הומופוביה, גזענות ושנאת ה"תומכים"

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

אורח

הומופוביה, גזענות ושנאת ה"תומכים"

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2009 10:28

כשחושבים על המופוביה בדך כלל חושבים על אפליה שהיא דרגה מתחת לגזענות. אבל הומופוביה גרועה בדיוק כמו גזענות.
מה שנורא בגזענות זה שנאה כלפי מישהו שלא יכול לעשות שום דבר בנידון.
אם מישהו שונא דתיים אז הוא חרא של בן אדם שעושה הכללות אבל הוא נותן להם מוצא. מישהו דתי יכול להגיד "שיניתי את דעתי" בשביל שהוא יפסיק לשנוא אותו.
(זאת אחת הסיבות שמבדילים את שואת הארמנים משואת יהודי\צועני\הומואי\נכי אירופה)

בגזענות אין שום דבר שבן אדם יכול לעשות כדי שיפסיקו לשנוא אותו. אם מישהו שונא ערבים\יהודים\גרוזינים אז אף פעם הוא לא יפסיק לשנוא אותם לא משנה מה הם יעשו.
נראה לי שהפתרון היחיד שיש לגזענים הוא פתרון סופי. כי גזענות לא יכולה להציע שום פתרון אחר. מה גזענות יכולה להציע? מי ששונא אנשים כי הם "קיימים" רוצה שהם לא יהיו קיימים. אין אפשרות אחרת.

הומופוביה היא שנאה נגד אנשים שלא יכולים לעשות שום דבר בקשר לזה. אולי לשקר. אבל לא נראה לי שהמופובים באמת רוצים מאנשים לשקר. הם ישנאו אותם גם אם הם ישקרו. הם שונאים אנשים לפי זהות מסויימת שלהם שהם לא יכולים לשנות. מבחינתי זאת ההגדרה של גזענות ולא "שנאה לפי גזע".

לדעתי גם השנאה למשתמטים היא אותו דבר. זה נכון שזאת שנאה לפי מעשים, אבל מצד שני זה מעשה שהופך אותך לזהות. אחרי המעשה אי אפשר "לתקן" אותו מבחינתם לא משנה מה. גם אם משוחרר חוקי יכריז "שיניתי את דעתי" זה לא יעזור מבחינתם ואין מעשה נוסף שהוא יכול לעשות כדי לשנות. השנאה נגד משתמטים היא הפיכה של אנשים לקבוצה בעקבות מעשה, אבל אחרי שהם הפכו לקבוצה אין שום דבר שהם יכולים לעשות להפוך את השנאה ולכן זאת גם גזענות.

מי ששונא "דתיים" הוא לא כמו מי ששונא "דת". או מתנגד לרעיון של דת. מי שמתנגד לדת לא חייב לשנוא אנשים שמאמינים באזשהי דת. הוא יכול להפריד בין הדעה\אמונה שהוא מתנגד לה לאנשים שמאמנים או חושבים ככה (הוא יכול גם לא ואז הוא סתם חרא). מי ששונא "גזע" או "קבוצה" שונא את האנשים. הוא מתנגד לאנשים עצמם.

שמתי לב למשהו חדש בקשר להומופוביה. השנאה שאני רואה היא לא רק שנאה ללהט"בים בלבד. היא גם שנאה נגד "התומכים".

החלוקה שהרבה אנשים רואים. (גם להט"בים בעצמם) היא "סטרייטים" מול להט"בים. קשה לי להסכים עם זה. מה שאני רואה זה הומופובים מול להט"בים ותומכים. והמצב הוא כזה שהרבה מההומופובים הם הומואים מודחקים.

אפשר להגיד שסטרייטים לעולם לא יכולים להבין באמת מה זה להיות להט"ב. אפשר להגיד שתומכים יכולים להגיד "שיניתי את דעתי" והשנאה נגדם היא לא "גזענות". וזה נכון.
אבל התומכים גם חשופים לאלימות. לאלימים לא איכפת אם זה תומך או לא.

לגזענים כן איכפת. לחלקם לפחות...

פגשתי הרבה גזענים חארות שאני מקווה שיום אחד לא יהיו אנשים שחושבים כמוהם. שרוצים להרוג את כל הערבים (כמובן) אבל לא רוצים בשום אופן להרוג יהודים גם אם הם שונאים אותם והם חושבים אחרת מהם. כי הם יהודים. נראה לי שיש גם אנטישמים שלא רוצים להרוג אנשים שתומכים ביהודים כי הם מגזע אחר. יש גזענים יותר קיצוניים שכן מתנגדים לתומכים אבל נראה לי שהם לא רבים. בניגוד למקרה ההומופוביה שיש שם שנאה מובהקת נגד תומכים.

להומופובים לא איכפת אם אתה תומך או הומו באמת. ברגע שאתה תומך אתה מטרה בשבילם. מה שאני רואה זאת לא רק שנאה נגד הומואים זאת שנאה נגד אנשים ש"חושבים שנטייה מינית לא צריכה להיות בסיס לאפלייה" סטרייטים או להט"בים.

ברגע שמישהו חושב שנטייה מינית לא צריכה להיות בסיס לאפלייה מבחינת ההומופובים הוא חשוב כהומו.

לכן קשה לי לעשות את החלוקה שהרבה להט"בים עושים של סטרייטים מול הומואים.
אני רואה הומופובים מול תומכים. ההמופובים מורכבים גם מהומואים מודחקים שחבל שבמקום לקבל את הנטייה המינית של עצמם הם בוחרים בשנאה עם אפשרות לאלימות. והתומכים מורכבים מלהט"בים וסטרייטים. שהם אנשים שמאמינים שנטייה מינית לא צריכה להיות בסיס לאפלייה. נכון. הסטרייט יכול להפסיק לתמוך. הוא יכול לשנות את דעתו, יש לו דרך לצאת. השנאה נגדו אינה גזענות והשנאה נגד הלהט"בים היא כן. הם לא יכולים לצאת. הם לא יכולים שנות את דעתם או לשקר. השנאה נגדם היא גזענות.

אבל עדיין אנחנו מהווים קבוצה אחת. שמבחינת ההומופובים היא לא מפולגת. קבוצה שהשנאה נשלחת לכיוונה ביחד.

הרבה מדברים על זה שה"קהילה" צריכה להיות מאוחדת. לדעתי כל האנשים שמתנגדים לגזענות ולאפלייה על רקע נטייה מינית צריכים להיות מאוחדים. כי השנאה היא נגד כולנו.
אורח

Re: הומופוביה, גזענות ושנאת ה"תומכים"

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2009 12:05

אם אני לא אוהב פדופילים אז זה גם כמו גזענות?
ולמה פדופיליה זה סטייה והומוסקסאליות זה לא? הרי גם פדופילים לא יכולים לשנות את עצמם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2009 14:26

ערבים זה לא גזע ולכן "שנאת ערבים" היא לא גזענות, חוץ מזה השנאה הזאת לא באה סתם ככה הם הרוויחו אותה ביושר
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2009 15:01

אורח כתב:אם אני לא אוהב פדופילים אז זה גם כמו גזענות?
ולמה פדופיליה זה סטייה והומוסקסאליות זה לא? הרי גם פדופילים לא יכולים לשנות את עצמם.

מטומטם. פדופיליה זה משיכה לילדים וקיום מעשים מיניים איתם. הומוסקסואליות היא נטייה מינית ומדובר בדבר שנעשה בהסכמה בין אנשים בוגרים.

אורח כתב:ערבים זה לא גזע ולכן "שנאת ערבים" היא לא גזענות

הנה עוד מטומטם, ערבים זה כן גזע או קבוצה אתנית (לא משנה).
משוחרר עם נסיון

הודעהעל ידי משוחרר עם נסיון » 23 אוגוסט 2009 15:16

מה שקורה בעצם זה שאתה הבעת כאן קשר הדומה בעקיפין ,ולעין אחת אתה נראה צודק, אבל אין קשר זה רלונטי לנושא..
לדוגמה אני מביא טענה:
"אף אחד לא אוהב משחקי מחשב"
מביא טענה דומה:
"אם אני לא אוהב מכשירי סלולרי , אז מה גם כמו שנאה? ( הקשר - יש בהם משחקים)
ולמה שנאת פלאפונים זה סטייה וקונסולות משחק לא? הרי גם בפלאפונים יש משחקים.
:lol: :lol:
אז בפעם הבאה שאתה מביא קשר , תביא קשר נכון המתאים לסיטואציה נתונה..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2009 16:22

אורח כתב:מטומטם. פדופיליה זה משיכה לילדים וקיום מעשים מיניים איתם. הומוסקסואליות היא נטייה מינית ומדובר בדבר שנעשה בהסכמה בין אנשים בוגרים.

תודה על השיעור בפדופיליה. באמת לא ידעתי מה זה. מטומטם תקרא לחברים שלך.
הומו נמשך לגברים כמו שפדופיל נמשך לילדים. מה זה משנה אם הם בוגרים או לא?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2009 16:28

משוחרר עם נסיון כתב:

מה שקורה בעצם זה שאתה הבעת כאן קשר הדומה בעקיפין ,ולעין אחת אתה נראה צודק, אבל אין קשר זה רלונטי לנושא..
לדוגמה אני מביא טענה:
מביא טענה דומה:

ועוד איך יש קשר שמתאים לסיטואציה. מדובר במשיכה מינית.
אני אתן דוגמא אחרת: אדם שמקיים יחסים עם סוס.
אני לא מנסה להראות שהומסקסואליות זה דבר פסול או מחלה. אני פשוט טוען שזה תקלה של הטבע.
בדיוק כמו מי שנולד עיוור צבעים. זאת תקלה.
תומך שיחרור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי תומך שיחרור » 23 אוגוסט 2009 17:15

אולי הם הבינו שבנות זה עם חרא
אבל יפה חחח
חוץ מזה למה לבנות מותר להיות לסביות וזה ידליק אותנו ולגברים אסור להיות הומואים?

כותב תגובה זו אינו הומו אך הינו תומך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2009 17:22

אורח כתב:
אורח כתב:מטומטם. פדופיליה זה משיכה לילדים וקיום מעשים מיניים איתם. הומוסקסואליות היא נטייה מינית ומדובר בדבר שנעשה בהסכמה בין אנשים בוגרים.

אתה באמת מטומטם (חברים שלי דווקא לא) כי אתה באמת לא מבין את ההבדל בין פדופילה להומוסקסואליות? גם סטרייט נמשך לנשים כמו שפדופיל נמשך לילדים. מה זה קשור? ממתי לקיים יחסים עם ילדים שלא נמצאים בגיל שיכולים להחליט דברים כאלה ולהסכים ליחסי מין זה דומה לשני אנשים בוגרים שעושים משהו בהסכמה? מה לא ברור בזה שאין פסול במה שעושים אנשים בוגרים בהסכמה בין אם הם סטרייטים/סטרייטיות או הומואים/לסביות ולמה אתה משווה את זה לפדופיליה שזה דבר אחר לגמרי?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2009 19:34

אורח כתב:
משוחרר עם נסיון כתב:

לדוגמה אני מביא טענה:
מביא טענה דומה:

ועוד איך יש קשר שמתאים לסיטואציה. מדובר במשיכה מינית.
אני אתן דוגמא אחרת: אדם שמקיים יחסים עם סוס.
אני לא מנסה להראות שהומסקסואליות זה דבר פסול או מחלה. אני פשוט טוען שזה תקלה של הטבע.
בדיוק כמו מי שנולד עיוור צבעים. זאת תקלה.

לטבע אין תקלות, יא אהבל. הטבע הוא עיוור. התקלות הן אצל בני האדם שמייחסים לו 'כוונות'.
v

הודעהעל ידי v » 24 אוגוסט 2009 12:03

אורח כתב:

מטומטם. פדופיליה זה משיכה לילדים וקיום מעשים מיניים איתם. הומוסקסואליות היא נטייה מינית ומדובר בדבר שנעשה בהסכמה בין אנשים בוגרים.

ערבים זה לא גזע זוהי "אומה" היא אפילו לא עונה להגדרה קבוצה אתנית פשוט תרבות ושפה משותפת אפילו ההסטוריה היא נפרדת בין מדינה למדינה ערבית אין שום קשר אתני בין ערבי סודני לערבי לבנוני ולכן שנאת ערבים זה קרוב יותר לשנאת מתנחלים או שנאת אמריקאים (הרי גם אמריקאים זה לא גזע)
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 24 אוגוסט 2009 12:46

]בדיוק כמו מי שנולד עיוור צבעים. זאת תקלה.
לטבע אין תקלות, יא אהבל. הטבע הוא עיוור. התקלות הן אצל בני האדם שמייחסים לו 'כוונות'.

אני מסכים. ההבדל היחיד הוא הפרשנות של האדם לטבע. כלומר, יש דברים שהם בגדר גבול אצל בני אדם. יחסים אינטימיים בין שני בוגרים מסכימים הם היחסים המיניים החוקיים עפ"י החוק.
כל יחסים מיניים אחרים הם לא חוקיים.

חוק זה יוצא מנקודת הנחה שביחסים בין מבוגר לילד, הילד שבמשוואה עדיין לא הגיע לבגרות המספיקה בשביל להיות בכאלו יחסים. אם נדבר ביולוגית, ותרשה לי להיות דוחה, יחסים פדופיליים שהתגלו בשנים האחרונות הראו שהילד סבל מטראומות גופניות קשות (קרע בפי הטבעת, קרעים פנימייים ואף נזק למעי שנמצא בסמוך לאיזור.) כלומר, ילד מבחינה גופנית אינו כשיר ליחסים כאלו, בראש ובראשונה. כל פגיעה גופנית בילד היא אסורה עפ"י החוק, ומכאן פדופיליה אקטיבית היא אסורה.

היית יכול לומר "אוקיי, אבל מה אם הפדופיל לא באמת מבצע אקט מיני וחדירה והכל, אלא רק מגע?". בוא נצא מנקודת הנחה שיש הבדל בין מגע של ילד בילד, לבין מגע של מבוגר במבוגר, לבין מגע של מבוגר בילד, לבין מגע של ילד במבוגר.

בחיים ממוצעים של ילד המבוגרים שהוא בא איתם בקשר הם הוריו, גננת וכו'. אלו הם אנשים ששומרים על הביטחון שלו ומבטיחים את שלמות עתידו. מבוגר שהאינטרס שלו לספק לעצמו צורך מיני לא לוקח בחשבון את עתידו של הילד ובטחונו. לכן, על מנת להבטיח שהילד יגיע לבגרות נורמטיבית, ולאפשר לו התפתחות שכלית מתאימה (ועוד לפני שהוא בכלל יכול לפרש מערכת יחסים אינטימית מהי) אין לתת למשהו לפגוע בו בצורה כזו או אחרת.

לכן, זכותו של הפדופיל להעדפה מינית מקופחת, על מנת להבטיח את זכותו לביטחון ושלמות הגוף של הילד.

מקווה שהסברתי טוב.
O'er the land of the free and the home of the brave
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אוגוסט 2009 13:52

אורח כתב:
אורח כתב:

אתה באמת מטומטם (חברים שלי דווקא לא) כי אתה באמת לא מבין את ההבדל בין פדופילה להומוסקסואליות? גם סטרייט נמשך לנשים כמו שפדופיל נמשך לילדים. מה זה קשור? ממתי לקיים יחסים עם ילדים שלא נמצאים בגיל שיכולים להחליט דברים כאלה ולהסכים ליחסי מין זה דומה לשני אנשים בוגרים שעושים משהו בהסכמה? מה לא ברור בזה שאין פסול במה שעושים אנשים בוגרים בהסכמה בין אם הם סטרייטים/סטרייטיות או הומואים/לסביות ולמה אתה משווה את זה לפדופיליה שזה דבר אחר לגמרי?

מה זה משנה אם זה בהסכמה או לא בהסכמה? אם מישהו יבקש ממך להרוג אותו בהסכמה ואתה תהרוג אותו אז זה בסדר?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אוגוסט 2009 15:11

אורח כתב:מה זה משנה אם זה בהסכמה או לא בהסכמה? אם מישהו יבקש ממך להרוג אותו בהסכמה ואתה תהרוג אותו אז זה בסדר?

מה הקשר בין מה שכתבתי למה שכתבת? מה נסגר איתך? באופן כללי להרוג בכל מקרה זה נורא ואסור. מז"א מה זה משנה אם זה בהסכמה או לא? אתה חושב שזה לא משנה אם יחסי מין נעשים בכפייה ולא בהסכמה מתוך רצון הדדי? אתה מנסה להצדיק אונס?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אוגוסט 2009 15:15

v כתב:
אורח כתב:

ערבים זה לא גזע זוהי "אומה" היא אפילו לא עונה להגדרה קבוצה אתנית פשוט תרבות ושפה משותפת אפילו ההסטוריה היא נפרדת בין מדינה למדינה ערבית אין שום קשר אתני בין ערבי סודני לערבי לבנוני ולכן שנאת ערבים זה קרוב יותר לשנאת מתנחלים או שנאת אמריקאים (הרי גם אמריקאים זה לא גזע)

ערבים זו קבוצה אתנית. כמו יהודים וקבוצות אתניות אחרות. הערבים חולקו למדינות ו'עמים' אחרי פירוק האימפריה המוסלמית/החליפות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אוגוסט 2009 16:10

[quote="אורח]

ערבים זו קבוצה אתנית. כמו יהודים וקבוצות אתניות אחרות. הערבים חולקו למדינות ו'עמים' אחרי פירוק האימפריה המוסלמית/החליפות.[/quote]
קבוצה אתנית? מה משותף בדיוק בין ערבי ממאוריטניה\סודן\ג'בוטי לבין ערבי מלבנון? ליהודים יש הסטוריה,מנהגים ותרבות משותפת
לסודנים ולסעודים אין שום הסטוריה משותפת, הם יכולים לקרוא לעצמם קבוצה אתנית אבל שנאת ערבים זוהי לא גזענות
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אוגוסט 2009 17:20

אורח כתב:קבוצה אתנית? מה משותף בדיוק בין ערבי ממאוריטניה\סודן\ג'בוטי לבין ערבי מלבנון? ליהודים יש הסטוריה,מנהגים ותרבות משותפת
לסודנים ולסעודים אין שום הסטוריה משותפת, הם יכולים לקרוא לעצמם קבוצה אתנית אבל שנאת ערבים זוהי לא גזענות

המשותף הוא תרבות ערבית ומנהגים ערביים, בכל מקרה, שנאת ערבים היא גזענות בגלל שמדובר בשנאה על בסיס מוצא, כמו אנטישמיות שזה לשנוא יהודים בגלל מוצאם.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 24 אוגוסט 2009 19:03

אתם נטפלים לזוטות. גזענות זה מילה במשמעות רחבה יותר מאשר שינאה על בסיס גזע. מה זה אומר בדיוק קשה להגיד, כי זה רחב ומורכב, אבל בגדול ובעיקרון זה שינאה שמבוססת על מי שאתה במקום על מה שאתה עושה. כלומר לשנוא מישהו בגלל צבע עיניים או לאום (טוב, זה שנאת זרים, אבל שנאת זרים זה בעצם גם סוג של גזענות) או גובה או כל תכונה שאתה מייחס לו זה גזענות, לשנוא מישהו בגלל שהוא שחקן גרוע שהורס לך את הקבוצה או בגלל שהוא לא נחמד זה לא גזענות. יש גם בעיה שהרבה פעמים מערבבים את זה, משתמשים במה שחברי קבוצה עושים כאילו זה מעיד על תכונה מהותית של בני הקבוצה, כאילו זה שיש הרבה אתלטים מוצלחים בעלי צבע עור כהה אומר ששחורים טובים בספורט (ומכאן הקטע המצוין בהמשרד שמייקל בטוח שסטנלי שחקן כדורסל טוב, כי הוא שחור, ומתעקש שהוא ישחק איתם, ומשאיר את קווין בחוץ אפילו שהוא שחקן מצוין). מהצד השני, יש הבדלים מהותיים בין קבוצות של בני אדם, אבל צריך להיזהר מאוד את מי שונאים ולמה, במקום מה שהולך כיום ששונאים בקלות בלי לעשות חשבון.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אוגוסט 2009 21:44

במילא רגוע כתב:אתם נטפלים לזוטות. גזענות זה מילה במשמעות רחבה יותר מאשר שינאה על בסיס גזע. מה זה אומר בדיוק קשה להגיד, כי זה רחב ומורכב, אבל בגדול ובעיקרון זה שינאה שמבוססת על מי שאתה במקום על מה שאתה עושה. כלומר לשנוא מישהו בגלל צבע עיניים או לאום (טוב, זה שנאת זרים, אבל שנאת זרים זה בעצם גם סוג של גזענות) או גובה או כל תכונה שאתה מייחס לו זה גזענות, לשנוא מישהו בגלל שהוא שחקן גרוע שהורס לך את הקבוצה או בגלל שהוא לא נחמד זה לא גזענות. יש גם בעיה שהרבה פעמים מערבבים את זה, משתמשים במה שחברי קבוצה עושים כאילו זה מעיד על תכונה מהותית של בני הקבוצה, כאילו זה שיש הרבה אתלטים מוצלחים בעלי צבע עור כהה אומר ששחורים טובים בספורט (ומכאן הקטע המצוין בהמשרד שמייקל בטוח שסטנלי שחקן כדורסל טוב, כי הוא שחור, ומתעקש שהוא ישחק איתם, ומשאיר את קווין בחוץ אפילו שהוא שחקן מצוין). מהצד השני, יש הבדלים מהותיים בין קבוצות של בני אדם, אבל צריך להיזהר מאוד את מי שונאים ולמה, במקום מה שהולך כיום ששונאים בקלות בלי לעשות חשבון.

שנאת זרים זה לאומנות מפני שזרים בדרך כלל מגיעים ממקומות רבים. שנאת ערבים (לפחות כאן בארץ) לא מבוססת על שנאה על בסיס מוצא אלא על מכלול דברים רבים שאינם קשורים לצבע עור\שפה ולכן לא הייתי אומר שזוהי "גזענות"
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 25 אוגוסט 2009 00:27

שנאת זרים זה לאומנות מפני שזרים בדרך כלל מגיעים ממקומות רבים. שנאת ערבים (לפחות כאן בארץ) לא מבוססת על שנאה על בסיס מוצא אלא על מכלול דברים רבים שאינם קשורים לצבע עור\שפה ולכן לא הייתי אומר שזוהי "גזענות"

לא ממש הבנתי מה אמרת על לאומנות. שנאת ערבים בוודאי מבוססת גם על מוצא וצבע עור ועוד כל מיני מרכיבים. יש פה הרבה מרכיבים של שנאה על בסיס תכונות, זה בפירוש גזענות. לא הבנתי מהדברים שלך למה אתה חושב שזה לא.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 אוגוסט 2009 21:38

1.בגזענות אין שום דבר שבן אדם יכול לעשות כדי שיפסיקו לשנוא אותו. אם מישהו שונא ערבים\יהודים\גרוזינים אז אף פעם הוא לא יפסיק לשנוא אותם לא משנה מה הם יעשו.

כשאתה שונא "ערבים" אתה שונא את מי שנולד ערבי מהסיבה שהוא נולד ערבי.

זה לא קשור למעשים. לפיכך זאת גזענות.

בוא נראה אם אתה מסוגל להסביר לי למה טענת שזאת לא. כי הרגע קצת הוכחתי שזאת כן.
אולי אם היית טורח אשכרה ל ק ר ו א את מה שכתוב שגזענות זאת שנאה למישהו בגלל שהוא נולד ככה אז לא היית מסתבך. הה הה.

2.פדופיל לא יכול לשנות את עצמו. הוא יכול לא לבצע את הפשע של אונס ילדים. אם למישהו יש נטיות פדופיליות הוא בן אדם כמוך. כל עוד הוא לא ביצע פשע. אם סטרייט נמשך לנשים הוא לא פושע כל עוד הוא לא אנס אישה. אם גבר נמשך לגברים הוא לא פושע עד שהוא לא אנס גבר אחר ואם אישה נמשכת לנשים היא לא פושעת עד שהיא לא אנסה אישה אחרת. אם בן אדם נמשך לבעלי חיים הוא לא פושע עד שהוא לא אנס בעל חיים. אם פדופיל מתחתן עם מישהי שנראית בת 12 אבל היא בת 30. אז הוא לדעתך סוטה. אבל נראה לי שמשום מה אתה תציק להומואים הרבה לפני שתציק לפדופיל שהתחתן עם איזה שנראית בת 12......

אנחנו מניחים שילדים לא מסוגלים לקיים יחסי מין, גם מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית. אולי אנחנו טועים ויש מקרים שבהם הילד הרך בשל לגמרי לשכב עם דוד שלו בהסכמה? לא נראה לי. ילדים אפשר לתמרן ואפשר לשטוף להם את המוח שיגידו מילה כמו "הסכמה" אבל זה עדיין לא אומר שזה נכון.
אבל אם לא מדברים על ילדים רכים, אלא אולי על ההבדל בין ילדה בת 16 ו364 יום וילדה בת 17. אין הבדל. חוקים זה דבר שרירותי. אבל האכיפה של חוקים על פדופילה הם במידה ומישהו מתלונן. אם ילדה בת 16 ו364 יום שוכבת בהסכמה עם מישהו ש"חוקית" הוא פדופיל לא יעשו לאף אחד מהם כלום.

3.בעניין סוסים. זה קל. בעלי חיים אי אפשר לשאול. הם לא יכולים לדעת אם הם מסכימים או לא. אי אפשר לדבר איתם, לבקש מהם ולקבל את ההסכמה שלהם. אם אי אפשר לקבל הסכמה של בחורה לשכב איתה זה יהיה אונס, זה אותו דבר גם עם חיות.

4.ונניח שהומוסקסואליות זאת "בעייה". אני לא חושב ככה. אני לא רואה בעייה בשני אנשים שמתאהבים וחיים ביחד ולא מפריעים לאף אחד אבל לצורך הויכוח נניח שכן. למה לשנוא? נניח גם שזאת מחלה. יש לי הרגשה שמי ששונא הומואים כי הם "חולים" לא שונא חולי סכרת, או חולי סרטן. אף פעם לא שמעתי על מישהו שירה או דקר חולי סרטן כי הם חולי סרטן, או סכיזופרנים כי הם סכיזופרנים. אז כנראה שלא באמת שונאים הומואים כי הם "חולים".

5.אם מישהי מבקשת לשכב איתי ואני מסכים. ואולי אחרי זה מבקשת שנשכב כל הזמן וגם יצאו מזה כל מיני אנשים חדשים שנגדל ביחד או שיצאו מזה אימוצים של בני אדם שנגדל ביחד, היא לא פוגעת בי או בבריאות שלי (בהנחה שנשמור על מין בטוח) להיפך, היא עוזרת לשנינו להנות. ועוזרת לשנינו להשתחרר ולא להיות לחוצים ואולי גם אחרי זה עוזרת לילדים שצריכים בית.

אם היא מבקשת ממני לרצוח אותי או להזיק לגוף שלי או לפגוע בי ואני מסכים כי אני מזוכיסט או מתאבד זה לא משנה אם אני מסכים. כי אני אפגע. לא צריך לפגוע בי צריך לעזור לי.

אבל אם גבר מבקש ממני לשכב איתו ואני מסכים. זה לא יפגע בי. לא צריך לעזור לי כי אף אחד לא נפגע מזה. אז נניח שאנחנו תקלה של הטבע ואנחנו שונים? אז מה. זה לא פוגע באף אחד. לא צריך לעזור לנו. למה שלא נהיה זוג גברים עליזים ושמחים?

מקווה שעניתי על הכל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 אוגוסט 2009 00:13

אורח כתב:1.בגזענות אין שום דבר שבן אדם יכול לעשות כדי שיפסיקו לשנוא אותו. אם מישהו שונא ערבים\יהודים\גרוזינים אז אף פעם הוא לא יפסיק לשנוא אותם לא משנה מה הם יעשו.

כשאתה שונא "ערבים" אתה שונא את מי שנולד ערבי מהסיבה שהוא נולד ערבי.

זה לא קשור למעשים. לפיכך זאת גזענות.

בוא נראה אם אתה מסוגל להסביר לי למה טענת שזאת לא. כי הרגע קצת הוכחתי שזאת כן.
אולי אם היית טורח אשכרה ל ק ר ו א את מה שכתוב שגזענות זאת שנאה למישהו בגלל שהוא נולד ככה אז לא היית מסתבך. הה הה.

ואם אני שונא ערבים בגלל שהם גיס חמישי שתומך באויב בזמן מלחמה, בגלל שהם לא משלמים מיסים ומרגישים שהמדינה היא של אבא שלהם ולכן מותר להם לעשות הכל, בגלל שהם לא עושים צבא וגם לא שירות לאומי וכו' האם זאת גזענות? הרי אינני שונא אותם בגלל שהם ערבים\מדברים ערבית\כהיי עור וכו' ואינני שונא ערבים שעשו שירות לאומי\צבא ומזדהים עם המדינה האם אני גזען?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 אוגוסט 2009 10:35

אם אתה שונא "ערבים" בגלל ש"הם" עשו כל מיני דברים אתה עדיין שונא ערבי ברגע שהוא נולד בתור ערבי.
אתה משליך על הילדים את המעשים של ההורים ואתה שונא אותם כי הם נולדו לפני שהם הספיקו לעשות משהו.

דיברת בשפה גזענית.
היית יכול לכתוב "אני שונא אנשים שמתחמקים משירותים מסויימים (מיסים, שירות לאומי (שאין חוק שמחייב אף אחד לעשות אותו דרך אגב) התנדבות קהילתית וכו'...) או אנשים שלא איכפת להם מטובת הכלל וחושבים רק על עצמם".

אמרת "אני שונא ע ר ב י ם". יש הרבה אנשים שמתחמקים מתשלום מיסים בינהם קבוצות גדולות של חרדים. שגם הם לא עושים את כל הדברים שאתה החלטת שצריך לעשות.

אמרת "הם" תמוכים באוייב בזמן המלחמה. "הם" בן אדם אחד? מה זה "הם תומכים"? שאלת כל אחד ואחד? או שהחלטת החלטה ג ז ע נ י ת. ברגע שמישהו נ ו ל ד בן ל ג ז ע (לא איכפת לי אם מדובר בהגדרה ביולוגית של "גזע") מסויים אז אתה יודע מה הוא חושב. לא אמרת אני שונא "אנשים" שלא תומכים במדינה. יש הרבה חרדים שחושבים שהמדינה לא צריכה להתקיים עד שיבוא המשיח. הם לא משלמים מיסים והם לא עושים את השירות הלאומי הקדוש שאין חוק שמחייב לעשות.

אתה לא שונא את שתי הקבוצות ביחד, אם אתה "גם" שונא עוד אנשים שמחזיקים בדעות האלה אתה עדיין לא שונא אותם כמו ה"ערבים" שאתה אומר אפילו את שם ההכללה בתור קללה.
אתה שונא "ערבים". אתה לא שונא "אנשים שלא עושים א' וב'". אם היית מגדיר את כל האנשים שעושים את המעשה ומתעלם לחלוטין מהגזע שלהם אז היית לא גזעני כי היית שונא אנשים לפי הדעות שלהם לא לפי הגזע שלהם. בגלל הבחירות שלהם ולא בגלל ששני אנשים החליטו שצריך להביא אותם לעולם.

נ.ב.
שמתי לב שהיו חוץ מ"1" גם "2", "3", "4" ואפילו "5".... יש לך משהו להגיד גם עליהם? או שאתה לא שונא "הומואים" אלא רק "ערבים".
אם אתה לא שונה "הומואים" אז למה אתה מגיב על "ערבים" בשרשור על "הומופוביה".

יכול להיות שאתה מנסה לשנות את הנושא כדי שלא נדבר על "הומופוביה"?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 אוגוסט 2009 11:03

מה שרציתי לדבר עליו היה "שנאת התומכים".

במקום זה התחילו להתווכח על "מה זאת גזענות" ולמה לא להכניס זוגות גברים לכלא ביחד עם אנסים.

הייתי רוצה לשמוע אם כל האנשים שמשווים לפדופילה באמת שונאים אנשים שמתחתנים עם נשים מבוגרות שנראות בנות 12. נראה לי שלא איכפת להם מפדופילים כל עוד הם לא אונסים.

אבל מהומואים שמתאהבים ומזדיינים בהסכמה איכפת להם מאוד.....

מה שבאמת הייתי רוצה לשמוע זה על הרעיון של שנאת התומכים.
זה נכון ששונאים "שמאלנים" או "משתמטים". אבל גם האנשים שמאוד שונאים אותם עדיין שונאים "ערבים" יתר. שנאת הגזע שלהם חזקה הרבה יותר משנאת הדעה האחרת שלהם.

בנושא ההומואים זה אחרת לגמרי. סטרייטים שתומכים, הולכים למצעד, משתתפים בקבוצות דיון בבת הפתוח או באגודה, מניפים את הדגל ומסבירים לילדים שלהם שאין בעייה עם נטייה מינית שונה נמצאים על אותה כוונת של השנאה.

ההומופובים דוקרים תומכים ויורים בתומכים. אם הם היו בונים את המחנות ריכוז להומואים שהם רוצים הם היו מכניסים לשם גם תומכים.

זה ישמח אותי אם במקום לדבר על דברים שדיברו עליהם מאה פעם כמו "למה אונס שונה מקיום יחסי מין בהסכמה" נו באמת?!????!?!?? אם הומואים הם כמו אנסים אז אני גם כמו אנס כי יש לי חברה, אני אוהב אותה, אנחנו מזדיינים בהסכמה. אנחנו לא שונים משני גברים או שתי נשים שמזדיינות בהסכמה. מסופקים? אפשר עכשיו לדבר על הנושא שבאמת רציתי?

יופי.

אז לדעתי שנאת התומכים היא בגלל שאי אפשר להוכיח שמישהו הומו. בתעודת זהות של המדינה הגזענית כותבת מי יהודי ומי ערבי.
-לא נכון! הם ביטלו את זה!
-טוב, אז הם רושמים מספר כוכביות שונה. זה עדיין אותו דבר.

אפשר להבדיל בשמות. במקום המגורים. בשפה. אפשר להבדיל בין "יהודי" ל"ערבי" בלי שום בעייה. הגזענות הזאת קלה להשגה. השנאה של האחר כל כך חזקה שגם אם שונאים דעה של מישהו ברגע שהוא מדבר עברית והשם שלו דומה לשם של השונא באופן אוטומטי הוא שנוא פחות.

הומואים לא גרים בנפרד. הם גרים בפנים. אין הבדל במראה, בשמות, בשפה. מפני שההומופובים לא יודעים מי הומו ומי לא הם לא יכולים לדעת אם הם שונאים תומך או הומו אמיתי וגם לא ממש איכפת להם. מבחינתם זה אותו דבר.
לדעתם הומואים צריכים להתחבא ולשקר שהם הומואים. (ברור שאם הם יגלו את האמת הם יתחילו לשנוא, אבל הם מקווים לא לגלות) ברגע שמישהו יוצא לרחוב ומכריז שהוא לא חושב שצריך לשלול זכויות אדם בגלל נטייה מינית הוא הפך להומו מבחינת ההומופובים.

זאת פחות או יותר דעתי למה יש שנאת תומכים.

אבל הייתי רוצה לשמוע את דעתכם. אולי לדעתכם אין שנאת תומכים, או שאין הומופוביה בכלל, או שאתם חושבים שהסיבה לשנאת תומכים היא אחרת לגמרי?

הדעה שלי היא שאנחנו צריכים להתאחד. לדעתי זה לא עניינו של אף אחד אם מישהו הומו או סטרייט או בי. זה העניין הפרטי שלנו, וזה בטח לא העניין של ההומופובים. אנחנו צריכים להתאחד בתור אנשים שבעד שיוויון זכויות ללהט"בים. לא משנה מה הנטייה שלנו. זה לא עניינם. אנחנו לא צריכים להתפלג להומואים, לסביות, בי, טרנסג'נדרים, סטרייטים תומכים. אנחנו לא צריכים "לצאת מהארון" ולהכריז על הנטיות שלנו (אנחנו יכולים בכיף אם מתחשק לנו אבל אנחנו לא צ ר י כ י ם). אני לא רוצה להגדיר את עצמי בתור "סטרייט תומך" או "בי סקסואל שכרגע בקשר זוגי עם נקבה" או "סטרייט שלא היה מתנגד לנסות סקס עם גברים (אם הוא יהיה רווק)". אני לא רוצה להגדיר את עצמי ואני לא צריך להגדיר את עצמי בשביל לתמוך בשיווין וחוסר אפלייה.

אז שוב, הייתי רוצה לשמוע את דעתכם. אולי אתם חושבים שזה חיוני לאנשים להגדיר את עצמם ואת הנטיות שלהם. אולי יש להם צורך כזה ונחוץ שהם יעשו את זה?
אולי לאנשים יעזור להגדיר את עצמם וגם יעזור למטרה? אולי כדאי שאנשים אחרים שמפחדים ידעו שהם לא לבד ושיש עוד כאלה ואז אולי כדאי להגדיר כמה שיותר תת קבוצות?
אבל אני חושב שזה לא משנה. וזה לא עניינם של ההומובפובים מה שאני עושה במיטה. אני רוצה שהם יצאו לי מהמיטה. אני לא רוצה שהם יתעניינו מה הנטייה שלי מצד אחד אבל מצד שני אני לא רוצה שיאסרו על אנשים להביע אהבה בציבור. אני לא רוצה שירדפו אנשים שמתנשקים ברחוב כי הם מתנשקים עם הבן אדם שלדעת ההומופובים הוא לא נכון. אני לא רוצה שהם יתעניינו אם מי אנחנו מתנשקים ברחוב. אני רוצה שיהיה יותר חופש.

מצטער שאני כותב כל הזמן המון. אני פשוט הרגשתי שאני רוצה להגיד את כל הדברים האלה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 אוגוסט 2009 17:01

הידעתם שברומא העתיקה לא היה הגדרה למיניות?
נכון לא חילקו אנשים להומו או סטרייט.
סקס עם גברים או נשים כגבר היה דבר מקובל (כל עוד הגבר במעמד הגבוה יותר היה דומיננטי) מה שנחשב לפשע היה להיות גבר פאסיבי כבן למעמד גבוה או להצהיר באופן פומבי על מיניות מופרזת.
ההגדרה להומוסקסאוליות כחתך מיני נולדה במאה ה-18 לאחר פרץ של הומופוביה.

אני מעדיף את הגישה הזאת שכל אחד יעשה מה שבא לו במיטה שלו וזהו.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 30 אוגוסט 2009 17:45

לא היתה הגדרה למיניות במובן המודרני, במובן של מיניות כמרכיב בזהות, אבל היו הגדרות, כמו בכל חברה בהיסטוריה, של מה לגיטימי ומה לא במין. בטח לא היה שם שכל אחד יעשה מה שבא לו, זה הגדרה של מיניות בחברה החילונית בימינו. ברומא, כמו ביוון, יחסים מיניים היו מבוססים בעיקר על ריבוד בין-דורי, המבוגרים המבוססים לקחו להם צעירים בתחילת דרכם כפרטנרים מיניים. נשים נחשבו נחותות לגברים כבנות זוג למין כי זאת שיטה מעמדית ולנשים היה מעמד נמוך יותר מלגברים, כמו שלעבדים היה מעמד נמוך משניהם ולפיכך מין עם עבדים היה נלוז עוד יותר. מצד אחד האיסורים היו הרבה פחות דרמטיים מבמיניות המדיקלית המודרנית, מצד שני זאת מערכת מינית היררכית נוקשה שזה די גרוע.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 דצמבר 2009 19:52

בימי הביניים היה איסור כללי על כל מה שקשור במין, אז זה לא היה כל כך משנה אם הומואים גרועים יותר כי כל מין מחוץ לנישואין נחשב הדבר הנורא ביותר עלי אדמות.

הפחד ממין נשאר מאז ימי הביניים, לכן כל הקללות קשורות למין. לכן אנשים טיפשים חושבים שאם אישה רוצה לשכב עם גבר זה אומר עליה משהו רע (אבל אצל גברים זה שונה). לכן סטרייטים שונאים הומואים וחד מיניים שונאים בי סקסואלים. לכן אנשים דוחפים את האף שלהם לתוך המיטות שלנו ודברים שאנחנו עושים שלא קשורים אליהם מפריעים להם כל כך עד שהם מוכנים לירות בנו.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 דצמבר 2009 03:49

אורח כתב:ערבים זה לא גזע ולכן "שנאת ערבים" היא לא גזענות, חוץ מזה השנאה הזאת לא באה סתם ככה הם הרוויחו אותה ביושר

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7% ... 7%95%D7%AA

"גזענות היא כל הבחנה, הוצאה מן הכלל, הגבלה או העדפה של בני אדם, בנימוקים של שונוּת, המתבטאת לכאורה בשייכות לגזע, קבוצה אתנית, ובהכללה - בהשתייכות לקבוצת מיעוט אחרת."

ערבים זה אמנם לא גזע אבל זו קבוצה אתנית ולכן שנאת ערבים (בדיוק כמו שנאת יהודים) היא אכן גזענות. חוץ מזה כפי שאתה רואה ההגדרה של גזענות רחבה הרבה יותר מרקע של גזע בלבד ומתייחסת לקבוצות מיעוט באופן כללי. לכן גם הומופוביה יכולה להיקרא גזענות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 דצמבר 2009 07:18

אורח כתב:
אורח כתב:ערבים זה לא גזע ולכן "שנאת ערבים" היא לא גזענות, חוץ מזה השנאה הזאת לא באה סתם ככה הם הרוויחו אותה ביושר

"גזענות היא כל הבחנה, הוצאה מן הכלל, הגבלה או העדפה של בני אדם, בנימוקים של שונוּת, המתבטאת לכאורה בשייכות לגזע, קבוצה אתנית, ובהכללה - בהשתייכות לקבוצת מיעוט אחרת."

ערבים זה אמנם לא גזע אבל זו קבוצה אתנית ולכן שנאת ערבים (בדיוק כמו שנאת יהודים) היא אכן גזענות. חוץ מזה כפי שאתה רואה ההגדרה של גזענות רחבה הרבה יותר מרקע של גזע בלבד ומתייחסת לקבוצות מיעוט באופן כללי. לכן גם הומופוביה יכולה להיקרא גזענות.

תיקון : "גזענות היא כל הבחנה, הוצאה מן הכלל, הגבלה או העדפה של בני אדם, בנימוקים של שונוּת, המתבטאת לכאורה בשייכות לגזע, קבוצה אתנית, ובהכללה - בהשתייכות לקבוצת מיעוט אחרת לא כולל חרדים ואפנוענים "
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 דצמבר 2009 14:06

אורח כתב:
אורח כתב:

תיקון : "גזענות היא כל הבחנה, הוצאה מן הכלל, הגבלה או העדפה של בני אדם, בנימוקים של שונוּת, המתבטאת לכאורה בשייכות לגזע, קבוצה אתנית, ובהכללה - בהשתייכות לקבוצת מיעוט אחרת לא כולל חרדים ואפנוענים "

גם שנאת חרדים רק כי הם חרדים היא סוג של גזענות, אין ויכוח על זה (להבדיל מהתנגדות למפלגות החרדיות, נגיד). לגבי איזכור האופנוענים, אני לא מכיר אף אחד ששונא אופנוענים רק כי הם אופנוענים, אז נתייחס לזה כאל בדיחה ;)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 דצמבר 2009 15:42

Hate is a baggage, dudes...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 דצמבר 2009 13:02

בחייאת רבאק היית חייב לכתוב בשלל צבעי האפליפסיה? (לכותב הראשון)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 דצמבר 2009 01:01

אותו דבר ניתן להגיד על יהודים

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים