יש לי מספר שאלות אליכם?

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

אזרח

יש לי מספר שאלות אליכם?

הודעהעל ידי אזרח » 22 מאי 2009 13:11

אבל לפני, שאשאל את כל השאלות שלי, אני רוצה להבין משהו.

אתם נגד גיוס. חיילים? מזאת אומרת שאתם לא רוצים שתיהיה פה צבא?
ראיתי הכל

Re: יש לי מספר שאלות אליכם?

הודעהעל ידי ראיתי הכל » 22 מאי 2009 14:17

השפוים ב"פרופיל חדש" בעד צבא מקצועי ללא גיוס חובה. הפחות שפוים נגד צבא בכלל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 מאי 2009 15:02

זה לא נכון שיש רק שתי קבוצות
לא אכפת לי שהצבא ישאר כמו שהוא עכשיו
אני חושבת שהחיילים שמתגייסים(בעיקר הקרביים)עושים שירות מדהים ומגנים עלינו
אני פשוט בעד שלא ימררו את אלה שבוחרים לצאת כי הם לא מסוגלים לשרת ושלא ישימו להם אות קין של ''משתמטים''
אני פשוט פה כדי לעזור לאנשים שיוכלו לעבור את זה יותר בקלות על סמך הנסיון שלי היה בדרך לשיחרור
BIN LADEN

הודעהעל ידי BIN LADEN » 22 מאי 2009 15:54

אזרח כתב:אבל לפני, שאשאל את כל השאלות שלי, אני רוצה להבין משהו.

אתם נגד גיוס. חיילים? מזאת אומרת שאתם לא רוצים שתיהיה פה צבא?

אין פה "אתם". לכל אחד יש שכל משלו שחושב אחרת.
באופן כוללני, פה פשוט מעודדים לחשוב במקום להיות חלק מעדר טיפש שחי על סיסמאות ריקות והפחדות מטופשות, שחלקים ממנו דופקים כדור בראש מפעם לפעם (וזה לא מגיע לעיתונים).
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 מאי 2009 17:55

אין פה "אתם". לכל אחד יש שכל משלו שחושב אחרת.
באופן כוללני, פה פשוט מעודדים לחשוב במקום להיות חלק מעדר טיפש שחי על סיסמאות ריקות והפחדות מטופשות, שחלקים ממנו דופקים כדור בראש מפעם לפעם (וזה לא מגיע לעיתונים).
[/quote]

האתר הזה מעודד חשיבה באופן חד צדדי (אנטי גיוס), טיפשי וחי על סיסמאות ריקות והפחדות. גם זה עדר, רק קטן יותר.
BIN LADEN

הודעהעל ידי BIN LADEN » 22 מאי 2009 19:00

אורח כתב:אין פה "אתם". לכל אחד יש שכל משלו שחושב אחרת.

האתר הזה מעודד חשיבה באופן חד צדדי (אנטי גיוס), טיפשי וחי על סיסמאות ריקות והפחדות. גם זה עדר, רק קטן יותר.[/quote]

אתה יכול לכתוב את מה שאני כותב 1000 פעם. בסופו של דבר לאנשים יש שכל משלהם והם מחליטים איזה חלק של העדר להיות.
אתה והעדר שלך באים לפה ומוציאים תסכולים ומנסים לשכנע אותנו להצטרף לעדר שלכם.

בעוד שאנחנו מניחים לכם, לא מטרידים אתכם, ובניגוד לכל הפורומים של העדר שלכם לא מוחקים מיד את ההודעות שלכם ונותנים לכם להביע את עצמכם- כך שזה רמז די בולט לגבי הצד של העדר שעדיף להיות בו.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 מאי 2009 22:01

BIN LADEN כתב:
אורח כתב:
בעוד שאנחנו מניחים לכם, לא מטרידים אתכם,

זה כמו לומד שיש עבריינים במדינה, שלא פגעו בי אישית, אז הם לא צריכים להטריד אותי.
מאוד מטריד אותי שקוראים לי למילואים באמצע לימודים כאשר מישהו, שלא עשה צבא, יכל להיות שם במקומי.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 22 מאי 2009 23:55

אורח כתב:
BIN LADEN כתב:
אורח כתב:

זה כמו לומד שיש עבריינים במדינה, שלא פגעו בי אישית, אז הם לא צריכים להטריד אותי.
מאוד מטריד אותי שקוראים לי למילואים באמצע לימודים כאשר מישהו, שלא עשה צבא, יכל להיות שם במקומי.

צה"ל צה"ל, כבר באים. רות סוף, סוף למילואים...

אז צא מהצבא, מה אתה רוצה שאני אגיד לך. מה לעשות שכל מי שרוצה לצאת יוצא? תכתוב מכתב תלונה לדרגים הגבוהים בצבא או משהו.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 מאי 2009 09:03

אורח כתב:
BIN LADEN כתב:
אורח כתב:

הפטורים שלנו חוקיים, כך שאין קשר לעבריינות.
קח ספרים למילואים ותלמד שם, מה הבעיה? גם ככה סטודנטים לומדים בבית את מה שהם צריכים לדעת.
למשתחררי הצבא יש גישה של "דופקים אותי" והם כל הזמן מחפשים אשמים לאי ההצלחה שלהם, כל הזמן מסתכלים את מי אפשר להאשים מסביב כדי להסיר אחריות ולהקטין ראש - וזה מה שהצבא מלמד אנשים.
אם אתה נכשל בלימודים אתה כנראה לא מתאים לשם, אבל לא נורא כי אתה תמיד יכול להיות מאבטח בזכות ההכשרה שלך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 מאי 2009 12:22

אז צא מהצבא, מה אתה רוצה שאני אגיד לך. מה לעשות שכל מי שרוצה לצאת יוצא? תכתוב מכתב תלונה לדרגים הגבוהים בצבא או משהו.

יפה אז אתה מודה שיש פה חוסר צדק כלפי סטודנט שעושה מילואים לעומת סטודנט שלא עושה וכך יותר קל לו ללמוד.
הדרך היחידה להשוות את התנאים בין סטודנט משתמט לסטודנט שעושה מילואים זה לשקר לרופא\קב"ן או לשבת בכלא כמה פעמים.
Vandelay
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vandelay » 23 מאי 2009 12:59

אורח כתב:
BIN LADEN כתב:
אורח כתב:

שמע, עשית לי את היום. כל תורת האכלו לי שתו לי במשפט אחד.
אזרח

הודעהעל ידי אזרח » 24 מאי 2009 07:34

זה לא מה שרציתי להגיע, אני אספר לכם משהו. אני מגיע מבית ספר שמ תגייסים בו אנשים לקרבי, ועל מנת להגן על "הבית" נקרא ל זה, כי אם לא אנחנו, אז מי יגן עלינו?
אפשר לקנות "צבא שכיר". אבל זה לא פתרון, הבעיה היא שאנחנו חיים במדינה שמוקפת אוייבים, וכמו שאתם רואים, שאם אנחנו לא מגינים על עצמנו, אז אף אחד לא מגן עלינו. תזכירו לי מלחמה אחת, שבה נלחמו גם "חיילים" ממדינות אחרות לטובתינו?
בואו ניהיה מציאותיים, בנתיים אין שלום, אז צריך צבא, אבל אל תשכחו שגם אם יהיה שלום, כדי להחזיק צבא, לא כדי אפילו חייבים.
כל מי שפה למד בטח היסטוריה, ויודע שהיטלר חתם הסכמי שלום גם עם פולין, וגם עם ברית המועצות, ואת שניהן הוא הפר .

נניח שיהיה שלום, מה שיקרא זה שתיהיה "מלחמה קרה 2". כי מדינות אירופה, ומדינות הערביות, לא נמצאות בברית. אפשר לראות את זה לפי ההסכמים שחתמו האירופאים. שזה כל ההסכמי השלום שבניהם והיורו
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 24 מאי 2009 08:16

אחי אז מה השאלה?
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 25 מאי 2009 12:12

אזרח כתב:זה לא מה שרציתי להגיע, אני אספר לכם משהו. אני מגיע מבית ספר שמ תגייסים בו אנשים לקרבי, ועל מנת להגן על "הבית" נקרא ל זה, כי אם לא אנחנו, אז מי יגן עלינו? מסכים איתך
אפשר לקנות "צבא שכיר". אבל זה לא פתרון למה זה לא פתרון? למה לשים איזה מילה שנשמעת רע: "שכיר" - וישר להגיד שזה לא פתרון. מה בדיוק לא מציאותי בצבא מקצועי? ההפך הוא הנכון. לדעתי זה צריך להיות: אפשר להכריח אנשים במדינה דמוקרטית להתגייס - צבא גיוס חובה - אבל זה לא פתרון! ועובדה שזה לא פתרון - הרי גיוס החובה כבר לא ממש חובה בארץ - רוב האזרחים לא משרתים. תעזוב את מה שהיה לפני 40 שנה - כיום כל עניין גיוס החובה הוא פשוט מתכונת בזבזנית ומסרבלת למערכת הבטחון. עול על כולנו. גורם מפלג בחברה. אנחנו מקבלים צבא פחות מקצועי, נקודה. אם אתה כל כך מפחד מהאויבים שמסביבך, מה הטעם במה שקורה עכשיו? הצבא שלך לא מקצועי! ילדים בני 18 וסרבול מערכות שלא מאפשר יישום של היתרון הטכנולוגי לרמה מירבית. הצבא בכלל בתהליך התדרדרות. תתגייס ותבין., הבעיה היא שאנחנו חיים במדינה שמוקפת אוייבים, וכמו שאתם רואים, שאם אנחנו לא מגינים על עצמנו, אז אף אחד לא מגן עלינו. תזכירו לי מלחמה אחת, שבה נלחמו גם "חיילים" ממדינות אחרות לטובתינו?
בואו ניהיה מציאותיים, בנתיים אין שלום, אז צריך צבא, אבל אל תשכחו שגם אם יהיה שלום, כדי להחזיק צבא, לא כדי אפילו חייבים.
כל מי שפה למד בטח היסטוריה, ויודע שהיטלר חתם הסכמי שלום גם עם פולין, וגם עם ברית המועצות, ואת שניהן הוא הפר.

נניח שיהיה שלום, מה שיקרא זה שתיהיה "מלחמה קרה 2". כי מדינות אירופה, ומדינות הערביות, לא נמצאות בברית. אפשר לראות את זה לפי ההסכמים שחתמו האירופאים. שזה כל ההסכמי השלום שבניהם והיורו טוב שמע זה לא ממש רלוונטי לדיון. אבל אני רק רוצה ככה לציין שאני גר באירופה וממה שאני רואה פה האירופאים הם האחרונים מכל העולם הזה שרוצים בכלל להיכנס לאיזשהי מלחמה. אין להם יותר מדי אנטרסים במלחמה, נקודה. הגיוני אולי להגיד שהם הפיקו לקחים נכונים ממלחמות העולם, אולי אולי בניגוד אלינו. ואגב האיחוד האירופאי אין לו ממש סמכויות מדיניות, למשל אין גם צבא של האיחוד האירופי - זו התאגדות על רקע כלכלי נטו - שנועד למקסם מסחר חופשי בין מדינות אירופה ולתת קנסות למי שלא עומד בחוקי המסחר שנקבעים מראש. - מהאיחוד האירופאי ועד להגיד שאירופה מאוחדת על רקע מדיני ישנו מרחק עצווווווווווום.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 מאי 2009 16:06

השאלה, למה אינכם מוכנים להילחם על המקום שאתם חיים בו?
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 25 מאי 2009 16:37

אוקיי - שאלה הגיונית.

אני מניח שכל אחד והסיבות שלו.

הסיבות שלי:

א. אני לא מתאים למערכת הצבאית. במסגרת שירותי הגעתי לכזה מצב של חוסר תפקוד שכבר מבחינת תועלת לא היה כדאי להשאיר אותי, ומבחינתי זה היה גיהנום על פני אדמות. התפקידים שכבר נפלתי אליהם היו בלתי מועילים, ואני היוותי סכנה לעצמי. אולי מבחינתך זה לא מוצדק - אבל אתה לא יודע איך זה מרגיש.

ב. אני לא לאומני כמוך. אני פשוט לא מוכן להיות כלב של פוליטיקאים. אני לא מוכן לקבל את זה שנותנים לי 700 שקל בחודש ובתמורה לזה עשויים לשלוח אותי למלחמות, להיות במגע עם אוכלוסייה אזרחית שאני גורם לה עוול, וכל זה בגלל משחקים של פוליטיקות. זה יישמע לך פלצני ולא פיירי מבחינת אנשים אחרים שכן עושים עבודה מלוכלכת בשביל 700 שקל בחודש - אבל אני לא הכרחתי אף אחד לעשות את זה - וכל מה שאני מבקש זה שלא יכריחו אותי או אנשים כמוני שלא כל כך מחוברים לעיקרון ההקרבה בשביל המדינה, ממשלה, שטח, מה שלא תרצה בעצם, להתגייס. וזה מוביל אותי לטיעון הבא:

ג. אפשר אחרת. עצם זה שלדעתי אפשר אחרת, ואני מתכוון בזה למתכונת של צבא-מקצועי - אשר מעבר לכך שלדעתי תגרום לצבא להיות יותר מקצועי ויעיל - וזה כבר נוגע ישירות לבטחון שלנו, מעבר לזה שהיא תגרום לסיום הבזבזנות במערכת הבטחון, ומעבר לזה שהיא תצמצם הרבה פערים בחברה שלנו - בין יהודים לערבים - בין חרדים לחילוניים - בין מתגייסים ללא מתגייסים - היא פשוט תהייה יותר פיירית לכולם. מי שירצה לקחת בה חלק יוכל לקבל את ההכשרה המתאימה, את הציוד המתאים, את השכר המתאים, ויזקה לתמורה על עבודת הקודש שהוא עושה בשמירה על המדינה (אני ציוני. שלא תבין אותי לא נכון) - וכמובן מי שלא מתאים למערכת הצבאית או שלא מעוניין לקחת בה חלק יוכל מעבר לכך שהוא תורם במקומות אחרים (שירות-לאומי\לימודים), פשוט להרגיש עדיין חלק מהחברה הישראלית. לסיכום, עצם זה שאני מאמין שדרך אחרת יותר נכונה - שאפשר אחרת, הדבר גורם לי לאנטגוניזם כלפי גיוס החובה. ומהווה מבחינתי סיבה מספקת להאמין בכך שאנשים שלא רוצים להתגייס לא צריכים להתגייס - פשוט כי נגרם להם עוול - היות שאפשר אחרת.

ד. מי אמר שאני לא נלחם למען המקום שאני חי בו? (יותר הערה על אופן החשיבה שלך מאשר סיבה של ממש) אני רואה את עצמי כאזרח ישראלי, ואיכפת לי מהחברה שלי למרות שאתה כנראה לא ממש רואה את זה.
אני לא מבין למה מבחינתך להלחם למען מקום מסויים זה מחוייב ללכת יד ביד עם לשמור בעמדות, להיות בשטחים, ולהיכנס ללבנון פעם ב...
היכולות שלי לא גבוהות בנושאים הנ"ל - אני לא יכול לתפקד תחת משמעת צבאית כמו שאמרתי, אני לא בנוי למגע עם אוכלוסייה אזרחית, ותאכלס למרות שהייתי חייל טוב גם לא הייתי מהבולטים ביכולות שלי להסתער - זה לא אומר שאני לא יכול לתרום במקומות אחרים - או "להלחם" למען המקום שלי באמצעות אפיקים אחרים. האם בנאדם איכותי במיוחד שמתנדב למשטרה ומבצע חקירות על משפחות הפשע לא תורם מספיק - למרות שנגיד הוא לא יעשה צבא?
האם בנאדם שהולך ללמוד רפואה והולך להיות רופא מרדים או מנתח -מקצועות שחסרים בארץ (למרות שהשכר נמוך בהרבה מברוב העולם המערבי), אינו תורם מספיק?
האם בנאדם איכותי, שבוחר על אף החוסר יוקרה שבמקצוע והשכר המחורבן ללכת להיות מורה...
אתה מבין מה אני אומר?
איך אתה יודע מה התכניות שלי לעתיד?
איך אתה יודע מה תהייה התרומה שלי בסופו של דבר לחברה או למשק הישראלי?
כל היופי בחברה של איך שבנינו אותה זה שכל בנאדם שעושה משהו עם עצמו, גם אם הוא בסה"כ עובד ומכניס מיסים, תורם למשק ולחברה הישראלית - כנראה שהרבה יותר ממה שאיזה בחור ממוצע בקרייה תורם ב3 שנים.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 25 מאי 2009 18:57

נאה דרשת שועל. אני אוסיף שאני לא מוכן להילחם במובן שאני לא מוכן להשתחוות בפני אל הביטחון שכל כך מקדשים פה. בעיניי, הביטחון שלנו לא מאוים כמו שעושים אותו כדי להפחיד אותנו להיות אזרחים צייתנים ממושמעים (ולמכור לנו דברים, עיתונים שיסבירו לנו מה הסכנה, מוצרי צריכה שירגיעו אותנו); חלק גדול מהאיום הביטחוני נגרם ישירות בעקבות מה שחושבים פה שזה פעולות הגנה וביטחון; יש עוד כל כך הרבה סוגים של ביטחון (ביטחון כלכלי, ביטחון מיני, ביטחון אתני) שמוזנחים פה ברמה נפשעת בשם עבודת המולך שהוא הביטחון שאין זולתו.

אני מאמין שאלימות מאורגנת זה מעשה לא מוסרי, שאין כזה דבר מלחמה מוצדקת כל עוד שני הצדדים מחזיקים בנשק ופוגעים זה בזה. אני חסיד גדול של אי-אלימות, שאפשר וצריך להתמודד עם דחפים אלימים ולפתור סכסוכים בדרכים שעוקפות ומנטרלות את הנטיה לאלימות.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
organo1

הודעהעל ידי organo1 » 26 מאי 2009 10:26

אני לא מרגיש הזדהות עם הערכים הלאומניים של מדינת ישראל
מספיק בשביל ללכת לצבא.
אם המקום לא ישרוד, אז יש לי אזרחות אחרת.
אם מדינת ישראל היית חופפת לערכים שלי (שכנראה אז היינו בכלל
בהוגנדה), הייתי מוכן להילחם בשביל שמקום כה מופלא (מבחינתי) ימשיך
להתקיים.
אני לא מנסה להסתיר לרגע שהרבה מהשיקולים שלי הם אגואיסטיים לחלוטין.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 יוני 2009 14:51

זה לא מה שרציתי להגיע, אני אספר לכם משהו. אני מגיע מבית ספר שאנשים בו הולכים לשירות לאומי, ועל מנת לרפא את החולים נקרא ל זה, כי אם לא אנחנו, אז מי ירפא את המחלות? אין מספיק רופאים.
אפשר לקנות "רופאים שכירים". אבל זה לא פתרון, הבעיה היא שאנחנו חיים במדינה מלאה במחלות וחומרים מסרטנים בה רוב התרופות לסרטן לא בסל הבריאות וכמו שאתם רואים, שאם אנחנו לא הולכים לשירות לאומיו, אז בתי החולים לא מספקים מספיק אחיות. תזכירו לי אחות אחת שהייתה מוכנה לעבוד תמורת משכורת של בת שירות?
בואו ניהיה מציאותיים, בנתיים אין תרופות בסל הבריאות, אז צריך שירות לאומי, אבל אל תשכחו שגם אם יהיו תרופות בסל הבריאות, כדאי להחזיק בתי חולים, לא כדאי אפילו חייבים.
כל מי שפה למד קורא עיתונים ויודע שאין לנו שר בריאות, וגם אם יהיה, מה יהיה כבר ההבדל?

נניח שתצהיה מערכת בריאות נורמלית, מה שיקרא זה שתיהיה "רפואה לעשירים". כי מי שיהיה לו כסף יוכל לקבל איזה טיפול שהוא ירצה ומי שאין לו יזרק לרחוב. אפשר לראות את זה לפי מה שקורה כרגע בארצות הברית. שזה כל בתי החולים שלהם.

השאלה - למה אתה לא מוכן לעשות כלום כדי להגן על האנשים בארץ שלך ממוות?
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 09 יוני 2009 09:06

יאלה אין התחשבות כבר ברצונות של הפרט?
הפרט לא חייב לעשות בחירות לפי שיקולים כאלה.
האנונימי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי האנונימי » 13 יוני 2009 10:30

organo כתב:יאלה אין התחשבות כבר ברצונות של הפרט?
הפרט לא חייב לעשות בחירות לפי שיקולים כאלה.

הפרט כמעט ולא עושה שיקולים מוסריים/תועלתיים למיניהם. ברגע שהוא כן עושה - לא משתמט משיקולים אגואיסטים טהורים / לא מתגייס משיקולים צרי אופקים שלא נבחנו בצורה מוסרית - מתנפלים עליו ואומרים לו כמה שהוא טועה ופסיכי כאילו הוא אמור לספק תשובות לשיקולים שלו על פי מחקרים ארוכי טווח שנעשו על ידו. זו לא חברה שמעודדת אינדיבידואליזם ומחשבה לעומק, זו חברה שמעודדת את ההשתחוות לממסד וקולקטיביזם אל מול ערכים אוניברסלים והומניסטים.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים