שמואל הספרי (יוצר פולישוק): "אני לא עובד עם משתמטים"

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

אורח

שמואל הספרי (יוצר פולישוק): "אני לא עובד עם משתמטים"

הודעהעל ידי אורח » 11 ספטמבר 2009 20:52

"בדיוק כמו שלא אעבוד עם גנב, לא אעבוד עם אנס, לא אעבוד עם רוצח". סרבן מלחמת לבנון בעצמו והסטיריקאן מפולישוק החליט לייצג את "השמאל הלאומני החדש" (שנשמע דווקא כמו השמאל הישן אבל משום מה החליטו לקרוא לו חדש).

"מי שישתמט משירות של שלוש שנים למען העם והארץ - יאבד את זכויותיו וגם יישלח לכלא." מה הכוונה?
"מאבד את הזכות לחינוך חינם, לבריאות ציבורית, למשכנתא, לביטוח לאומי, לביטחון אישי, לקצבת אבטלה, להצביע בבחירות, לדרכון - בקיצור אזרח סוג ב'. כמו לקוח מוגבל בבנק. מי שיסרב לקיים את חובתו למדינה - ירוויח את הקלון שלו ביושר. הוא לא יקבל משרה בשירות המדינה, שכרו לא יוכר כהוצאה למעביד שלו - הוא לא יבוא בקהל במשמעות התנ"כית של הביטוי."

http://www.haaretz.com/hasite/spages/1113697.html
http://news.walla.co.il/?w=/1/1572717

הגישה היא "למה השמאל אהבל? כי בשמאל יש שמאלנים". לכן, כמו ימני פרוטקציונר טוב דוברי השמאל החדש משרתים ב"מחנה" וכו' (אבל זה לא נחשב להשתמטות, יש להם אוושה בלב) ותומכים בזה שחיים רמון נישק בכוח את הקצינה שהתחילה איתו (השמאל החדש הוא גם גבר-גבר).
אורח

Re: שמואל הספרי (יוצר פולישוק): "אני לא עובד עם משתמטים"

הודעהעל ידי אורח » 11 ספטמבר 2009 21:09

אם כבר אתה מצטט:

הספרי: "משתמטים זה אנשים שגונבים מהקופה הלאומית. היה בינינו חוזה: אני שמרתי עליך, עכשיו אתה שומר עלי. למה אתה בוגד בברית הזאת? באיזו זכות אתה שולח את הבן שלי לצבא ואתה נשאר בבית בתל אביב לזיין? באיזו זכות אתה שחקן, הולך לשחק חייל בבופור, ולא הולך לצבא להיות חייל? באיזו זכות? נגמרו המלחמות? לא צריך צבא פה יותר? אין יותר משימות לאומיות?"
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 ספטמבר 2009 21:20

ועוד משהו יפה:
ימין יכול להשתמט, מרכז יכול להשתמט, קצוות יכולים להשתמט. אבל אדם שמאלני שהוא סולידרי עם החברה שלו לא יכול להשתמט מהחובה שלו כלפיה. זה לא מקרה שבהקמת המדינה ובעשרות השנים הראשונות שלה השמאל היה בסיירות, בטייסות, ביחידות המובילות. אז לא היו פשעי מלחמה? היו פשעי מלחמה. לא היו מחסומים, אבל היה דיר יאסין. אז מה? החובה שלך היא לשרת. אני פשוט לא מבין איך שמאלני אמיתי יכול להשתמט מהצבא. איך שמאל יכול להטיף לאחרים לשוב הביתה, לחזור מההתנחלויות, כשהוא משתמט מחובתו הבסיסית? אם אתה משתמט אתה לא שמאלני, אתה לא יכול להיות שמאלני ואתה לא יכול להציג את עצמך כשמאלני".
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 ספטמבר 2009 15:31

אורח כתב:"בדיוק כמו שלא אעבוד עם גנב, לא אעבוד עם אנס, לא אעבוד עם רוצח". סרבן מלחמת לבנון בעצמו והסטיריקאן מפולישוק החליט לייצג את "השמאל הלאומני החדש" (שנשמע דווקא כמו השמאל הישן אבל משום מה החליטו לקרוא לו חדש).

"מי שישתמט משירות של שלוש שנים למען העם והארץ - יאבד את זכויותיו וגם יישלח לכלא." מה הכוונה?
"מאבד את הזכות לחינוך חינם, לבריאות ציבורית, למשכנתא, לביטוח לאומי, לביטחון אישי, לקצבת אבטלה, להצביע בבחירות, לדרכון - בקיצור אזרח סוג ב'. כמו לקוח מוגבל בבנק. מי שיסרב לקיים את חובתו למדינה - ירוויח את הקלון שלו ביושר. הוא לא יקבל משרה בשירות המדינה, שכרו לא יוכר כהוצאה למעביד שלו - הוא לא יבוא בקהל במשמעות התנ"כית של הביטוי."

http://www.haaretz.com/hasite/spages/1113697.html
http://news.walla.co.il/?w=/1/1572717

הגישה היא "למה השמאל אהבל? כי בשמאל יש שמאלנים". לכן, כמו ימני פרוטקציונר טוב דוברי השמאל החדש משרתים ב"מחנה" וכו' (אבל זה לא נחשב להשתמטות, יש להם אוושה בלב) ותומכים בזה שחיים רמון נישק בכוח את הקצינה שהתחילה איתו (השמאל החדש הוא גם גבר-גבר).

לקבל משכנתא זו זכות? זאת בסך הכל הלוואה עם ריבית של עשרות ומאות אלפי שקלים. זאת לא זכות.

ואם אני לא מקבל זכויות אז אני גם לא אשלם מס הכנסה ביטוח בריאות ושום דבר אחר... סבבה?
Briton
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Briton » 15 ספטמבר 2009 11:17

אני לא חושב שיש טעם בהתכסחות.

"שמאל", כמו הרבה מלים, מייצג כמה דברים. צריך לעשות הפרדה ברורה בין השמאל הפוליטי הנפוץ לבין שמאל רעיוני שמדבר על עקרונות אוניברסליים וסוציאליים.
כך או כך, אני לא חושב שיש איזו שהיא חובה של אדם לשרת באיזה שהוא מקום או לעשות משהו שאומרים לו. זה בטח לא עניין של "חובה".

וגם אין שום בעיה שמישהו לא יהיה ב"שמאל" או "ימין" או מה שזה לא יהיה. יש לך עקרונות ועל פיהם את עובד. מה אכפת לך איפה ממקמים אותך.

יותר מזה, כשאתה רוצה לעשות שינוי, לפעמים אתה צריך להיות קיצוני, במיוחד בחברה כלכך מקובעת כמו החברה הישראלית (שהיא כמובן לא החברה האנושית המקובעת היחידה בעולם).
Briton
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Briton » 15 ספטמבר 2009 11:21

אורח כתב:אני מניח ששירתת כמוהו.

מסתבר שזו התקפה תקשורתית מלאה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3774155,00.html
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/940/266.html

התוכן הוא כלכך רדוד שזה מדהים. אין שם העמקה לגבי התהליכים שהובילו לשמאל המבולבל ולעובדה שהשמאל הלאומי לא משרת עוד מטרות לכל האוכלוסייה.
מצחיק ששכחו לציין שגם הימין של היום זה לא הימין של פעם.

כותרת מטופשת:
"הם בטוחים שהכיבוש משחית ושונאים את אוהדי בית"ר, אבל גם בוכים עם הדגל, לא סובלים משתמטים"
נו באמת. טוב שזאת לא פרסומת לדוגמנית כלשהי : "היא יפה ומוצלחת, אבל גם יודעת לקרוא".

שתהיה עיתונות כמו שצריך ואחרכך נדבר
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 19 ספטמבר 2009 02:00

אני רוצה שתבינו דבר אחד

יש שמאל ויש סמול
השמאל הוא מפא"י השמאל הוא הקיבוצים השמאל הוא עבודת האדמה השמאל הוא הוא חושב על העובדים הזרים על המובטלים
על החיילים על הזקנים על ניצולי השואה השמאל הוא סוציאלסטי ! ולא מטומטם

והסמול הוא מטומטם טיפש ועיוור הוא מסוגל לההפנות את הלחי השניה הוא מסוגל להתאסלם רק כדי להפוך להיות הדבר שהוא הכי ממעריך ערבים
הסמול שותק בנוגע לעובדים זרים הסמול תומך בהשתמטות הסמול הוא הוא רוצה רק דבר אחד את תהליך השלום
וכמו ילד קטן ותמים חושב שברגע שיהיה שלום מזוייף אז החחינו מובטחים כאן כשלמעשה לא אכפת לו ממדינת ישראל הוא כבר לא ציוני הוא אזרח ישראלי רק בגלל שהוא נולד כאן...
וזהו.

אני מאשים את הסמול שהחיה את הפלסטינים הפך את הכוויתים והקטרים הירדנים והמצרים הסורים והלבנונים לעם אחד אשר מעולם לא היה לו קשר לא"י

אלא רק בגלל אדריאנוס הרומאי שנתן את השם פלסטיניה כדי למחוק כל זכר ליהודים שישבו כאן לפני גלות רומי

אנחנו יצרנו את המפלצת אשר אנו נלחמים בה כיום...

פלסטין מי היא מאיפה היא ??

הסמול חושב שהערבים המתונים הם מקבלי ההחלטות אך הוא טועה מקבלי ההחלטות הם הקיצונים שבהם שהיו מעדיפים לראות אותנו בדרך לגטאות נכחדים
ומתים באוטובוסים במועדונים ובקניונים

בקיצור אני בעד שלום
במידה ולא היה חוק גיוס אני לא הייתי מתגייס
ואני לא רוצה שילדיי היתגייסו

אבל מה נסראללה ואחמדינג'אד ואסד ובן לאדן הם לא בדיוק מתים על הרעיון שיהודיןםישלטו על מוסלמים

והתנחלויות אמרתם??
אז יש פיתרון ברגע שנקים מדינה פלסטינית נוכל לעשות הסדר שבוא ערבים ישראלים יצביעו למדינה הפלסטינית אבל יגורו בשטח ישראל
ומתנחלים יצביעו למדינת ישראל אבל יגורו בתחומי המדינה הפלסטינית

נשמע טוב לא? אז לא יהיה שום בלגן וכולם יחיו בשקט בשלווה ובשלום...
Erayo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Erayo » 22 ספטמבר 2009 21:09

שמאל וימין בזמנים עברו ייצגו את המחנה הסוציאליסטי מול הקפיטליסטי. עם השנים קרה הדבר והשמאל הסוציאליסטי של הקיבוצים ועבודת האדמה עבר תפנית ונדבק לאותם "שוחרי שלום" והקבוצה הפוליטית-מדינית אשר מוכנה להתפשר, לוותר ולעשות את כל הדרוש למען זכויות אדם, חברה ושלום. כמו כן, המחנה הקפיטליסטי שבעבר הורכב מהבורגנות הארצישראלית הישנה עבר תפנית וכעת הוא שם נרדף לאלו שתומכים בגישה המליטריסטית והקשוחה בכל הנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני.
אני לא אומר ששני המחנות זנחו את עמדותיהם הכלכליות אלא שבזמננו, יותר מכל הם מייצגים שתי גישות פוליטיות מדיניות.
בקשר לכתבה, השמאל נאמן לסמלי המפלגה כמו כל מפלגה אחרת, הוא אולי פחות נסחף ונלהב אבל איך אפשר כשהמנון המדינה הוא לא אלא תמצית של חוסר השיוויון והדמוקרטיה אשר מאפיינים את מדינתינו.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 ספטמבר 2009 19:45

משתמטים לכו תחיו עם הפלסטינאים חברים שלכם, הכי לא אכפת לכם לחיות שם ולתת להם שטחים נכון?
מי שמשתמט לא מגיע לו אגורה מגיע לו לחיו, איתם בתת רמה בזוהמה בגועל נפש ממש כמו כל השמאלנים. אם לא אכפת לכם מהמדינה ומהאדמה שאת חיים עליה לכו תחיו בארה"ב אוהבי פלסטינאים שכמוכם.
שילדים ערבים נפגעים מתקיפת צה"ל אתם ממש בוכים, ואלפי ילדים מפוחדים למוות בשדרות לא מעניינים אותכם.
פשוט בושה וחרפה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 אוקטובר 2009 10:29

ומה עם אנשים שיצביעו ליכוד , אולי אפילו יבנו בהתנחלות אבל לא הסתדרו בצבא?
איפה הם בתורת הגזע שלך? :roll:

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים