ידוע על מקרים של שיחרור כחצי שנה לפני הגיוס

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

blah
יצירת קשר:

ידוע על מקרים של שיחרור כחצי שנה לפני הגיוס

הודעהעל ידי blah » 29 מרץ 2010 14:38

כן אני יודע שאני מפגין חולשה, ושזה לא מקובל, ושאני צריך לדבוק במטרה ולדעת שאצליח, אבל אני בן אדם וקיים בי פחד.
הסיפור הוא כזה: היה אמור להיות לי גיוס בעוד כחודש, הצבא החליט לדחות אותו לבעוד כחצי שנה. נודע לי על זה לא מזמן. בקרוב יש לי פסיכי שאני בטוח ומאמין שיתן לי חו"ד מספקת (פגישה שנייה עם הפיסיכ, בראשונה הוא סירב לתת). הוא כמובן לא ידע על דחיית הגיוס ומבחינתו אני מתגייס בעוד כחודש. הקבן לעומת זאת כן יכול לדעת את הפרט הזה ולכן מדאיג אותי שיתחילו לטרטר אותי לכל מיני טיפולים ולנפנף בתירוצים של "יש לך עוד זמן, תבלע כדורים בנתיים" וכדומה. האם זה יכול להוות בעיה? אני אצטרך לסבול עוד חצי שנה? אולי עדיף לי כבר להיתאבד?
דונגל
יצירת קשר:

Re: ידוע על מקרים של שיחרור כחצי שנה לפני הגיוס

הודעהעל ידי דונגל » 29 מרץ 2010 15:14

"עדיף" להתאבד? מה אתה מרוויח מזה?
אם אתה במצב שאתה באמת שוקל את זה, אתה תצטרך לטפל בעצמך אחרכך. אתה מוזמן לבוא לכאן ולדבר תמיד.

בכלאופן, אין עם זה שום בעיה, אתה יכול להתנגד לכדורים (ואם ההורים בעניין, אז שיתקשרו ויגידו במפורש שהם מתנגדים לזה, ואצלכם במשפחה לא בולעים כדורים וכל מיני שטויות כאלה) ודבר שני, אתה יכול להגיד שאתה בולע ולא לבלוע.
blah
יצירת קשר:

הודעהעל ידי blah » 29 מרץ 2010 15:35

תודה על התגובה.

לא ממש הבנתי את התשובה לשאלה שלי מהתגובה שלך. הבעיה שלי זה לא הכדורים, הפחד שלי שהצבא יתחיל לנפנף אותי כי יש לי עוד הרבה זמן לגיוס. זה היה יכול להיות סבבה, הייתי יכול להמתין חצי שנה ולהתחיל את התהליך מחדש, אך אני לא חושב שאני מסוגל לשרוד את החצי שנה, אם עד עכשיו היו לי לימודים לפחות שבצורה מסויימת נתנו גוון לחיי האפורים, עכשיו אין אותם יותר, אין לי חברים שאיתם אני יכול לצאת (ולא שזה מעניין אותי) והדבר היחידי שאני עושה בבית זה יושב מול המחשב וישן, ואין מצב שאני אשרוד חצי שנה במצב הזה...
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 29 מרץ 2010 16:12

אז אתה צודק, לא הבנתי אותך כלכך טוב.
אבל אז עולה בי השאלה - מה זה קשור לצבא ?
אתה מתאר מצב שבו החיים קשים לך ללא קשר לצבא.

אני מבין נכון?
המשוגע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי המשוגע » 29 מרץ 2010 16:16

חח גם אני הבנתי כמו דונגל שהחיים קשים לך בלי קשר לצבא אז להיפך הצבא רק יכול לעזור לך איך תשרוד את כל החיים ?
blah
יצירת קשר:

הודעהעל ידי blah » 29 מרץ 2010 16:19

יכול להיות. מה שאני כן יודע שאיך שאני מרגיש עכשיו זה בגלל הצבא, הוא מכניס אותי לדיכאון, בזמן האחרון הם מתקשרים כל הזמן, רוצים ממני כל מיני דברים וזה מדכא אותי.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 29 מרץ 2010 16:56

אני השתחררתי בלי שנקבע לי תאריך גיוס, אבל הייתי בכיתה י"א, אז הגיוס היה יכול להיות רק יותר משנה אחר כך - ולא מרחו אותי בכלל (צו ראשון => חודש => קב"ן => חודש וחצי => פסיכיאטר והמלצה לשחרור, משם לקח זמן עד לוועדה ללא נוכחות ולפטור בדואר אבל זה כבר לא שינה). יש הרבה מקרים כאלה, ובכלל, המטרה של הקב"ן כשאתה מלש"ב היא לקבוע האם אתה כשיר לשירות, לא באמת לטפל בבעיה שלך, וחוץ מזה, קב"ן רגיל לא יכול להמליץ על כדורים, רק פסיכיאטר. לכן נראה לי שאין לך מה לדאוג בנושא, אלא אם כן הבעיה שלך לא מספיק חמורה, ואז בכל מקרה לא היו משחררים אותך. הבעיה היא דווקא הפוכה, מלש"בים שהגיוס שלהם קרוב כנראה לא יספיקו לקבוע קב"ן (סחבת).
blah
יצירת קשר:

הודעהעל ידי blah » 29 מרץ 2010 17:13

פרופילניק, תודה רבה עשית לי את היום יותר שמח. עכשיו רק נשאר לדבוק במטרה!
dar dahan
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dar dahan » 29 מרץ 2010 23:39

המשוגע כתב:חח גם אני הבנתי כמו דונגל שהחיים קשים לך בלי קשר לצבא אז להיפך הצבא רק יכול לעזור לך איך תשרוד את כל החיים ?
אבל מי אמר שבצבא יהיה לו יותר טוב, אולי להפך?
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 29 מרץ 2010 23:59

ברור שאנחנו לא אומרים שבצבא יהיה יותר טוב, אלא רק שזה היה נשמע ככה שהוא רוצה ללכת כבר לצבא אחרת הוא ישתגע בבית.

לפותח הדיון, גם אם נרגעת עכשיו זה נשמע שאתה במצב לא טוב. אני מקווה שתשתחרר בקרוב, אבל בלי קשר אני עוד יותר מקווה שתרגיש טוב ותתחיל לחיות חיים טובים ובשביל זה אתה צריך לדאוג לעצמך
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 מרץ 2010 01:03

פרופילניק כתב:הבעיה היא דווקא הפוכה, מלש"בים שהגיוס שלהם קרוב כנראה לא יספיקו לקבוע קב"ן (סחבת).

זה ממש לא ככה, אני שלחתי חו"ד שבוע לפני הגיוס וקיבלתי קב"ן יומיים אחרי. הם חייבים לכסת"ח.
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 31 מרץ 2010 03:51

בלי קשר לנושא הצבאי, זה לא בושה לקחת כדורים בשביל לטפל במצב נפשי.
ושנית אתה יכול לנצל את החצי שנה הזאתי בשביל לעבוד, ללמוד לפסיכומטרי, אולי גם לטוס לחו"ל..
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 31 מרץ 2010 04:59

לקרוא ספרים, לטייל, לטפל בעצמך, לנסות קורס כזה או אחר, לנסות דברים פה ושם.
צודק, התבלין
blah
יצירת קשר:

הודעהעל ידי blah » 31 מרץ 2010 11:19

אני סתם אפס שלא יכול לעמוד על שלו, אף אחד לא רוצה לקשיב לי וסתם מתרתרים אותי, אולי לא מגיע לי שיחרור, אולי מגיע לי לשרת ולהתאבד במהלך השירות שלי
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 31 מרץ 2010 18:03

blah כתב:אני סתם אפס שלא יכול לעמוד על שלו, אף אחד לא רוצה לקשיב לי וסתם מתרתרים אותי, אולי לא מגיע לי שיחרור, אולי מגיע לי לשרת ולהתאבד במהלך השירות שלי

אולי עצם חוויית הגיוס תעזור לך בנושא הבטחון העצמי.
לא מעט חבר'ה התגייסו ביישנים וקיבלו זוג במהלך השירות.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
blah
יצירת קשר:

הודעהעל ידי blah » 31 מרץ 2010 18:40

תודה על התמיכה, למזלי אני יודע שאני יכול להיות נחוש במטרה למרות שלפעמים אני פשוט דופק את הראש בקיר, ולמזלי אני החלטתי ואני שלם על החלטתי לא להתגייס מסיבות אילו ואחרות, ואני יודע שבסופו של דבר אני אקבל את שלי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 5 אורחים