שיחררו אותי מהצבא לפני החיול בלי שרציתי בבקשה עזרה בדחיפות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

danielson
יצירת קשר:

שיחררו אותי מהצבא לפני החיול בלי שרציתי בבקשה עזרה בדחיפות

הודעהעל ידי danielson » 25 אפריל 2010 17:07

שלום
הייתי אמור להתגייס ב24 לינואר למשטרה צבאית, הלכתי מהר לפסיכיאטרית להוציא איזה מרשם לציפרלקס וסיפרתי לה כמה דברים וקיבלתי המלצה לשרת קרוב לבית עם לינה בבית ועוד כמה דברים שיקלו עלי בשירות.
פיקססתי לצבא והם לא קיבלו את הפקס, בינתיים הייתי נפקד 3 חודשים עד שהיום באתי במטרה להסגיר את עצמי, להיכנס קצת לכלא ולהתחייל עם העדפה גדולה לעבור טירונות נערי מקאם ולהנות מההטבות... כשהגעתי ללשכת הגיוס, מסרתי לאחד הפקידים שם את ההמלצה מהפסיכיאטרית וכעבור שעה בערך קראו לי לפסיכיאטר (ולא לקבן :/ למה זה בכלל?) הגעתי לפסיכיאטר והוא שאל שאלות ועניתי על כולן...הייתי כמו שאני ולא עשיתי הצגה של חוסר ביטחון ודיכאון ולא הראיתי נטיות להתאבדות ולא כלום....הוא שאל, אני עניתי. לאחר הפגישה הודיעו לי שאני משוחרר מהצבא והייתי בשוק על סף דמעות בעיניים! נהייתי כל כך עצבני! אני מאוד רוצה להתגייס ואני לא רואה את עצמי לא עושה צבא עכשיו פשוט לא לקרבי....הכל קרה בכיוון ההפוך...בגעתי במטרה להוריד פרופיל מפרופיל תומך לחימה ל64 או 54 וקיבלתי 21 נפשי! אמרו לי שאני אוכל להתנדב, אבל הבנתי שהתהליך הזה לוקח שנה מינימום! ואין מצב שאני מחכה עכשיו שנה אני רוצה להתגייס עכשיו מה אני עושה?! בבקשה תעזרו לי! אני מתחנן! נתנו לי טופס לועדה רפואית בעוד חודש בדיוק שזה התאריך הכי קרוב לטענתם, מה אני אמור לעשות??? אני מעדיף להתנדב שנתיים אבל אני לא מוכן לחכות עכשיו שנה וההורים שלי מאוכזבים ממני בקטע אחר אני מאוכזב מעצמי כי אני מכיר את עצמי הכי טוב ואני יודע שאני צריך לעבור את התקופה הזאת בחיים מכמה סיבות שלי ולא כדי לשרת את המדינה כי בתכלס אם אני אהיה ג'ובניק, אני לא רואה את עצמי תורם יותר מידי....אבל אני מרגיש שהצבא יעזור לי בהרבה דברים שאני רוצה לשפר בעצמי
בכל אופן, זה נכון שלוקח שנה עד שמקבלים תשובה אם אני כשיר להתנדב? מה אני יכול לעשות כדי להתגייס עכשיו? תודה רבה חברים בבקשה מי שיכול שיעזור לי אני במצב גרוע ואני לא יודע מה לעשות
דונגל
יצירת קשר:

Re: שיחררו אותי מהצבא לפני החיול בלי שרציתי בבקשה עזרה בדחיפות

הודעהעל ידי דונגל » 25 אפריל 2010 17:24

אני לא יודע לגבי השנה, אבל דבר ראשון שאתה יכול לעשות זה להתקשר ללשכת הגיוס ולבקש לערער על הסיפור הזה.
האמת, קצת מוזר ששחררו אותך ככה, אתה בטוח שזה מה שהיה?
יכול להיות שקיבלת חוות דעת קיצונית מהפסיכיאטרית האזרחית?

גם אם זה לא יצלח, אני ממליץ לך לחשוב שוב וטוב מאוד על המצב שלך. יש כאן אנשים שנלחמים במשך שנה שלמה כדי לצאת ואף יותר.
אם אתה רוצה לתרום, יש מליון דרכים אחרות, אם אתה רוצה להתנדב, גם אפשר.
אם אתה פשוט חושש מהדיעה הציבורית - ישראל רחוקה מלהיות מושלמת, אבל זה לא צריך להטריד אותך. מה שצריך להטריד אותך זה מה אתה עושה בחיים שלך.

בכלאופן, תתקשר אליהם ותברר באיזה סטטוס אתה נמצא עכשיו ואיך אפשר לערער.
danielson
יצירת קשר:

הודעהעל ידי danielson » 25 אפריל 2010 17:58

אהלן שוב!
זאת החוות דעת:
היא כותבת שנבדקתי אצלה בשל תלונות על מצב רוח ירוד, נדודי שינה, חוסר שמחת חיים ותיפקוד ירוד. עד כיתה ט לא התעוררו בעיות ואז הופיע OCD ותיקים..הפסיק לישון בלילות לא היה מסוגל לקום בזמן לבית הספר וביב פסק ללכת. היה צמצום ניכר בפעילות החברתית כמעט לא יצא מהבית
טופל על ידי פסיכולוג במשך שנה והומלץ על טיפול פסיכיאטרי אך הוריו סירבו.
בבדיקה: משתף פעולה, צלול. נראה כי גילו אפקט דכאוני, מותאם, מלווה בחרדה.
שולל מחשבות אובדניות על אף שהיו בעבר.
מדווח על מחשבות כפייתיות וריטואלית, על קושי להירדם.
אינו יוצא הרבה מהבית
אין הפרעות במהלך ותוכל החשיבה
אין הפרעות בפרספציה
כוח רצון ויוזמה ירודים
מפחד להרגיש בדידות בצבע, מפחד לשרת רחוק מהבית יחד עם זאת, הוא מגלה מוטיבציה גבוהה להתגייס ולסיים את השירות
אובחן כסובל מOCD
במצב של דקומפנסציה דיכאונית
מומלץ
1-טיפול תרופתי cipralex
2-חוששני שבמצבו הנוכחי יתקשה לשרת במסגרת צבאית ולכן מומלץ על דחיית שירותו הצבאי.
3-מומלץ על שיות עם לינה בבית

זאת נחשבת המלצה חמורה? אם כן אני לא יודע מה לעשות ההורים שלי מאוכזבים הגרון שלי חנוק מדמעות אני מרגיש רע כל כך עם עצמי. אני מרגיש שאני חייב ולא משנה מה יעשו שום דבר לא יגרום לי לצאת בשלבים אלה (אפילו שלא הסתפרתי כבר שנתיים ואני אוהב את השיער שלי יותר מהכל אני מוכן להסתפר ולזרום עם מה שיהיה)
אני מודה לכם בטירוף חברה אתם תותחים תודה רבה על העזרה אין עליכם
danielson
יצירת קשר:

הודעהעל ידי danielson » 25 אפריל 2010 18:01

לאיזה מספר להתקשר דרך אגב??
ודונגל:
שוב, באמת.. אתה עושה עבודת קודש אחי אני מעריך אותך בטירוף..קראתי המון באתר ולמדתי הרבה מהודעות שלך באמת תודה רבה לך
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 25 אפריל 2010 18:42

תודה. אנחנו לפעמים טועים ותמיד כדאי לברר שוב ועם כמה אנשים

חוות הדעת נראית דכאונית רגילה. אנשים חולמים לצאת מהצבא עם חוות דעת כזאת..
אין פה משהו אוטומטי - אתה צריך לצלצל אליהם ולדרוש מה שאתה רוצה לדרוש - ערעור/בחינה מחדש/ביטול
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 אפריל 2010 19:03

אני מקווה מאוד שיקשיבו לי!
אם אני אלך לשם ואציג את עצמי בתור מי שאני באמת (פה ושם יש לי דכאונות על דברים שטותיים שאני מיחס להם יותר מידי חשיבות אבל זה רציני בכלל) ואני אסביר שהפסיכ' הקצין את האמירות שלי ושאני כשיר לשרת כמו כל חייל אחר אם לא יותר, ושאני בא עם מוטיבציה ממש חזקה...עכשיו השאלה היא, אם יעשו לי ראיון חוזר ואני אסתור את עצמי לגבי מה שאמרתי לפסיכיאטר הקודם, הם יכולים לדעת?? יש פרוטוקול או משהו כזה? מה ההבדל בין הפסיכיאטר לקבן? תודה רבה שוב מקרב לב אני מעריך את זה מאוד אתה עוזר לי כל כך
ויש לך מושג לאיזה מספר אני צריך להתקשר? תודה רבה גבר
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 25 אפריל 2010 19:10

ברור שיש פרוטוקול. כל מה שהקב"ן כתב קיים אצלם (אמור).
קב"ן בצבא הוא שם של תפקיד. הוא יכול להיות גם פסיכיאטר עקרונית. כרגע, בצה"ל, קב"ן הוא בדרך כלל עובד סוציאלי או פסיכולוג והם מעבירים לפסיכיאטר.

לא כדאי לך לשקר ולסתור לגמרי, כדאי לך פשוט להסביר את עצמך.
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 26 אפריל 2010 06:28

אולי כדאי לשקול את האפשרות שאולי רק הפעם הצבא צודק ואתה לא כשיר נפשית לשרת..
אולי השירות יעשה לך פשוט רע? יש הרבה מאוד אנשים שמתגייסים עם מוטיבציה גבוהה והצבא יורק עליהם אז היחס משתנה.
יש לי הרגשה שאתה רוצה להתגייס כדי לפתח כישורים חברתיים, אבל יהיה לך הרבה אפשרויות לעשות את זה, כמו לדוגמא
מעונות באוניברסיטה.
בכל מקרה אם חשוב לך להתנדב/להתגייס לצה"ל, אני מציע להתחיל את תהליך הגשת בקשת ההתנדבות, ולנצל את הזמן בנתיים לעבודה או טיולים.
בזמן שאתה מחכה לתשובה, אתה יכול לנסות לערער על הפרופיל שלך גם.
לא נראה לי האמתי שיקח להם שנה לחזור אליך, אבל באמת שאין לי מושג לגבי זה.
thatothersoul
יצירת קשר:

הודעהעל ידי thatothersoul » 26 אפריל 2010 08:33

אני רק אומר דבר אחד קטן: יש לי חבר (שד"א תומך ביציאה שלי מהצבא. כנראה אחד מהאנשים היחידים המיבינים את המצב בו אני נמצא.) שגם רצה להתגייס כדי לשנות משהו בעצמו.
עכשיו, אחרי כמעט שנתיים הוא מצטער על זה. אז תחשוב טוב טוב אם אתה מוכן להתפשר רק כדי לשנות משהו בעצמך.
tvrui
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tvrui » 26 אפריל 2010 10:31

הלוואי עליי המצב שלך אני גם היום הייתי אמור להתגייס כנער מקאם
הלוואי שאותי ישחררו אני במקומך הייתי צוהל עכשיו אח שלי
אם תרצה לדבר איתי בכיף אחינו.
תראה איך הדברים קורים בדיוק ההפך שרוצים לא יאומן
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 אפריל 2010 11:06

שלום זה שוב אני! בכל אופן, החלטתי לפני שעה לכתוב להם מכתב..הכנתי אותו בקובץ וורד והנה הטיוטה...כמובן שצריך לשפר כמה דברים בניסוח, בניקוד ובפסקאות אך זהו בעיקרון:
שלום
רציתי למחות על חוות הדעת הפסיכיאטרית שניתנה לי מהפסיכ' הצבאי:
עד כיתה ו' הייתי ילד מאוד חברותי ומקובל בקרב הבנים והבנות, בכיתה ז' נכנסתי למשבר חברתי מפעת חרם שעשו עליי וזה גרם לדיכאון והתמכרות למשחקי מחשב לתקופה של חצי שנה, היתה ירידה קלה בלימודים ובציונים, אך הגעתי לבית ספר כמו כל ילד אחר, והרגשתי שאני צריך לחולל בעצמי שינוי חיובי שיעזור לי כמובן.. המשכתי בבית ספר עד כיתה יב', עשיתי את רוב הבגרויות בציונים גבוהים והשתדלתי כמה שיותר. הוצאתי בגרויות במקצועות אזרחות, היסטוריה, מתמטיקה, צרפתית, קולנוע,
היו לי חברות, המון חברים, קשר טוב עם ההורים, עם אחיי ובני משפחתי המורחבת... בכיתה יב' סבתא שלי ז"ל מצב האבא שבעלה הוא סבי יעקב, זה שאני קרוי על שמו, שהיתה מאוד קרובה אליי נפטרה, וזה גרם לי לעצב רב במשך תקופה די ארוכה. הזמן החזיר אותי למה שהייתי, הכרתי מישהי חדשה שהפכה חברה שלי ומאוד אהבתי אותה, החברים היו תמיד איתי ועזרו לי בכל מה שהייתי צריך... התחברתי עם המון חבר'ה מהמון חבורות והייתי נודד ביניהן עד שקיבצתי את החברים הטובים ביותר שעליהם אני סומך ואוהב והיום הם הכי קרובים אליי ואני מתראה איתם כל יום (חוץ מחלקם שבצבא שאותם אני משתדל לראות כמה שיותר) הגעתי לפסיכיאטרית שתתן לי חוות דעת לצבא כדי שלא יצא מצב שאני רחוק מהבית ובודד ללא החברים והמשפחה מפחד שתחזור עליי התקופת עצב וזה יגרום למצב הנפשי שלי להתערער ויגיע למצב שאני לא ארצה לשרת יותר בגלל שרע לי...
בראיון האישי עם הפסיכיאטר דיברנו על כמה תקופות בחיי (תקופת בי"ס היסודי, קצת מגיל 15-17) והרבה פחות על התקופה הנוכחית ואפילו שנה אחורה... התקופות הנ"ל היו כשעוד לא הבנתי את משמעות החיים ולא הייתי מחושל כלל וזה מה שגרם לי להיגרר אחרי ילדים בלגניסטים שהיו עושים שטויות ואני אחריהם... ההורים הרחיקו אותי ובשלב מסויים עשיתי חושבים טוב טוב והבנתי מהי משמעות להיות בן אדם טוב, ולתרום לזולת (גם כן הייתי בתנועת נוער הצופים, הדרכתי חצי שנה) עד שרציתי קצת זמן יותר לעצמי, לעבוד, לקריאת ספרים לשיפור המעגל החברתי). בכיתה י', היתה מעידה שבה פתחו לי תיק במשטרה על קטטה עם בחור שהרים עליי יד כמה פעמים ושהחלטתי להחזיר לו, והוא בעצמו ידע שהוא אשם ושאני רק התגוננתי, אך כפי שידוע לכם, מגיש התלונה, הוא הצב המגונן מבחינת המשטרה... לאחר שהבין שהוא האשם, הוא פתח בתהליך גישור שבו הוא מבקש שיסגרו לי את התיק, ובמקרה הנ"ל היו נוכחים עוד שלושה חברה שהטרידו אותו בטלפון ורבו איתו פיזית כל אחד בנפרד, ולהם הוא לא הסכים לתת את תהליך הגישור. תיק זה נסגר אחרי שהקצינת מבחן הבינה שבאמת הייתי ילד קטן שלא הבין את משמעות הדבר בלריב מכות ובלעשות שטויות של ילדים... הסיבה שהגעתי לפסיכ' היא מפחד שלי שאגיע למצב שבו נמצאים הרבה חיילים שמשרתים רחוק מהבית ובוכים הרבה על כמה שרע להם בשירות ושלא טוב להם עם הת"ש ושקשה להם לחיות בבסיס סגור במסגרת חדשה לגמרי שהם לא מכירים ולא מצליחים להתרגל אליה... אני יודע שיהיה לי קשה בלי החברים הטובים ובלי הבנות, ובלי המכון כושר והקאנטרי שאני נוהג ללכת אליו 4 פעמים בשבוע לשיפור מבנה הגוף שלי ובעיות בגב התחתון ובגיד אכילס.. אך הצבא ילמד ויתן לי הרבה בחיים, ועם זאת אני חושב ב100% שאני צריך לתת מעצמי 3 שנים כמו רוב האוכלוסייה היהודית בארץ בהגיעה לגיל המתאים.. אני רואה את עצמי בעתיד הקרוב במצב גרוע מאוד מבינתי ומבחינת ההורים, כשכל החברים שלי בצבא ושאני עכשיו אשב 3 שנים בבית על כך שהוציאו אותי על פרופיל 21 נפשי בגלל שהגעתי עייף אחרי שתי לילות שלא ישנתי מהתרגשות, שגרמו לאפקט הקצנת דיכאון בדפוסי התנהגות והשפת גוף והדיבור שלי.... אני בן אדם שפוי לחלוטין ואני רוצה שתזמינו אותי לראיון חוזר שבו אוכל להביא אפילו את החבר הכי טוב שלי שהוא גם שכן לאזור המגורים שלי, ויוכל לספר עליי כל מה שתרצו לדעת ולהוכיח לכם שחלה פה טעות ענקית כי אני לא בן אדם שמטופל אצל פסיכילוג/פסיכיאטרית בתקופה היומיומית, אני מאוד עצמאי אך עברו עליי תקופות של משברים בחיים והסברתי תחילת המכתב ממה הן נבעו.. ההמלצה מצד הפסיכיאטרית לשימוש בציפרלקס שהיא תרופה אינה ממכרת ופועלת על אותו העיקרון של שוקולד על שחרור ההורמוניים החיוביים במוח, עשתה אותי יותר שמח ואנרגטי אך לאחר ניסיון של כמה פעמים הפסקתי כי אני מרגיש הכי טוב עם עצמי כשאני טבעי ללא נטילת תרופה כלשהי. לא היתה לי בעיה במסגרות עבודה חוץ מאיחורים של עד חצי שעה פה ושם (עבדתי בארבע מקומות עבודה- פיצה האט, פינו, זייסטי, פיור קפה, מונה ביץ' ואצל ההורים שלי בשנתיים האחרונות והסתדרתי טוב מאוד במסגרות הנ"ל).. אני לא מעשן סמים, בקושי שותה אלכוהול, וזה גם רק בירה בסופשים עם החברים או בדייטים...
בבקשה חיזרו אליי כמה שיותר מהר שנוכל לטפל במצב הנ"ל כי אני רוצה להתחייל בכמה שיותר קרוב ולהתחיל א תהשירות הצבאי שלי (שוב, אני לא נעשה צעיר מיום ליום והחברים כבר כולם בצבא...אני כבר בן 19 ואני חושב שזה כבר מספיק מאוחר כדי להתגייס...) תודה רבה מקרב לב, מעריך מאוד, דניאל

-אתם חושבים שזה יגרום להם להחזיר לי פרופיל כשיר לשירות? אפילו 45 יבוא בטוב
תודה רבה חברה אוהב ומעריך בטירוף

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים