בבקשה עזרו לי, בקשר ליציאה מהצבא - עדכון ועוד כמה שאלות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

dw3
יצירת קשר:

בבקשה עזרו לי, בקשר ליציאה מהצבא - עדכון ועוד כמה שאלות

הודעהעל ידי dw3 » 26 מרץ 2011 22:46

שלום.
התגייסתי באוקטובר האחרון. מראש ידעתי שיהיה לי מאוד קשה להסתדר עם המערכת הצבאית אבל החלטתי להתגייס בלי לנסות להשתחרר לפני הגיוס (טעות קשה) כי... אני מניח שאפשר להגיד שרציתי לתת לזה צ'אנס.
מיום הגיוס ועד היום אני סובל מאוד בצבא, עברו כבר 5 חודשים מאז הגיוס שלי, שבהם חוסר הרצון שלי להיות בצבא רק עלה ואיתו גם תחשות היאוש שתקפה אותי מאז.
גם כשהייתי ילד הייתי ילד מאוד בעייתי, היו לי הרבה בעיות של התקפי זעם, והיה לי מאוד קשה להסתדר עם מסגרות (בית ספר, עבודה, YOU NAME IT). חשוב לציין שבשנתיים האחרונות (לאחר שאובחנו אצלי בעיות קשב וריכוז והתחלתי לקחת ריטלין) המצב שלי השתפר פלאים ובאמת שבשנה (פחות או יותר) האחרונה לפני הגיוס המצב הכללי שלי היה מצוין, מבחינת מצב רוח, חברים, הישגים בלימודים, הכל. עוד סיבה לשיפור הענק במצב שלי היא שהתחלתי להפגש (לפני כשנתיים וחצי) עם מטפל, אני לא יודע בדיוק את ההגדרה המדוייקת - מאוד דומה לפסיכולוג וגם בעל תואר ד"ר - אבל לא נקרא פסיכולוג אלא מטפל...
בקיצור, מהיום שהתגייסתי אני מרגיש שחלה התדרדרות רצינית במצב שלי, ובמיוחד בחודשיים האחרונים. אני מרגיש נורא כל היום, רוב הזמן אין לי חשק לעשות כלום. אני מרגיש שאני בדיכאון, למרות שלפי מה שקראתי, מה שקורה לי הוא לא ממש דיכאון "לפי הספר".
אני כבר חודש וקצת בגימלים. אני לא מסוגל אפילו לחשוב על לחזור לצבא, רק המחשבה גורמת לי בחילה נוראית. אני לא מתכוון להתאבד, אבל אני אשקר אם אגיד שלא עברו לי מחשבות בראש פה ושם. מה שכן אני לא אהסס לפגוע בעצמי במידה מופחתת מהתאבדות (שבירת אצבע, לא יודע מה) בשביל לא לחזור לבסיס. לא מסוגל, לא יכול לחשוב על זה אפילו.
דיברתי עם המטפל שלי על כך והוא תומך בי לחלוטין והבטיח שהוא יתן לי חוות דעת אשר ממליצה לשחרר אותי מהצבא. הוא גם הפנה אותי לפסיכיאטר בעל שם שאליו הלכתי וגם הוא כנראה יתן לי המלצה לשחרור (כמובן שאצל הפסיכיאטר העצמתי את התחושות שעוברות בי, וגם אמרתי שאני חושב על לפגוע בעצמי... אין ברירה).
חשוב לציין שבערך כחודש לאחר שהתגייסתי ראיתי קבן שדווקא התכוון לעזור לי מאוד, וקבע לי עוד פגישה, אבל בפגישה השנייה הופנתי לקבן אחר שלא ממש הקשיב, נתן לי קה"ס 41 ופה נגמר הסיפור. לא ראיתי קבן מאז.
הגימלים שלי אוטוטו נגמרים, ואני לא חושב שאוכל למשוך אותם עוד הרבה זמן. יש לי כמה שאלות שאני מקווה שתוכלו לענות לי עליהן.

1. תוך כמה זמן, לדעתכם, אני אוכל לראות קבן מרגע החזרה לבסיס? בהתחשב בעובדה שאני אבוא עם 2 חוות הדעת..
2. עד כמה חוות הדעת האלו יעזרו לי להשתחרר? חשוב לציין שהפסיכיאטר שהלכתי אליו הוא פסיכיאטר נחשב מאוד בעל שם במקצוע.
3. האם לדעתכם יש סיכוי שהקבן יתן לי גימלים נפשיים? אני באמת לא מסוגל להגיע לבסיס ואני לא יודע מה אעשה במידה והוא לא. יש גבול לכמה גימלים אפשר לקבל ככה סתם.
אם מישהו יכול גם לתת עצות מה להגיד לקבן, איך להבליט את מה שכתוב בחוות דעת, ובעצם להסביר גם מה התהליך לשחרור (בהנחה שהכל הולך כשורה) מההתחלה ועד הסוף, אני אודה לו מאוד.

מצטער על החפירה ותודה רבה מראש...
נערך לאחרונה על ידי dw3 ב 26 אפריל 2011 18:09, נערך 2 פעמים בסך הכל.
כריסטיאן
יצירת קשר:

Re: בבקשה עזרו לי, בקשר ליציאה מהצבא.

הודעהעל ידי כריסטיאן » 27 מרץ 2011 00:03

שלום,

לפי מה שאתה אומר יש לך את היכולת להשתחרר מהצבא בצורה מהירה יחסית.חו"ד של מומחה תעזור לך מאוד ואם תחזור איתה לבסיסיתנו לך קב"ן במהרה,
אחרת זאת עבירה חמורה מצד המפקדים שלך.הקב"ן בהחלט יכול לתת לך גימלים נפשיים אבל לדעתי הוא ייתן לך פטור מכל פעילות עד שייקבע לך פרופיל.

בגדול התהליך לשחרור הוא פשוט:

1)פגישה עם קבן בה אתה מציג לו את המלצות המומחה ושופך את הבעיות שלך.

2)אם הכל הלך חלק,הוא נותן לך המלצה לפרופיל 21 ומפנה אותך לפסיכיאטר צבאי.

3)אצל הפסיכיאטר אתה חוזר על כל מה שאמרת לקבן ועל מה שרשמו עליך המומחים.(אם יש לך המלצה מקבן לשחרור,הסיכוי לתקלות בשלב זה הוא קטן).

4)ועדה רפואית-שלב בירוקרטי שבו אתה חותם על קביעת הפרופיל שלך ומסיים את התהליך.

5)שחרור רשמי בבקום.

לעוד דברים בהרחבה תקרא את "טרגט 21".
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 מרץ 2011 03:04

שלום שוב,
רציתי קודם כל להגיד תודה רבה על התגובה. זה באמת מחמם את הלב לראות איך מוגשת פה עזרה לכל מי שצריך.
משמח אותי מאוד לשמוע שהחוות דעת תעזור בתהליך, אבל עלו לי עוד שתי שאלות שמדאיגות אותי ואני אשמח אם תוכל לענות לי גם עליהן?

1. השאלה החשובה יותר - מה קורה אם אני נשלח אל קב"ן שאיך נגיד, לא ישתכנע ויחליט שלא מגיע לי שחרור נפשי? הספקתי לקרוא מעט על קב"נים שבאו מראש במטרה לא לתת את השחרור הנפשי לחיילים. כלומר, המטרה של הפסיכיאטר האזרחי שאליו הלכתי, בסופו של דבר, היא לעזור לי. אין לו אינטרס אחר חוץ מזה. לקב"ן בניגוד אליו יש אינטרסים של הצבא, אז השאלה היא מה אני עושה במידה והוא מחליט להתעלם מחוות הדעת? ואם כבר, אז מה הסיכוי באמת שהוא יתחשב בה?
2. השאלה הפחות חשובה - כמה זמן, לדעתך, אמור לקחת כל התהליך?

אשמח אם תוכל לענות לי על השאלות האלו גם.
תודה מראש ...
dw3
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dw3 » 27 מרץ 2011 03:06

ההודעה מלמעלה היא שלי, שכחתי להתחבר. רק כדי למנוע בלבול.
stik
יצירת קשר:

הודעהעל ידי stik » 27 מרץ 2011 14:58

דומה אלי שהתגייסתי חלה הדרדרות חמורה בגלל התנאםי בצבא היחס ובכלליות הנזק שניגרם בגלל המסגרת הזאת

הקב"ן הוא מניאק הוא ינסה לתת לך בהתחלה גימלים, להוריד פרופיל, לשרת קרוב לביית עם יומיות רק לא להשתחרר אבל אם הוא רואה שאתה כשיר לפגוע בעצמך זה גדול עליו- מה שקרה איתי

הייתה יכול לפגוש קב"ן ב5 חודשים מלא פעמים אם הייתה "משחק" מראה להם מבחוץ שאתה לא בסדר נפשית הם היו מזמנים אותך לקב"ן

דבר איתי בפרטי אם תצריך עזרה
dw3
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dw3 » 27 מרץ 2011 16:20

אין לי ממש לאיפה לרדת מבחינת פרופיל, אני עם פרופיל 45 (רפואי)...
אני מתכוון להגיד שאני רוצה להשתחרר ולא להשאר בצבא, אני לא חושב שיש טעם להסתיר את העניין הזה?
הדבר שאני באמת מפחד ממנו הוא שאני אפול על קב"ן שפשוט לא ירצה לשחרר אותי לא משנה מה. הקבן הראשון שראיתי היה בן אדם, ראו עליו שהוא רוצה לעזור לי והוא היה ממש נחמד. הקבן שראיתי לאחר מכן היה קר, לא הקשיב בכלל למה שאמרתי וישב עם פרצוף משועמם כל השיחה. מקב"נים כאלה אי אפשר לקבל אף עזרה, ואני מפחד שאני אפול על קב"ן כזה. בעיקר בגלל שאני לא יודע מה לעשות אם זה קורה?
כריסטיאן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי כריסטיאן » 27 מרץ 2011 21:47

אורח כתב:שלום שוב,
רציתי קודם כל להגיד תודה רבה על התגובה. זה באמת מחמם את הלב לראות איך מוגשת פה עזרה לכל מי שצריך.
משמח אותי מאוד לשמוע שהחוות דעת תעזור בתהליך, אבל עלו לי עוד שתי שאלות שמדאיגות אותי ואני אשמח אם תוכל לענות לי גם עליהן?

1. השאלה החשובה יותר - מה קורה אם אני נשלח אל קב"ן שאיך נגיד, לא ישתכנע ויחליט שלא מגיע לי שחרור נפשי? הספקתי לקרוא מעט על קב"נים שבאו מראש במטרה לא לתת את השחרור הנפשי לחיילים. כלומר, המטרה של הפסיכיאטר האזרחי שאליו הלכתי, בסופו של דבר, היא לעזור לי. אין לו אינטרס אחר חוץ מזה. לקב"ן בניגוד אליו יש אינטרסים של הצבא, אז השאלה היא מה אני עושה במידה והוא מחליט להתעלם מחוות הדעת? ואם כבר, אז מה הסיכוי באמת שהוא יתחשב בה?
2. השאלה הפחות חשובה - כמה זמן, לדעתך, אמור לקחת כל התהליך?

אשמח אם תוכל לענות לי על השאלות האלו גם.
תודה מראש ...

קודם כל אם קראת את "טרגט" אז אתה יודע שהפרופיל שלך הוא תחנה אחת לפני יציאה,מה שאומר שהערך שלך בעיני הצבא הוא ירוד לעומת חייל עם פרופיל קרבי-מה שיקל עליך להשתחרר מהר ויחסוך לך שלבים כמו הורדת פרופיל ושיבוץ קרוב לבית עם פטורים מסוימים.

לגבי הקב"ן,ברור שיש קב"נים מנוולים ויש לא מעט חיילים שצריכים כמה סיבובים כדי לצאת,אבל הכל בידיים שלך.עם כל ה"רעל" שיש לקב"ן עדיין יש דברים שעליו לשחרר עליהם מבלי להפעיל שיקול דעת-בעיקר כשמומחה התריע בפניו.בגלל מקרים שקרו,הצבא והקב"נים בפרט מאוד נזהרים היום ולא מהססים לשחרר(וזה גם לא פוגע בהם,כי בניגוד למה שאתה שומע יש עודף חיילים ג'ובניקים בצבא והוא מת להיפטר מהם).

תזכור,בנאדם עם הפרעה נפשית לא באמת חושב בשיקול דעת ובצורה רציונאלית.אם תהסס אצל הקב"ן הוא יבחין שאתה כשיר לשרת לכן חשוב שתהיה בטוח בעצמך ולא תראה דבר לנגד עיניך חוץ מהפטור משירות.
dw3
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dw3 » 28 מרץ 2011 00:02

אני יודע שהפרופיל שלי עוזר לי במקרה הזה, אבל הבעיה היא שאני עם קב"א 56 ודפ"ר 90, והבנתי שזה יכול להקשות עליי כי לא בטוח שהצבא ירצה להפטר ממני כל כך מהר?
תראה, כמובן שאני אצהיר על כוונה לפגוע בעצמי (וזה דבר שמוזכר גם ב2 חוות הדעת), אבל הקב"ן לא חייב לקנות את זה.. אני פשוט מפחד שהוא יערים עליי קשיים שאני לא אוכל להתמודד איתם. זה פשוט נראה לי יותר מדי קל, יש לי את ההרגשה שמשהו חייב להשתבש בדרך..
כריסטיאן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי כריסטיאן » 28 מרץ 2011 19:25

הפתרון לזה הוא פשוט לפתח את הביטחון העצמי.

פשוט תכניס לעצמך לראש שמה שלא יהיה לעולם לא תעלה על מדים.
dw3
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dw3 » 29 מרץ 2011 02:04

זה חזק בראש שלי. אני אמור לחזור מחר (רביעי) לצבא, ורק מלחשוב על זה אני נכנס לדיכאון... לא מסוגל ללכת לשם, פשוט לא מסוגל.
יש פרק זמן שבתוכו חייבים לתת לי לראות קב"ן? כמובן שאני מתכנן לבקש קב"ן איך שאני מגיע לבסיס, אבל אני יודע שהם לוקחים שם את הדברים באיטיות (יש לי חבר שהיה שם לפני חודשיים, ביקש קב"ן וקיבל רק אחרי שבועיים). אני חייב להתחיל בתהליך השחרור מהר, אני לא מסוגל להיות שם דקה יותר ממה שאני צריך בשביל להשתחרר. המפקד שלי גם עצבני עליי על כל הגימלים שקיבלתי, ככה שאני מפחד גם שהוא יעשה משהו נגד זה, או שסתם ינסה למשוך אותי... תוך כמה זמן הם חייבים לתת לי לראות קב"ן? והאם אני חייב לבקש מהמפקד או שיש דרך לעקוף אותו? בפעם הקודמת שהייתי אצל קב"ן ביקשתי מהמפקד שהיה לי אז... ובאמת, מה אני עושה עד הפגישה עם הקב"ן? אני לא יכול להיות שם, ואני לא יכול למשוך עוד את הגימלים..
dantex
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dantex » 29 מרץ 2011 06:10

היה לי מקרה דומה,הייתי חודש בגימלים ואז חזרתי לצבא.כשה תחזור תיראה הכי מדוכא שאפשר ובקושי תתפקד.
ואז תבקש קבן או שאם יראו את זה עליך יתנו לך לבד.ואצל הקבן תגיד שבגימלים היה לך בסדר ואז חזרת לבסיס ופשוט לא יכולת להיות שם,תגיד שהתחילו לך מחשבות אובדניות ודברים כאלה...(לי לפחות זה עבד)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים