פשעי מלחמה אינם אלא מקרה פרטי של פשעי שנאה

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

יונתן דננברג
יצירת קשר:

פשעי מלחמה אינם אלא מקרה פרטי של פשעי שנאה

הודעהעל ידי יונתן דננברג » 20 מאי 2009 11:21

איש לא יחלוק על העובדה שצה"ל מבצע פשעי מלחמה. אמנם יהיו כאלה שינסו "להצדיק" את הפשעים האלה תוך כדי שימוש בתרוצים עלובים כמו "הילדים שנרצחו בעזה הם מחבלים לעתיד". בדומה לרוצח סדרתי ש"מצדיק" את מעשיו בכך שהיתה לו ילדות קשה ואמו לא אהבה אותו מספיק. אך עדיין פשע נשאר פשע ואין לו כל הצדקה. גם לא הצדקה אנושית וגם לא הצדקה "מלמעלה" (למי שמאמין בכוח עליון כלשהו).

אך האם מדובר כאן רק בפשעי מלחמה? האם העובדה שבחלק ניכר מהכפרים הערביים בישראל אין ביוב וכבישים אינה רומזת לכך שמדובר בתופעה רחבה הרבה יותר? לפי דעתי לתופעה הזאת יש שם והוא פשעי שנאה. שנאה שבה שונאים היהודים את הערבים. ומהו מקורה של השנאה הזאת?

על סמך הספר שבו הם מאמינים, החליטו היהודים שהם "עם נבחר". מה ההוכחות לכך שהכתוב בספר הוא נכון? התשובה היא (כמה מפתיע!) הספר עצמו. זה מזכיר לי סיפור ידוע על אדם שהוזמן להיות עד בבית משפט ובתור עד אמר: "הנאשם דובר אמת". כששאל אותו השופט "מדוע אתה סבור כך?", ענה העד: "מפני שהנאשם עצמו טוען שהוא דובר אמת!".

ובכן, החליטו היהודים שהם "עם נבחר" ובכך נתנו לעצמם לגיטימציה לשנוא את שאר העמים. וזוהי הסיבה לכל הקונפליקטים באיזור. "הטרור", "התגרענותה של אירן", "פונדמנטליזם איסלאמי" הם רק תירותים. שורש הבעיה הוא בכך שהיהודים פשוט שונאים את אלה שאינם יהודים. לפיכך סבור אני כי כאשר יפסיקו היהודים לשנוא, ה"טרור" ייעלם מעצמו, כי אף אחד לא יצטרך אותו.

נ.ב.
ניסיתי להביע כאן את דעתי האישית. הקורא רשאי, כמובן, להסכים או שלא להסכים איתה. ההחלטה היא של הקורא בלבד.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: פשעי מלחמה אינם אלא מקרה פרטי של פשעי שנאה

הודעהעל ידי במילא רגוע » 20 מאי 2009 16:24

היהדות רוויה בשנאת האחר, אבל היא גם רוויה במסרים של שלום ואהבה. כשדת מסתובבת מספיק זמן אפשר למצוא בה כל מה שרוצים למצוא.
מלחמת דת זה בהחלט חלק מהעניין, אבל רק חלק.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 מאי 2009 21:53

אתה שקרן וחרטטן. צה"ל לא מבצע פשעי מלחמה. אתה בכלל לא יודע מה זה פשעי מלחמה.
דובר חמאס

הודעהעל ידי דובר חמאס » 21 מאי 2009 22:11

דובר חמאס מוסר שאפילו הוא לא יכל לכתוב פוסט שקרי וגזעני ברמה כזאת.

ברכות.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 24 מאי 2009 00:35

דובר חמאס כתב:דובר חמאס מוסר שאפילו הוא לא יכל לכתוב פוסט שקרי וגזעני ברמה כזאת.

ברכות.

דוגרי. דבריו של יונתן דננברג הזה (ולא רק בפוסט הזה) גובלים בהסטה קיצונית נגד יהודים, עם ריח חריף של אנטישמיות - וזה מסוכן. מאוד מסוכן. ההיסטוריה מוכיחה (מה זה מוכיחה... מפוצצת בדוגמאות) שתעמולה אנטישמית מסוג זה הובילה למעשים קיצוניים ביותר נגד בני אדם.

מדובר בתיאוריות קונספירציות הזויות, מופרכות, חסרות כל ביסוס, והכי מרתיח - שקריות, שעלולות להוביל (וכבר הובילו בעבר) לפגיעה ממשית ביהודים על לא עוול בכפם.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 24 מאי 2009 01:11

אי אפשר להרים את קלף האנטישמיות כל פעם שמישהו אומר מילה רעה על יהודים. זה כבר נהיה מגוחך, זה מעקר את המושג אנטישמיות מתוכן, וזה שיא הצביעות שעם שכובש ומדכא עם אחר מאשים את מבקריו באנטישמיות כשמבקרים אותו על כך.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 24 מאי 2009 01:35

במילא רגוע כתב:אי אפשר להרים את קלף האנטישמיות כל פעם שמישהו אומר מילה רעה על יהודים. זה כבר נהיה מגוחך, זה מעקר את המושג אנטישמיות מתוכן, וזה שיא הצביעות שעם שכובש ומדכא עם אחר מאשים את מבקריו באנטישמיות כשמבקרים אותו על כך.

כן, אבל זה "קצת" יותר ממילה אחת רעה, מדובר ברצף של שקרים והאשמות חמורות ביותר. אם הייתי רואה כזאת הסטה ביוטיוב, למשל, (ולא חשוב כנגד איזו קבוצה אתנית) ישר הייתי מסמן את זה כ- Flag בגלל hate speech.

וגם לא הייתי מאשים עם שלם בכיבוש ודיכוי. אני, למשל, מאוד רוצה לחיות בשלום ואחווה עם כל השכנים פה באיזור. יצא לי להכיר גם בני מיעוטים שהם בני אדם טובים, ולא דיכאתי ולא כבשתי אף אחד. וכך גם כל המשפחה שלי. האינדיבידואל קיים פה, ואסור לשכוח את זה. קל להסתכל על הצבא כגוף אחד, כמו שקל להכליל על עם אחד. אבל זה לא הולך ככה, צריך לזכור שאנשים מרכיבים את הגופים האלה, ואנשים הם לא רובוטים. כל הגופים והעמים מורכבים מבני אדם, לא ממכונות מתוכנתות שאתה מכניס X ויוצא Y.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 24 מאי 2009 11:46

אני חושב שבשביל לקרוא לביקורת על יהודים אנטישמיות צריך לבסס באופן ברור שמי שאומר אותם עושה זאת במטרה לפגוע ולהשמיץ ביהודים. אי אפשר שאנטישמיות תהיה מגן גורף לכל מילה רעה, גם שקר או האשמה חריפה, כנגד יהודים. אם אני שכן שלך ואני מתלונן שאתה משאיר אשפה ברחוב, זה לא אנטישמיות, גם אם זה לא נכון שאתה משאיר אשפה ברחוב, אלא אם כן אתה רואה סימן ברור שאני שונא יהודים באופן כללי או שאין לי שום סיבה (שאתה יודע) להתנכלות כלפיך. מותר לחשוד באנטישמיות, אבל לפזר האשמות באנטישמיות לכל רוח זה הרסני למאבק באנטישמיות.

פה מר יונתן כתב בעיקר שישראל מבצעת פשעי מלחמה, ושישראל מפלה נגד פלסטינים, ולדעתו זה נובע מתוך שנאה, ולכן אלו פשעים גזעניים (אפשר לומר אנטישמיים). אני מסכים איתו לגבי פשעי מלחמה והפליה נגד פלסטינים, ואני חושב שישראל המדינה והחברה רוויות בגזענות בוטה ומתלהמת כלפי ערבים ופלסטינים, אבל עדיין אני לא מסכים עם המסקנה הסופית שאלו פשעי שנאה. פה אני חושב שאתה היית מסכים עם יונתן אם היית משתמש בקריטריונים שלך לאנטישמיות באותו אופן במבט על היחס לערבים, ואני יותר מהוסס משניכם כי לטעמי יש משקל יתר להאשמות כאלו ולא צריך לנופף בהן בקלות דעת.

אני בעד לדבר בהכללות, בזהירות, גם כשידוע מראש שכל דיבור בהכללה בהכרח עושה עוול מסוים לחלק מהכלל. אני לא חושב שהטיעון שאתה אינדיבידואל ולפיכך הביקורת לא תופסת כלפיך תופס פה. יש לכולנו אחריות לאיך החברה שלנו נראית. אני יכול להעיד לגבי עצמי שאני עובד קשה להאבק בגזענות ובשנאה אבל בתור חבר בחברה הישראלית ברור לי שכישראלי אני גזען ולו רק משום ההשתייכות לשבט הזה. לא כל שכן כשמדובר במדינה שהיא ישות הרבה פחות אמורפית מחברה. למדינה יש מנגנון שלטון, יש לה מדיניות ויש לה פעולות שהיא מבצעת. אז בטח שאפשר להאשים עם שלם, או חברה שלמה, ובטח שאפשר להאשים מדינה שלמה בפשעים ובמעשים פסולים ולא מוסריים, אז מה אם הן מורכבות מאינדיבידואלים שחלקם לא מסכימים ואף מתנגדים בגלוי לאותם פשעים? בסופו של יום, אם אתה לא רוצה להכלל באשמה של הקולקטיב, האופציות שלך הן או לפרוש או לעשות ככל יכולתך להתנגד לפשעים ולקוות שההיסטוריה תשפוט אותך אישית לחיוב, אבל סתם להתנער זה לא עובד.

אגב, בני מיעוטים, בישראל, זה ביטוי חצי אנטישמי. סליחה, גזעני, אנטישמי שמור רק ליהודים. הם לא בני שבט המיעוטים, היותם מיעוט זה לא מה שמגדיר אותם (זה רק מה שהיהודים היו רוצים שיגדיר אותם, אפרופו גזענות), זה סתם דרך כוללנית די מכוערת להגיד "לא יהודים". הביטוי לכשעצמו הוא נייטרלי, אבל בישראל השימוש שלו הוא די גזעני.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מאי 2009 16:17

זה לא סוד שהדת היהודית מייחסת חשיבות לכך שיש את היהודי ו"את כל השאר"... ויש הבדל גדול בין העם היהודי לבין "הגויים". כמי שהיה חרדי הרבה שנים אני יכול לאמר שהיהודי בכל יום מזכיר לעצמו שאלוהים "הבדילנו" מהעמים, שאנו עם נבחר, לנו יותר מצוות כי נשמתנו "טהורה" יותר משאר בני האדם, היהודי - אל לו ללכת ב"חוקות הגויים" ואל לו להידמות לגויים בשום אופן. כל זה נועד כמובן לשמר את הדת ולמנוע התבוללות. זה מופיע בכל מקום בתנ"ך ויש אינספור וריאציות והרבה מצוות בעניין. עניין ההלוואה בריבית-מה שהביא ברובו להתפתחות האנטישמיות באירופה-מצויין בתורה שליהודים אסור להלוות בריבית ליהודים אך ל"גויים" מותר להלוות בריבית....(בנצרות גם אסור להלוות בריבית ולכן כל מי שהיה צריך הלוואה היה ניגש ליהודים ובכך נוצרה האנטישמיות המודרנית על רקע התעשרותם וכו-לא ניכנס לשיעור היסטוריה אף שנושא זה מאוד מעניין). אין זה סוד שהיהדות רואה את היהודי כ"עליון" על עמים אחרים וכל זה מצויין מפורשות בתורה ובכל ספרי החכמים שאחריה. "במילא רגוע" צודק שהתורה עיקרה הוא אהבת הזולת. אכן זו כל התורה "ואהבת לרעך כמוך".. אך לצערנו השילוב הזה של עליונות מפורשת מצד אחד ואהבת האחר מצד שני היא דבר שקשה מאוד ליישם. צריך להיות באמת צדיק גדול בשביל להבין ובעיקר להפנים מושגים כאלה. אצל רוב האנשים העליונות בהחלט מובילה לשנאה ולגזענות. התורה ניתנה בהר סיני. נאמר בפרושים של החכמים שכשניתנה תורה לישראל ירדה השינאה לעולם. סיני=שנאה. (אותיות ש/ ס מתחלפות בלשון הקודש).
התפקיד של כולנו ללמוד לאהוב את השונה מאיתנו! ולהתגבר על השנאה. השנאה היא הדרך הקלה והלא מוצלחת לחיים בעולם הזה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מאי 2009 18:21

במילא רגוע כתב:אי אפשר להרים את קלף האנטישמיות כל פעם שמישהו אומר מילה רעה על יהודים. זה כבר נהיה מגוחך, זה מעקר את המושג אנטישמיות מתוכן, וזה שיא הצביעות שעם שכובש ומדכא עם אחר מאשים את מבקריו באנטישמיות כשמבקרים אותו על כך.

מבחינתך לכתוב ה"ערבים ככה וככה" זו הכללה וגזענות אבל לכתוב "היהודים הם כה וככה" זה בסדר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מאי 2009 18:23

מה עם השקרים לגבי "פשעי מלחמה" ?!?! צה"ל לא מבצע שום פשעי מלחמה. לפחות היית נותן דוגמא לפשע אחד כזה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מאי 2009 20:08

אורח כתב:מה עם השקרים לגבי "פשעי מלחמה" ?!?! צה"ל לא מבצע שום פשעי מלחמה. לפחות היית נותן דוגמא לפשע אחד כזה.

מה עם הרופא שהיה בבית עם הילדים שלו ושל אחיו והטנק ירה עליהם פגז? הרג כמה ילדים שלו? אתה לא זוכר משהו כזה? מוזר... הייתי בטוח שזה היה בכל מהדורות החדשות, כנראה שבדיוק פספסת את זה אה? :roll:
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 24 מאי 2009 21:40

אורח כתב:מבחינתך לכתוב ה"ערבים ככה וככה" זו הכללה וגזענות אבל לכתוב "היהודים הם כה וככה" זה בסדר.

אתה לא תגיד לי מה אני אמרת.

אני אומר שאפשר לדבר דיבור מכליל, אבל בזהירות, כי הסכנה לגלוש לסטריאוטיפים ולהכללות לא מבוססות ולגזענות גדולה. אני אומר שלא כל דיבור על כלל ככלל זה גזענות, גם כשזה ביקורת, אפילו כשזה דברים לא נכונים ומשמיצניים בעליל. זה גם לא אומר שזה לא. כל מה שזה דורש זה להפעיל קצת את הראש במקום להגיב באוטומט, אבל יש אנשים שזו מטלה כבדה מדי בשבילם, או שפשוט רוצים להתלהם. כמוך.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 מאי 2009 20:34

אורח כתב:
אורח כתב:מה עם השקרים לגבי "פשעי מלחמה" ?!?! צה"ל לא מבצע שום פשעי מלחמה. לפחות היית נותן דוגמא לפשע אחד כזה.

מה עם הרופא שהיה בבית עם הילדים שלו ושל אחיו והטנק ירה עליהם פגז? הרג כמה ילדים שלו? אתה לא זוכר משהו כזה? מוזר... הייתי בטוח שזה היה בכל מהדורות החדשות, כנראה שבדיוק פספסת את זה אה? :roll:

זה לא היה בכוונה. הרג אזרחים בכוונה זה פשע מלחמה. אתה יכול להמשיך לשקר. מבחינתך העסק סגור כי אתה אנטי-צה"ל בכל מקרה.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 27 מאי 2009 00:09

אתה לא יודע אם זה בכוונה או לא. אתה מניח. אבל אף אחד לא חקר, ואף אחד אפילו לא חשב לחקור. במבצע בעזה נחצה גבול מוסרי משמעותי לפיו דמם של לא חמושים הותר. גם בעבר הרגו לא מעט לא חמושים, אבל פה קבעו כל מיני קריטריונים מזוויעים של "אבל פיזרנו פליארים אז בעיה שלהם אם הם לא ברחו" או שאם אדם עובר קו יורים בו בלי לשאול שאלות, או הפצצות מסיביות על אזורי מגורים.

אתה רוצה להגיד שהוא אנטי צהל? אפשר להגיד עליך שאתה פרו צהל. אז מה, אין לך יותר יכולת חשיבה עצמאית אם אתה בעד או נגד משהו? החשיבה שאומרת שהצבא הישראלי מבצע פשעי מלחמה לא מבוססת על בדיות, היא מבוססת על עובדות ופרשנות שלהן לאור החוק הבינלאומי, וזה הקריטריון היחידי לפשעי מלחמה. לא שאני צריך את הגושפנקא של חוקי המלחמה כדי לקבוע שמה שהצבא הישראלי עושה הוא פסול לחלוטין.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 מאי 2009 16:23

במילא רגוע כתב:אתה לא יודע אם זה בכוונה או לא. אתה מניח. אבל אף אחד לא חקר, ואף אחד אפילו לא חשב לחקור. במבצע בעזה נחצה גבול מוסרי משמעותי לפיו דמם של לא חמושים הותר. גם בעבר הרגו לא מעט לא חמושים, אבל פה קבעו כל מיני קריטריונים מזוויעים של "אבל פיזרנו פליארים אז בעיה שלהם אם הם לא ברחו" או שאם אדם עובר קו יורים בו בלי לשאול שאלות, או הפצצות מסיביות על אזורי מגורים.

אתה רוצה להגיד שהוא אנטי צהל? אפשר להגיד עליך שאתה פרו צהל. אז מה, אין לך יותר יכולת חשיבה עצמאית אם אתה בעד או נגד משהו? החשיבה שאומרת שהצבא הישראלי מבצע פשעי מלחמה לא מבוססת על בדיות, היא מבוססת על עובדות ופרשנות שלהן לאור החוק הבינלאומי, וזה הקריטריון היחידי לפשעי מלחמה. לא שאני צריך את הגושפנקא של חוקי המלחמה כדי לקבוע שמה שהצבא הישראלי עושה הוא פסול לחלוטין.

אני לא פרו צה"ל. אני שופט את צה"ל באוביקטיביות. ראיתי דברים פסולים בשירות הצבאי שלי ושיניתי אותם. הוא לא אובייקטיבי.
איך אני יודע שזה לא נעשה בכוונה? כל מי ששירת ביחידה קרבית יודע שאין בצה"ל אנשים שעושים כאלה דברים בכוונה וגם אם יש, הם לא יכולים. ירי פגז על בית לא יכול להיעשות באופן פרטי וסודי בלי שמאות אנשים ידעו בדיוק מה קרה. היתה פאשלה מקצועית וצה"ל יודע לטייח פאשלות כאלה.

לגבי "פיזרנו פלאיירים". לדעתי אין שום בעיה עם זה. אין דרך יותר יעילה לחסל חמאסניקים שפועלים באזור בנוי.
אם זה פשע מלחמה אז תגדיר כל צבא כפושע מלחמה כי אין שום דרך להילחם בלי לעבור על הקריטריונים שלך ל"פשע מלחמה".
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 יוני 2009 21:17

דוגרי. דבריך (ולא רק בפוסט הזה) גובלים בהסטה קיצונית נגד הומואים, עם ריח חריף של הומופוביות- וזה מסוכן. מאוד מסוכן. ההיסטוריה מוכיחה (מה זה מוכיחה... מפוצצת בדוגמאות, שהנוראית שבהן היא השואה של ההומואים באירופה) שתעמולה הומופובית מסוג זה הובילה למעשים קיצוניים ביותר נגד בני אדם.

מדובר בתיאוריות קונספירציות הזויות, מופרכות, חסרות כל ביסוס, והכי מרתיח - שקריות, שעלולות להוביל (וכבר הובילו בעבר) לפגיעה ממשית בהומואים על לא עוול בכפם.

לאורך כל ההסטוריה דיכאו אותנו, הוציאו אותנו להורג רק בגלל מה שאנחנו. ועדיין ממשיכים בזה.
הדבר היחיד שנשאר לנו לעשות הוא להקים מדינה משלנו. ולהלחם עליה. ונכון, בכל מקום שנבחר יהיו סטרייטים שנצטרך לדכא, כי ההסטוריה הוכיחה שהסטרייטים תמיד ינסו להרוג אותנו.

אם לא נוח לכם אתם יכולים לחזור לחיות אצל הסטרייטים. נראה איך תרגישו שם כשתמיד תהיו אזרחים סוג ב'. שתעברו ליד הכנסיות שלהם איפה שהם מטיפים נגדנו. שתראו אותם מפגינים בהלוויות נגדנו.

הכי קל זה לרחם עליהם אבל תזכרו לאן הם יכולים להגיע!
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 09 יוני 2009 07:32

אורח כתב:דוגרי. דבריך (ולא רק בפוסט הזה) גובלים בהסטה קיצונית נגד הומואים, עם ריח חריף של הומופוביות- וזה מסוכן. מאוד מסוכן. ההיסטוריה מוכיחה (מה זה מוכיחה... מפוצצת בדוגמאות, שהנוראית שבהן היא השואה של ההומואים באירופה) שתעמולה הומופובית מסוג זה הובילה למעשים קיצוניים ביותר נגד בני אדם.

מדובר בתיאוריות קונספירציות הזויות, מופרכות, חסרות כל ביסוס, והכי מרתיח - שקריות, שעלולות להוביל (וכבר הובילו בעבר) לפגיעה ממשית בהומואים על לא עוול בכפם.

לאורך כל ההסטוריה דיכאו אותנו, הוציאו אותנו להורג רק בגלל מה שאנחנו. ועדיין ממשיכים בזה.
הדבר היחיד שנשאר לנו לעשות הוא להקים מדינה משלנו. ולהלחם עליה. ונכון, בכל מקום שנבחר יהיו סטרייטים שנצטרך לדכא, כי ההסטוריה הוכיחה שהסטרייטים תמיד ינסו להרוג אותנו.

אם לא נוח לכם אתם יכולים לחזור לחיות אצל הסטרייטים. נראה איך תרגישו שם כשתמיד תהיו אזרחים סוג ב'. שתעברו ליד הכנסיות שלהם איפה שהם מטיפים נגדנו. שתראו אותם מפגינים בהלוויות נגדנו.

הכי קל זה לרחם עליהם אבל תזכרו לאן הם יכולים להגיע!

אתה רציני או ציני?
דירנם

הודעהעל ידי דירנם » 09 יוני 2009 08:14

הוא ציני... הוא כאילו מתכוון שסטרייטים = כל עמי העולם והומואים = יהודים... הבנת? :lol:
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 יוני 2009 12:33

איזה כיף זה להחליף מילה במילה.
באופן מפתיע לא קפצת כשהופיעה ההודעה הקודמת שהשתמשה במילים "יהודים" ו"אנטישמים".
אנחנו כל כך התרגלנו לשמוע דיבורים כאלה שכבר נמאס לנו להזדעזע. הדרך היחידה לתת לאנשים פרספקטיבה היא לחליף מילה במילה...

בפורום של זכויות בעלי חיים היה מישהו שהראה כתבה על אנשים שהתעללו בחיות. בגלל שהם היו ערבים היו מלא תגובות גזעניות. אבל אף אחד לא הזדעזע מהן.
לקחתי את כל התגובות ושמתי אותן בשרשור אחר בפורום על מקרה שקרה בספרד. את המילה "ערבים" החלפתי ב"ספרדים" ובמשפטים שהיה כתוב "זה הטבע שלהם" הוספתי כמה דברים על מלחמות שוורים.

אנשים הזדעזעו עד עמקי נשמתם. האשמות בגזענות התעופפו לכל עבר (של אותם אנשים שכתבו או שתקו על ההודעות הקודמות).

מאז קשה לי להפסיק....
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 10 יוני 2009 14:16

אורח כתב:איזה כיף זה להחליף מילה במילה.
באופן מפתיע לא קפצת כשהופיעה ההודעה הקודמת שהשתמשה במילים "יהודים" ו"אנטישמים".
אנחנו כל כך התרגלנו לשמוע דיבורים כאלה שכבר נמאס לנו להזדעזע. הדרך היחידה לתת לאנשים פרספקטיבה היא לחליף מילה במילה...

בפורום של זכויות בעלי חיים היה מישהו שהראה כתבה על אנשים שהתעללו בחיות. בגלל שהם היו ערבים היו מלא תגובות גזעניות. אבל אף אחד לא הזדעזע מהן.
לקחתי את כל התגובות ושמתי אותן בשרשור אחר בפורום על מקרה שקרה בספרד. את המילה "ערבים" החלפתי ב"ספרדים" ובמשפטים שהיה כתוב "זה הטבע שלהם" הוספתי כמה דברים על מלחמות שוורים.

אנשים הזדעזעו עד עמקי נשמתם. האשמות בגזענות התעופפו לכל עבר (של אותם אנשים שכתבו או שתקו על ההודעות הקודמות).

מאז קשה לי להפסיק....

גם עכשיו לא קפצתי. אני עדיין עומד מאחורי דבריי, לא שינית את דעתי. עמדתי איתנה מתמיד.

אז מה, רק בגלל שהרבה אנשים מדברים על אנטישמיות (אתה בכלל יודע כמה תקריות אנטישמיות יש ברחבי העולם מידי שנה שאתה מדבר?) אתה חושב שחלפו הזמנים של האנטישמיות? הטיעונים שלך די קלושים ותלושים מהמציאות. ולא, אני לא הומופוב ולא שונא הומואים או עמים או קבוצות אתניות כלשהם.

ובנימה ידידותית זו - קח קצת תשמע, תהנה. ;) http://www.youtube.com/watch?v=ilbd43AZCnY&feature=channel_page (בלי טיפת ציניות)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 יוני 2009 22:00

רק בגלל שהרבה אנשים מדברים על הומופוביה (אתה בכלל יודע כמה תקריות הומופוביות יש ברחבי העולם מידי שנה שאתה מדבר?) אתה חושב שחלפו הזמנים של ההומופוביות? הטיעונים שלך די קלושים ותלושים מהמציאות. ולא, אני לא אנטשמי ולא שונא יהודים או עמים או קבוצות אתניות כלשהם.

http://www.shasnet.org.il/IOS/Users/www ... 885372.jpg
http://www.blacklaundry.org/images/pashk.jpg
http://farm2.static.flickr.com/1383/535 ... bc.jpg?v=0
http://mad.walla.co.il/w/18-200/344830-18.jpg
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 10 יוני 2009 23:36

אורח כתב:רק בגלל שהרבה אנשים מדברים על הומופוביה (אתה בכלל יודע כמה תקריות הומופוביות יש ברחבי העולם מידי שנה שאתה מדבר?) אתה חושב שחלפו הזמנים של ההומופוביות? הטיעונים שלך די קלושים ותלושים מהמציאות. ולא, אני לא אנטשמי ולא שונא יהודים או עמים או קבוצות אתניות כלשהם.

http://www.shasnet.org.il/IOS/Users/www ... 885372.jpg
http://www.blacklaundry.org/images/pashk.jpg
http://farm2.static.flickr.com/1383/535 ... bc.jpg?v=0
http://mad.walla.co.il/w/18-200/344830-18.jpg

נו אז מה אתה רוצה? אני נגד הומופוביה, אז מה הקטע?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 יוני 2009 09:41

נו אז מה אתה רוצה? אני נגד אנטישמיות, אז מה הקטע?
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 11 יוני 2009 17:24

חחחח
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 יוני 2009 22:04

הבעיה היא בעיקר, וא.ב. יהושע הפנה לכך במאמרו האחרון ב'הארץ', היא האמביוולנטיות היחסית של המונח 'יהודי'.

אם מישהו שונא יהודים על בסיס אתני, כי ההורים שלהם יהודים, הוא אנטישמי. או נגיד יותר טוב, גזעני כלפי יהודים. אותו דברים כלפי מישהו ששונא נשים - גזעני כלפי נשים. שנאה על בסיס שלא ניתן לשינוי (אתניות, מין, צבע עור), ואינני מדבר על התחכמויות כמו מייקל ג'קסון או ניתוח לשינוי מין, היא שנאה רעה.

אני אישית שונא יהודים (=יהודים דתיים). אני גם שונא מוסלמים. זה עושה אותי גזען? לא, כי אני שונא מישהו על סמך בחירה שהוא עשה, בין אם זו בחירה אקטיבית לעבור לדת הזו, או בין אם כי הוא רכיכה גדולה יותר מדי להפסיק לתת לדמגוגים למיניהם לנצל את הגוף והנשמה שלו.

אז יונתן, למה התכוונת? ליהודי הדתי או ליהודי האתני?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 יוני 2009 05:20

אני מסכים לגמרי.
אבל השימוש במילה "שונא" בעייתית (אצלי).
אני מסכים עם זה שמי ששונא אנשים לפי משהו שהם לא יכולים לשנות (מין, גזע ואני מוסיף נטייה מינית) הוא גזעני ולדעתי שונא בשביל לשנוא. אני לא מסכים עם אנשים כאלה כי לדעתי מין, גזע ונטייה מינית הם לא דברים שליכולים לקבוע לי משהו על הבן אדם, הם לא משנים שום דבר. דברים אחרים משנים, אם התייחסו למישהו באפלייה אולי זה משפיע על ההתנהגות שלו, אבל לא הגזע עצמו הוא זה שמשפיע.
מי ששונא אנשים לפי הדעות שלהם (דתיים או שמאלנים או וואטאוור) הוא לא גזעני (אולי זה מעצבן שהוא שונא אבל הוא לא גזעני), אם האנשים ישנו את דעתם הוא יפסיק לשנוא אותם.
מה שמפחיד בגזענים זה שלא ברור מה הם רוצים. אם אתה שונא מישהו שלא יכול לעשות שום דבר כדי שתפסיק לשנוא אותו אז מה אתה רוצה שהוא יעשה? התשובה היחידה לשאלה הזאת מאוד מאוד מפחידה אותי. אני לא רואה איך גזענות לא יכולה להוביל לדבר הכי גרוע שיש.

אני לא "שונא" דתיים (ואני כולל יהודים, מוסלמים, נוצרים ותוסיפו מה שאתם רוצים) אני פשוט לא מסכים עם הדעות (אמונות) שלהם. אני מסוגל להיות חבר של אנשים גם אם אני לא מסכים איתם (תלוי עד כמה, עם מי שרוצה לעשות רצח עם (ולא חסרים כאלה בארץ) קשה לי לדבר או להתחבר). אנשים יכולים להיות אחלה גם אם יש להם דעות מפגרות. גם לפעמים אנשים חושבים דברים (כמו גזענות) אבל המעשים שלהם לא כאלה.
אפשר להגיד שאני "מכבד" (מילה איומה אבל זה מה יש) אמונות של אחרים שאין לי. (גם זה תלוי עד כמה, הקרבת קורבנות אדם למשל אני לא). ואני לא מרגיש צורך לדחוף את הדעה שלי בפרצוף של אנשים כאלה ולהגיד להם כל הזמן שאני לא מסכים איתם.
כמובן כשזה שונה שמנסים לכפות עלי אמונות שאין לי. זה ממש מעצבן אותי ואני אכן שונא אנשים שעושים את זה.

נראה לי שזה מסביר את זה טוב.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים