מלש"בית שמבקשת להתחתן כדי להשתחרר משירות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Nadia
יצירת קשר:

מלש"בית שמבקשת להתחתן כדי להשתחרר משירות

הודעהעל ידי Nadia » 10 ינואר 2018 21:52

שלום לחברים ולחברות בפורום!
אני כותבת לכם בבקשת עזרה לאחר שחזרתי היום מצו ראשון מייגע ומתיש מאוד מבולבלת ולא הצלחתי למצוא מידע מתאים שיעזור בסיטואציה שלי.
קודם כול אספר את הסיפור שלי, קיבלתי צו גיוס לפני כחצי שנה (כשהייתי רק בת 15 וחצי!), מיד ידעתי שאני בשום אופן לא מתגייסת והתחלתי לחפש דרכי בריחה מהצבא. כדי לקנות זמן,
ביקשתי דחייה בצו, בגלל שיד אחת בצבא לא יודעת מה היד השנייה עושה, הדחייה שלי נשכחה ואחרי שלושה חודשים בערך, באותו היום, קיבלתי בו זמנית בדואר שלושה צוים לתאריך שכבר היה (אפילו שקיבלתי אישור דחייה!). אתמול כבר קיבלתי צו התראה לפני מעצר וטלפון שבו נאמר לי מפורשות שאם לא אתייצב מחר (זאת אומרת, היום) בבוקר בלשכה אני אהיה נפקדת ואמצא את עצמי בכלא צבאי! אם זה לא ברור, אני תלמידת תיכון בת 16 כרגע ולא עברתי מעולם על שום חוק. אמא שלי, שמתה מפחד, שלחה אותי היום לצו. באתי עייפה ועצבנית, נכשלתי בכוונה במבחנים הפסיכוטכניים, בראיון האישי, באימות הנתונים והשתדלתי "להדגיש" בעיות רפואיות בבדיקה הרפואית. אחרי 7 שעות בלשכת הגיוס, בשלב אימות הנתונים, נפלט לי מול המראיינת שאני לא רוצה להתגייס, כדי להסביר את זה אמרתי לה שאני רוצה להתחתן עם חבר שלי. המראיינת כתבה את זה במחשב לפי דעתי. כשחזרתי הביתה החלטתי שאני באמת רוצה להתחתן ושאני לא מעוניינת לבזבז עוד דקה עם המערכת הצבאית! שמעתי המלצות רבות לגבי שימוש בקב"ן בשביל יציאה מהצבא, אבל זה לא מתאים לי, אני לא רוצה עוד לראות אף אחד מהם! גם קב"ן זה תהליך מתיש, אני מעדיפה כבר להתחתן. ויש לי גם עם מי. בנוסף, אני אגיד מה מצבי כרגע מול המערכת: הצבא סירב למסור לי פרופיל (אני מהמרת שהוא נמוך מאוד) והתעקש שאמסור לו מסמכים רפואיים שמאשרים את הטענות שלי לגבי הבעיות הרפואיות (שהעלתי קודם), כמובן שהם גם הודיעו לי שסכנת הנפקדות לא חלפה ושאם לא אמסור את המסמכים אני שוב אהיה נפקדת (אבל על מה??). אציין שאני לא בונה על המסמכים האלה בשביל פרופיל רפואי.
[/b][/b]

וכאן מסתיים החלק החופר ומתחילות השאלות:
1. בעלי לעתיד הוא אדם רק שמינית יהודי שהוריו עלו במסגרת חוק השבות, האם באמת נוכל להתחתן בארץ? אציין שאני חצי יהודייה וגם אמא שלי עלתה במסגרת חוק השבות.
2. האם הצבא מקבל נישואים אזרחיים מתחת לגיל 18? (יש מדינות בהן אפשר להתחתן מתחת לגיל 18)
3. בעלי לעתיד הוא רק תושב, ואני אזרחית. איך אני מסדרת לו אזרחות דרך זה?
4. מה אני יכולה לעשות עכשיו? מה ההליך הפרקטי שמלש"בית עושה כדי להוציא פטור נשואין? מה הצבא עומד לעשות איתי עכשיו?
5. האם הצבא עדיין מקיים ביקורי בית וכל דבר דומה?

תודה רבה על ההקשבה,
אשמח לכל תשובה :-)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים