כמה שאלות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

sosponisagol
יצירת קשר:

כמה שאלות

הודעהעל ידי sosponisagol » 11 דצמבר 2010 18:30

אני נפקד כבר בערך 30 יום ואני רוצה ללכת לברה"ן כדי לראות שמה קב"ן,יביאו לי להכנס לשמה בלי הפנייה כלשהי?
ביום הראשון של העריקות אני מתכנן להסגיר את עצמי לכלא 6,מישהו יודע לכמה זמן בערך אני אמור להשפט אם תהיה לי חו"ד די חריפה מקבן? וגם יש לי סיבה די מוצדקת לחלק מימי הנפקדות אז אני מאמין שזה ישפיע על מי שישפוט.
ומה עדיף,לחזור לבסיס שלי ביום האחרון של הנפקדות ולהשפט שמה או להסגיר את עצמי לכלא 6 ביום הראשון של העריקות?
Spor
יצירת קשר:

Re: כמה שאלות

הודעהעל ידי Spor » 11 דצמבר 2010 19:04

בלי הפנייה ברה"נ לא ירצו לראות אותך בכלל בש"ג.
לגבי מה העונש עם חו"ד - לא יודע, תלוי מי שופט אותך.
עריקות או נפקדות אלה שני דברים שונים, ואתה צריך להחליט מה אתה רוצה שייצא לך מזה.
בכלא כן תוכל לקבל גחל"ת, שתעזור לך באופן וודאי.
מצד שני, עריקות זה תיק והרשעה פלילית.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
sosponisago

הודעהעל ידי sosponisago » 11 דצמבר 2010 22:03

הפנייה מביקורופא זה מספיק טוב לברה"ן?(לפני חצי שנה ביקורופא הפנה אותי לשמה וקיבלו אותי אבל שמעתי
שהנהלים שמה בברה"ן השתנו קצת).
גם דיברתי עם מישהי שהתפקיד שלה הוא בברהן והיא אמרה לי אם זה פעם ראשונה שלי שמה אז אני יכול להכנס,למרות שכבר הייתי שמה פעם לא נפגשתי שמה עם קב"ן,ישר הפנו אותי לבסיס כי לא פגשתי עדיין באותה תקופה את הקבן בבסיס,והיא גם אמרה לי שאם לא מכניסים אז בגג להתחרפן שמה ובדר"כ מכניסים.
לגבי העריקות,אני מדבר על עריקות של יום לא של חצי שנה ככה שאין מצב שיפתחו לי תיק.
אגב אם עריק מסגיר את עצמו איפה הוא נשפט? בכלא או בבית דין צבאי?
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 12 דצמבר 2010 04:10

sosponisago כתב:הפנייה מביקורופא זה מספיק טוב לברה"ן?(לפני חצי שנה ביקורופא הפנה אותי לשמה וקיבלו אותי אבל שמעתי
שהנהלים שמה בברה"ן השתנו קצת).
גם דיברתי עם מישהי שהתפקיד שלה הוא בברהן והיא אמרה לי אם זה פעם ראשונה שלי שמה אז אני יכול להכנס,למרות שכבר הייתי שמה פעם לא נפגשתי שמה עם קב"ן,ישר הפנו אותי לבסיס כי לא פגשתי עדיין באותה תקופה את הקבן בבסיס,והיא גם אמרה לי שאם לא מכניסים אז בגג להתחרפן שמה ובדר"כ מכניסים.
לגבי העריקות,אני מדבר על עריקות של יום לא של חצי שנה ככה שאין מצב שיפתחו לי תיק.
אגב אם עריק מסגיר את עצמו איפה הוא נשפט? בכלא או בבית דין צבאי?

בית דין צבאי. זה לא משנה אם אתה עריק יום או שנתיים - כשאתה מוגדר כעריק, אתה נשפט בבית דין צבאי.
דבר שמשאיר לך תיק.
JJ

הודעהעל ידי JJ » 12 דצמבר 2010 06:55

Spor, אני נורא מכבד אות שאתה עוזר לאנשים, אבל תשתדל לדייק... אני בשונה ממך ישבתי בכלא[לפי תשובותייך מבינים].
עדיף לך להשפט בכלא, כי אם אתה מסגיר את עצמך אחרי 46 יום אתה תשפט אצל קש"ב שייתן לך במקסימום 20 יום. הטווח משפט אצל קש"ב בעריקות ראשונה הוא בין 46 יום ל56 יום בערך. אחרי המספר ימים האלה יכולים לשלוח אותך לבית דין. בית דין ייתן לך כמה ימים יותר בסביבות 25-28 ...
ואין רישום פלילי על עריקות ראשונה קטנה שכזו!!! אני הייתי עריק פעמיים וישבתי במצטבר כמעט 5 חודשים[בגלל תנאי של חודשיים בעריקות השנייה] ואין לי רישום פלילי!!! די להאמין לכלבר.... כי כמו שהצבא מפיץ שמועות שייקחו את הרשיון למי שמוציא 21, כך גם הוא מפיץ שמועות על תיק פלילי!!! צאו מהסרט הזה!!!

עדיף לך ללכת אחרי 46 יום לכלא, אתה תקבל פחות מאשר בבסיס.
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 12 דצמבר 2010 12:57

JJ כתב:Spor, אני נורא מכבד אות שאתה עוזר לאנשים, אבל תשתדל לדייק... אני בשונה ממך ישבתי בכלא[לפי תשובותייך מבינים].
עדיף לך להשפט בכלא, כי אם אתה מסגיר את עצמך אחרי 46 יום אתה תשפט אצל קש"ב שייתן לך במקסימום 20 יום. הטווח משפט אצל קש"ב בעריקות ראשונה הוא בין 46 יום ל56 יום בערך. אחרי המספר ימים האלה יכולים לשלוח אותך לבית דין. בית דין ייתן לך כמה ימים יותר בסביבות 25-28 ...
ואין רישום פלילי על עריקות ראשונה קטנה שכזו!!! אני הייתי עריק פעמיים וישבתי במצטבר כמעט 5 חודשים[בגלל תנאי של חודשיים בעריקות השנייה] ואין לי רישום פלילי!!! די להאמין לכלבר.... כי כמו שהצבא מפיץ שמועות שייקחו את הרשיון למי שמוציא 21, כך גם הוא מפיץ שמועות על תיק פלילי!!! צאו מהסרט הזה!!!

עדיף לך ללכת אחרי 46 יום לכלא, אתה תקבל פחות מאשר בבסיס.

אם אתה אומר, אתה יודע.
sosponisago

הודעהעל ידי sosponisago » 12 דצמבר 2010 15:07

אם אני מסגיר את עצמי לבסיס של מ"צ,הם מסגירים אותי לכלא או שאני נשפט שמה ויכולים לשלוח אותי לא רק לכלא אלא למעצר כלשהו.
ומה הסיכוי שאני מסגיר את עצמי בכלא ואין מקום אז ישימו אותי במעצר באיזה בסיס(פשוט אני מעדיף מעצר בבסיס מסוים מאשר כלא כי שמעתי שמעצר זה בדיחה).
חיילגמור

הודעהעל ידי חיילגמור » 12 דצמבר 2010 20:17

אני הייתי בברה''ן לפני שבוע עם הפנייה של ביקור רופא
sosponisago

הודעהעל ידי sosponisago » 12 דצמבר 2010 20:44

לא עשו לך בעיות בכניסה?
Sovelmet
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Sovelmet » 13 דצמבר 2010 21:46

לא עשו לי בכלל בעיות אחשלי , ואני הייתי נפקד 8 יום וקיבלתי כלא 10 יום תנאי
sosponisago

הודעהעל ידי sosponisago » 13 דצמבר 2010 21:55

חבר שלי גם היה היום בברהן בהפנייה מביקורופא אבל עשו לו בלגאנים בכניסה והקבנית שמה
אמרה לו "בוא כנס זריז אני ידבר איתך 2 דקות בגלל שבדר"כ אנחנו לא מקבלים הפניות מביקורופא"
הקב"ן שמה לא אמר לך איזה משהו בסגנון? כי אני כבר הייתי שמה ממזמן עם הפנייה של ביקורופא
והיה לי בערך מה שעשו לחבר שלי היום,נכנסתי לקב"נית לאיזה 3 דקות והיא אמרה לי ללכת לראות
קב"ן ביחידה כי לא ראיתי אותו(יש לציין שעכשיו אני כבר כן ראיתי את הקב"ן ביחידה שלי).
אז אני די חושש שזה מה שיקרה שוב פעם שינפנפו אותי משמה לקב"ן יחידה שלי.
אגב באיזה שעה הגעת,ויש אפשרות לבוא על אזרחי לשמה?
Sovelmet
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Sovelmet » 13 דצמבר 2010 22:13

וואלה לא יודע אחי , אני ראיתי פסיכיאטרית אפילו ולא קבן שזה דרגה פחות ... .היא דברה על שחרור אפילו ויש לי תור לקבן השבוע ...
sosponisago

הודעהעל ידי sosponisago » 14 דצמבר 2010 00:22

באיזה שעה באת בערך אחי?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים