מחשבה מסוימת

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

דום5

מחשבה מסוימת

הודעהעל ידי דום5 » 07 יוני 2009 15:11

אני קורא פה חלק מהתגובות נגד התנועה, האתר, האנשים שכותבים פה נגד שירות צבאי, ועלתה לי מחשבה מסוימת.

ההסבר שהרבה אנשים פה נותנים להשתלחויות של משרתים (סליחה על משחק המילים המתנשא, באמת שלא התכוונתי... :)) למיניהם במשתמטים מסתמך על 'תורת המוסר' הישראלית ששואפת ללא להדפק. או שכולם ידפקו במידה שווה, תלוי איך מסתכלים על זה (ואם כולם יתגייסו, באמת כולם ידפקו פחות או יותר במידה שווה ויהיה צדק בעולם, אם כי צדק מעוות).

בכל מקרה, יש לי הסבר קצת שונה לזה. אני חושב שאנשים שבאים לפה או למסגרות השתמטותיות אחרות ומאשימים ומנאצים הם החלק הארי באוכלוסית ישראל להם חסר מימד דמוקרטי לחלוטין, ובגלל זה כל כך נוח להם לכפות את הדעה שלהם על אחרים.

הרי בסופו של דבר, הדמוקרטיה בישראל וכל דמוקרטיה היא הרצון הכולל של העם שמקים אותה. אין דמוקרטיה אם אין לי זכות בחירה באשר לפעולות שלי, הבדל בין דמוקרטיה לבין צורות שלטון אחרות היא שהיא צורת שלטון מרצון. אם מישהו אומר לי שעלי להתגייס כי יש חוק שאומר שצריך להתגייס, התשובה הכי פשוטה שלי, ללא קשר להעדפות הפרטיות שלי ומה שאני רוצה לעשות, בכלל כללית: ואם יש חוק שאומר להוציא להורג את כל האנשים מעל לגיל הפנסיה כי הם נטל לחברה, צריך לבצע גם אותו?

אני מודה, יש חוקים שהם חלק מההתנהלות של כל דמוקרטיה. אבל לא רק דמוקרטיה, אלא כל צורת שלטון -- כמו מיסים. אבל אי אפשר להשוות אותם לחוק שירות צבאי, שאיננו חלק מדמוקרטיה.

לכן אני לא מבין את האנשים שבאים לפה ומוצאים את התסכול שלהם. אם הם מכירים בכך שישראל דמוקרטיה, אז הם צריכים להבין שלכל אחד מותר לבחור אם להתגייס או לא -- אי אפשר לכפות את זה עליו וזה לא נכלל בהגדרה של 'רצון הרוב', באותה מידה שלהכניס יהודים לתאי גזים, למרות שזה היה רצון הרוב, או לפחות הסכמת הרוב (בדומה לישראל שבה אני מניח הרבה לא רוצים לשרת, אבל מסכימים מתוקף החברה) בתקופה מסוימת במקום מסוים, לא היה לגיטימי ודמוקרטי. ואם הם לא מכירים בזה שישראל דמוקרטיה, אז הם מוזמנים לבוא לביתי ולגרור אותי אל תוך המדים הצבאיים. אני חושש שהמשטרה תעצור אותם.

וכן, אם מישהו פספס את זה, השוותי את ההכרח להתגייס בישראל 2009 להכנסת יהודים לתאי גזים ב-1945. אני חי בדמוקרטיה, אחרי הכל. :)
אורח

Re: מחשבה מסוימת

הודעהעל ידי אורח » 07 יוני 2009 15:28

דמוקרטיה = אם הרוב בעד לכניס לכם מכות אז נכניס לכם מכות.
שיוויון = אם מישהו אי פעם שבר את הרגל צריך לשבור לכולם את הרגל כי אחרת זה הם לא יהיו שווים.
זכויות אדם = הזכות להרוג, הזכות להרביץ, הזכות להקרבת קורבנות אדם, הזכות לממש שאיפות סאדיסטיות, הזכות לאנוס כאשר זקוקים למין, הזכות לקבלת שק אגרוף אנושי, וכו' וכו' (כמובן ש"אדם" ז"א ישראלי, יהודי שהיה בצבא לכל השאר אפשר לשלול את האזרחות).
כיבוש = להיות קורבנות של תושבים שגרים בשטחים שכבשנו ולא מוכנים להתאבד כדי שיהיה לנו יותר מקום כי הם אנטישמים.
השוואות אם השואה = דבר שצריך להזדעזע ממנו עד עמקי נשמתך ולצאת להגנת הסבתא שלא ביקרת כבר חצי שנה בדמעות בזמן שמכינים את השלטים של "מוות לערבים".
Vandelay
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vandelay » 07 יוני 2009 16:04

דום5, כמו במלך הטריוויה- ענית את התשובה ואח"כ שאלת את השאלה.
אין דבר שהישראלי הממוצע שונא יותר מאשר להרגיש פראייר (וערבים). לא מעניין אותו צדק, מעניין אותו שוויון-מטומטם ומעוות ככל שיהיה. חס וחלילה לא להרגיש שדפקו אותו יותר. הישראלי הממוצע מת על עונשים קולקטיבים (כל עוד אין לו דרך להתחמק מהעונש).
אז למה שהחייל הממוצע (כלומר-ישראלי שדפקו אותו עם שירות חובה) יטריד את עצמו בשאלות על דמוקרטיה ושלטון החוק? הוא שקוע בחרא, מצידו שכולם יטבעו איתו

נ.ב אני לא מסכים עם מה שכתבת לגבי בחירה להתגייס. לצערי ולצערך, כרגע יש חוק גיוס חובה- זאת לא "אופציה" לא להתגייס.
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 12 יוני 2009 11:28

דום5 כתב:אני קורא פה חלק מהתגובות נגד התנועה, האתר, האנשים שכותבים פה נגד שירות צבאי, ועלתה לי מחשבה מסוימת.

ההסבר שהרבה אנשים פה נותנים להשתלחויות של משרתים (סליחה על משחק המילים המתנשא, באמת שלא התכוונתי... :)) למיניהם במשתמטים מסתמך על 'תורת המוסר' הישראלית ששואפת ללא להדפק. או שכולם ידפקו במידה שווה, תלוי איך מסתכלים על זה (ואם כולם יתגייסו, באמת כולם ידפקו פחות או יותר במידה שווה ויהיה צדק בעולם, אם כי צדק מעוות).

בכל מקרה, יש לי הסבר קצת שונה לזה. אני חושב שאנשים שבאים לפה או למסגרות השתמטותיות אחרות ומאשימים ומנאצים הם החלק הארי באוכלוסית ישראל להם חסר מימד דמוקרטי לחלוטין, ובגלל זה כל כך נוח להם לכפות את הדעה שלהם על אחרים.

הרי בסופו של דבר, הדמוקרטיה בישראל וכל דמוקרטיה היא הרצון הכולל של העם שמקים אותה. אין דמוקרטיה אם אין לי זכות בחירה באשר לפעולות שלי, הבדל בין דמוקרטיה לבין צורות שלטון אחרות היא שהיא צורת שלטון מרצון. אם מישהו אומר לי שעלי להתגייס כי יש חוק שאומר שצריך להתגייס, התשובה הכי פשוטה שלי, ללא קשר להעדפות הפרטיות שלי ומה שאני רוצה לעשות, בכלל כללית: ואם יש חוק שאומר להוציא להורג את כל האנשים מעל לגיל הפנסיה כי הם נטל לחברה, צריך לבצע גם אותו?

אני מודה, יש חוקים שהם חלק מההתנהלות של כל דמוקרטיה. אבל לא רק דמוקרטיה, אלא כל צורת שלטון -- כמו מיסים. אבל אי אפשר להשוות אותם לחוק שירות צבאי, שאיננו חלק מדמוקרטיה.

לכן אני לא מבין את האנשים שבאים לפה ומוצאים את התסכול שלהם. אם הם מכירים בכך שישראל דמוקרטיה, אז הם צריכים להבין שלכל אחד מותר לבחור אם להתגייס או לא -- אי אפשר לכפות את זה עליו וזה לא נכלל בהגדרה של 'רצון הרוב', באותה מידה שלהכניס יהודים לתאי גזים, למרות שזה היה רצון הרוב, או לפחות הסכמת הרוב (בדומה לישראל שבה אני מניח הרבה לא רוצים לשרת, אבל מסכימים מתוקף החברה) בתקופה מסוימת במקום מסוים, לא היה לגיטימי ודמוקרטי. ואם הם לא מכירים בזה שישראל דמוקרטיה, אז הם מוזמנים לבוא לביתי ולגרור אותי אל תוך המדים הצבאיים. אני חושש שהמשטרה תעצור אותם.

וכן, אם מישהו פספס את זה, השוותי את ההכרח להתגייס בישראל 2009 להכנסת יהודים לתאי גזים ב-1945. אני חי בדמוקרטיה, אחרי הכל. :)

זה לא משנה אם תנסה להסתיר את זה מאחורי דעות מפותחות ואידיאולוגיה מנופחת אתה היית עדיין ותמיד תהיה ילד מפונק ואנוכי שנחרד מהאפשרות שבה הוא יצטרך לעשות משהו למען מישהו חוץ מעצמו.
המוסר הוא אינו אוניברסלי ואין אמת אחת מה שנכון בחברה מסויימת לא נכון באחרת. המוסר מותנה, אדם חופשי באמת לא כפוף לכללי מוסר של חברה זו או אחרת אלא רק לכללי המוסר שלו עצמו. כדי להיות חופשיים באמת אנחנו צריכים להפסיק להסתכל על עצמנו דרך עניים של אחרים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 יוני 2009 14:17

זה לא משנה אם תנסה להסתיר את זה מאחורי דעות מפותחות ואידיאולוגיה מנופחת אתה היית עדיין ותמיד תהיה פאשיסט גזעני שלא יודע כלום על המשמעות של דמוקרטיה שנחרד מהאפשרות שבה מישהו לא יסבול בדיוק כמוהו.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 12 יוני 2009 14:36

אתם לא מבינים ששניכם צודקים מבחינתכם? לכל אחד יש אינטרסים אחרים, כל אחד רואה את הדברים אחרת וכל אחד צודק מזווית הראיה שלו. הוויכוח עקר.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
דום5

הודעהעל ידי דום5 » 12 יוני 2009 17:21

Vandelay כתב:דום5, כמו במלך הטריוויה- ענית את התשובה ואח"כ שאלת את השאלה.
אין דבר שהישראלי הממוצע שונא יותר מאשר להרגיש פראייר (וערבים). לא מעניין אותו צדק, מעניין אותו שוויון-מטומטם ומעוות ככל שיהיה. חס וחלילה לא להרגיש שדפקו אותו יותר. הישראלי הממוצע מת על עונשים קולקטיבים (כל עוד אין לו דרך להתחמק מהעונש).
אז למה שהחייל הממוצע (כלומר-ישראלי שדפקו אותו עם שירות חובה) יטריד את עצמו בשאלות על דמוקרטיה ושלטון החוק? הוא שקוע בחרא, מצידו שכולם יטבעו איתו

נ.ב אני לא מסכים עם מה שכתבת לגבי בחירה להתגייס. לצערי ולצערך, כרגע יש חוק גיוס חובה- זאת לא "אופציה" לא להתגייס.

זו הבעיה פה. קיימות שתי אפשרויות. או שמישהו חלש מדי מכדי להתנגד למערכת, הוא נותן לה לנצל אותו ולהשתמש בו בתור עבד ולסחוט ממנו שלוש שנים מהחיים, הוא יוצא ממורמר ורואה איך אנשים אחרים לא היו טיפשים כמוהו בשביל להשתעבד למערכת הזו ומתמלא בקנאה ושנאה כלפם -- שנאה שמבוססת בחולשה, בלוזריות שלו. או, האפשרות השניה, שמישהו באמת מאמין בלתרום ומונע על ידי זה ורואה את זה כפריווילגיה ולא כחובה והיה אפילו משרת שלושים שנה בשביל המדינה הנפלאה שלו -- ובמקרה הזה, מה מציק לו שאנשים אחרים לא?

אגב, לא ממש משנה לי אם יש חוק גיוס חובה או לא. גיוס חובה איננו לגיטימי בעיני. בדיוק כמו שכתבתי -- אם היה חוק לירות באנשים מעל גיל מסוים, זה גם היה לגיטימי בעיניך? לא מצייתים לחוקים על פי אידיאולוגיה, מצייתים להם אם הם דמוקרטיים או לא. וחוק גיוס חובה איננו דמוקרטי. אפילו לא מבחינת זה שהוא לא שוויוני (חרדים, ערבים). גם אם כולם היו מתגייסים לא הייתי מתגייס. דמוקרטיה שמכריחה אותי להתגייס היא כבר לא דמוקרטיה.

לEddie: קצת קשה לי לקחת ברצינות מישהו שלא יכול לפסק ולנקד... מסתבר שמשרתים הם באמת העמך הכי נמוך. :)
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 13 יוני 2009 15:14

אורח כתב:זה לא משנה אם תנסה להסתיר את זה מאחורי דעות מפותחות ואידיאולוגיה מנופחת אתה היית עדיין ותמיד תהיה פאשיסט גזעני שלא יודע כלום על המשמעות של דמוקרטיה שנחרד מהאפשרות שבה מישהו לא יסבול בדיוק כמוהו.

:lol: :lol: :lol: חמוד אתה.
המוסר הוא אינו אוניברסלי ואין אמת אחת מה שנכון בחברה מסויימת לא נכון באחרת. המוסר מותנה, אדם חופשי באמת לא כפוף לכללי מוסר של חברה זו או אחרת אלא רק לכללי המוסר שלו עצמו. כדי להיות חופשיים באמת אנחנו צריכים להפסיק להסתכל על עצמנו דרך עניים של אחרים.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים