זימון למילואים

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

balzak
יצירת קשר:

זימון למילואים

הודעהעל ידי balzak » 17 אפריל 2011 16:03

אחרי שלוש שנים של שקט באזרחות הצבא פתאום החליט לקרוא לי למילואים דווקא באמצע הסמסטר,מכיוון שנמאס לי להיות פראייר של צבא הכיבוש,
החלטתי להיפטר מצה"ל אחת ולתמיד.

בינתיים הם שלחו לי אל הבית של ההורים שלי טופס של מילוי פרטים אישיים.לא הגבתי לטופס .אבל יש להם את הטלפון שלי אז הם מתקשרים מחסוי כל יום כבר שבועיים ואני לא עונה.

כמה שאלות:

1.אני גר במעונות של אוניברסיטה אבל הם לא יודעים את הכתובת שלי,איך הם יכולים לאתר אותי?

2.מה העונש שאני אמור לקבל כשהם יתפסו אותי על חוסר מענה להטרדות שלהם?

3.עד כמה קשה להתחמק כך ממילואים,לא לבוא לחכות שיתפסו אותי לשבת בכלא וחוזר חלילה.
כריסטיאן
יצירת קשר:

Re: זימון למילואים

הודעהעל ידי כריסטיאן » 17 אפריל 2011 16:26

1)יש להם את הכתובת של ההורים שלך ושל מקום העבודה/לימודים שלך,דרך האוניברסיטה לדעתי הם יכולים להגיע אליך.

2)יכול להגיע לכלא.

3)ממש לא בעיה,תוציא פרופיל 21.תבקש קב"ן,תראה לו המלצות מאזרח שאתה לא יכול להתגייס למילואים ותצעק על קצין הקישור שלך תראה לו שאתה לא פראייר.

בהצלחה!
balzak
יצירת קשר:

הודעהעל ידי balzak » 17 אפריל 2011 16:29

אני לא רוצה כרגע לצאת על 21 כי יש לי ניסיון רלוונטי לתעשייה צבאית וגם הייתי שם לראיון עבודה לפני התואר.
כריסטיאן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי כריסטיאן » 17 אפריל 2011 16:45

אז אין לך הרבה ברירות,כל מי שכשיר לבצע מילואים מבחינת פרופיל ולא מבצע יושב בכלא.

אולי אתה יכול לשקר להם שאתה הולך ללמוד בחו"ל,אבל לא הייתי ממליץ על זה...
balzak
יצירת קשר:

הודעהעל ידי balzak » 17 אפריל 2011 17:08

כריסטיאן כתב:אז אין לך הרבה ברירות,כל מי שכשיר לבצע מילואים מבחינת פרופיל ולא מבצע יושב בכלא.

אולי אתה יכול לשקר להם שאתה הולך ללמוד בחו"ל,אבל לא הייתי ממליץ על זה...

הבנתי שממילואים הרבה יותר קל לצאת.אני כבר שלוש שנים משוחרר ולא עשיתי אף יום מילואים.
הרבה אנשים מקבלים פשוט את הפטור בבקו"ם כי הצבא לא צריך אותם(גם כאלה שעשו תפקידים רציניים בצבא לא פקיד או מש"ק).

שמעתי גם שאתה יכול לא לבוא לשבת בכלא כמה פעמים ואז משחררים אותך.אני מעדיף לצאת ככה מאשר על 21 .כי כך הכל כן עשיתי שירות צבאי מלא(תכלס כשאני חושב אחורה הייתי מעדיף להוציא 21 בתחילת השירות אבל להוציא 21 רק ממילואים לא נראה לי שווה).

מה זה לשקר שאני לומד בחו"ל? איך אני יכול לעשות את זה בלי להיות פיזית בחו"ל?
כריסטיאן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי כריסטיאן » 17 אפריל 2011 17:30

הרבה מקבלים פטור בבקום,אבל אצלך זה לא קרה.יכול להיות שאם היית מנסה זה היה חוסך הרבה מאמצים.בינתיים הם מחפשים אותך וזה מצב שאתה צריך להתמודד איתו.

לשבת בכלא או להוציא 21 זו כבר בחירה שלך ואם אתה לא תישבר אז היא תוכל להיות בחירה מוצלחת.

לשקר שאתה לומד או חי בחו"ל זה פשוט לבקש ממישהו שיגיד שאתה לא בארץ.אבל זה סיכון מאוד גדול,כי זה יכול לגרור אותך למצב שתצטרך להביא להם הוכחות וזה יסתבך.סתם זרקתי לך את את זה כמשהו שעלה לי בראש אבל זה לא משהו שכדאי לנסות לדעתי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים