יציאה מהמילואים על מגרנות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

מונדור
הודעות: 41
הצטרף: 13 מאי 2010 11:21
יצירת קשר:

יציאה מהמילואים על מגרנות

הודעהעל ידי מונדור » 13 מאי 2010 11:30

אזז הסיפור שלי הוא כזה, שמו אותי במילואים בתור לוחם למרות שרק בסדיר עשיתי טירונות של לוחם וכל השרות הייתי תומך. בכל מקרה לא רציתי לעשות מילואים בשל לחץ נפשי ופחד שזה גרם לי.
לפני קצת פחות משנה מייד לאחר אימון שסבלתי מכל רגע הלכתי לרופא שהפנה אותי לניורולג והוא הביא לי כדורים נגד מיגרנות (אלטרול למי שמכיר).
מאז שהתחלתי ללכת אליו היה רק זימון ליום עיון בכיתות ולכן באתי (למרות שהוצאתי אישור מחלה מרופא אזרחי אבל בגלל שזה היה רק יום עיון לא היה לי חשק להילחם), חוץ מזה היחידה והצבא לא יודעים על הבעיה שלי כי כמו שאמרתי את הכדורים התחלתי לקחת אחרי האימון.

השאלה שלי איך אני ממשיך מכאן?
יש לי עוד חודשיים בערך אימון גדול ואין סיכוי שאני מגיע וסובל שוב כמו פעם קודמת, במיוחד שעכשיו יש לי הוכחות שיש לי מיגרנות.
הבנתי שפטור מהמילואים יהיה קשה לקבל אבל לפחות הורדת פרופיל ומעבר לתפקיד פשוט יותר (פחות מ72 כי כל עוד אני מעל 72 אני יכול לשרת כלוחם).
אז מה ההמלצות להמשך? איך אני יוצא מזה?
ושלא נדבר על הבלאגן עם העבודה והלימודים שזה עושה לי.

תודה רבה!
דונגל
הודעות: 864
הצטרף: 26 נובמבר 2009 19:07
יצירת קשר:

Re: יציאה מהמילואים על מגרנות

הודעהעל ידי דונגל » 13 מאי 2010 16:42

יש לך כמה ברירות:
א. לא להגיע כמה פעמים. אפשר וכדאי לענות למפקדים ולהסביר להם את המצב - שאתה לא מגיע, ושזה קשה לך. לא צריך להיכנס לפרטים, כי ממילא לא אכפת להם באמת בדרך כלל. כמה פעמים - יבואו לקחת אותך או שתסגיר את עצמך לכלא. אחרי כמה פעמים בכלא, לתקופות לא ארוכות בדרך כלל, את כנראה תצא.

ב. אתה צריך לדבר עם המפקד ולבקש קב"ן/רופא (תלוי מה בדיוק אתה מנסה לעשות.) וחשוב שזה יהיה מספיק זמן לפני המילואים עצמם. עדיף שתביא המלצות מרופא אזרחי על חוסר יכולת לתפקד.
מונדור
הודעות: 41
הצטרף: 13 מאי 2010 11:21
יצירת קשר:

Re: יציאה מהמילואים על מגרנות

הודעהעל ידי מונדור » 13 מאי 2010 17:33

כל מה שקשור לכלא זה קצת בעייתי כי אני סטודנט למשפטים ובשביל לקבל את התעודה לעריכת דין צריך תעודת יושר מה שלא אקבל אם יהיה לי רישום פלילי ולמרות שלא תמיד כלא מגיע עם רישום פלילי חבל לקחת את הסיכון.

אם אפשר לצאת דרך רפואי זה עדיף, למרות שאין לי בעיה גם עם קבן כל עוד אין רישום פלילי.
הנורולוג שלי רשם בזמנו שיש לי כאבי ראש ואני נוטל כדורים וזה מפריע לי בתפקוד היומיומי אבל אין שום תזכורת למילואים כי לא רציתי שהוא יחשוב שאני רוצה חוות דעת בשביל לצאת מהמילואים (שזה באמת היה בשביל זה, ליום עיון שבסוף כן הלכתי אליו).

מה שאני חשבתי לעשות זה כזה: כמה ימים לפני המילואים לשלוח את הטפסים ולהוציא אישור מחלה מרופא אזרחי יום לפני המילואים. אם לא יוותרו לי ויגידו לי להגיע אז לבקש רופא ולהגיד שאני לא יכול לתפקד להראות לו את הכדורים ואת מה שהנורולוג שלי רשם שיש לי מיגרנות. אם הרופא לא ישחרר אותי אז פשוט להגיד למפקדים שקשה לי לתפקד ואם קורה משהו אחריות שלהם. ואז לבקש הפניה לועדה רפואית להביא להם את כל המסמכים והתרופות מהשנה האחרונה ולבקש שיורידו פרופיל.

השאלה אם זה כזה פשוט? או שצריך קב"ן?
מונדור
הודעות: 41
הצטרף: 13 מאי 2010 11:21
יצירת קשר:

Re: יציאה מהמילואים על מגרנות

הודעהעל ידי מונדור » 17 מאי 2010 13:42

עוד דעות בבקשה ממישהו, תודה :)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים