איזה שאלות שואלים

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 ספטמבר 2005 18:50

מישהו יכול בבקשה לתאר לי פגישה עם פסיכיאטר ו\או קב"ן בבקשה. באיזו אווירה מתנהלת השיחה? מה השאלות ששואלים? וכ'ו...
Anonymous

הודעהעל ידי Anonymous » 21 ספטמבר 2005 20:24

אוקיי זה תלוי רק באופי של הפסיכיאטר... אתה יכול ליפול על פסיכיאטר ממש בנאדם...שיבוא לקראתך, מאידך אתה יכול ליפול על אחד שממש ישים עליך זין ויסלק אותך מהחדר שלו(כמו מישהי שראיתי היום שבכתה לפסיכיאטר והוא בתגובה צרח עליה והעיף אותה מהחדר שלו)...

Anonymous

הודעהעל ידי Anonymous » 21 ספטמבר 2005 20:38

אני חושבת שטרגט מציג בצורה מאוד מדויקת, את האווירה והשאלות של הקבן. למרות זאת יש כאן רשימת שאלות שיופיעו בפגישה.
למה הגעת? מה בדיוק קשה לך בצבא? מה התחביבים שלך? מה היחסים שלך עם ההורים, חברים,משפחה, חברים מהבסיס, האם אתה מסתדר עם המפקדים? מה אתה עושה מחוץ לשעות הפעילות בבסיס? האם אתה יוצא לבלות? כמה חברים יש לך?
האם פגעת בעצמך בעבר? האם אתה מתכנן לפגוע? האם היו לך מחשבות על התאבדות? האם תיכננת כיצד אתה מתאבד? האם יש היסטוריה של מחלות נפש אצל אחד מבני משפחתיך? האם קיבלת טיפול פסיכולוגי בעבר? האם הרגשת ככה בעבר? כמה זמן אתה מרגיש ככה? איך אתה ישן בלילה?, האם יש לך תיאבון? האם השתמשת בסמים, אלכוהול?  מה תעשה במידה ולא נשחרר אותך....? לא לשכוח זה לא מספיק להיות מוכן לשאלות, יש דרך לענות את התשובות, קול שקט, הבעות פנים אפטיות,עצבות,דיכאון,אופן הליכה,ישיבה,הופעה.
בהצלחה. 
Anonymous

הודעהעל ידי Anonymous » 21 ספטמבר 2005 21:57

הי.
רק אוסיף שאם זו לא פגישה ראשונה, אז לרוב הם קוראים את מה שכבר אמרת ושואלים האם יש שינוי וכו'. חשוב לא לקחת איניציאטיבה וולדבר לבד אלא רק לענות על השאלות.
בהצלחה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 ספטמבר 2005 00:15

תודה אנשים.
ובהקשר למה שעומר אמר...מה עושים במצב כזה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 ספטמבר 2005 00:23

יש פסיכיאטר אחד ספציפי (אולי שניים?), שפשוט מועל בתפקידו, ומסלק מהחדר
שלו בצעקות כל מי שנכנס, בלי בכלל לטרוח לבדוק מה העניין. חוץ מלדאוג שהוא
יעמוד לדין וישלם מכיסו פיצויים למשפחות של אנשים שהתאבדו בזכותו, קשה לי
לראות מה עוד אפשר לעשות.

במקרה שנפלת עליו - צריך להתחיל סיבוב שני. לפנות שוב לקב"ן (ואם הוא אומר
לך שהוא הפסיכיאטר היחיד שאליו תוכל להגיע - אל תאמין. סתם עוד שקר). בפעם
השניה זה יילך יותר בקלות מאשר בראשונה.

בהצלחה,

סרגיי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 ספטמבר 2005 00:46

רגע...הכוונה שלי הייתה לפנות קודם לפסיכולוג ואז לפנות לקב"ן...(עוד לא פניתי כי אני מחכה לשיחה ביום שישי עם מישהו שהוציא פ.21 שיספר לי איך הוא חיי עם זה)
אז אם הפסיכולוג יעיף אותי, אני לא אוכל פשוט ללכת לפסיכולוג אחר?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 ספטמבר 2005 14:51

הי,

אם אתה מתכוון לאזרחי - אז הוא לא יעיף אותך. העבודה שלו זה להקשיב לך
ולנסות לעזור לך, ולא לחשוד בך. הלקוח שלו זה אתה, ולא המערכת הצבאית.

נראה לי שכולנו התכווננו לצבאי, ולא לאזרחי.

בי,

סרגיי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים