לימודים - תואר ראשון

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

MAGIC NUMBER

לימודים - תואר ראשון

הודעהעל ידי MAGIC NUMBER » 21 אוקטובר 2009 17:44

אני מניח שהחבר'ה שיצאו פה מתחילים/יתחילו ללמוד לתואר ראשון.
סתם מעניין אותי לדעת מה אתם הולכים ללמוד או חושבים ללכת ללמוד או סתם מה נראה לכם מומלץ.

(מקווה שהטופיק הזה יעבור בשקט ובלי קללות על ימין ועל שמאל תרתי משמע).
Weef
יצירת קשר:

Re: לימודים - תואר ראשון

הודעהעל ידי Weef » 21 אוקטובר 2009 20:08

כלכלה/מחשבים.

אם אתה לא יודע מה ללמוד, לך על מנהל עסקים, היום כל אחד שאין לו מושג מהחיים שלו עושה תואר במנע"ס. בכלל היום לכל דרעק יש תואר ראשון לאף אחד לא איכפת...

אתה יכול לעשות תואר בספרות אנגלית הכל פונקציה של מה אתה אוהב (ולתואר ראשון זה לא ממש משנה לאן תגיע עם זה, בכל תחום אתה תהיה עוד מובטל מיני רבים).
O'er the land of the free and the home of the brave
MAGIC NUMBER

הודעהעל ידי MAGIC NUMBER » 21 אוקטובר 2009 20:34

אז זהו שזה ישמע די מצחיק,אבל בדיוק התחלתי לחשוב על מנהל עסקים ברצינות לפני כמה שבועות:lol:

אבל השאלה אם זה מקצוע מבוקש? ואיפה הולכים לעבוד אחרי סיום התואר?

תודה!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אוקטובר 2009 22:15

עם תואר ראשון במנהל עסקים אי אפשר לעשות כלום.
אם כבר אז כלכלה, יש יותר אפשרויות תעסוקה והשכר גם כבוגר טרי לא רע בכלל.
ותואר שני הוא גם ככה חובה אם אתה רוצה קריירה רצינית כשכיר, אז עדיף ללכת מראש על מקצוע אמיתי.
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 22 אוקטובר 2009 00:36

אורח כתב:עם תואר ראשון במנהל עסקים אי אפשר לעשות כלום.
אם כבר אז כלכלה, יש יותר אפשרויות תעסוקה והשכר גם כבוגר טרי לא רע בכלל.
ותואר שני הוא גם ככה חובה אם אתה רוצה קריירה רצינית כשכיר, אז עדיף ללכת מראש על מקצוע אמיתי.

גם עם תואר שני ושלישי, אין לך שום ערבון לעבודה מובטחת.

אני חושב שהיום מתהווה איזשהוא שינוי בגישה של אנשים שהולכים ללמוד. פעם, היית הולך ללמוד בשביל הקריירה, היית הולך לאוניברסיטה ואח"כ לעבוד בתחום שלמדת או להמשיך בלימודים ואח"כ מי לא היה לוקח אותך?

היום, בגלל המצב הנוכחי בשוק וגם בשל העובדה שיש הרבה יותר בוגרי אוניברסיטאות, אף אחד לא מתרגש מהתואר שלך, ואתה רק אחד מיני רבים. תואר אקדמאי ובוודאי שתואר ראשון כבר לא נחשבים להבטחה לטובת הקריירה שלך, ובד"כ יעדיפו אחד עם ניסיון מוכח בעבודה מאשר בנאדם עם תואר אקדמי בלי ניסיון (במיוחד עם תרבות המכללות היום, כל אפס מחליט לפתוח מכללה בחצר האחורית שלו ומדפיס תארים).

אתה רוצה ללמוד? לדעתי, לך יותר על כיוון שמעניין אותך וגם כזה שאתה רואה את עצמך מתעסק בו אח"כ (בסופו של דבר, זה תמיד טוב לדעת מחשבים אם אתה רוצה להתעסק במחשבים).
אל תלך על "איפה יעסיקו אותי ואם תהיה לי עבודה".

מינהל או במיוחד כלכלה/חשבונאות זה תמיד כיוון טוב.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 אוקטובר 2009 01:26

נא, לא ראיתי הרבה שינוי ביחס ללימודים אקדמאיים (פרט לממשלות וגופים כאלה שנהיים גרועים יותר ויותר).

בדרך כלל, כשיש מצב כלכלי טוב יותר, אנשים הולכים פחות לאונ' וכשהפוך, אז הפוך. אני מדבר על מצב כלכלי סטנדרטי, ולא על עולם שלישי.
בכלאופן, גם עם תואר ראשון וגם בלי אתה יכול לעשות. העניין הוא שדברים כאלה מקלים עליך מאוד.
אתה יודע, יש אנשים שהם יזמים מטבעם או שיש להם חוש לעסקים או שהם פשוט היו בזמן והמקום הנכונים. אין חובת תואר.
MAGIC NUMBER

הודעהעל ידי MAGIC NUMBER » 22 אוקטובר 2009 23:46

אז זהות,שהיום כל אחד יכול להוציא תואר במנהל עסקים במכללת מיקי מאוס,אבל זה לא מבטיח לו שהמעסיק אכן יקבל אותו.
אני די בטוח שהמעסיקים מעדיפים יוצא ת''א/עברית/בן גוריון ע''פ מכללת נתניה/בת ים/חור כלשהו בארץ שנקרא מכללה אקדמאית.

וקראתי שמנהל עסקים זה דווקא מקצוע די נחשב מבחינה כספית בכמה סטטיסיטיקות.
וכן,המקצוע הזה באמת מעניין אותי במיוחד בהתמחות שיווקיות.

לא יכול לראות את עצמי לומד מחשבים/פיזיקה וכל הדברים הריאלים. :| :|

אז כלכם פה הולכים על מדעי המחשב??
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 23 אוקטובר 2009 11:36

MAGIC NUMBER כתב:אז זהות,שהיום כל אחד יכול להוציא תואר במנהל עסקים במכללת מיקי מאוס,אבל זה לא מבטיח לו שהמעסיק אכן יקבל אותו.
אני די בטוח שהמעסיקים מעדיפים יוצא ת''א/עברית/בן גוריון ע''פ מכללת נתניה/בת ים/חור כלשהו בארץ שנקרא מכללה אקדמאית.

תחשוב אם אתה היית רוצה להעסיק בנאדם, אוקיי, היית רוצה לדעת על סמך הרזומה שלו את מידת ההצלחה שלו בעבודה. עד כמה ש"תואר ראשון מת"א" נחשב (אל תשלה את עצמך, כל דבר במדינה הזאת הוא חרא של רמה) הוא יעדיף בנאדם עם ניסיון מוכח מאשר רקע אקדמי קלוש.

מה נראה לך תעשה עם מנהל עסקים? תנהל עסק? אתה לא צריך ללמוד מנהל בשביל זה. נראה לך ישר אחרי קולג' תקבל משרה ניהולית? אל תשכח שעל כל משרה היום יש הרבה יותר תחרות (עם כל שוק המובטלים) ותואר ראשון לבד פשוט לא מספיק כדי לקבל משהו יותר מ.... מלצרות (ואני לא מגזים).

מנהל עסקים זה אחלה תחום, אבל זה לא ייתן לך פור בקריירה על פני מישהו שלמד פיזיקה או מחשבים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוקטובר 2009 13:02

Weef, בתור אחד עם ניסיון בתואר ראשון וניסיון של 3-4 שנים בתחום, אני לא חושב שאתה צודק.

קודם כל, הרמה בארץ ממש ממש לא נמוכה. היא בטח לא "מדינות עולם שלישי" נמוכה והיא גם לא נמוכה יחסית לרמה מערבית. אני מדבר על תחומים כגון מדעי המחשב, מתמטיקה, פיסיקה. אני לא כלכך יודע לגבי כימיה, אבל בביולוגיה יש בהחלט כמה מקומות עם הישגים מרשימים.
גם צריך לדעת שיש הרבה חומר אנושי טוב בארץ. לא בגלל שאנחנו יהודים או משהו כזה, פשוט בגלל שיש - אולי בגלל שמלפני קום המדינה זה היה ככה וככה הארץ גם התפתחה.
ככל שאני יודע, גם בתחומים כגון פילוסופיה, היסטוריה ומדעי החברה הרמה כאן יחסית גבוהה, אבל אני לא באמת יודע (הייתי מהמר שבפילוסופיה כן).

יש גם כמה מכללות מאוד טובות בארץ. ואני מאוד אוהב את הקונספט של להתקבל בלי קשר לציון פסיכומטרי או משהו כזה. אתה לא יודע כמה אנשים יש עם ציון פסיכומטרי נמוך שיותר טובים ממספיק אנשי מחשבים שהכרתי עם פסיכומטרי גבוה. זה באמת מניסיון ולא בצורה דמגוגית.

איפה כן הרמה לא טובה? - היחס הממשלתי לסטודנטים, בעיות תקציבים וחוסר עידוד אקדמאי. גם היחס של סטודנטים ללימודים (בחלק גדול מאוד שלא באשמתם) - כאילו זה עניין של משרה או ציונים.
על מערכת החינוך הממלכית אני לא מדבר. שם אנחנו לא ממש בסדר ובדרך להיות על הפנים, כנראה.

לגבי המשרה שאתה מקבל אחרי תואר ראשון - תדע לך שחשבתי בדיוק כמוך. אז גיליתי ש-א. אתה תמיד צריך לעבור את הפקידה הלא אכפתית ששואלת אותך שאלות בטלפון כדי לראות אם אתה מתאים למה שהגדירו לה. אחר-כך, בראיון, אם אתה טוב ואם אתה מראה שאתה בא לעבוד ולא להתפנק, עשית לעצמך שירות גדול.
אנשים גם לא מטומטים. משרדים גדולים וחברות גדולות (תוכנה, עורכי דין וכל מה שתרצה) יודעים שהרבה פעמים עדיף להם בן אדם רציני ומבטיח אפילו עם 0 שנות ניסיון מאשר מישהו אפילו עם שנה-שנתיים שנראה כמו השאר.
הבעיה היא שהם לא מעוניינים לעבור על אלפי מועמדים. הם צריכים מהר וכמה שיותר בטוח.

אתה בהחלט צודק שיכול להיות שאנשים יצטרכו לעבוד במשהו שהוא לא במקצוע שלהם (מה הפלא, בינינו?), אבל אם אתה רוצה משרה רגילה בתחום שלך, בדרך כלל יש.

עכשיו, למה ללמוד מנהל עסקים? - כי אם טוב במשהו, כמו מחשבים, אתה לא צריך תואר במחשבים, אלא בדרך כלל צריך שיהיה רשום שיש לך תואר במשהו. זה כמו גושפנקא לזה שאתה רציני ברמה אקדמאית ולא סתם רציני.
אני לא יודע מה הידע שלך בקשר לחומר אונ', אבל מה שלומדים במדעי המחשב בכל אונ' מוכרת לא משמש יותר מדי כמעט בשום מקום בתעשיה. ממש ככה. כל האלגוריתמים, כל החישובים וכו'. בדרך כלל אתה משתמש בזה אחרכך בצורה אינטואיטיבית ולא יותר(-
אני חושב על מה שלמדתי וזה פשוט מדהים כמה לא נגעתי בזה.
ואני לא היחיד.
בחר_בחופש

הודעהעל ידי בחר_בחופש » 23 אוקטובר 2009 17:32

אני סטודנט לכלכלה-חשבונאות באחת האוניברסיטאות

אם המטרה שלך היא להתקדם בתחום הפיננסי אז אני ממליץ לך ללמוד חשבונאות, זה לא ממש משנה עם מה אתה תשלב את זה אבל הכי נוח זה השילוב הקלאסי של כלכלה-חשבונאות כי שני החוגים מתאמים את השיעורים והבחינות בינהם וגם אתה מקבל פטורים משיעורים בכלכלה, סטטיסטיקה ומתמטיקה בחוג לחשבונאות

מנהל עסקים - זה חרטא. זה לא תואר רציני, זה פשוט אסופה של קורסים במערכות מידע, התנהגות ארגונית, שיווק, מימון, חשבונאות, משפט וכלכלה. חלק מהתחומים האלו נלמדים בצורה שטחית כך שגם אם הם פרקטיים עדיף פשוט להתחיל מהתחלה את התואר הראשון בהם (כגון תואר בחשבונאות, מערכות מידע או משפטים) והחלק האחר הם פשוט קורסים לא פרקטים כמו התנהגות ארגונית ושיווק.

עם כל הכבוד לכלכלה, לא קיים הבדל כזה גדול בינו לבין מנהל עסקים מבחינת פרקטית אבל לפחות כלכלה הוא תחום מחקר אחד ואתה מתמקד בו בכל התואר. חוצמזה, התואר גם יותר קשה בכלכלה ככה שיכול להיות שזה אוטומטית עושה אותו לעדיף.

בכל מקרה, התארים בכלכלה ומנהל עסקים הם בעיקר הצהרת כוונות שלך כלפי מעסיקים כמו בנקים ועוד. ברור שבנק יעדיף בוגר בכלכלה על פני בוגר בספרות אבל לא בטוח שהידע שהוא רכש במהלך התואר יתרום לו הרבה בהמשך. אני מניח שיש כמה משרות שפתוחות רק בפני בוגרי כלכלה ולא בפני בוגרי מנהל עסקים אבל לא נראה לי שלהיפך

בקשר לחשבונאות - מבין השלושה חשבונאות הוא התואר הכי קשה וגם הוא היחידי שאתה יוצא ממנו עם מקצוע אמיתי ביד. והלימודים ברובם הם פרקטים.

ולפי דעתי היתרון הכי גדול של חשבונאות הוא שמציאת המשרה הראשונה (הסטאז') היא יחסית קלה כי קיים היצע גדול של משרות וברגע שסיימת את ההתמחות יהיה לך כבר את הניסיון להתקדם לתפקידים אחרים שהם לא רק ביקורת. בניגוד לבוגרים של כלכלה ומנהל עסקים

בקיצור - תלך ללמוד חשבונאות, מדמח או אחת ההנדסות
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוקטובר 2009 17:39

MAGIC NUMBER כתב:אז זהות,שהיום כל אחד יכול להוציא תואר במנהל עסקים במכללת מיקי מאוס,אבל זה לא מבטיח לו שהמעסיק אכן יקבל אותו.

איפה קראת שהוא נחשב מבחינה כספית? אולי קראת על MBA שזה תואר שני, שגם הוא די טיפשי לפי דעתי:

http://www.calcalist.co.il/local/articl ... 65,00.html
בחר_בחופש

הודעהעל ידי בחר_בחופש » 23 אוקטובר 2009 17:40

אורח כתב:

איפה קראת שהוא נחשב מבחינה כספית? אולי קראת על MBA שזה תואר שני, שגם הוא די טיפשי לפי דעתי:

http://www.calcalist.co.il/local/articl ... 65,00.html

זה בחר_בחופש
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 24 אוקטובר 2009 02:21

אורח כתב:Weef, בתור אחד עם ניסיון בתואר ראשון וניסיון של 3-4 שנים בתחום, אני לא חושב שאתה צודק.

קודם כל, הרמה בארץ ממש ממש לא נמוכה. היא בטח לא "מדינות עולם שלישי" נמוכה והיא גם לא נמוכה יחסית לרמה מערבית. אני מדבר על תחומים כגון מדעי המחשב, מתמטיקה, פיסיקה. אני לא כלכך יודע לגבי כימיה, אבל בביולוגיה יש בהחלט כמה מקומות עם הישגים מרשימים.
גם צריך לדעת שיש הרבה חומר אנושי טוב בארץ. לא בגלל שאנחנו יהודים או משהו כזה, פשוט בגלל שיש - אולי בגלל שמלפני קום המדינה זה היה ככה וככה הארץ גם התפתחה.
ככל שאני יודע, גם בתחומים כגון פילוסופיה, היסטוריה ומדעי החברה הרמה כאן יחסית גבוהה, אבל אני לא באמת יודע (הייתי מהמר שבפילוסופיה כן).

יש גם כמה מכללות מאוד טובות בארץ. ואני מאוד אוהב את הקונספט של להתקבל בלי קשר לציון פסיכומטרי או משהו כזה. אתה לא יודע כמה אנשים יש עם ציון פסיכומטרי נמוך שיותר טובים ממספיק אנשי מחשבים שהכרתי עם פסיכומטרי גבוה. זה באמת מניסיון ולא בצורה דמגוגית.

איפה כן הרמה לא טובה? - היחס הממשלתי לסטודנטים, בעיות תקציבים וחוסר עידוד אקדמאי. גם היחס של סטודנטים ללימודים (בחלק גדול מאוד שלא באשמתם) - כאילו זה עניין של משרה או ציונים.
על מערכת החינוך הממלכית אני לא מדבר. שם אנחנו לא ממש בסדר ובדרך להיות על הפנים, כנראה.

זה לא משנה, המערכת הלימודית מזינה את עצמה והכל כרוך בשני. אני לא מפריד בין יחס לסטודנטים מצד הממשלה ומצד האוניברסיטה כי בסופו של דבר אלו הפנים של החינוך במדינה הזאת, והם על הפנים. היה יכול להיות פה חינוך נהדר בלי שום הוצאה ממשלתית בעזרת אוניברסיטאות פרטיות, כמו בכל העולם הנורמלי, שבו למי שיש כסף או זה שחכם מספיק כדי לקבל מלגה, לומד. כל האחרים פשוט נעלמים בגלל השכר לימוד המוטרף (בארה"ב עלות שנתית בארה"ב לראשון באוני' פרטית היא 25,000$ בממוצע). בישראל אין שום ערך לחוכמה, לידע, להשכלה כמו שהיה פעם. ישראל נהייתה מדינה קצרת-רואי במדיניות שמזכירה קצר מדינות כמו זימבבוואה. אח"כ הם בוכים למה יש "בריחת מוחות"...
ומה עם הסטודנטים?? 90% מהם סתומים בלחץ אבל מה, "עם תואר ראשון" :lol: ישראלים אוהבים קומבינות בגלל זה המכללות באות להם מעולה. יש מעט סטודנטים ישראלים חכמים באמת, ואני מקווה בשבילם שימצאו את הדרך שלהם החוצה.

לגבי המשרה שאתה מקבל אחרי תואר ראשון - תדע לך שחשבתי בדיוק כמוך. אז גיליתי ש-א. אתה תמיד צריך לעבור את הפקידה הלא אכפתית ששואלת אותך שאלות בטלפון כדי לראות אם אתה מתאים למה שהגדירו לה. אחר-כך, בראיון, אם אתה טוב ואם אתה מראה שאתה בא לעבוד ולא להתפנק, עשית לעצמך שירות גדול.
אנשים גם לא מטומטים. משרדים גדולים וחברות גדולות (תוכנה, עורכי דין וכל מה שתרצה) יודעים שהרבה פעמים עדיף להם בן אדם רציני ומבטיח אפילו עם 0 שנות ניסיון מאשר מישהו אפילו עם שנה-שנתיים שנראה כמו השאר.
הבעיה היא שהם לא מעוניינים לעבור על אלפי מועמדים. הם צריכים מהר וכמה שיותר בטוח.

נכון, אבל בוא נהיה הגיוניים. היום יש בשוק אלפי מובטלי היי-טק, ומשרה טובה פנוייה זה דבר זמני שאתה צריך להתחרות עם המון שועט עם לפעמים 4 ו-5 שנות ניסיון מוכח בתחום, עם חזון, עם התארים וכו'.

אתה בהחלט צודק שיכול להיות שאנשים יצטרכו לעבוד במשהו שהוא לא במקצוע שלהם (מה הפלא, בינינו?), אבל אם אתה רוצה משרה רגילה בתחום שלך, בדרך כלל יש.

עכשיו, למה ללמוד מנהל עסקים? - כי אם טוב במשהו, כמו מחשבים, אתה לא צריך תואר במחשבים, אלא בדרך כלל צריך שיהיה רשום שיש לך תואר במשהו. זה כמו גושפנקא לזה שאתה רציני ברמה אקדמאית ולא סתם רציני.
אני לא יודע מה הידע שלך בקשר לחומר אונ', אבל מה שלומדים במדעי המחשב בכל אונ' מוכרת לא משמש יותר מדי כמעט בשום מקום בתעשיה. ממש ככה. כל האלגוריתמים, כל החישובים וכו'. בדרך כלל אתה משתמש בזה אחרכך בצורה אינטואיטיבית ולא יותר(-
אני חושב על מה שלמדתי וזה פשוט מדהים כמה לא נגעתי בזה.
ואני לא היחיד.

מסכים.

אורח

הודעהעל ידי אורח » 31 אוקטובר 2009 18:47

אז כל האהבלים הולכים למכללות (אלו עם ציוני בגרות/פסיכו נמוך) וכל הגאונים לאונברסיטה??
זה ככה ברוב המקרים?
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 31 אוקטובר 2009 23:31

אורח כתב:אז כל האהבלים הולכים למכללות (אלו עם ציוני בגרות/פסיכו נמוך) וכל הגאונים לאונברסיטה??
זה ככה ברוב המקרים?

כל האהבלים עם הכסף לשלם הולכים למכללות, וכל האהבלים בלי הכסף לשלם הולכים לאוניברסיטה.

אם אתה לא אהבל, אין לך שום סיבה ללכת ללמוד ;)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 31 אוקטובר 2009 23:38

Weef כתב:
אורח כתב:אז כל האהבלים הולכים למכללות (אלו עם ציוני בגרות/פסיכו נמוך) וכל הגאונים לאונברסיטה??
זה ככה ברוב המקרים?

כל האהבלים עם הכסף לשלם הולכים למכללות, וכל האהבלים בלי הכסף לשלם הולכים לאוניברסיטה.

- גם עלייך צריך לנסות את העניין הזה עם החומרי סיכה ...

אתה כזה קקה .

מה עם האנשים שפשוט :אוהבים ללמוד ? מה עם פילוספים ? מה עם הציירים שלומדים טכניקות ציור ? סופרים שמשפרים את הכתיבה ? פסלים ? מוזיקאים ? מעצבים ?

מתמטיקאים ?

התשובה לבחור : מתמטיקה ופיזיקה - וכן , אני יודע שאני אסיים מלומד וברחוב אבל אם אני אצליח להבין את היקום קצת יותר , אם אני אדע לנבא תופעות טבע אם אני אוכל לנסות ולכתוב את עבודתו של אלוהים בעזרת נוסחאות בידיעה שאני אכשל אז תהיה לי סיבה לנסות .

כח לחולמים !
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 נובמבר 2009 13:19

לא בהכרח ברחוב... בהיי טק רק לא עם צ'ק של מהנדס חשמל או מהנדס תוכנה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 נובמבר 2009 16:24

Weef כתב:
זה ככה ברוב המקרים?

אז מה אני יעשה? יעבוד בשמירה/מלצרות כל החיים שלי?
לא רוצה :(
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 01 נובמבר 2009 17:16

אורח כתב:
Weef כתב:
זה ככה ברוב המקרים?

אם כך, אז אל תלך ללמוד חח. מה אתה חושב בעלי תואר ראשון עושים אחרי הלימודים? כשאין עבודה וצריך לשלם שכד אתה תמלצר כמו גדול.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 נובמבר 2009 17:23

יש הרבה עבודות פקידות או אינטרנט קל (לא תכנות). אם יש לך יכולות בשפות, אז אולי גם. וכו'.
יש מספיק מה לעשות ויש משרות חלקיות.

עם זאת, עבודות טובות במלצרות מכניסות הרבה הרבה יותר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 נובמבר 2009 17:33

Weef כתב:
אורח כתב:
Weef כתב:כל האהבלים עם הכסף לשלם הולכים למכללות, וכל האהבלים בלי הכסף לשלם הולכים לאוניברסיטה.

אם כך, אז אל תלך ללמוד חח. מה אתה חושב בעלי תואר ראשון עושים אחרי הלימודים? כשאין עבודה וצריך לשלם שכד אתה תמלצר כמו גדול.

כן אני מודע לכך,למרות שזה מאוד עצוב ומעצבן!
בן אדם קורע את התחת שלו 3 שנים על תואר ואז לא מוצא עבודה ונאלץ לעבוד בעבודות זניחות שהיה יכול למצוא גם בלי התואר הזה.

ולבחור שמעליי (לא נשמע טוב...) - זה באמת כסף טוב,אבל אני לא יכול לעבוד בעבודה שאני צריך לשרת אנשים (מוכר,מלצר וכ'ו).אין לי עצבים לזה ואני גם שונא את הצרכן הישראלי-זה-שחושב-שמגיע-לו-הכול.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 נובמבר 2009 14:55

שטויות בנאדם עם ציונים טובים מאוניברסיטה טובה כאשר התואר הוא מקנה מקצוע כלשהו (לא חרטה כמו כלכלה או תעשייה וניהול) יכול למצוא עבודה בקלות... איזה צ'ק הוא יקבל זה סיפור אחר לגמרי.

אני מכיר בנאדם תואר כפול שמרוויח 6000 בחודש = חוסר שאיפה מצדו או חוסר עניין בלמצוא עבודה אבל זה כסף לכל דבר
משה קץ

הודעהעל ידי משה קץ » 23 אוגוסט 2010 17:34

היי ,
יש לי משהו חשוב להגיד לכם : אל תלמדו סתם :
אתה לא יודע מה אתה אוהב ,במה אתה רוצה להתעסק אז אל תלמד ,
אם וכאשר תדע מה אתה רוצה לעשות תתחיל ללמוד .

-----------------------------------------------------------
אודות הבלוגר :
שם : משה קץ

לימודי עיצוב פנים
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 ספטמבר 2010 08:34

אבל רוב רובם של הסטודנטים לא באמת יודעים מה הם רוצים מעצמם אפילו כשהם מתחילים/באמצע הלימודים.
אני לא רוצה לחכות עד גיל 30 ועד אז לעבוד בעבודות מזדמנות וכ'ו.
בכל זאת,הזמן מתקתק.
ע

הודעהעל ידי ע » 06 ספטמבר 2010 10:17

אורח כתב:
Weef כתב:
זה ככה ברוב המקרים?

- גם עלייך צריך לנסות את העניין הזה עם החומרי סיכה ...

אתה כזה קקה .

מה עם האנשים שפשוט :אוהבים ללמוד ? מה עם פילוספים ? מה עם הציירים שלומדים טכניקות ציור ? סופרים שמשפרים את הכתיבה ? פסלים ? מוזיקאים ? מעצבים ?

מתמטיקאים ?

התשובה לבחור : מתמטיקה ופיזיקה - וכן , אני יודע שאני אסיים מלומד וברחוב אבל אם אני אצליח להבין את היקום קצת יותר , אם אני אדע לנבא תופעות טבע אם אני אוכל לנסות ולכתוב את עבודתו של אלוהים בעזרת נוסחאות בידיעה שאני אכשל אז תהיה לי סיבה לנסות .

כח לחולמים !

לנבא תופעות טבע? לכתוב עבודתו של אלוהים בעזרת נוסחאות? תגיד אתה בן 12? אתה חושב שאחרי תואר ראשון במתמטיקה אתה תהיה מתמטיקאי? לומדים שם רק 0.1% מהמתמטיקה במקרה הטוב. כנ"ל בקשר לפיסיקה. אני לא חושב שאתה בכלל מבין מה זאת מתמטיקה ופיסיקה, וזה לא מה שלמדת בתיכון, באותה מידה אתה יכול ללמוד פילוסופיה כי זה הכל מופשט והחוקים נכתבו על ידי אנשים באופן שרירותי, והם לא באמת אמת צרופה אלא סתם הערכה גסה.
Fredi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Fredi » 20 אוקטובר 2010 20:51

אני היחיד פה שחושב על לימודי קולנוע וטלוויזיה באונ' תל אביב?
האוייב הוא כל מי שמקרב אותך אל מותך. ולא משנה באיזה צד הוא.
עדנה

הודעהעל ידי עדנה » 22 ספטמבר 2011 08:24

אני שוקלת ללמוד תואר ראשון במינהל עסקים איפה אתם ממליצים לי ?
אורח בכדור פורח

הודעהעל ידי אורח בכדור פורח » 04 נובמבר 2011 19:05

בטוח שלא במכללה למנהל...

מי שטיפש מספיק בשביל לבזבז 100K לתואר כל כך מיותר (מנהל עסקים עדיף לעשות כתואר שני אם כבר), אז כל מכללה פרטית היא בשבילו.
רק שלא יבכה לאחר מכן שהשכר לימוד גבוה מדי והוא צריך למכור את התחת שלו בצומת בשביל לשלם (וכן,יש אנשים שמתלוננים על כך מסתבר :lol: ).
lurningmam

הודעהעל ידי lurningmam » 18 אפריל 2012 16:25

שלום,

אני ממליץ ללמוד באוניברסיטה הפתוחה.

בתור אחד שעצלן ולא אוהב ללמוד כל כך בכיתה עם מורה, מצאתי עצמי לומד בכיף ומשקיע דווקא מהבית.

כיום יש לי תואר, אני ממליץ לכולם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 אפריל 2012 21:48

lurningmam כתב:שלום,

בתור אחד שעצלן ולא אוהב ללמוד כל כך בכיתה עם מורה, מצאתי עצמי לומד בכיף ומשקיע דווקא מהבית.

מצטער להגיד לך, אבל התואר שלך לא שווה כלום.
אם אתה עצלן שלא אוהב ללמוד, אף אחד לא מחייב אותך ללמוד, אתה יכול לעשות 1001 דברים אחרים.
צבא זה רע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי צבא זה רע » 19 אפריל 2012 10:19

אורח כתב:
lurningmam כתב:שלום,

מצטער להגיד לך, אבל התואר שלך לא שווה כלום.
אם אתה עצלן שלא אוהב ללמוד, אף אחד לא מחייב אותך ללמוד, אתה יכול לעשות 1001 דברים אחרים.

אני לא אוהב ללמוד, ואני עצלן, אבל זה בגלל ששלוש שיעורים המורים מדברים ואז נשאר שעה אחת למשהו פרקטי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 אפריל 2012 20:16

הנדסת תוכנה בטכניון
FTW!!
שריד חדד

הודעהעל ידי שריד חדד » 24 אפריל 2012 22:10

אורח כתב:הנדסת תוכנה בטכניון
FTW!!

בהצלחה עם הלימודים והקריעת תחת הנלווה להם ובהצלחה בקריירת שכיר חי בקוביה כלבה של הבוס שלו שעובד כמו חמור והורס לעצמו את הבריאות ובגיל 40 ייגלה שפיטרו אותו כי הוא זקן מדי וייגלה שלא מקבלים אותו יותר לעבודה בהייטק כי הוא עבר את הגיל.
צבא זה רע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי צבא זה רע » 25 אפריל 2012 11:19

שריד חדד כתב:
אורח כתב:הנדסת תוכנה בטכניון
FTW!!

בהצלחה עם הלימודים והקריעת תחת הנלווה להם ובהצלחה בקריירת שכיר חי בקוביה כלבה של הבוס שלו שעובד כמו חמור והורס לעצמו את הבריאות ובגיל 40 ייגלה שפיטרו אותו כי הוא זקן מדי וייגלה שלא מקבלים אותו יותר לעבודה בהייטק כי הוא עבר את הגיל.

הכי טוב משפחת פשע.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 מאי 2012 10:21

יש עבודות ויש עבודות.

כמובן שאחרי תואר ראשון צריך ניסיון בכדי למצוא עבודה ואין.

נכון זה בעיה, אבל מוצאים בסוף לא משנה באיזה עבודה.

עם כל הכבוד אני מהנדס תכנה, מה רע בעבודה הזאת?

ומה לעשות חיפשתי כמו כולם בכל מקום כולל ובסוף מצאתי.

תלמדו מה שטוב לכם ותמצאו עבודה זה לא בעיה, מי שלא מוצא עצלן.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים