בדיקת כושר לשירות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Death
יצירת קשר:

בדיקת כושר לשירות

הודעהעל ידי Death » 13 מאי 2010 12:09

אחרי הצו הראשון, שלחו לי זימון לבדיקת כושר לשירות בעוד כמה ימים. אני מקווה שזה אומר קב"ן, ולא שקר כלשהו.

עכשיו אני לא בדיוק בטוחה איך לענות לשאלות שלהם. בינתיים למדתי איך להתנהג, אבל פחות איך לדבר. איך אמורים לענות לשאלות "למה את רוצה פטור?", "למה את חושבת שיהיה לך קשה בצבא?"

ועוד משהו. האם כדאי להתמקד בתיאור המצב הנפשי הקיים שלי בחיים בלי קשר לצבא, או לדבר על הצבא כאחד מהגורמים המרכזיים למצב הזה?
דונגל
יצירת קשר:

Re: בדיקת כושר לשירות

הודעהעל ידי דונגל » 13 מאי 2010 12:38

אהלן

עדיף לדעתי בלי קשר לצבא באופן כללי + להוסיף את הצבא כגורם מלחיץ במידה וזה יעלה.
לגבי השאלות ובהנחה שקראת את "טרגט21" - התשובות קשורות לתופעות שאת תציגי (ולא אמרת מה הן). דכאון?

בשאלות כמו "למה את חושבת שיהיה לך קשה בצבא?" כדאי לדבר פחות ספציפית על הצבא ולדבר יותר על הקשיים שלך באופן כללי בחברה. כמה שיותר לדבר על קשיים עם אנשים, בחברות סגורות, במסגרות, עם אנשים/חברים/הורים.
שואלים אותך - אז לא להתחיל לתאר למה את לא מסכימה עם המערכת ואת מרגישה שהיא מגבילה את היכולות שלך או משהו כזה (לא שזה עלה מהדברים שלך), אלא לדבר על זה שאת מרגישה כבולה בחיים, שאת לא מרגישה טעם בדברים, שאת לא רואה איך את ממשיכה קדימה, שאת לא מסתדרת עם אנשים כי... את לחוצה בסביבתם, כי את לפעמים נכנסת לחרדה קיומית, רואה שחור בעיניים, מפסיקה לנשום. כאלה..
הקב"ן יודע שהצבא זה מסגרת מטומטמת וכפויה, אפילו אם הוא נגד לשחרר. הוא אמור לעשות 1+1.
Death
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Death » 13 מאי 2010 16:07

תודה על התשובה. בצו הראשון בחרתי תופעות של דיכאון + חרדות והסברתי שזה נמשך כבר שנה - שנתיים. הרושם שלהם ממני הוא שיש לי חוסר תפקוד קשה ודיכאון, ככה שנראה לי שהתנהגתי בסדר, אבל לשאלה הספציפית "למה את רוצה פטור?" אני לא יודעת איך להגיב.
לא יהיה חייל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי לא יהיה חייל » 13 מאי 2010 16:09

אולי תשובה כמו 'כי אני מרגישה שזה הפתח היחיד שנשאר לי' תהיה טובה.
תחכי לעוד תגובות אני לא ממש בטוח כי גם אני מלש"ב בתהליכי יציאה
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 13 מאי 2010 16:39

שאלו אותך שאלה כזאת?
לפי הדרך שבחרת, לדעתי, על 'למה' כזה עונים בצורה כללית בנוגע לחיים בכלל - כי רק המחשבה על המסגרת הזאת גורם לחרדות איומות, כי ככל שהזמן להתגייס עובר את יותר ויותר עצבנית, חסרת מנוחה ומודאגת. אפשר להוסיף חלומות על זה (כדאי), לתאר את היום יום כיחסית עמוס במחשבות על הרגעים האלה שתתגייסי ועל החיים שם, ועל מה שיקרה (הסתגרות, רצון לברוח, התמוטטות, מה שבא לך - במלים שלך. אני סתם ממציא).

כלל האצבע הוא להדגיש את הקשיים הרגשיים ובפרט - את אלה שהצבא הכי מעורר.
אולי כדאי ש"תתחברי" לעולם הזה - דמייני מסגרת כופה, אטומה, שרבים מהאנשים בה הם אטומים לקשיים של אחרים, ואפילו לועגים להם. דמייני שאת לא יכולה לצאת משם, דמייני שכל הזמן מנסים להוכיח לך שאת משקרת, ושאת הולכת להיות תקועה שם שנתיים ארוכות ארוכות כשכל יום את רק מעבירה בבדידות, שעמום וכעס על האנשים שסביבך.
תתחברי לדברים האלה ולדמיין אותם וככה תבטאי למה את רוצה פטור (רק כמה שפחות להגיד "צבא" וכאלה)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 33 אורחים