בתוך חודש: חמישה חיילי צה"ל התאבדו

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

אורח

Re: בתוך חודש: חמישה חיילי צה"ל התאבדו

הודעהעל ידי אורח » 13 מאי 2009 13:08

זה רק בחודש אפריל
ואני יודע כבר על טירון שהתאבד בשבת האחרונה בבסיס בדרום של חטיבת חי''ר (קרוב שלי היה איתו במחלקה)
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 13 מאי 2009 15:19

שמישהו יסביר לי איך לכל הרוחות לא מתפרסמות בעיתונות סטטיסטיקות על מתאבדים???????

איך?????????

זה לא מספיק סקופ בשביל המדיה?
זה לא סטטיסטיקות מספיק צורמות?
ומעל לזה: ההורים של המתאבדים לא רוצים דין וחשבון??

על חייל שנהרג פעם ב.. בפעילות מבצעית (ותודה לאל שזה ככה בזמן האחרון) עושים כתבה. על חיילים שנהרגים בתאונות אימונים (לצערי יש המון) - עושים פה ושם כתבות, ואף עשו סרטים דוקומנטריים רחבי היקף על ה"מחדלים". על חייל חטוף עשו 3000 כתבות. על החיילים המתאבדים - שכל מי שהיה בבסיס-טירונים מכיר את התופעה, לא מתפרסם כלום!

לא התפרסמו סטטיסטיקות (לא שידוע לי), אבל יש לי הרגשה - גם מתוך נסיון אישי של שנה של שירות בבסיס טירונים, שמתים בהתאבדות בצה"ל יותר ממה שמתים בתאונות אימונים ובפעילות מבצעית גם יחד (לא בזמן מלחמה). איפה ההגיון להשתיק את זה? איפה ההגיון לא לבקש דין וחשבון? - ואני מתכוון מבחינת התקשורת, ההורים, וכל מה שאמור לבקר את צה"ל ומערכת הבטחון, אה, שכחתי - אין גוף שמבקר את צה"ל ומערכת הבטחון.

בבקשה שמישהו יסביר לי איך זה קורה.
אין ערך לחיי אדם.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 13 מאי 2009 15:25

הערה: כתבתי את ההודעה למעלה לפני שקראתי את הכתבה.

בכתבה ישנם סוף סוף סטטיסטיקות - תגובות הגולשים בהתאם.
בכל אופן אין מספיק סיקור לדעתי. זאת הכתבה הראשונה שראיתי בנושא - ויש לי הרגשה שהיא לא נשארה בעמוד הראשי יותר מדי זמן. משום מה 5 חיילים מתאבדים בחודש לא תופס יותר מחייל שהמפקד שלו פלט עליו כדור בפעילות מבצעית בימים האחרונים - שתפס עמודים ראשיים.

ושכולם ינוחו על משכבם בשלום.

אגב, רק אותי התגובה של דו"צ גורמת לו לרצון להעיף סטירה למי שמנסח את הבולשיט הזה???:
מדובר צה"ל נמסר: "גורמי בריאות הנפש בצה"ל נותנים סיוע לחיילים המגלים קשיי הסתגלות במהלך שירותם, הכוללים בין היתר גורמי דחק הקשורים ישירות לשירות הצבאי או למרכיבים אחרים במכלול חייהם. הסיוע ניתן תוך כדי מעורבות מפקדים בנושא, אשר עוברים הכשרה והדרכה לאיתור סימני מצוקה. כמו כן, ניתן טיפול מיטבי ואינטנסיבי למי שהעלה סיכון אובדני ממשי".

אף אחד לא צריך לתת תשובות. כמו תמיד. כמו עם טעויות אימונים, כמו עם מחדלים במלחמה, כמו עם הכל, אף אחד אף פעם לא נותן דין וחשבון בגוף הזה. מקסימום מקימים ועדות פנימיות, ונופלים על איזה קצין צעיר.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 מאי 2009 15:47

"אין בידנו את היכולת לנבא ולמנוע התאבדויות באופן מוחלט", כתב ראש מחלקת בריאות הנפש בצה"ל, אל"מ גדי לובין, בנייר עמדה מיוחד.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 13 מאי 2009 23:47

מה שכתבת זה נכון. כל שנה מספר המתאבדים בצבא גדול מסך כל ההרוגים מכל הסיבות האחרות (למעט מלחמה) ביחד.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 יוני 2009 14:29

השירשור הזה הזכיר לי את שני, חיילת שהתאבדה לפני כחודשיים, עשו על המקרה כתבה בחדשות 2 - http://www.mako.co.il/news-channel2/Channel-2-Newscast/Article-8d92bb085da1021004.htm
הכתובת הייתה על הקיר :(
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 יוני 2009 00:06

הכתובת כתובה על הקיר גם ככה כשאתה חונק אנשים ושולל מהם את החירות שלהם. לא צריך להיות גאון גדול שיש אנשים שלא נהנים מה"חוויה".
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 18 יוני 2009 14:15

אני מכיר יחידות שכלל החללים שלהם הם מתאבדים.

נכון לא מלחמות לא אבו-יוסוף אלא מתאבדים... כבוד לצה"ל.
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 23 יוני 2009 07:57

על אף שמספר המתאבדים בצה"ל בשנים האחרונות ירד, מדווחים בצבא כי המספרים צפויים לחזור ולעלות

מעניין. מה קרה לכל נאומי ה"אנחנו טיפלנו בנושא ורואים את זה"?
פתאום הכל מתהפך?

אז היה להם קצת מזל עם שנתיים שהמספרים טיפה ירדו.

ביזיון. השערוריה הכי גדולה במדינת ישראל ולאף אחד לא אכפת.
משיח NOW !
אחד שהיה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אחד שהיה » 23 יוני 2009 14:36

נכון למי איכפת מרכוש בשווי 300 ש"ח בחודש.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 23 יוני 2009 16:24

אחד שהיה כתב:נכון למי איכפת מרכוש בשווי 300 ש"ח בחודש.

דוגרי.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
turj

הודעהעל ידי turj » 30 יוני 2009 12:19

בתגובה למה שנאמר לפני :

באמת לא אכפת מרכוש בכזה מחיר ,הרי בכל מקרה לא צריך לשלם פיצויים ,ויש עוד שורות אין סופיות של אנשים שבשמחה יאכלו חרא תמורת חתיכת פס על הכתף

אני עדיין מזועזע שאפילו ברוסיה ,מדינה עם קשרים מאוד חזקים למיליטריזם ,מדינה שיש לה גבולות עצומים להגן עליהם ,הורידה את שירות החובה שלה לשנה (משנתיים) וכבר יש דיבורים על הסבה של יותר ויותר יחידות ליחידות קבע בלבד .
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 01 יולי 2009 01:55

turj כתב:בתגובה למה שנאמר לפני :

באמת לא אכפת מרכוש בכזה מחיר ,הרי בכל מקרה לא צריך לשלם פיצויים ,ויש עוד שורות אין סופיות של אנשים שבשמחה יאכלו חרא תמורת חתיכת פס על הכתף

אני עדיין מזועזע שאפילו ברוסיה ,מדינה עם קשרים מאוד חזקים למיליטריזם ,מדינה שיש לה גבולות עצומים להגן עליהם ,הורידה את שירות החובה שלה לשנה (משנתיים) וכבר יש דיבורים על הסבה של יותר ויותר יחידות ליחידות קבע בלבד .

ברוסיה עדיין יש שירות חובה של שנה? זה עדיין פרימיטיבי. לא מבין מה הם צריכים כל כך הרבה חיילים, ועוד לתקופה קצרה יחסית ככה שהתועלת מהם די נמוכה. בטח אבל שם יותר קשה לצאת מהצבא מאשר בארץ, לא? אגב, מתי הם קיצרו את משך שירות החובה לשנה?
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 יולי 2009 08:51

זה בגלל שלרוסיה יש המוןןן חיילים, זאת מדינה עם אוכלוסיה גדולה (אל תשווה לישראל) וכל הגברים שם חייבים גיוס... (אבל גם שם יש כאלה שמצליחים לצאת מהצבא, אני לא יודע אם יותר קל שם או קשה אבל ממה ששמעתי/הבנתי מי שרוצה להשתחרר שם יהיה לו יותר קשה להשתחרר מהצבא)
סתם חייל עולה מרוסיה

הודעהעל ידי סתם חייל עולה מרוסיה » 16 יולי 2009 01:56

אל תשווה את רוסיה לישראל ובטח לא בטח מבחינת הצבא

בצבא הרוסי אין רוצה לא רוצה יש כן במידה ולא יש מכות !

אין אבא אמא שנה שלמה שאינך רואה את הבית והצבא של רוסיה הוא צבא לא מוסרי לא הומניטרי וצבא עם משמעת ברזל

עדיף שלוש שנים בצה"ל מאשר חודש בצבא הרוסי תאמין לי...ישנם אנשים שעברו התעללויות כאלה שהסתיימו בהתאבדויות וכו'

בצהל אתה רואה את הבית מידי פעם וכו' שם אתה רואה רק את הבסיס שלך מן הרגע שנכסת אליו את הרגע שיצאת

טירונות של חצי שנה לכולם !(גם לג'ובניקים) ולאחר מכן אתה נחשב פזמני"ק יעני אתה מחליף את אלה שסינג'רו אותך ומתחיל לסנג'ר את הצעירים

בקיצור לא מומלץ!
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 17 יולי 2009 12:10

וואו. :shock:

לא נעים. :shock:
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 יולי 2009 13:03

פה לא הייתה השוואה לצבא,אלא לפרק הזמן שבו משרתים.

הכוונה שלי הייתה להדגיש עד כמה הקטע של "צבא חובה" מיותר ולא נחוץ במדינה מתקדמת (יחסית) כמו ישראל.
חייל רוסי

הודעהעל ידי חייל רוסי » 17 יולי 2009 14:34

רוסיה לא מתמודדת עם איומים בטחוניים כמו ישראל...
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 18 יולי 2009 14:35

חייל רוסי כתב:רוסיה לא מתמודדת עם איומים בטחוניים כמו ישראל...

ולמרות זאת, ניראה לי שגם להם לא חסרות צרות. כולל מבחינה ביטחונית (יש שם טרור של הצ'צ'נים שנאבקים לעצמאות) ופשיעה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 יולי 2009 00:22

אני אומר לך מתוך ידע אישי, צה"ל לא מפרסם מספרים אמיתיים על מתאבדים, יש דרכים רבות להסתיר את המתאבדים בכל מני סיבות של "ספק התאבדות" וכביכול הרג בזמן תפקיד, ועוד ועוד, יש גם מקרים שפשוט לגמרי מטייחים את המקרה, המספרים האמיתיים הרבה יותר גבוהים ולרוע המזל את זה אני יודע עובדתית.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים