכן תקבל פרופיל נמוך, אבל יותר מזה לא אוכל לומר (אני לא רופא). אגב, הצבא לא נותן לך את רשימת הסעיפים המספריים, אלא רק את תיאורם המילולי.

לא כדאי לדווח דברים שקריים. לא רק שזו עבירה על החוק, זה גם לא יעזור - מה שמעניין אותם הוא בעיקר מסמכים רפואיים (הרופאים בוועדות הרפואיות לא מתמחים בכל התחומים, בדרך כלל הם לא יידעו מספיק על הבעיות הספציפיות, ולכן הם אולי יפנו אותך לרופאים מומחים לבירורים נוספים). מה שכדאי לעשות הוא לדווח על כל בעיה שיש בצורה המלאה והשלמה ביותר (זו גם כן חובה חוקית), ולקוות שזה יספיק.
Eliran
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eliran » 01 יולי 2011 23:43

פרופילניק כתב:תביא את כל האישורים הרפואיים ותדווח על כל הבעיות. עם זאת, הפרופיל שלך נקבע לפי הבעיה החמורה ביותר שיש לך: כל בעיה היא סעיף בפרופיל עם דרגת חומרה מסוימת, שזה המספר האחרון (מ-1 - שזה לא להוריד פרופיל - עד 7 - שזה להוריד ל-21), והפרופיל הוא לפי הדרגה החמורה ביותר. אם אין לך בעיה מסוימת שחמורה מספיק לשחרור, לא תשוחרר - "צירוף" הבעיות לא מספיק. אני משער שאכן תקבל פרופיל נמוך, אבל יותר מזה לא אוכל לומר (אני לא רופא). אגב, הצבא לא נותן לך את רשימת הסעיפים המספריים, אלא רק את תיאורם המילולי.

לא כדאי לדווח דברים שקריים. לא רק שזו עבירה על החוק, זה גם לא יעזור - מה שמעניין אותם הוא בעיקר מסמכים רפואיים (הרופאים בוועדות הרפואיות לא מתמחים בכל התחומים, בדרך כלל הם לא יידעו מספיק על הבעיות הספציפיות, ולכן הם אולי יפנו אותך לרופאים מומחים לבירורים נוספים). מה שכדאי לעשות הוא לדווח על כל בעיה שיש בצורה המלאה והשלמה ביותר (זו גם כן חובה חוקית), ולקוות שזה יספיק.

שאתה אומר לדווח בדרך המלאה והשלמה ביותר זה כאילו להגזים נכון?איך אני יכול להגזים עם כל אחת מהבעיות האלה?אם הרופא ירשום שאני בקושי הולך,שיש לי כאבים חזקים ואני קם מהלילה לפעמים מהכאבים.יש לי קשיי נשימה קשים,וכולי.איזה עוד דברים אפשר להגיד שיעזרו?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 יולי 2011 10:49

אתה לא תצא על אף אחד מהסעיפים האלה,
במקסימום תקבל פרופיל 24 זמני בגלל הפציעה בברך.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 02 יולי 2011 12:44

לא, מה שהתכוונתי אליו הוא להביא את כל המסמכים הרפואיים שאפשר ולהגיד את כל הדברים שהמצב הזה גורם לך, ולא לתת להם (אם אתה יכול) "לסגור" את הבעיות האלה בלי בדיקה מעמיקה. לא התכוונתי להגזים, וגם סביר להניח שהגזמה לא תעזור, כפי שאמרתי.
Eliran
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eliran » 02 יולי 2011 17:35

אורח כתב:אתה לא תצא על אף אחד מהסעיפים האלה,
במקסימום תקבל פרופיל 24 זמני בגלל הפציעה בברך.

שמע זאת פציעה רצינית.שמע זה כנראה יקרה לי עוד כמה פעמים ואז אני אפצע לכמה חודשים.אם נגיד זה יקרה לי לפני הגיוס אני אקבל 24?
בטוח שעל בעיה כזאת רצינית אפשר לצאת.אולי אני צריך להביא אישורים שאני לוקח כדורים ועושה פיזיוטרפיה בגלל הפציעה?ושאני סובל מכאבי תופת?
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 02 יולי 2011 18:31

למה אתה להוט על 21 רפואי?
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
Eliran
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eliran » 02 יולי 2011 23:08

Spor כתב:למה אתה להוט על 21 רפואי?

זה בגלל שלצאת על נפשי יהיה לי הרבה יותר קשה כי כבר הייתי בצו ראשון וקיבלתי דפ"ר 50 וקב"א 52 ולא אמרתי להם שום דבר על בעיות נפשיות ולא דיברתי עם הקב"ן,
חוץ מזה שלצאת על רפואי נראה לי שיהיה לי יותר קל כי עם הברך זאת בעיה מאוד רצינית ומסוכנת שחוזרת ואני יכול עוד כמה פעמים לפרוק את הפיקה מתנועה לא נכונה של הברך,גם אם אני לא עושה ספורט ואז להפצע לכמה חודשים כמו לקרוע את הרצועות או את המניסקוס ולהיות על כסא גלגלים כמה חודשים ובגלל זה הפרופיל המקסימלי שיהיה לי זה 45 עם המון סעיפים.
חוץ מזה שאני יכול להגיד לצבא שאני מתפוצץ מכאבים ולא יושן בלילה לפעמים ולהגיד שאני סובל מאוד גם מהגב ולא יוצא מהבית וכולה והם יכולים להתחשב בזה כי אלו באמת בעיות רציניות.ויש לי גם בעיות נשימה שגם עליהם יהיו לי הרבה סעיפים ככה שהפרופיל שלי המקסימלי יהיה 45 עם המון סעיפים.
אם תעזרו לי בבקשה מה להגיד להם כדי להחמיר את הבעיה או מה להגיד לאורטופד שלי זה יעזור לי מאוד.ואם יש דרך גם להגזים עם שאר הבעיות זה גם יכול לעזור מאוד.
תודה גדולה לעוזרים
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 03 יולי 2011 00:27

אתה יכול להגזים ולהחמיר, אבל השורה בתכלס נשארת אותה השורה -
זה יעבור בדיקה של רופאים מומחים, ומה שייקבע זה המסמכים.
אתה יכול גם להגיד שאתה נכה, ולא יכול ללכת. אבל אם האורטופד הצבאי
יחליט שלא מגיע פחות מ-45, אז זה מה שתקבל.
מבחינתך אתה יכול להכנס, לשים את המסמכים על השולחן ולצאת. התוצאה תהיה זהה.

מנגד, אם היית בוחר ללכת לקב"נ, ליצר הדיבור שלך היה יתרון.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
Eliran
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eliran » 03 יולי 2011 17:16

Spor כתב:אתה יכול להגזים ולהחמיר, אבל השורה בתכלס נשארת אותה השורה -

אתה אומר שאם אני אלך לקב"ן בגלל הפציעה יהיה לי יותר קל לצאת על נפשי?מה אני צריך להגיד לקב"ן?
נגיד לדבר על קושי חברתי ובעיות חברתיות ואישיות,או להגיד שהפציעה גורמת לי לדיכאון בגלל הכאב החזק ושאני לא יוצא מהבית בגלל הפציעה?
יש לך רעיון מה להגיד לו?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 יולי 2011 17:41

Eliran כתב:
Spor כתב:אתה יכול להגזים ולהחמיר, אבל השורה בתכלס נשארת אותה השורה -

אתה אומר שאם אני אלך לקב"ן בגלל הפציעה יהיה לי יותר קל לצאת על נפשי?מה אני צריך להגיד לקב"ן?
נגיד לדבר על קושי חברתי ובעיות חברתיות ואישיות,או להגיד שהפציעה גורמת לי לדיכאון בגלל הכאב החזק ושאני לא יוצא מהבית בגלל הפציעה?
יש לך רעיון מה להגיד לו?

הוא אומר שלא משנה מה תגיד לאורטופד, הוא מסתכל על הצילומים ועל הנסיון שלו ושם זין על מה שאתה אומר.

בעוד שקבן מטפל בתחום פחות חד וברור מאורטופדיה, ושם למילים שלך יש השפעה.
אתה לא חייב תירוץ לדיכאון כמו כאבים, ולעשות הוכחה מתמטית >כאבים>לא יוצא מהבית>דיכאון. אם תתחיל לדבר על הברך אצל הקבן הוא פשוט יחפף אותך ויגיד לך לקבוע תור לרופא ולדבר איתו על זה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים