עזרה בקווים של דמות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

sab_coss
יצירת קשר:

עזרה בקווים של דמות

הודעהעל ידי sab_coss » 20 מרץ 2010 19:20

*אני מלש"ב חצי שנה לפני גיוס.

לקראת פגישה בקרוב עם הפסכיאטר יש מספר דברים שאני חייב לדעת בבירור.

דמות דכאונית שאין לה חברים ולא יוצאת מהבית זה הגיוני ולגיטימי, אבל מה לגבי הדברים שהיא עושה בבית?

אם הפסכיאטר שואל מה אני עושה כל הזמן בבית אז הגיוני שאני מרבה לישון ולהסתגר בעצמי, להגיד שאני קורא הרבה ספרים ושומע מוזיקה זה טוב?

ובקשר לחברים... הרי לא כל החיים הייתי דכאוני, אז אפשר להגיד שהיו לי חברים, לא הרבה אבל היו, ושבזמן האחרון אני כבר לא רואה אותם, לא נפגש, לא יוצא... נכון?

יש את השאלות הבעייתיות כגון: "מה יהיה לך כלכך רע בצבא? הרי אפילו לא ניסית" ואז אני עונה משהו כמו " אני לא מסתדר טוב עם אנשים, קשה לי להיות בקרבת הרבה אנשים שאני לא מכיר" ואז הוא שואל "מה כלכך מפריע לך בזה? " ודברים בסגנון...
מה אני אמור לענות על הדברים הללו? דיי קשה לתת הסבר כמישהו שאפילו לא התגייס למה אני לא רוצה להיות בצבא ומה יהיה לי כלכך רע שם. איך אני עושה זאת?

תודה ושבוע טוב.
דונגל
יצירת קשר:

Re: עזרה בקווים של דמות

הודעהעל ידי דונגל » 20 מרץ 2010 20:21

כן, אתה יכול להגיד שרק לאחרונה הדרדרת, זה אפילו עדיף. חשוב להראות מצב של הדרדרות. זה לא משנה אם לפני שנתיים היית הבן אדם הכי שמח בעולם (מבחינתם).
לגבי מה שאתה עושה בבית - ככל שאתה יותר דכאוני, כך יש לך פחות עניין בכל מיני אלמנטים "מעניינים" כמו ספרים, מוסיקה וכן הלאה - כל הדברים האלה נראים לך יותר ויותר חסרי טעם ואתה פשוט לא נהנה מהם. גם לאכול יש פחות טעם (זה תסמין אמיתי).
לא רק זה, אלא שיכולת הריכוז שלך יורדת, אתה יותר עצבני (זה הולך ביחד עם דכאון), אין לך סבלנות לשום דבר וכן הלאה.
Aye
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Aye » 20 מרץ 2010 20:32

חשוב מאוד שהוא יבין שנכון להיום אתה לא עושה כלום, לא מתפקד.
מותר לציין תחביב לא חברתי כלשהו (נגינה, מחשב), אבל הנקודה הקריטית היא שזה שייך לעבר, ואתה כבר לא נהנה מהם.
אתה כל כך שקוע בעולמך הפנימי שאין לך כבר כוח לחיות, אין טעם לנגן/לצאת/לשחק במחשב כי אתה רואה את הסוף שלך מול העיניים.
כמובן לא להגיד את זה, אבל זה המקום שאתה אמור להגיע ממנו.
אני אתן לך דוגמה לאיך אני עניתי לשאלה הזאת:
"מה אתה עושה בבית?" *השהיה* "אני לא נהנה כבר מכלום" "מה עשית מאז שסיימת בצפר?" *השהיה* "ניגנתי ואפילו מזה אני כבר לא נהנה יותר".

לגבי השאלות המכשילות - קל ליפול בזה ולהתחיל לתרץ למה אתה לא יכול/מסוגל/רוצה. אסור.
התחלת לתרץ - הלך הסעיף על דיכאון. אתה לא במצב נפשי לתרץ. אתה לא יכול לחשוב על הסיבות, רק להראות את התוצאות.
אם הוא יתרשם שאתה בדיכאון הוא ישאל על היסטוריה משפחתית של דיכאון. לך על זה, גם אם אין. סבא, סבתא, אח, דוד, the more the merrier.

לדעתי הדבר היחיד שהפיל אותי ל45 במקום ל21 בפגישה האחת שעברתי הוא זה שעניתי יותר מדי לעניין. אולי תשובות קצרות מאוד בקול לא ברור, אבל לעניין. צריך לבוא מפורק לגמרי. להיות מסוגל להתעלם משאלות שדורשות פרטים וחשיבה מעמיקה אם צריך, גם אם באותו רגע נראה שהדבר הכי נכון זה לענות לו ("אני חייב לדעת, אחרת אני לא אוכל לעזור לך" - מילה במילה מהפגישה שלי).
נכון שחשוב שהוא יהיה מודע לסימפטומים, אבל האינטרס הכי חשוב שלך הוא להיות מעורער נפשית ברמות שלא יאפשרו לך לתקשר כמעט. לצערי הייתי צריך פגישה אחת בתור slap in the face כדי להבין את זה. אל תחזור על הטעות שלי :)
המורי הזקן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי המורי הזקן » 20 מרץ 2010 20:46

Aye כתב:חשוב מאוד שהוא יבין שנכון להיום אתה לא עושה כלום, לא מתפקד.
מותר לציין תחביב לא חברתי כלשהו (נגינה, מחשב), אבל הנקודה הקריטית היא שזה שייך לעבר, ואתה כבר לא נהנה מהם.
אתה כל כך שקוע בעולמך הפנימי שאין לך כבר כוח לחיות, אין טעם לנגן/לצאת/לשחק במחשב כי אתה רואה את הסוף שלך מול העיניים.
כמובן לא להגיד את זה, אבל זה המקום שאתה אמור להגיע ממנו.
אני אתן לך דוגמה לאיך אני עניתי לשאלה הזאת:
"מה אתה עושה בבית?" *השהיה* "אני לא נהנה כבר מכלום" "מה עשית מאז שסיימת בצפר?" *השהיה* "ניגנתי ואפילו מזה אני כבר לא נהנה יותר".

לגבי השאלות המכשילות - קל ליפול בזה ולהתחיל לתרץ למה אתה לא יכול/מסוגל/רוצה. אסור.
התחלת לתרץ - הלך הסעיף על דיכאון. אתה לא במצב נפשי לתרץ. אתה לא יכול לחשוב על הסיבות, רק להראות את התוצאות.
אם הוא יתרשם שאתה בדיכאון הוא ישאל על היסטוריה משפחתית של דיכאון. לך על זה, גם אם אין. סבא, סבתא, אח, דוד, the more the merrier.

לדעתי הדבר היחיד שהפיל אותי ל45 במקום ל21 בפגישה האחת שעברתי הוא זה שעניתי יותר מדי לעניין. אולי תשובות קצרות מאוד בקול לא ברור, אבל לעניין. צריך לבוא מפורק לגמרי. להיות מסוגל להתעלם משאלות שדורשות פרטים וחשיבה מעמיקה אם צריך, גם אם באותו רגע נראה שהדבר הכי נכון זה לענות לו ("אני חייב לדעת, אחרת אני לא אוכל לעזור לך" - מילה במילה מהפגישה שלי). נכון שחשוב שהוא יהיה מודע לסימפטומים, אבל האינטרס הכי חשוב שלך הוא להיות מעורער נפשית ברמות שלא יאפשרו לך לתקשר כמעט. לצערי הייתי צריך פגישה אחת בתור slap in the face כדי להבין את זה. אל תחזור על הטעות שלי :)

אתה יכול להסביר יותר את המשפט הזה?
לגבי השאלות המכשילות "לא יודע" תשובה מספיקה בשביל הכלבלבים האלה?
Aye
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Aye » 20 מרץ 2010 21:52

המורי הזקן כתב:אתה יכול להסביר יותר את המשפט הזה?

אני יכול לענות לך בדוגמה לשאלה כזאת:
"מה הממוצע בגרות שלך?"
"ממתי סבא לוקח תרופות?" *מבט של wtf* "לא יודע"
אבל לא יודע לא תמיד מספיק. כשמתאפשר לך עדיף לענות תשובה תלושה קצת (כמו לדוגמה "ממה אתה מפחד בדיוק" "מהכל"). אם יש אפשרות לדחוף סיפטום ("מה אתה עושה בבית?" "אני לא נהנה כבר מכלום") זה נהדר. מצוקה נפשית שמתבטאת באיך אתה אומר דברים (או לא אומר אותם) זה העיקר, וזה משהו שלא ביצעתי כמו שצריך עד הסוף. המחיר? עוד פגישה.
המורי הזקן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי המורי הזקן » 20 מרץ 2010 22:03

Aye כתב:
המורי הזקן כתב:אתה יכול להסביר יותר את המשפט הזה?

אני יכול לענות לך בדוגמה לשאלה כזאת:
"מה הממוצע בגרות שלך?"
"ממתי סבא לוקח תרופות?" *מבט של wtf* "לא יודע"
אבל לא יודע לא תמיד מספיק. כשמתאפשר לך עדיף לענות תשובה תלושה קצת (כמו לדוגמה "ממה אתה מפחד בדיוק" "מהכל"). אם יש אפשרות לדחוף סיפטום ("מה אתה עושה בבית?" "אני לא נהנה כבר מכלום") זה נהדר. מצוקה נפשית שמתבטאת באיך אתה אומר דברים (או לא אומר אותם) זה העיקר, וזה משהו שלא ביצעתי כמו שצריך עד הסוף. המחיר? עוד פגישה.

תודה רבה.
FUCK THE SYSTEM ! :evil:
sab_coss
יצירת קשר:

הודעהעל ידי sab_coss » 21 מרץ 2010 21:31

איך אני מסביר לפסכיאטר שהייתי כל השנים אדם קונפורמי, זאת אומרת נמצא עם אנשים, חברים ולאחרונה בגלל הצבא נהייתי מתבודד. זאת אומרת, אם לא הייתי אנרכיסט, אחד שמתבודד כל השנים אז מה גורם לי להיות פתאום כזה? מה מפחיד אותי בלהתגייס לצבא? יש לי הרגשה שזה יחזור ואני ייתקל בשאלה הזאת..

ומבחינת שפת גוף. כמה להשפיל מבט ולא להסתכל בעיניים?
פעם אחרונה שהייתי אצל פסכיאטר של קופת חולים כל הפגישה הייתי עם מבט מושפל ולא הסתכלתי פעם אחת בעיניים ואז בסוף בסוף הפגישה השאלה האחרונה שלו הייתה "למה אתה לא מסתכל עליי?" או משהו בסגנון..
sab_coss
יצירת קשר:

הודעהעל ידי sab_coss » 22 מרץ 2010 22:52

מקפיץ...

בבקשה תעזרו! :oops:
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 23 מרץ 2010 11:29

sab_coss כתב:איך אני מסביר לפסכיאטר שהייתי כל השנים אדם קונפורמי, זאת אומרת נמצא עם אנשים, חברים ולאחרונה בגלל הצבא נהייתי מתבודד. זאת אומרת, אם לא הייתי אנרכיסט, אחד שמתבודד כל השנים אז מה גורם לי להיות פתאום כזה? מה מפחיד אותי בלהתגייס לצבא? יש לי הרגשה שזה יחזור ואני ייתקל בשאלה הזאת..

פעם אחרונה שהייתי אצל פסכיאטר של קופת חולים כל הפגישה הייתי עם מבט מושפל ולא הסתכלתי פעם אחת בעיניים ואז בסוף בסוף הפגישה השאלה האחרונה שלו הייתה "למה אתה לא מסתכל עליי?" או משהו בסגנון..

מבט מושפל הוא אגדה אורבנית. סמוך עלי שזה לא משנה לאן תסתכל ואיך.
בקשר לשאלה שלך - תמצא את התשובה! הוא ישאל אותך את זה, עוד ממש בהתחלה.
כדאי שתחשוב על תשובה כבר עכשיו, אף אחד פה לא מכיר אותך ורק אתה יכול להסביר לו איך הגעת
מאדם קונפורמי לכזה מצב.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
sab_coss
יצירת קשר:

הודעהעל ידי sab_coss » 23 מרץ 2010 19:07

Spor כתב:
sab_coss כתב:איך אני מסביר לפסכיאטר שהייתי כל השנים אדם קונפורמי, זאת אומרת נמצא עם אנשים, חברים ולאחרונה בגלל הצבא נהייתי מתבודד. זאת אומרת, אם לא הייתי אנרכיסט, אחד שמתבודד כל השנים אז מה גורם לי להיות פתאום כזה? מה מפחיד אותי בלהתגייס לצבא? יש לי הרגשה שזה יחזור ואני ייתקל בשאלה הזאת..

מבט מושפל הוא אגדה אורבנית. סמוך עלי שזה לא משנה לאן תסתכל ואיך.
בקשר לשאלה שלך - תמצא את התשובה! הוא ישאל אותך את זה, עוד ממש בהתחלה.
כדאי שתחשוב על תשובה כבר עכשיו, אף אחד פה לא מכיר אותך ורק אתה יכול להסביר לו איך הגעת
מאדם קונפורמי לכזה מצב.

האם תשובה לשאלה "איך פתאום נהייתי ככה מתבודד ופוחד להתגייס?" תשובה כמו, פוחד מהצבא. לא יכול להיות במקום עם כלכך הרבה אנשים חדשים. אני פוחד מאנשים. זה טוב ? השאלה איפה לעצור כשהוא ינסה להמשיך ולשאול ולחפש תשובה...

והאם להגיד דברים כמו סיוטים על הצבא שאני יורה בנשק והורג מישהו זה בסדר להגיד, יכול להועיל?
Aye
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Aye » 24 מרץ 2010 00:24

sab_coss כתב:האם תשובה לשאלה "איך פתאום נהייתי ככה מתבודד ופוחד להתגייס?" תשובה כמו, פוחד מהצבא. לא יכול להיות במקום עם כלכך הרבה אנשים חדשים. אני פוחד מאנשים. זה טוב ? השאלה איפה לעצור כשהוא ינסה להמשיך ולשאול ולחפש תשובה...

והאם להגיד דברים כמו סיוטים על הצבא שאני יורה בנשק והורג מישהו זה בסדר להגיד, יכול להועיל?

קודם כל - אתה יכול להירגע, כי אתה לא אמור לדעת למה עד עכשיו היית בסדר ועכשיו פתאום לא. לדיכאון אין סיבה מוצדקת.
בכלל צא מהמיינדסט של לתרץ ולהסביר את המצב שלך. ב"מצבך" הסיבות לא אמורות לעניין אותך. התוצאות כן, ועליהן אתה כן מדבר (לא מיוזמתך כמובן, רק הפסיכיאטר מוביל את השיחה, והוא ידחף אותה לכיוון הנכון מהר מאוד. אתה רק צריך לגרום לו להבין מה שצריך).

מכאן שהתשובה המתאימה ביותר לשאלה שהצגת היא התשובה הראשונה. השנייה גרועה, השלישית בסדר. אני עניתי לזה ב"הכל, האנשים". שאלת איפה לעצור, כמה שיותר מהר. כמה שפחות לדבר, כמה שיותר קצר וקולע. תעצור לחשוב אם צריך, זה רק מוסיף לאמינות.
sab_coss
יצירת קשר:

הודעהעל ידי sab_coss » 24 מרץ 2010 22:31

Aye כתב:
sab_coss כתב:האם תשובה לשאלה "איך פתאום נהייתי ככה מתבודד ופוחד להתגייס?" תשובה כמו, פוחד מהצבא. לא יכול להיות במקום עם כלכך הרבה אנשים חדשים. אני פוחד מאנשים. זה טוב ? השאלה איפה לעצור כשהוא ינסה להמשיך ולשאול ולחפש תשובה...

קודם כל - אתה יכול להירגע, כי אתה לא אמור לדעת למה עד עכשיו היית בסדר ועכשיו פתאום לא. לדיכאון אין סיבה מוצדקת.
בכלל צא מהמיינדסט של לתרץ ולהסביר את המצב שלך. ב"מצבך" הסיבות לא אמורות לעניין אותך. התוצאות כן, ועליהן אתה כן מדבר (לא מיוזמתך כמובן, רק הפסיכיאטר מוביל את השיחה, והוא ידחף אותה לכיוון הנכון מהר מאוד. אתה רק צריך לגרום לו להבין מה שצריך).

מכאן שהתשובה המתאימה ביותר לשאלה שהצגת היא התשובה הראשונה. השנייה גרועה, השלישית בסדר. אני עניתי לזה ב"הכל, האנשים". שאלת איפה לעצור, כמה שיותר מהר. כמה שפחות לדבר, כמה שיותר קצר וקולע. תעצור לחשוב אם צריך, זה רק מוסיף לאמינות.

אוקי תודה רבה.

ובקשר לסיוטים על הצבא? להגיד את זה? שחלמתי שאני הורג אדם עם רובה. זה עוזר במשהו?
צביקה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי צביקה » 26 מרץ 2010 11:24

תשמע הייתי אצל הקב"ן והוא גם שאל אותי למה אני לא מסתכל להם בעיניים.. מלמלתי משהו כמו "לא נעים לי..."
, והוא ירד ממני.
בעיקרון תראה התנהגות של אדם עצוב והקב"ן כבר יכוון את השיחה לכיוון של אתה בדיכאון(כמובן שתצטרך לתאר את המצב הלא פשוט שלך ושיש לך נטיות אובדניות)..
תפעל לפי טארגט, תעשה הצגה טובה, והכל ילך כמו שצריך.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים