דיון: ישראל בזירה הבינלאומית - למה מבקרים רק את ישראל???

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

Weef
יצירת קשר:

דיון: ישראל בזירה הבינלאומית - למה מבקרים רק את ישראל???

הודעהעל ידי Weef » 13 נובמבר 2009 00:15

חשבתי להעלות נושא חדש לדיון.

היה לי ויכוח לגבי עופרת יצוקה עם מישהי מדרא"פ ביוטיוב, היא אמרה שזה נורא שישראל הורגת ילדים ותינוקות בעזה, ושישראל משתמשת באלימות אקססיבית ופושלנית על מנת לפתור את הבעיות עם חמאס.

שאלתי אותה למה לא איכפת לה שתינוקות ישראלים נהרגים מירי חמאס ושאזרחים ישראלים צריכים לחיות בפחד מתמיד מקטיושות. אין קול ואין עונה.

מפה לשם הגענו לדיון על איסלאם. אמרתי לה סתכלי בכל הארצות המוסלמיות מתייחסים לשחורים כמו לזבל, תולים הומואים, מרביצים לנשים וחיים שם כמו לפני 400 שנה. את חושבת שבפלסטין מישהו יתייחס אלייך כאל שווה? את מגוננת על עם שהוא לא סובלני כמו שאת סובלנית אליו.

ולשאלה: האם לדעתכם ביקורת על ישראל קשורה בכלל לבעיה הישראלו-פלסטינית? האם הפלסטינים הם בעצם פרופגנדה מוסווית? סוג של אנטישמיות נוסח המאה ה-21.
לא יכולתי להפסיק לחשוב שהסיבה היחידה שהיא מגנה את ישראל ודווקא את ישראל היא כי יש שם מסווה אנטישמי. כאילו, רצח עם נעשה בכל מיני מידות בסין, ארגנטינה, ברזיל, עיראק (ע"י אמריקה), אירן, סודן, ניגריה, מערב אפריקה, דרא"פ... למה דווקא את מבקרת את ישראל?

מישהו מבקר את כל המדינות האלה? מישהו מעז לפצות פה על אמריקה? האם לדעתכם הUN פותח את הפה על ישראל רק בגלל שלישראל איכפת? כי תכלס, ישראל היא המדינה היחידה שאיכפת לה מה הUN חושב. האם צריך להיות לישראל איכפת מה מדינות אחרות חושבות עלייה? למה אף אחד לא מגנה את חמאס? את חיזבאללה?

ואולי באמת ישראל עשתה משהו לא בסדר שאנחנו לא רואים? לחקירת מבצע עופרת יצוקה התנגדו בUN רק 3 מדינות: ישראל (כמובן), ארה"ב (כמובן), נאורו (say what?), כל שאר המדינות, 230, תמכו או נמנעו.

משהו לא בסדר איתנו או משהו לא בסדר איתם?
O'er the land of the free and the home of the brave
אורח

Re: דיון: ישראל בזירה הבינלאומית - למה מבקרים רק את ישראל???

הודעהעל ידי אורח » 13 נובמבר 2009 07:10

הם עיוורים, כי הם פשוט לא חווים את זה. (חוץ מזה, הם לא יודעים שטרוריסטים מהחמאס בעצם התחבאו בבתי החולים ובבתי הספר של הילדים והתקיפו משם, והשתמשו בהם כמגן אנושי. תראה את הנאום של ביבי, הוא נכנס בהם חזק.)
או שהם לא רוצים לראות..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 נובמבר 2009 09:32

נראה לי שמבקרים את ישראל כי היא מדינה כובשת.
שכבשה שטחים שחיים עליהם אנשים תחת כיבוש.

החמאס (עדיין) לא כבש שום דבר. כל מה שהם יעשו יראה כמו הגנה עצמית נגד הכיבוש. במצב של כיבוש אנשים סולים לטרור כי כל הטרור הזה נראה כמו מאבק רומנטי לשיחרור. ואנשים עושים רומנטיזציה של מאבקים אלימים.
נראה לי שכמעט בלתי אפשרי להשיג סימפטיה מהעולם בתור הצד הכובש המסכן שהאנשים הכבושים הרשעים עושים לו טרור ללא כל סיבה. זה פשוט לא יעבוד לא משנה מה.

לא נראה לי שבכל העולם אוהבים מדינות מוסלמיות. יש תופעה של אסלאמופוביה ושנאת מוסלמים. מפחדים פחד מוות מהאיום המוסלמי. מאז 11.9.

לא נראה לי שיש קשר בין הביקורת על ישראל לאנטישמיות. האינטרס של האנטישמים שתהיה מדינה ליהודים שתהיה כל כך מגניבה עד שכל היהודים מהארצות שלהם יעופו אליה ויפסיקו לגור אצלם.
אחד

הודעהעל ידי אחד » 13 נובמבר 2009 10:21

הסיקור ברשתות הזרות הוא פרו פלסטיני כדי להשיג רייטיניג וכדי לא לעצבן את האוכלוסיית המהגרים המוסלמית.
כתוצאה מכך, גם התושבים הוותיקים באירופה (הלא מהגרים) מקבלים רושם שלילי על ישראל.
רוב האוכלוסיה בעולם, שרואה חדשות, לא באמת יודעת מה הולך פה ולא פלא שהם שונאים אותנו.
שבן מציץ מתוך החשכה

הודעהעל ידי שבן מציץ מתוך החשכה » 13 נובמבר 2009 11:20

שטויות !! זה לא קשור לכובש נכבש זה לא קשרו לשום דבר שנעשה או שיעשה אי פעם.

אמרתי לכם כבר הבני זונה האלה רוצים דם יהודי - הם צמאים הערפדים הבני זונה האלה ...העולם כולו רוצה להורג יהודים , פאק, העולם כולו רוצה להרוג אותי .

ההחלטה של מועצת האום על הקמת המדינה -עניין פוליטי נטו . ישראל חייה על חרבה .
שבן

הודעהעל ידי שבן » 13 נובמבר 2009 11:25

יש לזה פתרון פשוט -אני מתאסלם ומקבל בשמחה את מרותו של אללה רחים.

הסאלאם עליקום אחים שלו.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 נובמבר 2009 13:02

לא מבקרים רק את ישראל.
זה מה שאתה רואה.
וגם אם מבקרים את ישראל יותר או מישהו יותר - אתה מדבר פה על פוליטיקות ותקשורת.
זה לא איזה משהו זניח - התקשורת היא לא באמת משהו שמביא לך את כל הידע. אנשים גם מסננים הרבה פעמים מידע כבדרך אגב, מבליטים דברים מסויימים.

בנוסף, הביקורת העולמית על מדינות/ארצות ואנשים אחרים היא לא תמיד, איך לאמר, קוהרנטית. זאת אומרת, כל ההאשמות האלה בקלות מאשימות גם את המאשים עצמו.
כשרוסיה נפגשת עם איזה מנהיג ערבי ואומרת שזה לא "בסדר" מה שעשינו בעזה (וכן, זה לא בסדר. לפחות לפי מה שישראל אומרת על עצמה) - זה הגיוני?
כשמדינות אירופה אומרות את זה, זה הגיוני? כשתומכים של ארגוני טרור מדברים על זה שישראל מוכנה להרוג אנשים וכמה זה לא מוסרי, זה הגיוני?
כשחרדים מדברים על אי-דמוקרטיה ועל חוסר מוסריות בזמן שהמוסר שלהם מכתיב שהם יכולים לעשות דברים אחרים לגמרי, זה הגיוני?

כל הדברים האלה נופלים במבחן הקוהרנטיות. אבל וזה אבל גדול, זה לא משנה את העובדה שהרבה מהדברים האלה מכלילים בתוכם אמת משמעותית או דברים שיש להתייחס אליהם בכל כובד המחשבה. זה באמת לא משנה את זה.
זה לא משנה אם הרוצח הכי גדול בעולם יגיד משהו על ישראל - יכול להיות שתוכן הדברים הם נכונים.

מן הראוי למדינה דמוקרטית לחקור את עצמה בצורה אינטנסיבית. זה לא משהו שישראל עושה. למעשה, אנחנו מטייחים על ימין ועל שמאל, ולא בגלל בטחון המדינה, אלא בגלל בטחון האגו.

דיברתי עם לא מעט אנשים שנלחמו בקרבות בעופרת יצוקה או היו קשורים. ואתה יכול להגיד שיש אנשים שעושים דברים מתוך תחושת שליחות ואחרכך הם בוכים על זה שהם הרגו, אבל יש אנשים שהם פשוט בלב שלם אומרים לך בפרצוף דברים כמו "מה, הוא הגיע 200 מטרים ממני אז יריתי והרגתי." ו"אלה הפקודות".
ככה. חתיכות בשר. אין ערך לחיי אדם.
אחרכך כשהם רק שומעים על מישהו שבפוגע באיזה ישראלי, הם מתחרפנים וקוראים לזה טרור. כן, יופי.
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 13 נובמבר 2009 13:03

אורח כתב:נראה לי שמבקרים את ישראל כי היא מדינה כובשת.
שכבשה שטחים שחיים עליהם אנשים תחת כיבוש.

החמאס (עדיין) לא כבש שום דבר. כל מה שהם יעשו יראה כמו הגנה עצמית נגד הכיבוש. במצב של כיבוש אנשים סולים לטרור כי כל הטרור הזה נראה כמו מאבק רומנטי לשיחרור. ואנשים עושים רומנטיזציה של מאבקים אלימים.
נראה לי שכמעט בלתי אפשרי להשיג סימפטיה מהעולם בתור הצד הכובש המסכן שהאנשים הכבושים הרשעים עושים לו טרור ללא כל סיבה. זה פשוט לא יעבוד לא משנה מה.

לא נראה לי שבכל העולם אוהבים מדינות מוסלמיות. יש תופעה של אסלאמופוביה ושנאת מוסלמים. מפחדים פחד מוות מהאיום המוסלמי. מאז 11.9.

לא נראה לי שיש קשר בין הביקורת על ישראל לאנטישמיות. האינטרס של האנטישמים שתהיה מדינה ליהודים שתהיה כל כך מגניבה עד שכל היהודים מהארצות שלהם יעופו אליה ויפסיקו לגור אצלם.

אם ככה, אז לישראל בכלל צריך להיות איכפת מה חושבים עלייה? אם תסתכל על סין וטיבט, רוסיה וצ'צ'ניה, אירן והבהאיים, אירן והמיעוט הסוני, מישהו בכלל מבקר את המדינות האלה?
כל אלו הן מדינות לגיטימיות שמקבלות במה לגיטימית בUN. עד כמה שאני מעורה במקרים האלה, מדינות זרות לא איימו לשפוט את מנהיגייהן בפשע נגד האנושות. ספרד איימה לעשות את זה לברק, לאולמרט (מגיע לו אבל זה משהו אחר).

אם לא ניתן להשיג סימפטיה מהעולם, למה שישראל לא פשוט תפרוש מהUN ותפסיק לחפש חמלה אצל מדינות אחרות. הרי זה לא ששוודיה ושיראל פתאום יהפכו להיות חברות אחרי שישראל תודה ברצח עם פלסטיני, או זה בכלל יקרה. ישראל משקיעה כל כך הרבה זמן וכסף בהסברה חסרת תועלת (במדינות כמו שוודיה אני מתכוון), אז למה שלא פשוט לוותר על זה?
לישראל יש את ציר הידידות, ארה"ב - גרמניה - קנדה - (צרפת) - וכו', כל השאר שילכו להיזדיין. למה לישראל צריך להיות איכפת ממה שוודיה חושבת?!
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 13 נובמבר 2009 13:11

אורח כתב:לא מבקרים רק את ישראל.
זה מה שאתה רואה.
וגם אם מבקרים את ישראל יותר או מישהו יותר - אתה מדבר פה על פוליטיקות ותקשורת.
זה לא איזה משהו זניח - התקשורת היא לא באמת משהו שמביא לך את כל הידע. אנשים גם מסננים הרבה פעמים מידע כבדרך אגב, מבליטים דברים מסויימים.

בנוסף, הביקורת העולמית על מדינות/ארצות ואנשים אחרים היא לא תמיד, איך לאמר, קוהרנטית. זאת אומרת, כל ההאשמות האלה בקלות מאשימות גם את המאשים עצמו.
כשרוסיה נפגשת עם איזה מנהיג ערבי ואומרת שזה לא "בסדר" מה שעשינו בעזה (וכן, זה לא בסדר. לפחות לפי מה שישראל אומרת על עצמה) - זה הגיוני?
כשמדינות אירופה אומרות את זה, זה הגיוני? כשתומכים של ארגוני טרור מדברים על זה שישראל מוכנה להרוג אנשים וכמה זה לא מוסרי, זה הגיוני?
כשחרדים מדברים על אי-דמוקרטיה ועל חוסר מוסריות בזמן שהמוסר שלהם מכתיב שהם יכולים לעשות דברים אחרים לגמרי, זה הגיוני?

כל הדברים האלה נופלים במבחן הקוהרנטיות. אבל וזה אבל גדול, זה לא משנה את העובדה שהרבה מהדברים האלה מכלילים בתוכם אמת משמעותית או דברים שיש להתייחס אליהם בכל כובד המחשבה. זה באמת לא משנה את זה.
זה לא משנה אם הרוצח הכי גדול בעולם יגיד משהו על ישראל - יכול להיות שתוכן הדברים הם נכונים.

מן הראוי למדינה דמוקרטית לחקור את עצמה בצורה אינטנסיבית. זה לא משהו שישראל עושה. למעשה, אנחנו מטייחים על ימין ועל שמאל, ולא בגלל בטחון המדינה, אלא בגלל בטחון האגו.

דיברתי עם לא מעט אנשים שנלחמו בקרבות בעופרת יצוקה או היו קשורים. ואתה יכול להגיד שיש אנשים שעושים דברים מתוך תחושת שליחות ואחרכך הם בוכים על זה שהם הרגו, אבל יש אנשים שהם פשוט בלב שלם אומרים לך בפרצוף דברים כמו "מה, הוא הגיע 200 מטרים ממני אז יריתי והרגתי." ו"אלה הפקודות".
ככה. חתיכות בשר. אין ערך לחיי אדם.
אחרכך כשהם רק שומעים על מישהו שבפוגע באיזה ישראלי, הם מתחרפנים וקוראים לזה טרור. כן, יופי.

אתה צודק, אבל כשאמריקה הורגת אזרחים בעירק, זה מגיע לתקשורת? זה מגיע לאיזשהוא גינוי? "אין ערך לחיי אדם" זה מושג גלובלי מידי. גם שחייל יורה באזרח שירה בו והורג אותו, זה עוד בנאדם מת.

גם אמריקה מטייחת ועוד הרבה יותר מישראל. אתה חושב שבאמריקה אחוז כה רב מהעם מבקר את השלטון באופן קבוע? אתה חושב שזה מקובל שמה? שם האזרח הממוצע סותם ת'פה ואומר תודה אם יש לו ביטוח בריאות. הצבא לחוד, והמדינה והאזרחים לחוד.

אם ישראל בטוחה שהיא עושה את כל המאמצים לשמור על חיי אדם בקרב, למה היא צריכה להסביר את עצמה באו"ם? מדינות כמו אירן, לוב, סין, אמריקה אחראיות לרצח אוכלוסייות שלמות, מישהו מעז להרים אצבע מאשימה כלפייהן?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 נובמבר 2009 13:18

לישראלים יש מנטליות מאוד אגרסיבית (לא אומר רעה פשוט אומר אגרסיבית.
בחו"ל זה גורם לנו להתפס כרשעים (כידוע הbad guy הטיסוסי הוא זה שתוקף).

תשלבו את זה עם הסברה גרועה מאוד , צבא אטום לגמרי (כלפי חייליו וכפועל יוצא כלפי האוכולוסייה הפלסטינית).
ואולי זה הכל בראש שלנו? בינתיים אין שום חרם אמיתי (ברמות של האמברגו בשנות ה60) או איזשהי פעולה רצינית נגד ישראל.
אולי זה הכל תעמולה של ראשי חונטת הביטחון שמעדיפים לשמור על כס המלכות שלהם. תחשבו על זה.
הצבא האזורי הכי חזק לא מסגל לטרפד ירי רקטות מטווח של 10-20 ק"מ? והטווח הזה ב10 שנים האחרונות רק גדל וגדל עד שכל הארץ נמצאת בטווח.
חקיקה שבאה לעזור "להגנה" על הארץ מפני איום זה נותנת לפיקוד עורף סמכויות לעקוף את כלל הרשויות בארץ "בעת הצורך".
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 נובמבר 2009 18:49

חוץ מהעובדה שמבקרים כל הזמן את אצרות הברית על פשעים בעיראק, דואגים כל הזמן בגלל צ'צ'ניה, מפגינים בכל העולם נגד סין, תומכים במתנגדי המשטר באיראן, ומעמידים חבר'ה ביוגוסלביה לדין על פשעי מלחמה זה באמת נכון שחושבים שכל המדינות האלה אחלה ומבקרים רק את ישראל....
רון בן מיכאל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רון בן מיכאל » 13 נובמבר 2009 19:02

אורח כתב:חוץ מהעובדה שמבקרים כל הזמן את אצרות הברית על פשעים בעיראק, דואגים כל הזמן בגלל צ'צ'ניה, מפגינים בכל העולם נגד סין, תומכים במתנגדי המשטר באיראן, ומעמידים חבר'ה ביוגוסלביה לדין על פשעי מלחמה זה באמת נכון שחושבים שכל המדינות האלה אחלה ומבקרים רק את ישראל....

אני מצהיר שאני לא דתי אלא מסורתי בלבד.

א.) לארצות הברית אין שום פשעים בעיראק מלבד הפשעים כלפי עצמה והציוויליזציה שהיא הראש שלה (ע"ס "התנגשות הציוויליזציות" של סמיואל הנטינגטון), מכיוון שהוא התרכזות בגוף ערטילאי שלא שייך כלל לאויב העיקרי (סדאם הוא פאן-ערביזם שהתחיל להתרסק מיד אחרי 79' לטעותם וסיים בהפסד של 'פת"ח' מול חמאס ורק עכשיו מתחיל להתאושש) הוא האיסלם כגוף, שברוב איוולותה המערבית מנסה "לשפר את רמת חייו" שאותה ראינו בעושרם של מחבלי ה-9/11 לטעותם.

ב.) דואגים בקשר למה בצ'צ'ניה?

ג.) החבר'ה הסרבים הם אנשים גיבורים שהרגו במוסלמים שניסו לגנוב את אדמתם, המקביל הבלקני ל"פלסטין" הערבי.

ד.) גם אני מבקר את ישראל אבל במקרה ההפוך. :)
"ה'שלום' האיסלאמי נראה ב'שיא פריחתו' בח'ייבר".

"רק תארו לעצמכם מה היה קורה אם אדריאנוס היה משנה את שמה של פרובינקיה יודיאה לדיסנילנד.." - הרב כהנא.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 נובמבר 2009 19:10

Weef כתב:אתה צודק, אבל כשאמריקה הורגת אזרחים בעירק, זה מגיע לתקשורת? זה מגיע לאיזשהוא גינוי? "אין ערך לחיי אדם" זה מושג גלובלי מידי. גם שחייל יורה באזרח שירה בו והורג אותו, זה עוד בנאדם מת.

גם אמריקה מטייחת ועוד הרבה יותר מישראל. אתה חושב שבאמריקה אחוז כה רב מהעם מבקר את השלטון באופן קבוע? אתה חושב שזה מקובל שמה? שם האזרח הממוצע סותם ת'פה ואומר תודה אם יש לו ביטוח בריאות. הצבא לחוד, והמדינה והאזרחים לחוד.
אגב, יש הבדל בין המצב של אמריקה למצב של ישראל. ישראל, וגם אירופה, לא לקחו על עצמן - בין שאר הדברים - אחריות כלשהי לגבי העולם המערבי, שזה מה שקרה במהלך מלחמת העולם השניה והלאה. אחרי שהאירופאים השאירו אירופה חרוכה ורוסיה אימפריאליסטית ועוצמתית. זה לא ממש הוגן לבוא לאמריקה ולהגיד לה - "למה אתם לא יושבים בשקט בצד?". ומי לוקח את המושכות?
מה כן הוגן להגיד? - מה שהוגן להגיד על כל מדינה כוחנית וכובשת (וזה אומר, כל מדינה בעולם שיש לה איזה שהוא כוח בכלל) - טיעון נגד אלימות ושלילת חופש האדם.

אם ישראל בטוחה שהיא עושה את כל המאמצים לשמור על חיי אדם בקרב, למה היא צריכה להסביר את עצמה באו"ם? מדינות כמו אירן, לוב, סין, אמריקה אחראיות לרצח אוכלוסייות שלמות, מישהו מעז להרים אצבע מאשימה כלפייהן?

כן. למעשה, יש מחאה מאוד חזקה נגד השיטה הזאת באמריקה. זה בדיוק אותו עניין של התקשורת - בישראל נדמה לך שכל העולם מתעסק בישראל. מבטיח לך שמיליארד סינים לא טועים - יש דברים יותר מעניינים, כמו גידול אורז.

ושוב, כמו שאמרתי - גם אם כל העולם היה מהלל את אמריקה, זה אומר שמה שישראל עושה היא בסדר?
באיזו נקודה מתחילים להנהן ולהבין שיש פה בעיה. נניח - אתה רוצה לשמור על המדינה ואין לך שום רצון להרוג (ונגיד, אתה ממש דוחה את זה), אבל מה תעשה?
אז מגיעים למסקנה שהשיטה שגויה. כי אתה כובש ==> אתה בצרות כי אתה כופה וכי יתנגדו לך. וזה לא משנה אם ב48' מישהו ירה עליך ורצה להרוג אותך. אתה לא יכול להגיד לילד פלסטיני היום שכרגע זה צודק.
בדיוק כמו שיגידו על היהודים של שנת 67' לספירה שהיו כלכך קנאים ומטורפים שזה פשוט מגיע לנו (וחלק גדול היה קנאי ומטורף שרצח אחים שלו. כמו שרוצים לעשות היום כל מיני פלגים).
רון בן מיכאל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רון בן מיכאל » 13 נובמבר 2009 19:14

מי כובש ומה זה "פלסטיני"?

"רק תארו לעצמכם מה היה קורה אם אדריאנוס היה משנה את שמה של פרובינקיה יודיאה לדיסנילנד.." - הרב כהנא.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 נובמבר 2009 19:17

עם כבוש = אנשים שגרים בשטח בלי שהם אזרחים של המדינה.
3 מליון כאלה בירשאל = ישראל מדינה כובשת

מה זה פלסטיני - אנשים שמגדירים את עצמם ככה (זה גרוע, שיגדירו את עצמם בתור "המין האנושי" אבל ככה הם. תתמודד)
רון בן מיכאל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רון בן מיכאל » 13 נובמבר 2009 19:22

בס"ד

אורח כתב:עם כבוש = אנשים שגרים בשטח בלי שהם אזרחים של המדינה.

מה זה פלסטיני - אנשים שמגדירים את עצמם ככה (זה גרוע, שיגדירו את עצמם בתור "המין האנושי" אבל ככה הם. תתמודד)

ישראל לא מדינה כובשת אלא מדינה ששחררה את אדמותיה (אני מניח, כמו שכבר הסברתי לך, שאני מכיר את השמאלן המצוי, לכן אני מדבר עכשיו אבל לא רק על מלחמת ששת הימים) מזוהמה איסלאמית שהתנחלה בארץ אבותיה באמצעות כיבוש וטרור החל מימי הראשידון ועד לימינו אנו.

ואני חוזר על הבעיה הלוגית, ואם אדריאנוס היה בוחר לקרוא ל"יודיאה" דיסנילנד? האם היה "עם דיסנילנדי כבוש"?

אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 נובמבר 2009 19:27

מה זה "שמאלן"?
אבותיהם של מי?
מי אלה העם היהודי? אין דבר כזה "עם" יהודי.
אין "אדמותיה" כדור הארץ שייך לעצמו, לא לך ולא לאבא שלך ולא לאבותיך.

אם היו קוראים לארץ דיסנילד והיו גרים בה אנשים שאין להם אזרחות אז דיסנילנד הייתה מדינה כובשת.

ספחו את השטחים, תחזירו את השטחים. תבחרו. זה יסיים את הכיבוש.
שבן

הודעהעל ידי שבן » 13 נובמבר 2009 19:34

אורח כתב:מה זה "שמאלן"?
אבותיהם של מי?

אם היו קוראים לארץ דיסנילד והיו גרים בה אנשים שאין להם אזרחות אז דיסנילנד הייתה מדינה כובשת.

מי אלה העם היהודי? - "אנחנו ושכמותנו" ( מאת סרגיי דובלטוב - ספר טוב ומצחיק תקראו ...)

"עם" יהודי -חי חי חי וקיים! , אללה רחים ישמור אותו .

והיו גרים בה אנשים שאין להם אזרחות - אני לא צריך אותם כאן , מה איתך ?
מממ... בעצם קל להגיד את זה מהצד שלי נכון ? -זאת באמת בעיה אבל אני מציע טרנספר לירדן או מצרים או ניתן קצת יותר שטח לעזה למשל עד אשקלון וכאלה - ערים קטנות ... ניקח חזרה את יש"ע
והכל מסודר לא ?
מה אתה אומר ? הא? לא !! יא חתחת פסיכופת מה לבטוח ? ישר לבטוח ? - היטלר אתה ..היטלר ...
רון בן מיכאל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רון בן מיכאל » 13 נובמבר 2009 19:40

אורח כתב:מה זה "שמאלן"?
אבותיהם של מי?

שמאלן לדידי הוא קומוניסט בקו הסטליניסטי במקרה האינטלקטואלי או היפי מסומם של "דת האנושות".
אבותיהם של עם ישראל.
העם היהודי, כן, זה שעמד לפני 3,300 שנה בהר סיני לקבלת תורת השם הקדושה, מה שבעצם הפך את האספסוף השבטי לעם, כן, הצידוק היחידי שלנו להתיישבות פה.

לפי הלוגיקה הזה,
א.) אין לך ולא לי ולא לכל אדם אחר על פני הפלנטה הזו זכות לעשות דבר.
ב.) לא לי, לא לאבי, ולא לאבותיי מרצונם, מוסכם (הטענתי אחרת?), אלא להשם, שלקחו מן הגויים ונתנה ליהודים.

לא הבנת, אם אדריאנוס היה קורא ליהודה "דיסנילנד", וגמאל עבד א-נאצר וקומיסרי הקרמלין האדום היו בוחרים לקרוא לו "דיסנילנדיסטן" ו"העם הדיסנילנדי הכבוש", אז היית מיילל על הכיבוש (שאגב, עיין מילון אבן שושן להגדרה כיבוש, מעניין, אף אדמה לא שייכת לא לי, לא לאבי ולא לאבותיי אלא לכדור הארץ [יישות תבונית אה? המדע על פי ז'דאנוב], כיבוש של מי אם שום אדמה לא שייכת לאף אחד?) של "דיסנילנדיסטן" ואם הסרקזם הזה לא מובן אוי לנו.

אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 נובמבר 2009 19:55

אין דבר כזה עם יהודי.
לא היה שום דבר כזה הר סיני.
אין דבר כזה ה"שם" והתורה שלו היא פיסת נייר שבני אדם כתבו והיא מטופשת להחריד.

אין "שם" לכן הארץ לא שייכת לו.

ה"אדמה" לא כבושה. אלא האנשים שאין להם א ז ר ח ו ת. (מה שאתה עדיין מתעלם ממנו)

אם היו קוראים לארץ "דיסנילנדסטאן" והיו כובשים את האנשים שמגדירים את עצמם בתור "דיסנילנדים" ולא "דיסנילאנדנסטאנים" ולא נותנים להם אזרחות או נותנים להם להקים את דיסנילנד ולתת לעצם אזרחות אז היה כיבוש. לא הייתי מילל כי אני לא חתול לצערי, אבל הייתי כותב בפורום שצריך להפסיק את הכיבוש ואו לתת לדיסנילנדים אזרחות או לתת להם מדינה.
רון בן מיכאל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רון בן מיכאל » 13 נובמבר 2009 20:18

אורח כתב:אין דבר כזה עם יהודי.
לא היה שום דבר כזה הר סיני.
אין דבר כזה ה"שם" והתורה שלו היא פיסת נייר שבני אדם כתבו והיא מטופשת להחריד.

אין "שם" לכן הארץ לא שייכת לו.

ה"אדמה" לא כבושה. אלא האנשים שאין להם א ז ר ח ו ת. (מה שאתה עדיין מתעלם ממנו)

אם היו קוראים לארץ "דיסנילנדסטאן" והיו כובשים את האנשים שמגדירים את עצמם בתור "דיסנילנדים" ולא "דיסנילאנדנסטאנים" ולא נותנים להם אזרחות או נותנים להם להקים את דיסנילנד ולתת לעצם אזרחות אז היה כיבוש. לא הייתי מילל כי אני לא חתול לצערי, אבל הייתי כותב בפורום שצריך להפסיק את הכיבוש ואו לתת לדיסנילנדים אזרחות או לתת להם מדינה.

א.) אז על כיבוש של מה אתה מתלונן עליו (בהינתן הנחה שהעם שאתה קורא לקיומו קיים ואדמתו היא זו שלי)?
ב.) יש, המיקום תלוי בפרשנים.
ג.) בקשר לחלק השלישי, נגיד דבר אחד: אתה מאמין במדע?

"אזרח" זה תואר עלוב שנותנים אנשים שאתה מאמין שאין להם זכות על אדמה כלשהי לאנשים אחרים ואני עדיין לא מבין, מחד גיסא, אתה טוען להיותה של האדמה שייכת לאף אחד אלא לכדה"א, מאידך גיסא, אתה (שוב מתעלם מההגדרה ל"כיבוש" במיוחד אחרי המרכאות שהוספת בין המילה "אדמה") אומר שתואר שניתן על ידי בני אדם שמלכתחילה אין להם זכות על אדמה כלשהי, לתת להם לחיות בה? האין אתה רואה את הסתירה הלוגית?

Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 13 נובמבר 2009 21:15

ואמריקה היא לא מדינה כובשת? אוסטרליה? ניו זילנד? ארגנטינה? ברזיל? כל אלו מדינות כובשות, מישהו מגנה אותן על מדיניות הכיבוש שלהן?

למה הכיבוש הישראלי הוא לא לגיטימי והכיבוש האוסטרלי הוא כן לגיטימי?

לדעתי זה לא הכיבוש שבעייתי אלא ההתנהלות. ישראל, לדעתי, היא מדינה פתוחה מידי לתקשורת בינלאומית ומקומית. כל מבצע צבאי קטן נחשף ונותנים לו כותרת "מלחמה" והוא ישר מתועד ומגונה ע"י כל ממשלה בתבל. כשסין טבחה בטיבטים, כשדרא"פ טבחה בשחורים, כשירדן טבחה בפלסטינים, אף אחד כמעט לא שמע על זה, ולא בגלל שזה קרה לפני הרבה זמן.

חוץ מהעובדה שמבקרים כל הזמן את אצרות הברית על פשעים בעיראק, דואגים כל הזמן בגלל צ'צ'ניה, מפגינים בכל העולם נגד סין, תומכים במתנגדי המשטר באיראן, ומעמידים חבר'ה ביוגוסלביה לדין על פשעי מלחמה זה באמת נכון שחושבים שכל המדינות האלה אחלה ומבקרים רק את ישראל....

לא אמרתי שהבעייה היא בגינוי או בביקורת, הבעייה לדעתי היא ישראל והרגישות שלה לדעת הקהל הבינלאומי. "למה מבקרים רק את ישראל" זה סתם כותרת פיקנטית כדי לגרום לכם להיכנס.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 נובמבר 2009 22:29

מתי מישהו אמר שהכיבוש של מדינות אחרות הוא כן לגיטימי?

אנסח מחדש. תראה לי מישהו אחד שאמר שכיבוש של מדינות אחרות הוא כן לגיטימי בזמן שהכיבוש כאן לא.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 נובמבר 2009 23:04

עדן:

על מה אתם מדברים?
א. עם כבוש זה לא עם שיובש בשטח "של" מישהו אחר (ונניח שאדמה שייכת למישהו), אלא עם שישב שם לפני שעם אחד הגיע ועכשיו הוא נמצא תחת המרות הזאת. יש פה שינוי.

ב. רון, מה זאת ההגדרה הזאת לשמאל בכלל? מה זה קשור לקומוניזם לעזאזל (זה פוסט אחר). אולי תבין מה אנשים אומרים מבלי לשייך אותם לפי שמות.
ג. ישראל היא מדינה כובשת. זה לא משנה שבעיניך היא גם "שחררה" אדמות. היא עשתה את זה על ידי כיבוש וזה הולך יד ביד. ככה זה.
וכן, ברור שזה יוצר בעיה. אתה מבטל אותה משום שיש לך ערכים שונים שאתה מחשיב יותר גבוהים מאשר, נניח, חופש האדם (אם כי בכל מקום בעולם, כולל במדינות יהודיות שהיו, זה הוביל תמיד להרס אם זה לא עבר שינוי)
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 13 נובמבר 2009 23:38

אורח כתב:מתי מישהו אמר שהכיבוש של מדינות אחרות הוא כן לגיטימי?

אנסח מחדש. תראה לי מישהו אחד שאמר שכיבוש של מדינות אחרות הוא כן לגיטימי בזמן שהכיבוש כאן לא.

אני מדבר בעיקר על האו"ם, ועל כיבוש אוכלוסייה (כמו במקרה שלנו) לא כיבוש של מדינה.

קח כל אמריקאי פטריוטי לצורך העניין.
Erayo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Erayo » 13 נובמבר 2009 23:45

זה שאדם רצח לא נותן לגיטימציה לרצוח אותו בחזרה, זה לא הולך ככה בחיים, זה לא כל כך קשה להבין.
כן, גם הפלסטינים עושים דברים רעים, גם הם לא תמיד צודקים אבל זה לא אומר שלנו מותר להתיחס אליהם ככה.
דבר שני, זה שיהודי אחד רצח לא אומר שכל היהודים ככה, אותו דבר לערבים ו\או למוסלמים.
תחשוב מה הפלסטינים אומרים, הנה ישראל הזו מבצעת פשעי מלחמה, אז גם לנו מותר...
מנקודת ראות אוביקטיבית ישראל עם ידה על העליונה כרגע ללא ספק ולכן הגיוני יותר שנהיה סובלנים ונשלוט על עצמנו.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 נובמבר 2009 11:11

יש לי בעייה עם הטיעון "גם במקומות אחרים יש כיבוש".
יופי. "אבל גם בני סלע אנס למה תוקפים רק אותי?, אבל גם רוני רון התביע ילדה בירקון, למה כותבים בעיתון רק עלי?"

עכשיו יש לי עוד בעייה עם הטיעון "למה לא תוקפים את הארצות האחרות?" - הפגנות ענק בכל העולם 0 לא נחשב. מאמרי ביקורת בכל העיתנים - לא נחשב. עצם העובדה שזה נושא שיחה של הרבה אנשים שדואגים ורוצים שהמצב לא יהיה ככה - לא נחשב. מה נחשב? הערכה שלך לגבי ההבדל בתשומת הלב שנותנים לכאן יותר מאשר לשם? - מגוחך.

או שאולי היית רוצה שבאו"ם יגידו: כל הכבוד לישראל על כיבוש של עם אחר (שרק מגיע להם כי הם מבינים רק כוח). שלטון צבאי בשטחים כבושים זה אחלה (אם הם ערבים זאת אומרת - האו"ם מכריז על הפיכתו לגזעני כרגע). למנוע זכויות אדם מאנשים זה סבבה, כי האנשים האלה עושים מאבק אלים לשחרור, ברגע שהם היו אלימים הם איבדו את הזכות שלהם לקבל מדינה, או זכויות אדם. מה לעשות? פספס. הייתם אלימים. תחיו בלי זכויות מעכשיו הי הי הי. האו"ם פוסק שיהיה שם שלטון צבאי באנשים שאין להם אזרחות לנצח. בכלל ישראל צריכה לקבל פרס נובל לשלום. והחיילים שירו בילדה בת ה10 צריכים להעלות בדרגה ולתת להם 20 שפחות מין שבדיות לכל אחד. הרופא שהפציצו את הילדים שלו צריך להגיד בטקס רשמי תודה למדינת ישראל, כי היה יכול להיות מחבל בבית שלו, וללכת לירוק על הקברים שלהם לעיני המצלמות ואז הוא יקבל מדליה. חוץ מזה הייתה פעם שואה, אז עכשיו מותר לישראל להרוג עד 6 מליון אנשים בלי שנגיד להם כלום ורק אחר כך נוכל לדבר.
אחד

הודעהעל ידי אחד » 14 נובמבר 2009 17:21

אורח כתב:עכשיו יש לי עוד בעייה עם הטיעון "למה לא תוקפים את הארצות האחרות?" - הפגנות ענק בכל העולם 0 לא נחשב. מאמרי ביקורת בכל העיתנים - לא נחשב. עצם העובדה שזה נושא שיחה של הרבה אנשים שדואגים ורוצים שהמצב לא יהיה ככה - לא נחשב. מה נחשב? הערכה שלך לגבי ההבדל בתשומת הלב שנותנים לכאן יותר מאשר לשם? - מגוחך.

אין שום הפגנות ענק עקב כיבוש טיבט\צ'צנ'יה. האו"ם לא חוקר את הצבא הסיני\רוסי\אמריקאי\בריטי.
לא הוצא צו מעצר לשום גנרל סיני\רוסי\אמריקאי\בריטי בעולם כמו שניסו לעשות בספרד ובאנגליה לכל מיני "לשעברים" ישראלים.
שום רשת חדשות עולמית (BBC,CNN וכו') לא מדווחת על אזרחים הרוגים באפגניסטן\עירק\צ'צניה (אלא אם זה מוסלמים שהורגים מוסלמים). אולי כמה משפטים ואח"כ שוכחים מזה. לא מביאים דוברים של הצד השני. לא דורשים את חקירת הצבא.

עוד דוגמאות לצביעות: שום מדינה בעולם לא מכירה בירושלים כבירת ישראל (כל השגרירויות בת"א) אבל שום מדינה לא מכירה בכיבוש צ'צ'ניה, טיבט וטאייוון. ניו מקסיקו נחשבת שטח אמריקאי בכל מקום בעולם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 נובמבר 2009 18:10

עוד פעם אתה בגישה של "אבל גם רוני רון התביע ילדה, למה כועסים רק עלי?"

כל האנשים בארצות אחרות רק יושבים כל היום ואומרים "איך אני חושב שמה שהולך בצ'צ'ניה זה סבבה" "נכון, יורגן, אני לא רואה כל בעייה עם מה שקורה שם, בטח לא פדעי מלחמה. בישראל לעומת זאת...."
אנשים עצובים בגלל המצב בצ'צ'ניה והם מקווים שזה יפסיק. הם לא שמחים וחושבים שהכל שם אחלה.

אנשים הפגינו בהמוניהם בזמן האולימפידה בסין נגד הכיבוש הטיבטי. נעצרו בסין קבוצה של מפגינים שטלו שלטים של לשחרר את טיבט.

ארצות הברית הואשמה בשפעי מלחמה בעיראק ובעינויים של שבויים. אנשים ברחבי ארצות הברית מפגינים נגד המלחמה ההבדל היחיד הוא שהם לא זורקים לכלא את מי שלא מוכן לקחת חלק בפשעים (טוב, לא מאז ויאטנאם - שגם על המלחמה הזאת כולם כועסים על ארצות הברית).
אבל בעצם האמריקאים לא מפגינים נגד המלחמה בעיראק הם רק יושבים ואומרים "משעמם לי בוא נפציץ את הירושימה ואחר כך נבקר את ישראל בצביעות", "יללא".

רוצה עוד צביעות? בן אדם שנמצא במדינה שמכחישה שואה (של הארמנים, האלה הלא חשובים) מתלונן על ארץ שלא מכירה בבירה של ארץ אחרת.

אבל רק רגע אחד! אם אתה אומר שמה שקורה בעיראק, בצ'צ'ניה, בסודן, בבוסניה, בטיבט וכו' וכו' וכו' וכו' וכו' וכו' הם דברים רעים, פשעי מלחמה נגד האנושות, מעי גזענות, שנאה ורצח - למה אתה חושב שרק ישראל בסדר?
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 14 נובמבר 2009 21:27

אורח כתב:עוד פעם אתה בגישה של "אבל גם רוני רון התביע ילדה, למה כועסים רק עלי?"

כל האנשים בארצות אחרות רק יושבים כל היום ואומרים "איך אני חושב שמה שהולך בצ'צ'ניה זה סבבה" "נכון, יורגן, אני לא רואה כל בעייה עם מה שקורה שם, בטח לא פדעי מלחמה. בישראל לעומת זאת...."
אנשים עצובים בגלל המצב בצ'צ'ניה והם מקווים שזה יפסיק. הם לא שמחים וחושבים שהכל שם אחלה.

נכון, אבל רוסיה לא זוכה לגינוי כללי מכל מדינה בעולם על מעשי הטרור שלה נגד הצ'צ'נים. הצ'צ'נים, מהצד השני, לא זוכים כמעט לסיקור תקשורתי בינלאומי. הסיבה היא כי רוסיה דואג לטייח טוב טוב ולהגביל את התקשורת מלסקר את העניין על אדמתה. זה נותן לצ'צ'נים הזדמנות מעטה יותר לביטוי.

אנשים הפגינו בהמוניהם בזמן האולימפידה בסין נגד הכיבוש הטיבטי. נעצרו בסין קבוצה של מפגינים שטלו שלטים של לשחרר את טיבט.

נכון. אבל סין לא נדרשה לסגת ולא נסגה משום שטח בשליטתה. למעשה, גם טיוואן, אי שהוא לכאורה מדינה בפני עצמו, נמצא תחת איום סיני מתמיד, ששוב לא זוכה לגינוי באו"ם.
אוסיף גם שלל מדינות במערב ומרכז אפריקה: סיירה לאונה, גמביה, ניגריה, חוף השנהב, סנגל, קונגו, הרפובליקה המרכז-אפריקנית, זימבבווה, אנגולה ומוזמביק בהן יש חיסולי אוכלוסין מתמידים שלא זוכים כמעט לסיקור תקשורתי בגלל ההגבלות שמציבות הממשלות המושחטות המקומיות על התקשורת.
מלחמת האזרחים בדרפור לא זוכה כמעט לסיקור תקשורתי, למרות שהיא מתרחשת כל יום, עפ"י האו"ם.

ארצות הברית הואשמה בשפעי מלחמה בעיראק ובעינויים של שבויים. אנשים ברחבי ארצות הברית מפגינים נגד המלחמה ההבדל היחיד הוא שהם לא זורקים לכלא את מי שלא מוכן לקחת חלק בפשעים (טוב, לא מאז ויאטנאם - שגם על המלחמה הזאת כולם כועסים על ארצות הברית).
אבל בעצם האמריקאים לא מפגינים נגד המלחמה בעיראק הם רק יושבים ואומרים "משעמם לי בוא נפציץ את הירושימה ואחר כך נבקר את ישראל בצביעות", "יללא".

אין לתקשורת העולמית מושג לגבי מה אמריקה עושה ולא עושה בעירק. מידי פעם צצות פרשיות של אונס, רצח של מקומיים ע"י חיילים אמריקאים, אבל לרוב זה לא זוכה לסיקור תקשורתי בגלל הטיוח האמריקאי.

רוצה עוד צביעות? בן אדם שנמצא במדינה שמכחישה שואה (של הארמנים, האלה הלא חשובים) מתלונן על ארץ שלא מכירה בבירה של ארץ אחרת.

רוצה עוד צביעות? ארמניה לא מזמן חתמה על הסכם שלום עם טורקיה. תראה, אפילו הארמנים בעצמם לא חושבים שהשואה שלהם חשובה.

אבל רק רגע אחד! אם אתה אומר שמה שקורה בעיראק, בצ'צ'ניה, בסודן, בבוסניה, בטיבט וכו' וכו' וכו' וכו' וכו' וכו' הם דברים רעים, פשעי מלחמה נגד האנושות, מעי גזענות, שנאה ורצח - למה אתה חושב שרק ישראל בסדר?

הרבה מדינות אחרות הן לא בסדר, אבל הן, בניגוד לישראל, דואגות לנקות את הכביסה המלוכלכת שלהן במכונה, ולא מול כל השכונה.
אחד

הודעהעל ידי אחד » 14 נובמבר 2009 22:57

אורח כתב:אבל רק רגע אחד! אם אתה אומר שמה שקורה בעיראק, בצ'צ'ניה, בסודן, בבוסניה, בטיבט וכו' וכו' וכו' וכו' וכו' וכו' הם דברים רעים, פשעי מלחמה נגד האנושות, מעי גזענות, שנאה ורצח - למה אתה חושב שרק ישראל בסדר?

כי ישראל לא מבצעת פשעי מלחמה. גם ארה"ב וכל המדינות החברות בנא"טו לא מבצעות פשעי מלחמה.
מפקדי הצבאות, הממשלות והציבור במדינות כמו ישראל ומדינות נאט"ו לא יסבלו פשעי מלחמה.
אם חיילים ישראלים יקבלו פקודה לירות על אזרחים בלי הבחנה, זה יצא לתקשורת מייד והמפקדים יועמדו לדין.
בגלל שבארץ יש גיוס חובה, החיילים שנלחמו בעזה הם האיש הרגיל ברחוב. האיש הרגיל ברחוב לא רוצח ילדים.
לעומת זאת, צבא רוסיה וסין מפגיז אזרחים בלי הבחנה. החיילים הרוסים והסינים מאוד אכזריים (מסיבות שונות) ולא מזיז להם לחסל אוכלוסיות שלמות.

אה, ולהפגיז שכונה שממנה יורים על ישראל ,באותו זמן, זה לא פשע מלחמה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 נובמבר 2009 11:27

רוני רון הוא האיש הרגיל מהרחוב גם והוא רוצח ילדים.
אם יתנו לו רובה תהיה לו הזדמנות לרצוח יותר בקלות ילדים.
היו שני חיילים שהלכו וירו בילדה בת 10. אחרי זה באו להלוויה והתפקעו מצחוק. לא עשו להם שום דבר ואמרו שזאת הייתה תאונה. אם שוטר ברחוב היה הורג ילדה באמת בתאונה ובא להלוויה וצוחק לא היו עוברים על זה בשתיקה.
היה עוד חייל שלקח את הרובה וירה בחבורה של ילדים במועדון הומואים. כי הוא היה איש רגיל מהרחוב, ששנא הומואים, ואז נתנו לו רובה ביד, ואז הוא יכל ללכת ולהרוג את מי שבא לו, ולא עשו לו כלום, כי לא תפסו אותו, ולא יתפסו אותו, כי הוא האיש הרגיל מהרחוב.
הייתה עוד אישה רגילה מהרחוב שהרעיבה את הילדים שלה. בצבא היא יכולה להרעיב הרבה ילדים.
כל אלה אנשים רגילים מהרחוב.

הצ'צ'נים גם עושים מאבק אלים על האדמה שרוסיה כבשה. אז מה? רוסיה לא צריכה להגן על עצמה? חוץ מזה הצ'צ'נים תקפו ראשונים.
והסינים כבשו שטחים בטיבט. אסור להם להגן על אדמת סין של אבותיהם? אפשר לחשוב שהטיבטים כאלה מלאכים.... למה כולם בעד הטיבטים? למה כל הזמן תוקפים את סין? הטיבטים הם אנשים מספיק מטורפים כדי לשרוף את עצמם. יש לך עסק עם מטורפים טיבטים!

רגע. אתה שם לב שכולנו יודעים בדיוק מה קורה שם? ושכולנו עצובים בגלל זה? ניסת לשאול כל אחד בעולם מה הוא חושב על זה? יכול להיות שאולי אם בישראל היו 1.4 מליארד אנשים אז גם היו מפחדים מהכוח שלה? או אם היא הייתה מעצמה גרעינית כמו רוסיה או ארצות הברית ולא היית רוצה לחוזר למלחמה הקרה? (למרות שבארצות הברית תבעו אנשים על פשעי מלחמה).

לבנות בשטחים כבושים זאת עבירה על החוק הבין לאומי. לירות בילדים שמשחקים בחצר זה כן שפע מלחמה, וזה קורה כל הזמן. (מה הקטע של הילדים האלה? לא למדו לא לשח ברובי צעצוע? זה רק אשמתם!!! אשמתם!!!)

כל הרעיון של "כיבוש" בתור הגנה עצמית הוא מעוות. לפעמים צריך להרוג מתוך הגנה עצמית. לפעמים צריך לפצוע מתוך הגנה עצמית. מתי לכל הרוחות צריך לכבוש אנשים מתוך הגנה עצמית?!
אולי צריך לכלוא את כל הגברים הסטרייטים, כי הם עלולים להיות מסוכנים. (וכל אדם הוא פושע עד שתוכח חפותו בארץ) לפני שיתביעו ילדות וירו באנשים ברחוב? הם מהווים סכנה לציבור והדרך להגן על עצמנו בארץ היא לכבוש. אז אולי נקח איזה עיר, נשים אותם בתוכה ולא ניתן להם לצאת ומקרי הרצח והאלימות במשפחה ירדו בצורה משמעותית. לא שווה את זה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 נובמבר 2009 12:14

Weef כתב:

ואמריקה היא לא מדינה כובשת? אוסטרליה? ניו זילנד? ארגנטינה? ברזיל? כל אלו מדינות כובשות, מישהו מגנה אותן על מדיניות הכיבוש שלהן?

לדעתי זה לא הכיבוש שבעייתי אלא ההתנהלות. ישראל, לדעתי, היא מדינה פתוחה מידי לתקשורת בינלאומית ומקומית. כל מבצע צבאי קטן נחשף ונותנים לו כותרת "מלחמה" והוא ישר מתועד ומגונה ע"י כל ממשלה בתבל. כשסין טבחה בטיבטים, כשדרא"פ טבחה בשחורים, כשירדן טבחה בפלסטינים, אף אחד כמעט לא שמע על זה, ולא בגלל שזה קרה לפני הרבה זמן.

[quote]

סבבה אז אם אתה רוצה לפעול לפי המודל האוסטרלי/אמריקאי/וואטאבר בוא נתן לכל תושבי הגדה הפלסטינים אזרחות ישראלית, כלומר ניצור רוב ערבי במדינה.

אה, ובתור תוספת, אל תשכח את התשלומים והשמורות הענקיות שהאמריקאים נתנו לאינדיאנים בתור פיצוי. כלומר אחרי שתפצה את כל הפלסטינים באמצעות השטחים (כמו שהאמריקאים עשו) במילא כל שטחי הגדה יהיה בשליטה ערבית

אני בטוח שהפלסטינים מאוד ישמחו לאמץ את המודל האמריקאי, ומאחר שגם אתה תומך אפשר כבר לסגור עסקה, לא?
בחר_בחופש

הודעהעל ידי בחר_בחופש » 15 נובמבר 2009 12:15

אורח כתב:
Weef כתב:

סבבה אז אם אתה רוצה לפעול לפי המודל האוסטרלי/אמריקאי/וואטאבר בוא נתן לכל תושבי הגדה הפלסטינים אזרחות ישראלית, כלומר ניצור רוב ערבי במדינה.

אה, ובתור תוספת, אל תשכח את התשלומים והשמורות הענקיות שהאמריקאים נתנו לאינדיאנים בתור פיצוי. כלומר אחרי שתפצה את כל הפלסטינים באמצעות השטחים (כמו שהאמריקאים עשו) במילא כל שטחי הגדה יהיה בשליטה ערבית

אני בטוח שהפלסטינים מאוד ישמחו לאמץ את המודל האמריקאי, ומאחר שגם אתה תומך אפשר כבר לסגור עסקה, לא?

סעמק, זה בחר_בחופש רשם את זה
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 15 נובמבר 2009 12:22

[/quote]

לא, אני לא רוצה לפעול במודל הזה. המודל הזה התאים לאמריקה ולאוסטרליה כי הן מדינות עצומות ומבחינה מספרית המיעוט ה"סורר" בהן לא מהווה שיקול בכלל (0.01% אינדיאנים ואולי 1% אבורג'ינים בהתאמה). זה לא אותו דבר כמו אצלנו, מבין אדון בחר בחופש?

ישראל כן צריכה לאמץ את מדיניות הטיוח והטשטוש האמריקאית לגבי מידע רגיש שנוגע אליה, במיוחד כי לישראל אין כ"כ השפעה וכוח בעולם והיא רגישה לכל ביקורת.
בחר_בחופש

הודעהעל ידי בחר_בחופש » 15 נובמבר 2009 17:27

Weef כתב:

לא, אני לא רוצה לפעול במודל הזה. המודל הזה התאים לאמריקה ולאוסטרליה כי הן מדינות עצומות ומבחינה מספרית המיעוט ה"סורר" בהן לא מהווה שיקול בכלל (0.01% אינדיאנים ואולי 1% אבורג'ינים בהתאמה). זה לא אותו דבר כמו אצלנו, מבין אדון בחר בחופש?

ישראל כן צריכה לאמץ את מדיניות הטיוח והטשטוש האמריקאית לגבי מידע רגיש שנוגע אליה, במיוחד כי לישראל אין כ"כ השפעה וכוח בעולם והיא רגישה לכל ביקורת.[/quote]

אה, אז אתה פשוט רוצה לפעול לפי מה שנוח לך ולפי מה שמתאים לך, חבל שלא אמרת את זה קודם כי מההודעה הקודמת שלך ניתן היה לחשוב שאתה דואג לצדק

להשוואות בין ישראל לבין מדינות אחרות רק מתי שנוח לך זה לא טיעון, גאון
אחד

הודעהעל ידי אחד » 16 נובמבר 2009 00:14

אורח כתב:רוני רון הוא האיש הרגיל מהרחוב גם והוא רוצח ילדים.
אם יתנו לו רובה תהיה לו הזדמנות לרצוח יותר בקלות ילדים.
היו שני חיילים שהלכו וירו בילדה בת 10. אחרי זה באו להלוויה והתפקעו מצחוק. לא עשו להם שום דבר ואמרו שזאת הייתה תאונה. אם שוטר ברחוב היה הורג ילדה באמת בתאונה ובא להלוויה וצוחק לא היו עוברים על זה בשתיקה.
היה עוד חייל שלקח את הרובה וירה בחבורה של ילדים במועדון הומואים. כי הוא היה איש רגיל מהרחוב, ששנא הומואים, ואז נתנו לו רובה ביד, ואז הוא יכל ללכת ולהרוג את מי שבא לו, ולא עשו לו כלום, כי לא תפסו אותו, ולא יתפסו אותו, כי הוא האיש הרגיל מהרחוב.
הייתה עוד אישה רגילה מהרחוב שהרעיבה את הילדים שלה. בצבא היא יכולה להרעיב הרבה ילדים.
כל אלה אנשים רגילים מהרחוב.

אתה מביא דוגמאות למקרים נקודתיים. אני מדבר על צבאות שמבצעים פשעי מלחמה בצורה מאורגנת ומכוונת מלמעלה. מה אתה משווה לי לאיזה שני נבלות מתוך מאות אלפי חיילים. בכל צבא של מאות אלפי חיילים יהיו כמה בודדים שמסוגלים לבצע זוועות.
האדם הממוצע ברחוב לא עושה דברים כאלה. מה הקשר רוני רון. זה בנאדם אחד מתוך 7 מיליון תושבים בישראל.
אחד

הודעהעל ידי אחד » 16 נובמבר 2009 00:22

אורח כתב:כל הרעיון של "כיבוש" בתור הגנה עצמית הוא מעוות. לפעמים צריך להרוג מתוך הגנה עצמית. לפעמים צריך לפצוע מתוך הגנה עצמית. מתי לכל הרוחות צריך לכבוש אנשים מתוך הגנה עצמית?!
אולי צריך לכלוא את כל הגברים הסטרייטים, כי הם עלולים להיות מסוכנים. (וכל אדם הוא פושע עד שתוכח חפותו בארץ) לפני שיתביעו ילדות וירו באנשים ברחוב? הם מהווים סכנה לציבור והדרך להגן על עצמנו בארץ היא לכבוש. אז אולי נקח איזה עיר, נשים אותם בתוכה ולא ניתן להם לצאת ומקרי הרצח והאלימות במשפחה ירדו בצורה משמעותית. לא שווה את זה?

הערבים (בדר"כ אני לא מכליל אבל במקרה הזה אני מרשה לעצמי) הוכיחו שמכל שטח שאנחנו יוצאים ממנו, יורים עלינו בחזרה ממנו. בעיצומו של תהליך אוסלו היתה פה סידרת פיגועים המוניים ללא תקדים. לכן החזרת השטחים היא הגנה עצמית עד שהמנהיגים הפלסטינים יקבלו ביצים וילחמו בפנאטים שלהם.

אה, וכאילו שלפני הכיבוש היה פה שלום.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 נובמבר 2009 15:23

זאת הדעה הפרטית שלך.
עכשיו אני צריך בגלל זה ללכת לכל מיני ערים שלא מעניינות אותי כי כל מיני אנשים החילטו ששם הם רוצים לגדל את 17 הילדים שלהם ולצאת עם רובה ללות אותם לבית הספר כי *אתה* חושב שאם לא נשאיר אוכלוסיה שלמה בלי אמצעים לפרנסה ובלי אמצעים לקיום נורמלי אז כנהיה בסכנה?

אני אומר שההיפך, אם מחזיקים שטחים כבושים ואוכלוסיה שלמה היא בלי תנאים נורמלים הם לא יוותרו עד שישחררו את השטחים והם ילחמו בכל אמצעי שהוא. זה לא יעזור לכבוש אותם.

אני לא חושב שאני צריך ללכת ולסכן את החיים שלי בשביל שטחים מפגרים שבכלל לא סופחו. שיחליטו קודם. או שיספחו אתום והם יהיו חלק מהמדינה, או שיחזירו אתם ושתהיה שם מדינה, או שיחיזרו אותם לירדן משם הם נכבשו ושהם יתעסקו איתם.

אבל שלא ישלחו אותי למות בשביל לשמור על אנשים שהחליטו לגור דווקא שם כי לא יכולים להחליט מה לעשות עם המקום המזדיין הזה.
ציוני

הודעהעל ידי ציוני » 26 נובמבר 2009 16:55

פלסטיני- אדם שגר במדינה שחדלה מלהתקיים שנקראה פלשתינה אשר הייתה בשלטון המנדט הבריטי. כיום כינוי לערבי המתגורר בשטחי יהודה ושומרון אשר האומה הערבית כולה רואה בו תקווה לגירוש השטן הקטן (יהדות בפי האסלאם) כדי שהאומה הערבית תוכל לכבוש את השטן הגדול (נצרות, כלומר אירופה ואמריקה)*.

לפי נאומיו של אחמדיניג'אד אין עם איראני, ירדני, סורי, לבנוני, מצרי או פלסטיני, יש אומה ערבית מוסלמית גדולה שהמטרה שלה היא לכבוש את העולם ולהשליט את שלטונו של אללה ושליחו הנביא מוחמד, השטן הקטן והגדול הם מושגים שהוא משתמש בהם ללא הרף. כמו כן הקריטריונים שלו ל"יהודי" מאוד מוכרים לי, אני חושב שקראתי אותם בגרמנית איפושהו...
אני ממליץ לכולם פה ללמוד ערבית ולהקשיב לנאומיו של נשיא איראן, אולי סוף סוף תבינו שמדינת ישראל היא לא האויב שלכם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 נובמבר 2009 18:40

מישהו אי פעם טען שאיראן זה אחלה? תביא ציטוט בבקשה.

אני מציע לך ללמוד הבנת הנקרא.

איך אתה שומע:

"מדינות זה חרא" = אני בעד מדינה פסלטינית שבירתה ירושלים
"דתות זה חרא" = האסלאם זאת הדת הכי מרתקת והומנית בעולם. אני בכלל רוצה להתאסלאם.
"פשעי מלחמה" = אני חושב שרק בישראל מבצעים פשעי מלחמה ולא בשום מקום אחר. תחי סין העממית!!

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים