פסיכיאטר פרטי - מספר שאלות.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

sab_coss
יצירת קשר:

פסיכיאטר פרטי - מספר שאלות.

הודעהעל ידי sab_coss » 07 מרץ 2010 16:08

השגתי היום מספר של פסיכיאטר פרטי ממישהו שאני יודע שיצא מהצבא ויש לי מספר שאלות.

1. בקשר לבית ספר - אני תלמיד יב' ועדיין לומד בבית ספר ומגיע כל יום ונמצא עם חברים. כמובן שלפסכיאטר אני יגיד שאני אומנם כן הולך לבית ספר, רק כי אני חייב אבל שאין לי חברים שם ואני נמצא לבד כל הזמן. הפחד שלי זה שהוא יבקש ממני חוות דעת מהמחנכת שלי ודוח"ות לימודיים. כי אז הוא יגלה שזה לא אמת. בעצם זה מה שקרה לי עם הפסיכיאטרית של קופ"ח ולכן לא נפגשתי איתה שוב. מה לעשות בנוגע לזה?

2. בקשר לדמות: אני יכול להגיד שבשנה האחרונה אני התרחקתי מכל החברים ומאז שקיבלתי צו גיוס זה החמיר? אני יושן הרבה יותר, לא מרבה לצאת מהבית. לא יוצר קשר עם אנשים.

3. קיבלתי בזמן האחרון כבר שלושה זימונים לדברים של הצבא ולא הלכתי לאף אחד מהם. כל פעם שמתקשרים אליי לפלאפון מספר שאני לא מכיר או מספר חסוי אני לא עונה כי אני באמת מפחד שזה מהצבא ולא בא לי לשמוע מהם. האם זה טוב להגיד לו את זה?

4. כל עזרה נוספת תתקבל בברכה.

תודה.
המשוגע
יצירת קשר:

Re: פסיכיאטר פרטי - מספר שאלות.

הודעהעל ידי המשוגע » 07 מרץ 2010 18:12

1.תתקשר לפסיכיאטר תשאל אם הוא נותן חוות דעת לצבא בפגישה אחת.
אם כן הוא לא יבקש ממך כל מיני דוחות ושאר ירקות ... פשוט בסוף הפגישה הוא יתחיל לכתוב את החוות דעת כמו שהיה איתי ועם שאר חברי הפורום.
2.כן יעזור מאוד הפסיכיאטר הפרטי כתב לי את זה בחוות דעת תגיד לו שכמה שפחות קשר עם אנשים יותר טוב בשבילך כי אתה חושב שהם גוף מאיים.
שיש לך בעיות בשינה שקשה לך מאוד להירדם וגם שאתה נרדם אתה חולם על סיוטים חוזרים ונשנים (שאתה עם מדים נניח ואז אתה מתעורר בבהלה)
3.לעניות דעתי אם לא מטפלים בבעיה היא רק מחמירה תענה לטלפונים ותתמודד
4.תלך לפסיכיאטר כמה שיותר מהר ואז את החו"ד שלו תשלח ללשכ"ג שלך ותבקש קב"ן
אני לא יודע אם אתה יודע אבל אסור לך להעיד על עצמך שאתה בדיכאון ... והפסיכיאטר ישאל אותך שאלה מכשילה כמו מה אתה חושב לעשות בעתיד?
מבחינתך - אין עתיד אתה נאבק כרגע בהווה המטרה היחידה היא רק לצאת מהצבא. כך שתוכל להשיב ב"לא יודע" , דבר בטון חלש ונמוך תקרא את טרגט 21:
http://www.target21.jeeran.com/index1.html#_ftnref1
ובהצלחה!
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 07 מרץ 2010 19:53

sab_coss כתב:השגתי היום מספר של פסיכיאטר פרטי ממישהו שאני יודע שיצא מהצבא ויש לי מספר שאלות.

1. בקשר לבית ספר - אני תלמיד יב' ועדיין לומד בבית ספר ומגיע כל יום ונמצא עם חברים. כמובן שלפסכיאטר אני יגיד שאני אומנם כן הולך לבית ספר, רק כי אני חייב אבל שאין לי חברים שם ואני נמצא לבד כל הזמן. הפחד שלי זה שהוא יבקש ממני חוות דעת מהמחנכת שלי ודוח"ות לימודיים. כי אז הוא יגלה שזה לא אמת. בעצם זה מה שקרה לי עם הפסיכיאטרית של קופ"ח ולכן לא נפגשתי איתה שוב. מה לעשות בנוגע לזה?

2. בקשר לדמות: אני יכול להגיד שבשנה האחרונה אני התרחקתי מכל החברים ומאז שקיבלתי צו גיוס זה החמיר? אני יושן הרבה יותר, לא מרבה לצאת מהבית. לא יוצר קשר עם אנשים.

3. קיבלתי בזמן האחרון כבר שלושה זימונים לדברים של הצבא ולא הלכתי לאף אחד מהם. כל פעם שמתקשרים אליי לפלאפון מספר שאני לא מכיר או מספר חסוי אני לא עונה כי אני באמת מפחד שזה מהצבא ולא בא לי לשמוע מהם. האם זה טוב להגיד לו את זה?

תודה.

שלום,

לא קראתי את הודעותו של המשוגע אז אני אכתוב את דעתי:

הפסיכיאטר לא צריך דוחות מאף אחד, חשוב להבהיר שפגישה למטרת חו"ד פסיכיאטרית היא פגישה אחת, בין אם זה עם פסיכי פרטי או מקופ"ח. אתה מתאר את המצב (יותר נכון מציג) והוא רושם חו"ד תוך כדי הפגישה. הוא גם לא יצור קשר עם בית הספר כי המידע נתון תחת חיסיון רפואי (הוא רשאי לגשת רק למה שאתה נותן לו).

לכן, אתה יכול כבייכול לטעון מה שבא לך. כדאי שתנתב את ההתרחקות שלך מחברים לכיוון הצבא, וכל זמן שאתה עונה על השאלות שלו, כמובן בתשובות קצרות ומתחמקות, הפוקוס צריך להיות סביב הצבא. אני אומר את זה כי מבחינתו הוא אולי ינסה לנתב את זה למקומות אחרים, כמו יחסים עם ההורים, זהות מינית, קושי בלימודים וכו'. תדגיש שההדרדרות החלה מאז שהצבא נכנס לתמונה.

אין צורך ללכת שנים אחורה ולתאר מעשיות מכיתה ג'. דיכאון קליני (בגינו צהל נותן פטור) ניתן לאפיין, עפ"י ויקיפדיה, תוך שבועיים מתחילת הסימפטומים. לכן דרושה רק תקופה של שבועים+ של הדרדרות פיזית, נפשית, חברתית וכו'.
שינה מרובה, מיגרנות, רגישות לאור/רעש, התבודדות, מחשבות סופניות, שמיעת קולות, עצב הם תופעות שמאפיינות דיכאון.

חוסר עניין בצבא, פחד ממנו, וערעור נפשי כתוצאה ממנו עוזרים לקבלת חו"ד משמעותית, ולכן תוכל להזכיר את העובדה שלא הגעת לזימונים של הצבא (בגלל ש...).
O'er the land of the free and the home of the brave
sab_coss
יצירת קשר:

הודעהעל ידי sab_coss » 07 מרץ 2010 21:49

Weef כתב:
sab_coss כתב:השגתי היום מספר של פסיכיאטר פרטי ממישהו שאני יודע שיצא מהצבא ויש לי מספר שאלות.

תודה.

שלום,

לא קראתי את הודעותו של המשוגע אז אני אכתוב את דעתי:

הפסיכיאטר לא צריך דוחות מאף אחד, חשוב להבהיר שפגישה למטרת חו"ד פסיכיאטרית היא פגישה אחת, בין אם זה עם פסיכי פרטי או מקופ"ח. אתה מתאר את המצב (יותר נכון מציג) והוא רושם חו"ד תוך כדי הפגישה. הוא גם לא יצור קשר עם בית הספר כי המידע נתון תחת חיסיון רפואי (הוא רשאי לגשת רק למה שאתה נותן לו).

לכן, אתה יכול כבייכול לטעון מה שבא לך. כדאי שתנתב את ההתרחקות שלך מחברים לכיוון הצבא, וכל זמן שאתה עונה על השאלות שלו, כמובן בתשובות קצרות ומתחמקות, הפוקוס צריך להיות סביב הצבא. אני אומר את זה כי מבחינתו הוא אולי ינסה לנתב את זה למקומות אחרים, כמו יחסים עם ההורים, זהות מינית, קושי בלימודים וכו'. תדגיש שההדרדרות החלה מאז שהצבא נכנס לתמונה.

אין צורך ללכת שנים אחורה ולתאר מעשיות מכיתה ג'. דיכאון קליני (בגינו צהל נותן פטור) ניתן לאפיין, עפ"י ויקיפדיה, תוך שבועיים מתחילת הסימפטומים. לכן דרושה רק תקופה של שבועים+ של הדרדרות פיזית, נפשית, חברתית וכו'.
שינה מרובה, מיגרנות, רגישות לאור/רעש, התבודדות, מחשבות סופניות, שמיעת קולות, עצב הם תופעות שמאפיינות דיכאון.

חוסר עניין בצבא, פחד ממנו, וערעור נפשי כתוצאה ממנו עוזרים לקבלת חו"ד משמעותית, ולכן תוכל להזכיר את העובדה שלא הגעת לזימונים של הצבא (בגלל ש...).

מספר דברים שאני רוצה להבין יותר לעומק: 1. בעצם דיכאון קליני אפשר לאבחן תוך שבועיים, אוקי, אבל מה אני יגיד לו? נגיד אני אומר לו שמאז שקיבלתי את הצו גיוס אני פוחד מהעניין, לא רוצה ללכת לצבא, אני התרחקתי מכל החברים שלי. בעצם הסיבה להתרחקות שלי מהחברים זה הצבא? ומה היה לפני זה? הכל בסדר? או להגיד שאף פעם לא הייתי מדבר הרבה ולא הייתי מתחבר עם אנשים. זה טוב? כ
כאילו אני פוחד שהוא יגיד "כל זה רק בגלל הצבא?" בטח הוא ינסה לבדוק דיכאון מדברים שלא קשורים לצבא. בעצם אני צריך לתאר לו תקופה של החודש/חודשיים האחרונים. איך מהצו גיוס אני פוחד, מתרחק מהחברים. יושן הרבה, מסתגר בחדר, מאבד חשק מדברים שהייתי אוהב לעשות פעם...

2. חוות דעת של פגישה אחת. אני יודע מהחבר שהיה אצלו שהוא היה מספר פגישות אבל בסוף יצא בזכות החוות דעת שלו. אם גם איתי זה יהיה יותר ממספר פגישות אז לא כדאי ללכת אליו? בטח הוא ירצה לראות תהליך שלוקח מספר פגישות, לא?

3. להקצין ולהגיד שיש לי חלומות על הצבא? שמיעת קולות?(זה ממש מוגזם, לא?) איך אני אומר לו על מחשבות אובדניות בלי להיות ישיר מדיי? כאבי ראש באמת יש לי, זה קשור?

מצטער אם יצא קצת מבולגן אבל אשמח אם תענה/תענו לי על כל השאלות הנ"ל.

תודה ושבוע טוב.
sab_coss
יצירת קשר:

הודעהעל ידי sab_coss » 08 מרץ 2010 21:39

בבקשה עזרו לי...! :?:
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 08 מרץ 2010 21:45

1. תגיד שאתה נלחץ להכנס למסגרת כזאת. אתה פוחד לא להשתלב שם, להרגיש דחוי,
ואתה מעדיף להיות בעצמך.
2. בקשר למספר הפגישות - אין לי מושג.את זה תקבע איתו.
3. תגיד שיש לך סיוטים ואתה מתקשה לישון. אתה לא אוכל, וכשאתה מנסה אתה חושב על האוכל המגעיל שתקבל בצבא,
והתיאבון נעלם לך. וסמוך עלי - הוא אכן מגעיל.
4. המלצה שלי - אל תלך סחור סחור. תבוא ותגיד לו ישירות שאתה מעוניין ממנו בפתור. שיעזור לך.

בקשר לנטיות אובדניות - אל תצהיר. אבל תגרום לו להבין שזאת לא תהיה בעיה. תגיד משפטים כמו 'אני ארה לעצמי ברגל,
ואהיה בבית חולים במקום בצבא. למי אכפת הרי? גם ככה אף אחד לא רוצה לעזור לי. מה נשאר לי?'
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 09 מרץ 2010 01:47

אין שום סיבה ללכת למספר פגישות. בד"כ אנשים שמגיעים לפסיכיאטר ודורשים חו"ד עושים זאת עבור בית משפט כהוכחה שהם היו בטיפול או שמצבם הנפשי לא יציב.
פסיכיאטר אמור להתרשם ממך תוך 40 דקות.

פסיכיאטר פרטי כמובן ירצה לחלוב אותך ולכן סביר שיאריך את זה לכמה פגישות. לכן אני מאוד לא ממליץ ללכת לפסיכיאטר פרטי כשאפשר לחסוך את כל הכאב ראש הזה (והכסף) וללכת לקופ"ח.

לגבי השאלות שלך, אף אחת מהן לא רלוונטית בעיקרון, ואם אתה מתלבט עדיף לא להזכיר. הוא ישאל אותך את כל השאלות שהוא צריך שתענה, והתשובה שלך משנה פחות מאיך אתה עונה עליהן.
שיחה אולטימטיבית צריכה להיות 50% הוא מדבר, 10% אתה מדבר ו-40% שקט.
O'er the land of the free and the home of the brave

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 4 אורחים