צו ראשון

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

צו ראשון

הודעהעל ידי אורח » 04 פברואר 2010 21:29

לפני כמה ימים קיבלתי צו שאומר שאני צריכה ללכת אליהם במאי. קראתי את המדריך שאומר איך להתנהג, אבל איך בכלל אני מגיעה לשם? איך להתחיל לדבר עם הנושא ועם מי? ששואלים למה אני רוצה לצאת, איך להתחיל את השיחה?

אני רוצה לקבל את הפטור כמה שיותר מהר, כדי שהם לא יטרידו אותי. אני לא אוהבת להיות עם אנשים או לצאת מהבית, ככה שמהי השיטה שמקצרת את התהליכים הכי הרבה? היה לי פעם פסיכולוג אבל הוא זרק אותי. :cry:

כל זה בהנחה שנהיה בחיים עד אז, ולא נמות ע"י מאיץ החלקיקים בז'נבה שאמור להתחיל לפעול עוד כמה ימים.
אורח

Re: צו ראשון

הודעהעל ידי אורח » 04 פברואר 2010 22:57

כתבתי שקראתי את המדריך הזה. אבל השאלה היא איך בכלל להתחיל את העניין הזה עם הקב"ן? אמא שלי לא מרשה לי ללכת לפסיכיאטר. האם צריך לקבוע פגישה לפני מאי או רק להתנהג כמו שכתוב במדריך ופשוט להיות מדוכא לאורך כל התהליך? והאם צריך לעבור את הקטע שהם מפשיטים אותי או שאפשר בלי?
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 05 פברואר 2010 01:38

תגידי לאמא שלך שהיא יכולה לקפוץ לך (או לי לפחות). אנשים נורמליים לגמרי הולכים לפסיכיאטר, ואנשים שעדיין מחזיקים בדיעה שרק "פסיכים" הולכים לפסיכיאטר הם מיושנים, מגעילים וצריך להוציא אותם להורג (טוב נסחפתי קצת, אולי לא מגעילים).

כמו שכתוב בטרגט, כדאי ללחוץ ENTER כל שאלה במבחנים הפיסכוטכניים, להראות דמות מדוכאת לאורך כל התהליך ולפשל בהכל.
את "תהליך ההפשטה" אני לא בטוח שאת צריכה לעבור, אלא אם כן יש לך ביצים... (pun intended)

לא יזיק אם תבקשי לראות קבן, ובמקרה שייתנו לך, תוכלי להציג לו את הדמות ששיננת כל כך יפה מטרגט ומקריאה של שעות בפורום.
אם לא, תוכלי להוציא חו"ד מפסיכיאטר (ולדבר עם ההורים שלך על התהליך גם) ולשלוח אותה ללשכ"ג עם בקשה לראות קבנוס.
O'er the land of the free and the home of the brave
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 פברואר 2010 11:37

אני אנסה להשיג חו"ד מפסיכיאטר לפני הגיוס, אבל ספק רב אם אמא שלי תרשה לי. הלכתי לפסיכולוג במשך חצי שנה עד שכאמור הוא זרק אותי. הלכתי לרופאה אבל היא רק נתנה לי המלצות לטיפול תרופתי. בקשר לפסיכיאטרים דווקא יש לה אנטי.

במידה ואני לא משיגה את זה, אז לא תהיה דרך אחרת אלא פשוט לדרוש קב"ן. אז אני באה אליהם בבוקר, ואומרת להם שאני רוצה קב"ן כי אין לי שום רצון להתגייס ובמילא אני לא מתפקדת בחיי היום יום ככה שאני לא אועיל להם. מה אם הם מסרבים? אם אני אמשיך את כל התהליכים באופן רגיל (גם אם אני אהיה מדוכאת וחסרת מוטיבציה), אז יש סיכוי שהם עדיין יקבעו לי תאריך גיוס ופרופיל אחר מ21 כבר מיד?

לפי מה שהבנתי עכשיו אני נמצאת במצב הטוב ביותר, אז אני לא רוצה לפספס את ההזדמנות ולעשות טעויות שאח"כ יגרמו לתהליך הזה להיות יותר קשה.
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 05 פברואר 2010 13:35

אורח כתב:אני אנסה להשיג חו"ד מפסיכיאטר לפני הגיוס, אבל ספק רב אם אמא שלי תרשה לי. הלכתי לפסיכולוג במשך חצי שנה עד שכאמור הוא זרק אותי. הלכתי לרופאה אבל היא רק נתנה לי המלצות לטיפול תרופתי. בקשר לפסיכיאטרים דווקא יש לה אנטי.

במידה ואני לא משיגה את זה, אז לא תהיה דרך אחרת אלא פשוט לדרוש קב"ן. אז אני באה אליהם בבוקר, ואומרת להם שאני רוצה קב"ן כי אין לי שום רצון להתגייס ובמילא אני לא מתפקדת בחיי היום יום ככה שאני לא אועיל להם. מה אם הם מסרבים? אם אני אמשיך את כל התהליכים באופן רגיל (גם אם אני אהיה מדוכאת וחסרת מוטיבציה), אז יש סיכוי שהם עדיין יקבעו לי תאריך גיוס ופרופיל אחר מ21 כבר מיד?

לפי מה שהבנתי עכשיו אני נמצאת במצב הטוב ביותר, אז אני לא רוצה לפספס את ההזדמנות ולעשות טעויות שאח"כ יגרמו לתהליך הזה להיות יותר קשה.

אהבתי את המשפט האחרון, ואת אכן צודקת. את במצב הכי טוב ואלפי אנשים היו מתים להיות איפה שאת.

תשנני את טרגט ואת הפורום עד שאת יודעת אותם בע"פ, יודעת איך להתנהג, ותוכלי להשאיר עליהם רושם ראשוני טוב בצו הראשון שלא יעשו לך חיים קשים להשתחרר אח"כ.

חוץ מזה יש לך עוד הרבה מאוד זמן עד הגיוס, אל תילחצי.
O'er the land of the free and the home of the brave
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 05 פברואר 2010 17:26

תתעקשי מול אמא שלך ומול הרופאה. בנוגע לקב"ן: הם לא יתנו לך כנראה קב"ן מיד, אלא אם הם רואים שהמצב חמור מאוד, אבל את יכולה לבקש קב"ן בחלקים של אימות הנתונים ושל הבדיקה הרפואית (למרות שבחלק של אימות הנתונים אני לא חושב שזה יעזור לך במיוחד), ובעצם, לא יזיק לבקש קב"ן מכל מי שמדבר איתך, ולהסביר להם למה את רוצה אותו. את הפרופיל קובעים לך בוועדה רפואית; אם יש לך בעיות רפואיות שדורשות בדיקות נוספות אז בכל מקרה לא יקבעו לך אותו מיד, אבל גם אם אין כאלה, תבקשי בכל זאת קב"ן לפני שיקבעו פרופיל. את יכולה גם לכתוב להם מכתב בקשה לקב"ן כך שיהיה בתיק הרפואי שלך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 פברואר 2010 19:53

אני באתי במראה רוצה לחתוך ורידים וביקשתי עוד באימות נתונים (החיילת נראתה כאילו היא רוצה ללטף אותי חחח), ביקשתי מהרופא שלא הסכמתי לו לבדוק אותי ("ההפשטה") בטענה שאני רוצה רופאה (קיבלתי זימון חדש), בטלפון כמה וכמה פעמים, מהרופאה הנחמדה ורק אז הרשו לי לראות קב"ן.
ולא באתי ככה סתם, באתי מצויידת בחו"ד, מראה חותך ורידים, היסטוריה פסיכיאטרית קלילה ומוטיבציה שואפת ל-0.
הם לא נותנים קב"ן בלי בדיקה רפואית.. מניסיון. הייתי איתם במלחמת כוחות במשך 4-5 חודשים והם ניצחו אותי, ובאתי לבדיקה הרפואית המיותרת הזאת.

העיקר שיש פטור איפשהו בדואר בדרכו אליי (:

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 14 אורחים