יש חיים אחרי הפטור

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Memories
הודעות: 1
הצטרף: 03 יולי 2010 09:55
יצירת קשר:

יש חיים אחרי הפטור

הודעהעל ידי Memories » 03 יולי 2010 10:36

לאחר שראיתי בפורום כל כך הרבה מפיצי שקרים/ממורמרים שמכלילים על כל קבוצת בעלי פרופיל 21, החלטתי שאני חייב להירשם לכאן.
אני רוצה להודות לפורום הזה שהרבה בזכותו הצלחתי להשתחרר מהצבא כמעט ללא מאמץ (21 נפשי).
אני לא פציפיסט ולא מתנגד לצה"ל, אני חושב שצה"ל גוף חזק ומאורגן שפשוט לא מתאים לסוגים שונים של אנשים.
אנשים רגישים ובעיקר בעלי ביטחון עצמי נמוך נמצאים בסיכון גבוה להתנהגות אובדנית/דיכאון עמוק, כשאתה שם אתה מרגיש חסר חשיבות, 3 שנים נראים כמו נצח ועם כל יום שעובר גוברת תחושת הייאוש, חוסר האונים, אכזבה וכד'.
חלקם נשארים בכוח במסגרת הזאת בגלל הפחד שיציאה מהצבא תפגע במעמד שלהם בחברה ובהמשך דרכם בחיים. אין שום קשר בין החיים בצבא לחיים האזרחיים ומי שנחוש להצליח שום דבר לא יעמוד בדרכו להשגת רצונותיו.
לאף אחד לא אכפת אם שירתתם בצבא או לא, במקומות עבודה מסתכלים על האופי של מי שעומד מולם, אם תראו רצינות ואחריות אז בכלל לא ידברו איתכם על הצבא.
מאז שהשתחררתי לא היה מרכז הערכה/ראיון עבודה אחד שלא עברתי למרות ששירתתי בצבא פחות מחצי שנה ולא הסתרתי את זה (מדובר על תאגידי ענק בישראל כמו בנק לאומי ובזק).
רק אתם קובעים איך יראה העתיד שלכם, הצבא לא משפיע כלל על המשך החיים.
אני ממליץ בחום לכל מי שנמצא עכשיו בגיל 15-16 ולא רוצה להתגייס לצה"ל להשקיע הרבה בלימודים ובהרחבת הידע האישי בתחומי העניין שלכם, זה לדעתי המפתח להצלחה בחיים.
דונגל
הודעות: 864
הצטרף: 26 נובמבר 2009 19:07
יצירת קשר:

Re: יש חיים אחרי הפטור

הודעהעל ידי דונגל » 03 יולי 2010 13:40

יהיה מצויין אם תשים את זה בדיון הנעוץ בראש הפורום. זה מסוג הדברים שצריכים להישאר
Danidin100
הודעות: 21
הצטרף: 31 מאי 2010 21:43
יצירת קשר:

Re: יש חיים אחרי הפטור

הודעהעל ידי Danidin100 » 03 יולי 2010 23:57

תודה על השיתוף, ואני מסכים איתך שהצבא לא מתאים לחלק מהאנשים, אבל דע לך שבמקומות עבודה קודם כל צריך לשלוח קורות חיים ורק אחר כך אם אתה עובר את שלב הקורות חיים אתה יכול בראיון להראות רצינות ואחריות. דווקא בחברות הגדולות כמו בנק לאומי ובזק בינלאומי וכדומה מניסיוני האישי פחות מסתכלים על השירות הצבאי ומנסים לתת צ'אנס גם לחסרי שירות צבאי להוכיח את עצמם בראיון או במרכז הערכה. ובצדק. במקומות אלו עובדים גם לא מעט בני מיעוטים כמו ערבים.
אבל במקומות עבודה רגילים ולא בתאגידים כאלה זה לא תמיד כך ולא תמיד יזמנו לראיון חסרי שירות צבאי וערבים. וחבל שכך. שיהיה לך בהצלחה בכל מקרה בכל דרכך.
thatothersoul
הודעות: 137
הצטרף: 10 ינואר 2010 11:44
יצירת קשר:

Re: יש חיים אחרי הפטור

הודעהעל ידי thatothersoul » 04 יולי 2010 00:08

Danidin100 כתב:תודה על השיתוף, ואני מסכים איתך שהצבא לא מתאים לחלק מהאנשים, אבל דע לך שבמקומות עבודה קודם כל צריך לשלוח קורות חיים ורק אחר כך אם אתה עובר את שלב הקורות חיים אתה יכול בראיון להראות רצינות ואחריות. דווקא בחברות הגדולות כמו בנק לאומי ובזק בינלאומי וכדומה מניסיוני האישי פחות מסתכלים על השירות הצבאי ומנסים לתת צ'אנס גם לחסרי שירות צבאי להוכיח את עצמם בראיון או במרכז הערכה. ובצדק. במקומות אלו עובדים גם לא מעט בני מיעוטים כמו ערבים.
אבל במקומות עבודה רגילים ולא בתאגידים כאלה זה לא תמיד כך ולא תמיד יזמנו לראיון חסרי שירות צבאי וערבים. וחבל שכך. שיהיה לך בהצלחה בכל מקרה בכל דרכך.


אולי תפסיק כבר להישמע כמו תקליט שבור? אתה אומר את אותו הדבר בכל שרשור.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים