שאלות לפטוריסטים מהצבא מסיבות נפשיות, בבקשה להכנס

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

doom30
יצירת קשר:

שאלות לפטוריסטים מהצבא מסיבות נפשיות, בבקשה להכנס

הודעהעל ידי doom30 » 08 מאי 2010 15:39

טוב אז אני בדילמה קשה אם לצאת מהצבא מסיבות נפישיות, פרופיל 21 נפשי.
כבר הייתי בכמה פגישות עם הקב"ן בבקשת סיוע לגבי המצב שלי בבסיס והוא הציע לי כמה אפשרויות, אחת מהן היא לצאת מהצבא על סיבות נפשיות.
עכשיו השאלה שלי היא לגבי אלה שכן יצאו מהצבא עם פרופיל 21 נפשי, מה ההשלכות שלו באזרחות?
דיברתי עם אנשים ,כמה מבינהם חיילים, רובם אמרו לי שזה ממש לא כדאי וזה דופק את האזרחות וכמה מעטים אמרו לי שזה לא מזיז כלום.
אני מדברת על שלילת רישיון, ואי העסקה של עובדים במקומות עבודה שונים
ועוד שאלה.. כשקיבלתם את הפטור מה היה רשום על גביו? פטור מסיבות נפשיות או בריאותיות? או נפשיות-בריאותיות? דרשו ממכם מסמכים שונים על הפטור שקיבלתם?
אני רוצה לצאת מהצבא ,אבל פוחדת לקחת את הסיכון על העתיד..
אורח

Re: שאלות לפטוריסטים מהצבא מסיבות נפשיות, בבקשה להכנס

הודעהעל ידי אורח » 08 מאי 2010 16:09

עכשיו השאלה שלי היא לגבי אלה שכן יצאו מהצבא עם פרופיל 21 נפשי, מה ההשלכות שלו באזרחות?
דיברתי עם אנשים ,כמה מבינהם חיילים, רובם אמרו לי שזה ממש לא כדאי וזה דופק את האזרחות וכמה מעטים אמרו לי שזה לא מזיז כלום.
אני מדברת על שלילת רישיון, ואי העסקה של עובדים במקומות עבודה שונים

אין שלילת רישיון (יכולים רק לזמן אותך למבחן קצרצר וקליל), אין בעיה במקומות עבודה (קחי בחשבון שיש עבודות במערכת הביטחון שדורשות תחקיר בטחוני ושם זה יכול להיות בעייתי, אם זה לא הכיוון שלך אז זה לא משנה)

ועוד שאלה.. כשקיבלתם את הפטור מה היה רשום על גביו? פטור מסיבות נפשיות או בריאותיות? או נפשיות-בריאותיות? דרשו ממכם מסמכים שונים על הפטור שקיבלתם?

סיבות בריאותיות, ועל איזה מסמכים את מדברת? למסמכים רפואיים צבאיים אין משמעות באזרחות ועד כמה שאני זוכר לא קיבלתי שום מסמך בכל מקרה.
כריסטיאן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי כריסטיאן » 08 מאי 2010 16:10

הפטור משירות צבאי כמעט ולא מזיק באזרחות.אלא אם כן יש לך תכניות לעבוד במוסד או בשב"כ,מה שלא נראה לי.
1)הפטור-רשום מסיבות בריאותיות,לכן אין צורך לפרט על מה ולמה.
2)עבודה-לשום מעסיק בעולם אין זכות להיות נגיש לתיק הרפואי הצבאי שלך וגם אם יש לו קשרים בצבא זו עבירה פלילית לכל דבר.בנוסף את לא חייבת לפרט על מה שוחררת,מבחינתו זה יכול להיות על כל בעיה בריאותית.
3)רישיון-מתייחס בעיקר לאנשים ששוחררו על סעיפי אלכוהול וסמים,במקרה הגרוע תזומני לבדיקה שעולה 500 ש"ח.בדיקה שכולם עוברים בכל מקרה,היא פשוט נועדה לסחוט כסף מהאזרח התמים.

הצבא לא שווה שום עוגמת נפש ותסכול ואם זה המצב אצלך אין טעם למשוך את זה,אלו השנים היפות בחייך וחבל לבזבז אותן סתם במרמור ועצב.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 08 מאי 2010 16:42

פרט למה שאמרו מעלי, לא רק שה21 כמעט אף פעם לא משפיע לרעה, אלא שהוא גם משפיע לטובה - המעסיק שלך יודע שלא יקראו לך פתאום לשבוע מילואים, וכאלה דברים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 מאי 2010 18:06

doom30 כתב:כמה מבינהם חיילים, רובם אמרו לי שזה ממש לא כדאי וזה דופק את האזרחות

מעניין אותי לדעת איך הם יודעים את זה.
בגילגול הקודם שלהם הם השתחררו ונדפקו באזרחות???
אם את משרתת בבסיס עם אנשים כאלה אז באמת עדיף כבר לצאת...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 מאי 2010 19:46

עשיתי צבא נדפק לי המוח ואני צריך טיפול בשביל לעבור את זה ולהמשיך בחיים תקינים.
נראה לי שהיה עדיף 21 עם קצת יותר שפיות מאשר ההפך.
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 08 מאי 2010 21:42

"אין שלילת רישיון (יכולים רק לזמן אותך למבחן קצרצר וקליל), אין בעיה במקומות עבודה (קחי בחשבון שיש עבודות במערכת הביטחון שדורשות תחקיר בטחוני ושם זה יכול להיות בעייתי, אם זה לא הכיוון שלך אז זה לא משנה)
"
קצרצר וקליל?! זה מבחן ארוך ומייגע!
כמובן שאם נשווה אותו לשירות צבאי, אז הוא קצרצר וקליל..

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים