ההרס העצמי שלכם והרצון למרוד, לא מובן.

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

סרבנות?

ההרס העצמי שלכם והרצון למרוד, לא מובן.

הודעהעל ידי סרבנות? » 01 מאי 2009 10:30

כותב טוקבקיסט בYnet:

אז בתור התחלה אתם חייבים להבין שאם למעלה רקוב ומושחט אז גם למטה..
צה"ל לוקח לך הרבה יותר ממה שנותן (300 שח עלובים ומזון שחיות נגעלות ממנו) לוקח ממך את השנים הכי חשובות בחייך (18-21) שבו ילד מתבגר אמור לקבל כיוון בחיים שלו (עסקי/נפשי)
וזה מסביר את מצב הכלכלה בארץ, שנער בן 21 חייל משוחרר טרי נמצא ללא עבודה השכלה וללא שכר או מקסימום עובד כמתדלק בחצי משרה.
זה נכון שצריך כוחות בטחון בארץ, אבל למה לא בשכר?
ואני אפילו לא רוצה להזכיר את החיילים החטופים שקיבלו יריקה בפנים מהמדינה.
ושלא נדבר על היחס שמקבלים בצבא בתור אחד ששומר/משרת את המדינה ומרגיש שכלב מקבל יותר זכויות ממנו..

אז הנה שורש הבעיה הישראלית
עומד להתגייס? תשקול טוב מה עדיף לך, עתיד או מדינה שלא תהיה שם שתצטרך אותה.

מגיב לו עמרי, מנהל אתר אינתיפאדה - http://intifada.co.il

המדינה לא תהיה שם שתצטרך אותה?
העובדה שאתה לא חוטף כל יום מכות בגלל שאתה יהודי לא מזיזה אותך ממשנתך ההרסנית והחשוכה?

מהיכן נוצרה לה צורת המחשבה הזו? אני בטוח שלא בגלל שאתה ריאליסט גדול או בעל ראש מפותח וחושב. סתם נסחפת אחרי סטודנט מרדן מ"פרופיל חדש" ששופך את משנתו מלאת השינאה האישית שיש לו כלפי המדינה והצבא, אולי קצת מעבר, לא רציני...
אתה כמובן לא מבין את ההשלכות המיידיות של צה"ל כצבא חלש חלילה, נכון?
צא ולמד !
ללא צה"ל כצבא מוביל וחזק כאן באיזור - אנחנו חוזרים 60 שנה אחורה, אולי, מי יודע, הערבים יעשו לנו את מה שלא הצליח היטלר לעשות.
מצטער, אני לא לוקח סיכונים, עלי לנתק אנשים שכמוך מהשיח הציבורי ומיד. אין לכם קול ולא יהיה.
אצל אותו האספסוף עליו אתם נוהגים להגן, סביר להניח שהייתם מוצאים עצמכם בכלא. גם לזה אינך מודע - אה? אינך מודע לכך שהערבי עליו אתה מגן, בעצם יהרוג אותך ר-א-ש-ו-ן. לא, לא את הימני מההתנחלות אלא אותך. הרי אתה בוגד, בגדת בעמך, מי שיצר ובנה אותך, והערבים, ידוע איך הם מטפלים בבוגדים...
אמרו פעם על השמאל, "הם משרתים את האינטרסים שלנו. אבל הם בוגדים בעמם, ואין לנו שום כבוד אליהם. אני מעדיף לחיות בבית אחד עם מתנחל ולא עם אחד מאלו". את הדברים האלו אמר בכיר ברשות הפלסטינית. זה לא ציטוט, אך דבריו בהחלט דומים לאלו...

אני מ-ת-ע-ר-ב איתך שבשיחה 1 על 1 איתי, אתה תתקפל כמו שפנפן קטן ומבוייש שדיעותיו, עדיף שלא היו נשמעות כלל....

אני מזמין אותך, ברשותך, לאתרי האישי:
http://intifada.co.il
אתה מוזמן לשיחה על קפה בפורום האקטואליה.

אהבתי את תגובתו של עמרי !
ללא מילים. אין לכם ולא מעט כדי לסתור את דבריו. בשורה התחתונה, אחרי כל ההתפלספות וכו' וכו', ללא צה"ל חזק, ימררו את חיינו כך, שנאלץ ליצור עוד הפעם צבא שיפסיק זאת.
סמל אישי של המשתמש
tali_le
יצירת קשר:

Re: ההרס העצמי שלכם והרצון למרוד, לא מובן.

הודעהעל ידי tali_le » 14 יוני 2009 14:29

התפיסה שלפיה צהל רק מגיב לאלימות ולא יוצר אותה היא תפיסה שהגיע הזמן שנתפכח ממנה כולנו
צה"ל יוצר אלימות על ידי זה שהוא מחנך אנשים שהדרך לפתור סכסוכים היא אלימות, שזו התנהלות לגיטימית. ככה לא מפסיקים אלימות, ככה רק ממשיכים אותה

מעבר לזה כדאי להבין שמה שצה"ל בעיקר עושה היום זה לא מגן על מדינת ישראל אלא מגן על השטחים שכבשנו, עסוק בלנהל את החיים של מיליון פלסטינאים, להגן על המתנחלים שחושבים שמה שחשוב זה האדמה ולא האנשים שחיים כאן, גם לא אלה מאיתנו שמבקשים מהם לתת את החיים שלהם בשביל האדמה הזו, גם מאיתנו לא אכפת להם, העיקר זה האדמה ואלה האנשים שצהל מתעסק בלהגן עליהם ולתת להם אפשרות לעשות מה בראש שלהם .

מחשבה שלישית ששווה לחשוב עליה היא שאף אחד כאן לא הציע לבטל את צהל מחר ולהחזיר את עצמנו בזמן למלחמת העצמאות ולא להילחם אלא לוותר ולקפוץ ראש לים.
מה שאנחנו בעצם אומרים זה שמי שלא חושב שהוא צריך להיות חלק מהמערכת הצבאית, מסיבות רגשיות או מצפוניות, צריך לקבל את האפשרות הזו. ואנחנו אומרים שככל שיותר אנשים יבחרו באפשרות הזו (וזה הרי לא מספר שמסכן את ה"ביטחון" שלנו) ככה הפוליטיקאים והרשויות במדינה יבינו שצהל לא תמיד יוכל להיו הפיתרון שלהם ושאין להם ברירה אלא למצוא פתרון אחר (כי עכשיו נוח להם ככה)

אין פה יצר הרס עצמי, יש פה מחשבה אחרת על מה יעשה טוב לחברה הזו. מחשבה רצינית ולא סתמית. חבל להתייחס לדברים בצורה שטחית. אפשר בשמחה לנהל דיון רציני ועמוק על דברים ואולי נלמד משהו אחד מהשני.

טלי

הוקפץ לאחרונה על ידי Anonymous בתאריך 14 יוני 2009 14:29.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים