למרות שתמחקו תתגובה

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

גאה בצבא

למרות שתמחקו תתגובה

הודעהעל ידי גאה בצבא » 01 מאי 2009 10:25

חבל שתמחקו את התגובה, אם זה פורום צריך פה מגוון דעות ולא צנזורה.
אתם חבורה של נקבות תרדו מהארץ אם אתם לא רוצים להתגייס מה אתם עושים פה
מה אתם חושבים שתישבו פה בזמן שאחרים מגנים עליכם ולא תתרמו כלום??!?!?!
רק תקחו תקחו תקחו ולא תיתנו שום דבר???
אי אפשר אין כזה דבר בעזרת השם כל החיים תידפקו בגלל זה!!
גם אני הייתי מוותר על צה"ל אבל מה לעשות שאין כזאת אופציה??!?!? המדינה צריכה אותי ואני פה בשביל לעזור לה
בשורה התחתונה זאת המדינה שלנו ואין לנו מדינה אחרת אז הגיע הזמן שגם אתם תעשו משהו !!!!
סמל אישי של המשתמש
tali_le
יצירת קשר:

Re: למרות שתמחקו תתגובה

הודעהעל ידי tali_le » 01 מאי 2009 11:08

התגובה שלך רק מוכיחה את מה שאנחנו מנסים לומר

הצבא, לא רק שהוא פוגע באוכלוסייה הפלשתינית, הוא גם גורם לאנשים להתנהג כמו שאתה מתנהג עכשיו, יוצר היררכיה חברתית, מחנך לכוחנות ואלימות, לשוביניזם ומנטרל מבן אדם את היכולת להקשיב ולהרגיש אמפתיה

אני מקווה שיום אחד תוכל להסתכל על מישהו שחושב אחרת ממך ולא לחשוב מיד כמה הוא נחות אלא גם לנסות להקשיב לו

טלי
ארלו

הודעהעל ידי ארלו » 01 מאי 2009 13:22

לטלי וכל שאר הפצפיסטים:

אני חושב שאתם לא מבינים כל כך את החברה הישראלית. הטענה שהצבא הופך אותנו לחברה כוחנית ואלימה וגורם להיררכיה חברתית היא מופרכת ואין לה שום בסיס. אכן בחברה הישראלית צה"ל נתפס כדבר "קדוש" - אין על זה ספק בכלל. אבל לפי דעתי רוב הישראלים פשוט אינם רוצים להרגיש פראיירים. כולם יודעים שישראלי לא רוצה להרגיש פראייר. זה מצוי בדיאנאיי הישראלי. כאשר בנאדם אחד עושה משהו 3 שנים והאחר פשוט משתמט - זה מרגיז. "מה אני פראייר?" זוהי מנטרה ישראלית.

הרי תכלס בינינו ג'ובניק שלא עושה כלום למשך שלוש שנים, עדיף כבר שלא יתגייס. אבל עדיין קרביים וישראלים אחרים יסתכלו ויגידו טוב שלפחות שירת ולא השתמט. מדוע? כדי לא להרגיש פראיירים.

אני אישית (ושירתתי שלוש שנים שירות קרבי) חושב שצה"ל אכן צריך להיות התנדבותי ולא מפריע לי "לטחון" בעוד מישהו אחר לא יעשה זאת ויתקדם בחייו שלו. הבעיה שלי איתכם היא השמאלנות והפציפיזם המגעיל שאתם מנסים לקדם. דמגוגיות כגון ה"כיבוש" וכו'.

אגב, זאת לא בעיה קשה עד כדי חוסר מתן לגיטימציה לדיעותיכם אלא בעיה אינטלקטואלית בלבד (למרות שאוכל אתכם בלי מלח :) ).
עודד

הודעהעל ידי עודד » 01 מאי 2009 14:16

ארלו, מה שאתה לא מבין הוא שפרופיל חדש לא מנסה לקדם אף אחד מהדברים האלה, אבל אני שמח שאתה רואה לפחות חלק מהסיבה שבגללה העליהום הזה על מי שלא מתגייס.

כיבוש הוא דמגוגיה? בוא, תאכל אותי בלי מלח, ותראה לי מה איפה ההתנגדות לכיבוש (משנות ה-60 המאוחרות עד היום) היא "דמגוגיה". לי דווקא נראה שאנשים מתחילים להוציא את הראש מהחול ומתנערים מהדמגוגיה של ממשלות ישראל לדורותיהן, שגם הן מתפכחות לאט לאט מהאשלייה שאין עם פלשתיני בשטחים. אז מי כאן לא ריאליסטי ומי הדמגוג?

לגבי פציפיזם ושמאלנות, אני לא רוצה להכנס לפוליטיקה אבל אם יש לך בעיה, תסתום את האף ותמשיך הלאה, מצטער חבריקו, לעולם יהיו אנשים שלא יחשבו כמוך, ואם כן, אתה כנראה במקום הכי מטומטם עלי אדמות.
יום אחד גם אני אדע לנגן ככה
האנונימי

הודעהעל ידי האנונימי » 01 מאי 2009 15:41

אני חושב שאם כותבת הנושא כאן, או המגיב בהמשך בצורה חיובית לדבריה - באמת מרגישים שהצבא הוא מסגרת שמנצלת אותם, שהם מרגישים שהם לא ממצים את עצמם ומעבר לזה, סובלים ולא בצדק - אז יש כאן בעיה. אם השירות הצבאי היה באמת צודק, אם כל אחד ואחד מאיתנו היה מאמין במיליטריזם החוזר והנושן בחברה הישראלית, לא היו שמרגישים "פראיירים" בשירות הצבאי, עצם העובדה שישנם אנשים שמרגישים "פראיירים" בשירות הצבאי רק מחזקת את הטענה שאנשים לא מאמינים באמת במיליטריזם הישראלי, סולדים ממנו, לא בטוחים בנכונותם של הפתרונות הצבאיים לבעיות הנתונות, ובכל זאת, מוכרחים בכפייה לעמוד מאחורי, להיות סמל, לחזק ולתמוך בפתרונות שהלא כל כך ברורים מאליו ומלאי רגשות מעורבים ולהתגייס.
אם לא הייתה בעיה של ספק, בעיה של שאלה לאומית האם הפתרון המיליטנטי הוא הפתרון הנכון בכל רגע, אם לא היה ניצוץ של ספק לגבי מוסריותו האולטימטיבית של צבא ההגנה לישראל - רוב האוכלוסייה הייתה נוהרת בלי שום רגשות מעורבים וספקות לשרת למענו. אבל עצם העובדה ששולחת התגובה, והמגיב לה, מראים את אי-ההסכמה האולטימיטיבית עם ארגון שהם מסמלים ואם יבואו האשמות נגדו, הם יהיו גם כן על דוכן הנאשמים. כל אדם צריך לשאול את עצמו פעמיים אם הוא מסכים להקריב את הערכים והאינדיבידואליות שלו בשביל ערכים של אדם אחר שנמצא בהירככיה גבוהה יותר בארגון המיליטנטי, בחברה הישראלית של היום, השאלה הזאת הופכת אט אט ללא-חוקית, וזאת אחת מההתבטאויות הניכרות ביותר לעין של חברה שמרשה למיליטנטיות שלה להתגבר - הארגון המיליטנטי מחליט בשביל האינדיבידואל מה מותר להטיל ספק בו ומה לא, אילו ערכים ראוי שתחזיק ואילו לאו, ויתרה מכך, הוא מתחיל לקבוע את החוקים. הצבא הופך בהדרגה ככל שהמיליטנטיות העיוורת בעם גוברת לשליט עליון, ההיררכיה הצבאית הופכת לפיאודליזם מסוג חדש.
הארגון המיליטנטי ישאוף תמיד במקום הראשון לפתרון ברוטלי ואלים, אבל חיזוק עמדה אנטי-מיליטנטית, פציפיסטית או כזאת שמטילה ספק בכל פתרון צבאי, אם הוא מתבצע משני הצדדים של הגבול בו בזמני, בשני העמים השכנים - תחליש את שני הארגונים המיליטנטיים וכך בהדרגה תפסיק את המלחמה או תחליש אותה, תחליש את ההפרדה בין היהודי לערבי, בין עם אחד למשנהו, בין אדם אחד לאויבו.
הארגון המיליטנטי, ואיתו גם האנשים שעומדים בראשו תלויים כספית וחברתית בעמדתו של הצבא ובמלחמה. ככל שהחברה חושבת שהצבא הוא יותר מוסרי, יותר נכון, יותר לצידה ולטובתה - כך אותם אנשים שעומדים בצמרת ההיררכיה הצבאית מתחזקים חברתית וגם כספית. השאלה שהחברה צריכה לשאול את עצמה היא האם כשיגיע, אם יגיע, המצב בו תהיה אפשרות לבחור בין פתרון לטובת החברה או לטובת האנשים העומדים בצמרת ההיררכיה, כמובן ההחלטה תיפול לאותם אנשים, האם הם יבחרו בפתרון המיליטנטי אם הוא נכון או לאו, או שהם יבחרו בפתרון הנכון באמת? חברה מיליטנטית שמרשה לצבא לשלוט בה, לא תרשה שאילת שאלות, וזו רק דרכו של הארגון המיליטנטי להתחזק - לאסור על שאילת השאלות והטלת הספק.
ושוב, אני אומר, אם מתחזקת עמדה אנטי-מיליטנטית או פציפיסטית או לפחות עם נטייה לצד הזה, בשני הצדדים, רק אז ניתנת האפשרון לפתרון סכסוך. והאם כל אזרח באמת מאמין בנכונות הפעולה של האנשים העומדים בצמרת ההיררכיה הצבאית? את התשובה לשאלה זו ניתן למצוא בדבריה של כותבת הנושא הזה ושל מגיבה.
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 01 מאי 2009 19:07

האנונימי כתב:אני חושב שאם כותבת הנושא כאן, או המגיב בהמשך בצורה חיובית לדבריה - באמת מרגישים שהצבא הוא מסגרת שמנצלת אותם, שהם מרגישים שהם לא ממצים את עצמם ומעבר לזה, סובלים ולא בצדק - אז יש כאן בעיה. אם השירות הצבאי היה באמת צודק, אם כל אחד ואחד מאיתנו היה מאמין במיליטריזם החוזר והנושן בחברה הישראלית, לא היו שמרגישים "פראיירים" בשירות הצבאי, עצם העובדה שישנם אנשים שמרגישים "פראיירים" בשירות הצבאי רק מחזקת את הטענה שאנשים לא מאמינים באמת במיליטריזם הישראלי, סולדים ממנו, לא בטוחים בנכונותם של הפתרונות הצבאיים לבעיות הנתונות, ובכל זאת, מוכרחים בכפייה לעמוד מאחורי, להיות סמל, לחזק ולתמוך בפתרונות שהלא כל כך ברורים מאליו ומלאי רגשות מעורבים ולהתגייס.
אם לא הייתה בעיה של ספק, בעיה של שאלה לאומית האם הפתרון המיליטנטי הוא הפתרון הנכון בכל רגע, אם לא היה ניצוץ של ספק לגבי מוסריותו האולטימטיבית של צבא ההגנה לישראל - רוב האוכלוסייה הייתה נוהרת בלי שום רגשות מעורבים וספקות לשרת למענו. אבל עצם העובדה ששולחת התגובה, והמגיב לה, מראים את אי-ההסכמה האולטימיטיבית עם ארגון שהם מסמלים ואם יבואו האשמות נגדו, הם יהיו גם כן על דוכן הנאשמים. כל אדם צריך לשאול את עצמו פעמיים אם הוא מסכים להקריב את הערכים והאינדיבידואליות שלו בשביל ערכים של אדם אחר שנמצא בהירככיה גבוהה יותר בארגון המיליטנטי, בחברה הישראלית של היום, השאלה הזאת הופכת אט אט ללא-חוקית, וזאת אחת מההתבטאויות הניכרות ביותר לעין של חברה שמרשה למיליטנטיות שלה להתגבר - הארגון המיליטנטי מחליט בשביל האינדיבידואל מה מותר להטיל ספק בו ומה לא, אילו ערכים ראוי שתחזיק ואילו לאו, ויתרה מכך, הוא מתחיל לקבוע את החוקים. הצבא הופך בהדרגה ככל שהמיליטנטיות העיוורת בעם גוברת לשליט עליון, ההיררכיה הצבאית הופכת לפיאודליזם מסוג חדש.
הארגון המיליטנטי ישאוף תמיד במקום הראשון לפתרון ברוטלי ואלים, אבל חיזוק עמדה אנטי-מיליטנטית, פציפיסטית או כזאת שמטילה ספק בכל פתרון צבאי, אם הוא מתבצע משני הצדדים של הגבול בו בזמני, בשני העמים השכנים - תחליש את שני הארגונים המיליטנטיים וכך בהדרגה תפסיק את המלחמה או תחליש אותה, תחליש את ההפרדה בין היהודי לערבי, בין עם אחד למשנהו, בין אדם אחד לאויבו.
הארגון המיליטנטי, ואיתו גם האנשים שעומדים בראשו תלויים כספית וחברתית בעמדתו של הצבא ובמלחמה. ככל שהחברה חושבת שהצבא הוא יותר מוסרי, יותר נכון, יותר לצידה ולטובתה - כך אותם אנשים שעומדים בצמרת ההיררכיה הצבאית מתחזקים חברתית וגם כספית. השאלה שהחברה צריכה לשאול את עצמה היא האם כשיגיע, אם יגיע, המצב בו תהיה אפשרות לבחור בין פתרון לטובת החברה או לטובת האנשים העומדים בצמרת ההיררכיה, כמובן ההחלטה תיפול לאותם אנשים, האם הם יבחרו בפתרון המיליטנטי אם הוא נכון או לאו, או שהם יבחרו בפתרון הנכון באמת? חברה מיליטנטית שמרשה לצבא לשלוט בה, לא תרשה שאילת שאלות, וזו רק דרכו של הארגון המיליטנטי להתחזק - לאסור על שאילת השאלות והטלת הספק.
ושוב, אני אומר, אם מתחזקת עמדה אנטי-מיליטנטית או פציפיסטית או לפחות עם נטייה לצד הזה, בשני הצדדים, רק אז ניתנת האפשרון לפתרון סכסוך. והאם כל אזרח באמת מאמין בנכונות הפעולה של האנשים העומדים בצמרת ההיררכיה הצבאית? את התשובה לשאלה זו ניתן למצוא בדבריה של כותבת הנושא הזה ושל מגיבה.

אתה מכיר את המשפט ברומא התנהג כרומאי? את מדבר על מילטנטיות כאילו אנחנו בחופשה באיביזה וזה סכסוך על מי לקוח תכיסא הצהוב בבריכה.
תצא מהבועה ותסתכל סביב תבחן את המקום בו אתה נמצא ותפסיק להתכחש למצב המזרח התיכון הוא המערב הפרוע של העולם ואם אתה לא יכול להתמודד אני מציע שתעזוב ותקל על עצמך.
אני לא יודע איפה אתה גר אבל במרחק דקות טיסה ממך נשים נרצחות על חשש! לפגיעה בכבוד המשפחה.
וילדים עניים ללא לחם מפותים על ידי מתכנני פיגועים ללכת לפוצך את עצמם במקום למצוא להם עבודה שיכניסו קצת כסף למשפחה.
כמה דקות טיסה ממך בעזה (גם אם אתה גר בצפון זה עניין של דקות) חמאס משתמש בכסף שארגוני זכויות אדם שולחים לו כדי לשקם את עזה כדי לקנות נשק ולבנות מחדש את מנהרות ההברחה הוא עושה צדקה לעניים בעזה אבל תמיד משאיר אותם בעוני הוא לא מספק עבודה אלא נותן מדי פעם קצת כסף ומזון כדי לשרוד את החודש אבל לעולם לא ייתן לאנשים בעזה לעמוד בזכות עצמם כי ברגע שהם לא יהיו תלויים בו הם יזרקו אותו לים.

אגב מצבים אלה קיימים גם אצלנו אז אני לא יודע איזה טריפ אכלת וכדי שתצא ממנו ותחזור לעולם האמיתי (המגעיל,המכוער והנוראי).

אנשים כמוך אוהבים לדבר על ערכים אבל הערכים שלכם לא מתקיימים במציאות ארגוני זכויות אדם מנסים לכפות ערכים אחידים לכל העולם ובטיפשותם לא מבינים שהערכים משתנים מחברה לחברה ומאזור לאזור.
אתה בטח חושב שבחרת לא לרדת לרמה שלנו ולשמור על הערכים שלך ובכן זה לא שאתה לא יורד לרמה שלנו אתה מעלה את עצמך מעל כולם. מבחינתי אתה יכול להמשיך לטפוח לעצמך ולחבריך על השכם בעץ הגבוה עליו טיפסתם אנחנו כאן למטה במציאות נמשיך לנסות למנוע מאיזה מחבל לחתוך את העץ שלכם או להוריד אתכם למטה עם איזה מטען חבלה.
המוסר הוא אינו אוניברסלי ואין אמת אחת מה שנכון בחברה מסויימת לא נכון באחרת. המוסר מותנה, אדם חופשי באמת לא כפוף לכללי מוסר של חברה זו או אחרת אלא רק לכללי המוסר שלו עצמו. כדי להיות חופשיים באמת אנחנו צריכים להפסיק להסתכל על עצמנו דרך עניים של אחרים.
האנונימי

הודעהעל ידי האנונימי » 01 מאי 2009 22:27

במקום להקשיב או להסביר לי למה את/ה חושב/ת שהגישה שלי לא נכונה, פשוט העדפת להסביר לי למה צריך צבא וכמה בצד השני נורא. זה לא מוכיח שום דבר, אולי זה רק מבסס את הטענה שלי - המצב רע, אבל הטפה לשימור המצב או דיווח על החמרתו רק תחמיר אותו. אני, אישית, חושב שיש מקום לצה"ל בישראל אבל יש לו את מקומו ואין לתת לו יותר מדי במה. אני באמת לא מבין מה ניסית להעביר מעבר להשמצות, האשמות וצעקות "רע שם" ו-"יהיה לנו רע", ו-"אתה לא מבין כמה רע אפילו". זה לא משנה כמה רע, ההנחה היא שאם רע אז הפתרון הוא להשלים עם זה ולשמר את המצב במקום לחשוב על פתרון?
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 02 מאי 2009 07:48

אני לא משלים אם המצב המסר שרציתי להעביר בהודאה הוא שלהתעלם מהמציאות ולבנות עולם טוב ויפה שבו כולם יכולים לאהוב האחד את השני "וירבוץ אריה אם כבש".

תבין כדי שתוכל לנהל מו"מ ולנסות להשיג הסכם עם הפלשתינים אתה חייב "לשדר איתם באותו גל" כלומר להבין באמת מאיפה הם באים ומה המצב שם בצד האחר.

ארגוני הטרור לא מעוניינים בשלום הם מעוניינים בזה שאנחנו לא נהיה פה. אנשים שבוחרים באלימות הכי מתועבת ונוראית (פגיעה מכווונת באזרחים וילידים) לא מעוניינים בשלום.

יודע למה פתח או חמאס לעולם לא יתנו לישראל לנהל את הכספים והבנייה באיוש ועזה? כי אם ישתפר מצבו הסוציואקונמי של עמם זה אומר שיהיו להם פחות מתאבדים ולוחמי "חירות" איפה כל המיליונים שנתרמים מדי שנה לרשות? אם כל הכסף הזה במשך כלכך הרבה שנים כבר לא היו אמורים להיות מחנות פליטים.

לצבא יש מקום בחברה הישראלית בדיוק כמו שלכם יש מקום (וזה לא בציניות) מה לעשות דבר כמו צה"ל הוא מרכזי במדינה למה? כי זה שלוש או שנתיים מהחיים (זה משמועתי) כי כל מה שמדברים פה זה על הסכסוך ולצבא מקום מרכזי בו.
אי אפשר להפריד בין צבא לאזרחות בישראל כי הדברים משתלבים. לא נעים לך שבמערכת החינוך מורים ומחנכים מלמדים דברים מאוד מסויימים (בדרך כלל) על הצבא ומשלבים את דעותיהם בחינוך.
ככה זה בני אדם תמיד ידחפו תדעה שלהם.
אתה דוחף תדעה שלך לאנשים ואומר תחשבו על תצייתו אבל זה אותו דבר למה? אתה חושב שבגלל שהדעה שלך נוגדת לדעה הכללית אז אתה הנציג הנאור שמבקש לחשוב ולא לציית אתה בסך הכל מבקש שיצייתו לדעתך.
רוצה לגרום לאנשים לחשוב תן להם עובדות יבשות תן להם מספרים ותמונות והכי חשוב תן להם לחשוב בעצמם ולהחליט.
אתה לא מציג להם אפשרויות אחרות אתה מציג את האפשרויות שלך.
הצבא בלתי נפרד מהאזרחות כי הוא חלק ממנה והוא מיסודו משרת אותה.

אתה אומר שהצבא מגן על השטחים הכבושים ובכן הטענה הזאת לא מחוברת למציאות למה? יצאנו מלבנון וקיבלנו חטיפות ומלחמה יצאנו מעזה וקיבלנו טילים בשדרות ונתיבות ובאר שבע במקום בהתנחלויות שפונו מה השתנה?
לפלשתינים יותר טוב אם חמאס? הפלשתינים צריכים הנהגה שתדאג להרים אותם מהעוני והמסכנות אבל היא עסוקה מדי בלהילחם בנו.
זה שפיתרון שלי למצב לא זהה לשלך לא אומר שאני משלים איתו.
הפלשתינים בתור עם הכיחו שהם אינם בשלים למדינה או לאיזושהיא אוטונומיה כי הם לא מסוגלים לנהל את עצמם יש ניצנים פה ושם אבל אחדותם היא במסכנותם זה הגורם המאחד שלהם וזה עצוב מאוד אני חושב שישראל יכולה וצריכה לחזור לשלטיה מלאה בשטחים ושליטה בכספי התרומות ולנתב אותם לבנייה ופיתוח של מחנות הפליטים מקומות עבודה.
כמו שאמרתי קודם כרגע רוב הפלשתינים לא עומדים בזכות עצמם הם עניים והם תלויים לגמרי או חלקית בהנהגה שלהם שהיא (פתח וחמאס שני ארגוני טרור שאחראים לרציחת מאות אם לא אלפי אזרחים בארץ ובעולם).
הפלשתינים הפשוטים אלה שרוצים פשוט לחיות בביתם בכבוד לא עניים בגלל הכיבוש אלא עניים בגלל ההנהגה שרק אלוהים יודע איפה היא משקיעה את כל הכספי התרומות מהעולם ואל תגיד שהם עוזרים כי צדקה מדי פעם לא תעזור לעניים אלא רק תנציח את תלותם בהם.
אנחנו חייבים להיפטר בכוח מחמאס ופתח בהנהגה ולאפשר לעם הפלשתיני לבנות את עצמו באמת הם עדיין לא בשלים למדינה משלהם זו יהיה אסון להם ולנו כי אדם שרעב ללחם לא מעניין אותו שלום או מלחמה מעניין אותו איך הוא משיג לחם. ואם אתה אישית רוצה לקדם את השלום אתה צריך להתחיל בשיפור המצב הסוציואקונומי של הרוב הפלשתיני שחיי מחודש לחודש ואז גם הם יוכלו לפנות מקום בראש ובלב לפתרון הסכסוך כי כמו שאמרתי אדם רעב המלחמה היא לא בראש מעיינו אלא האוכל לו ולילדיו.
המוסר הוא אינו אוניברסלי ואין אמת אחת מה שנכון בחברה מסויימת לא נכון באחרת. המוסר מותנה, אדם חופשי באמת לא כפוף לכללי מוסר של חברה זו או אחרת אלא רק לכללי המוסר שלו עצמו. כדי להיות חופשיים באמת אנחנו צריכים להפסיק להסתכל על עצמנו דרך עניים של אחרים.
האנונימי

הודעהעל ידי האנונימי » 02 מאי 2009 09:24

קודם כל להתעלם מהמצב, כלומר, ליצור תנועה גדולה של בני אדם משני הצדדים שמאמינה, גם אם זה לא לגמרי רציונלי, שיהיה פתרון בסוף - בסופו של דבר ישנה את המצב. אני מבין מאיפה הם באים, אני יכול להזדהות איתם כמו שאני יכול להזדהות עם החיילים הישראליים. הפתרון הוא בראש ובראשונה להשקיע בתשתיות, להוריד את רמת העוני ולהעלות אל ההעסקה, כלומר לא פתרון מיליטנטי של להקים חומה שתקשה על החיים שלהם ותייאש אותם עוד יותר, לא פתרון שהוא להטיל פצצות באזורים גם אם יש שם אזרחים כדי שאם כבר על הדרך, נוכל לדכא כמה משפחות ולגרום להן להאמין שבאמת אין סיכוי לשלום.
ארגוני הטרור לא רוצים בשלום, עם זה אני יכול להסכים, ארגוני הטרור רוצים בטובתם כמו כל ארגון מיליטנטי אחר (אם לא נתחסד). אתה מתנגד בתוקף למיליטנטיות מהצד הפלסטינאי שהיא בעצם תמיכה בארגוני טרור אבל כשמדובר בצד שלך, לא ניתן לראות שאולי אנחנו לא לגמרי צודקים - נכון? שאל את עצמך אם היית תומך או אתה תומך בפעולות של הלח"י והאצ"ל, בהלקאות ופיגועים במקום ניסיון ליצור מצב הרמוני לשני הצדדים. אם התשובה הייתה שארגוני הטרור היהודים היו בסדר וארגוני הטרור הפלסטינאים הם נוראים אז כנראה שיש כאן בעיה של חוסר יכולת לשפיטה עצמית.
הגלגל הוא, לפי דעתי, מתחיל במצב סוציו-אקונומי רעוע -> תמיכה בטרור -> מצב סוציו-אקונומי אפילו עוד יותר גרוע. וחוזר חלילה. מישהו צריך לעשות משהו, לא? פעולה מיליטנטית רק תגרום לעוד עצבים ושנאה בצד השני ולכן לפי דעתי היא לא הפתרון, פעולה מיליטנטית מריעה את המצב הסוציו-אקונומי ובעצם תומכת בטרור, ומחזקת את שני הצדדים. יכולים להיות שני פתרונות - או להלחם ולגרום לתנאי המחיה להיות כל כך נוראים שיקרה מה שקורה עכשיו, הפלסטינאים רוצים לברוח מהטריטוריה שכבר שייכת להם, בעצם כפי שתנועות ימין יכולות לקרוא לעניין "עידוד הגירה". או, למצוא פתרון שבהם שני העמים יוכלו לחיות ביחד, ולפי דעתי הוא כן אפשרי שכן הוא התאפשר ומתאפשר בזה הרגע בישובים רבים - המצב של הטרור והאמונה בפתרון האלים בצד הפלסטינאי היו תמיד קיימים על אש קטנה, אבל גירוש ופעולות נוספות החמירו את המצב, עד שנוצר מצב כמו שאתה רוצה שאתה כבר לא מאמין שיש פתרון אמיתי כיוון שהמצב הוא כל כך ממושך עמוק ונורא.
לפלסטינאים יותר טוב אם בראשם לא יעמוד ארגון טרור מיליטנטי, אם בראשם יעמוד אפילו איזשהו פציפיסט לא מודע לחיים שלו שיאמר להם שוב ושוב שהפתרון הוא לא באלימות אלא בדיאלוג. על זה אנחנו יכולים להסכים? זה יהיה טוב לנו ולפלסטינאים בגלל שהוא יתעסק בבעיות הסוציו-אקונומיות, ינמיך את הייאוש ויגביר את הסיכויים להסכם שלום. ולנו? שקט, סוף סוף. אבל רגע, אם לפלסטינאים יותר טוב ולנו כשהמיליטנטיות לא לוקחת חלק בלתי נפרד מהחברה, למה כשאנחנו מסתכלים במראה אנחנו לא יכולים לומר את אותו הדבר? הפתרון היחידי שאני יכול לראות לעניין הזה הוא עצם ראיית העליונות של העם היהודי על העם הפלסטינאי באשר הוא, דבר שגם הוא הושרש בעזרת הגישה המיליטנטית שהמשיכה ואמרה שהם זה הם ואנחנו זה אנחנו, הפרדה בלתי פוסקת שבסופו של דבר - התערה בחברה וגרמה לאדם הפשוט לא להאמין בפתרון שקט ואמיתי.
אני לא חושב שלהפתר מהחמאס בפעולות מיליטנטיות זה באמת הדבר החכם ביותר. נפתרנו מהפת"ח, כן, אז מה קיבלנו? עם שלא חושב שעשינו את זה בשביל להושיע אותם אלא בשביל טובתנו האישית, עם שהצביע לארגון אפילו יותר טרוריסטי שבכלל לא מדבר יותר על פתרון שלום - החמאס. ההיסטוריה מלאה בדברים האלה, בכל פעם שאת מורידה ארגון קטן את מקדמת את פניו של ארגון גדול וקיצוני עוד יותר, שמאחורי עומדים אזרחים שהם אפילו יותר מיואשים.
שני הצדדים חייבים להשתנות במהירות אם הם רוצים להמשיך לחיות.
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 02 מאי 2009 10:49

הכל היה טוב ויפה אם באמת ניתן היה להוריד את חמאס מהשלטון ללא אלימות אך זה לא יקרה למה? כי חמאס הוא ארגון שכל תפיסת עולמו היא אלימות.

כל עוד חמאס מנהלים את עזה (וחלק גדול מהגדה) ושולטים בכלכלה אין עתיד לפלשתינאים אם נפסיק עכשיו פעילות מבצעית ונשבור את החומה זה לא ישפר את המצב הסוציואקונומי של הפלשתינים החומה והחיילים זה לא משמשאיראותם בעוני נכון זה מדכא לעבור במחסום בדרך מהבית לדוד או לעבודה או לבית חולים אבל להוריד את המחסום לא יכניס כסף לפלשתינים.
כל עוד ההנהגה שלהם לא מעוניינת בקידום עמה אלא בלחימה נגדנו לא ישתנה המצב הביטחוני.
אם נוריד את המחסומים ואת החומות יקרה מה שקרה כבר בלבנון ובעזה להזכיר לך? המצב הביטחוני ממש לא השתפר אגב סטטיסטית המחסומים והחומה מונעים פיגועים על בסיס יומיומי.
כל הפעילות החד צדדית הזאת היא טעות מיסודה כי כשאתה מבצע משהו חד צדדי אין ערובה שהצד השני יחזיר טובה.
כל דבר החל מהורדת מחסום הכי קטן ועד ניפוץ החומה חייב להיות בתמורה למשהו.
הפלשיתנים רוצים פחות מחסומים שיראו מגמה של הפחתה בניסיונות להוציא פיגועים לא יודע איך הם יעשו זאת אבל הם ילדים גדולים שילמדו לעמוד בהסכמים. איך אלוף בצה"ל יכול לבטל מחסום כי הוא באמת מפריע ומדכא אזורים שלמים אחרי שמוגש לו דו"ח שבחודש האחרון נתפסו כך וכך כלי נשק וחבלה וכך וכך מחבלים בדרכם לפיגוע.
הוא יוריד את המחסום בידיעה שבחודש הבא כל מה שתפס יצליח לעבור? אני לא סומך על הפלשתינים שיפעלו לשינוי אחרי שאני אשתנה למה? כי הם הוכיחו מספיק פעמים בעבר שהם לא עושים זאת. אני מדבר על ההנהגה כמובן.
בוא נראה למשל שהפלשתינים יביאו צד שלישי (רצוי ארגון זכויות אדם כזה או אחר) שינהל עבורם את הכספים שנכנסים לרשות מדי חודש או שנה ויתעל אותם לפיתוח ושיפור מצבם של האנשים הפשוטים.
ואז אנחנו בתמורה נוריד מחסומים בערים הגדולות. וכך הלאה לאט לאט שלב שלב בוא לא נעמיס עליהם ועל עצמינו יותר מדי.
האנונימי

הודעהעל ידי האנונימי » 02 מאי 2009 13:22

החמאס, אם דוגל באלימות או לאו הוא מפלגה שנבחרה על ידי התושבים שלה. ההתחלה צריכה להיות קודם כל לגרום או לחתור לכך שהתושבים שבחרו במפלגה הזאת יסלדו ממנה ולא יבחרו בה בפעם הבאה, ובהמשך, כשכל העם הפלסטינאי או לפחות רובו, מאחורינו, להפיל את החמאס בצורות כאלה או אחרות. עד אז, אנחנו יכולים לומר שהפתרון הוא רק מיליטנטי והם יאמרו שהפתרון הוא רק מיליטנטי ובעצם ניצור את המצב הבלעדי בו האפשרות היא רק פתרון מיליטנטי. במילים אחרות, אמונה בפתרון לא מיליטנטי מובילה לאפשרות פתרון לא מיליטנטי, אמונה באפשרות המיליטנטית היחידה מובילה לאי-אפשרות של פתרון לא מיליטנטי. כלומר, המילים הם מה שיקבעו ורק האנשים. אנשים שמקבלים חינוך מיליטנטי יגדלו לסיטואציה בה אין אפשרות אחרת, אנשים שמקבלים חינוך אנטי-מיליטנטי יגדלו לסיטואציה בה יש אפשרות אחרת. סתם לידע הכללי אני לא זורק את זה לאויר, בגן של קרובת משפחה שלי חיים גם יהודים וגם ערבים ביחד מתוקף האמונה שלהם בפתרון הלא מיליטנטי. ובאשר לדוגמא הנגדית? ההיסטוריה של מדינת ישראל פרושה לפנייך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 מאי 2009 14:34

חבורת כוסיות שחושבים רק על התחת של עצמיכם זה מה שאתם
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 מאי 2009 15:57

tali_le כתב:התגובה שלך רק מוכיחה את מה שאנחנו מנסים לומר

הצבא, לא רק שהוא פוגע באוכלוסייה הפלשתינית, הוא גם גורם לאנשים להתנהג כמו שאתה מתנהג עכשיו, יוצר היררכיה חברתית, מחנך לכוחנות ואלימות, לשוביניזם ומנטרל מבן אדם את היכולת להקשיב ולהרגיש אמפתיה

אני מקווה שיום אחד תוכל להסתכל על מישהו שחושב אחרת ממך ולא לחשוב מיד כמה הוא נחות אלא גם לנסות להקשיב לו

טלי

"אוכלוסיה פלסטינית"? אין דבר שכזה ישנו רק עם אחד עם שורשים בני אלפי שנים וזהות לאומית גם כן בת אלפי שנים וזה עם ישראל שחזר אחרי גלות כפויה לארץ ישראל על מנת לישבה ולפתח אותה,וישנו אספסוף של חמולות אשר עד 1967 לא הזדהה אף פעם כיישות עצמאית כל שהיא,לא כשהיו כאן הממלוקים,הסלג'וקים,המונגולים העות'מאנים או הבריטים. מעולם לא היתה זהות פלסטינית או תרבות פלסטינית. במה שונה התרבות של ערבי מרמאללה מתרבות של ערבי מביירות? במה שונים המנהגים של ערבי מעזה מהמנגים של ערבי מסוריה? במה מתבדלת המנטליות של ערבי משכם מערבי ברבת עמון? והתשובה ברורה מאליו-אין שום שוני ואין שום הבדל. הרי גם את אש"ף הקים גמאל עבד אל נאצר,נשיא מצריים לשעבר,אנטישמי מוצהר שהחלום הכי רטוב שלו היה לשכשך את אצבעות רגליו המסריחות,במימי חופי העיר העברית ת"א. ואלמלא צה"ל-אותו גוף שאתם עושים לילות כימים על מנת להכפיש אותו-הצורר אכן היה מגיע לכך.
נשיא מצריים הקים את אש"ף על מנת להחיש את מעמדה הבינלאומי בכך שהעולם "יתעורר למצוקתם של עמים חלשים ונדכאים". והעולם שהיה רק 20 שנה לאחר חורבנו של עם מוכר והשמדת כ70% ממנו עקב שנאה עוורת,קנה את הבלוף שמכר להם נאצר בדיוק כפי שהפיל את הבריטים והצרפתים ב1956. היו"ר הראשון של הארגון היה,אחמד שוקיירי בכלל שגריר סוריה באו"ם בטרם נקרא למלא את תפקיד היו"ר של הגוף הטרוריטי הזה אש"ף. אפילו עראפאת ישושז"ל,היה יליד מצריים וכך גם רוב חברי אש"ף למעט טרוריסטים בודדים שברחו מכאן למצריים ותרמו המ"ידע" שלהם למאבק בישראל. בפועל אש"ף החל את פעולותין כעלה התאנה של המודיעין המסכל המצרי בכך שניסה לפגוע במטרות ישראליות ויהודיות ברחבי העולם בתואנת שוא של שחרור מולדת הזויה שמעולם לא היתה שלהם,בדיוק כפי שחיזבאללה וחמאס היום הם עלה התאנה של הצורר מטהרן נחשדינג'אד. ומתי הוקם אש"ף? ב1967 לאחר מלחמת ששת הימים? לא. אולי לאחר מלחמת יום כיפור? לא ולא, אש"ף הוקם כבר ב1964 כשנאצר,כאמור,לא הצליח להביס את ישראל במלחמות שניהל מולה.
"זוהייר מוחסיין, ערפאת ואף שוקיירי חשפו בשחצנותם את כל האסטרטגיה, בהתבטאויותיהם כי הערבים החיים בישראל הם בדיוק אותם הערבים החיים בסוריה או בירדן. אין הם עם נפרד, אלא רסיס מן האומה הערבית האדירה המחולקת על הרבה ארצות ערביות, אין להם זהות נפרדת, בזהותם הם ערבים והמצאת פלשתין היא רק בלוף שקוף: "מכשיר חדש במלחמה המתמשכת נגד ישראל למטרות האיחוד הערבי".. כפי שאמר זוהייר מוחסיין"....." והשיטות כבר מוכרות. שטיפת מוח, שקרים, זיוף עובדות, תוך שימוש בתערובת של בורות ואנטישמיות המאפיינת את העולם והמדיה העולמית, כבר עשרות שנים מתחולל בראשי חוצות תהליך של זיוף ההיסטוריה ומחיקתה. וכמו שאמרו בלעג סטאלין, גבלס והיטלר, הארכי תועמלנים של המאה ועשרים, ככל שהשקר יותר גדול... כך עשויים אנשים להאמין בו יותר..." אלה הם ציטוט לדברים מתוך מחקר ומאמר של צפריר רונן,זצ"ל,קיבוצניק אידיאליסט אה,וכן שכחתי,לוחם בסיירת מטכ"ל,שפעל להראות לכולם את הבלוף. לא מאמינים? אתם מוזמנים לבדוק זאת בספרי ההסטוריה.
אתם,המשתמטים באים ואומרים "כיבוש"? נכון יש כאן כיבוש וישנם עוד שטחים של ארץ ישראל אשר טרם שוחררו מכיבוש הערבי. ושכחו אחת ולתמיד מהמונח הזה פלסטיני(במיוחד עם פ' רפויה) זהו לא יותר משיבוש לשם palestina,שרומא הצמידה לחבל הארץ הזה לאחר חורבן בית שני והגרוש לגלות של יהודי ארץ ישראל. אז שלא יעבדו עליכם!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 מאי 2009 07:48

גאה בצבא כתב:חבל שתמחקו את התגובה, אם זה פורום צריך פה מגוון דעות ולא צנזורה.
אתם חבורה של נקבות תרדו מהארץ אם אתם לא רוצים להתגייס מה אתם עושים פה
מה אתם חושבים שתישבו פה בזמן שאחרים מגנים עליכם ולא תתרמו כלום??!?!?!
רק תקחו תקחו תקחו ולא תיתנו שום דבר???
אי אפשר אין כזה דבר בעזרת השם כל החיים תידפקו בגלל זה!!
גם אני הייתי מוותר על צה"ל אבל מה לעשות שאין כזאת אופציה??!?!? המדינה צריכה אותי ואני פה בשביל לעזור לה
בשורה התחתונה זאת המדינה שלנו ואין לנו מדינה אחרת אז הגיע הזמן שגם אתם תעשו משהו !!!!

בכיף בכיף אני ארד מפה. תן לי בית בבוור לאיס אני ברגל, דרך הים, והאוויר יגיע לשם בשמחה :lol:

ובקשר למה שאמרת שהמדינה צריכה אותנו, הינה גלעד שליט שהלך ותרם למדינה שצריכה אותו, נו איפה המדינה שהוא צריך אותה ?

אני היתי קורא לכל מי שאמור להתגייס לצה"ל, לא להתגייס לכל מדינת ישראל, עד שיחזירו את גילעד שליט.

ואגב אם אתה חושב שמי שלא מתגייס לא מעריך את החיילים יש לך טעות. אתם פשוט לא מעריכים את האחרים
האנונימי

הודעהעל ידי האנונימי » 03 מאי 2009 23:19

אורח כתב:
tali_le כתב:התגובה שלך רק מוכיחה את מה שאנחנו מנסים לומר

טלי

"אוכלוסיה פלסטינית"? אין דבר שכזה ישנו רק עם אחד עם שורשים בני אלפי שנים וזהות לאומית גם כן בת אלפי שנים וזה עם ישראל שחזר אחרי גלות כפויה לארץ ישראל על מנת לישבה ולפתח אותה,וישנו אספסוף של חמולות אשר עד 1967 לא הזדהה אף פעם כיישות עצמאית כל שהיא,לא כשהיו כאן הממלוקים,הסלג'וקים,המונגולים העות'מאנים או הבריטים. מעולם לא היתה זהות פלסטינית או תרבות פלסטינית. במה שונה התרבות של ערבי מרמאללה מתרבות של ערבי מביירות? במה שונים המנהגים של ערבי מעזה מהמנגים של ערבי מסוריה? במה מתבדלת המנטליות של ערבי משכם מערבי ברבת עמון? והתשובה ברורה מאליו-אין שום שוני ואין שום הבדל. הרי גם את אש"ף הקים גמאל עבד אל נאצר,נשיא מצריים לשעבר,אנטישמי מוצהר שהחלום הכי רטוב שלו היה לשכשך את אצבעות רגליו המסריחות,במימי חופי העיר העברית ת"א. ואלמלא צה"ל-אותו גוף שאתם עושים לילות כימים על מנת להכפיש אותו-הצורר אכן היה מגיע לכך.
נשיא מצריים הקים את אש"ף על מנת להחיש את מעמדה הבינלאומי בכך שהעולם "יתעורר למצוקתם של עמים חלשים ונדכאים". והעולם שהיה רק 20 שנה לאחר חורבנו של עם מוכר והשמדת כ70% ממנו עקב שנאה עוורת,קנה את הבלוף שמכר להם נאצר בדיוק כפי שהפיל את הבריטים והצרפתים ב1956. היו"ר הראשון של הארגון היה,אחמד שוקיירי בכלל שגריר סוריה באו"ם בטרם נקרא למלא את תפקיד היו"ר של הגוף הטרוריטי הזה אש"ף. אפילו עראפאת ישושז"ל,היה יליד מצריים וכך גם רוב חברי אש"ף למעט טרוריסטים בודדים שברחו מכאן למצריים ותרמו המ"ידע" שלהם למאבק בישראל. בפועל אש"ף החל את פעולותין כעלה התאנה של המודיעין המסכל המצרי בכך שניסה לפגוע במטרות ישראליות ויהודיות ברחבי העולם בתואנת שוא של שחרור מולדת הזויה שמעולם לא היתה שלהם,בדיוק כפי שחיזבאללה וחמאס היום הם עלה התאנה של הצורר מטהרן נחשדינג'אד. ומתי הוקם אש"ף? ב1967 לאחר מלחמת ששת הימים? לא. אולי לאחר מלחמת יום כיפור? לא ולא, אש"ף הוקם כבר ב1964 כשנאצר,כאמור,לא הצליח להביס את ישראל במלחמות שניהל מולה.
"זוהייר מוחסיין, ערפאת ואף שוקיירי חשפו בשחצנותם את כל האסטרטגיה, בהתבטאויותיהם כי הערבים החיים בישראל הם בדיוק אותם הערבים החיים בסוריה או בירדן. אין הם עם נפרד, אלא רסיס מן האומה הערבית האדירה המחולקת על הרבה ארצות ערביות, אין להם זהות נפרדת, בזהותם הם ערבים והמצאת פלשתין היא רק בלוף שקוף: "מכשיר חדש במלחמה המתמשכת נגד ישראל למטרות האיחוד הערבי".. כפי שאמר זוהייר מוחסיין"....." והשיטות כבר מוכרות. שטיפת מוח, שקרים, זיוף עובדות, תוך שימוש בתערובת של בורות ואנטישמיות המאפיינת את העולם והמדיה העולמית, כבר עשרות שנים מתחולל בראשי חוצות תהליך של זיוף ההיסטוריה ומחיקתה. וכמו שאמרו בלעג סטאלין, גבלס והיטלר, הארכי תועמלנים של המאה ועשרים, ככל שהשקר יותר גדול... כך עשויים אנשים להאמין בו יותר..." אלה הם ציטוט לדברים מתוך מחקר ומאמר של צפריר רונן,זצ"ל,קיבוצניק אידיאליסט אה,וכן שכחתי,לוחם בסיירת מטכ"ל,שפעל להראות לכולם את הבלוף. לא מאמינים? אתם מוזמנים לבדוק זאת בספרי ההסטוריה.
אתם,המשתמטים באים ואומרים "כיבוש"? נכון יש כאן כיבוש וישנם עוד שטחים של ארץ ישראל אשר טרם שוחררו מכיבוש הערבי. ושכחו אחת ולתמיד מהמונח הזה פלסטיני(במיוחד עם פ' רפויה) זהו לא יותר משיבוש לשם palestina,שרומא הצמידה לחבל הארץ הזה לאחר חורבן בית שני והגרוש לגלות של יהודי ארץ ישראל. אז שלא יעבדו עליכם!

עד כמה שמאוד מפתה להעלים את העם שלידך, זה הדבר האחרון שצריך לעשות. באמת. הצד הפלסטינאי הקיצוני מתייחס אליינו באותה צורה - אין קשר בינינו לבין היהודים שישבו בארץ ישראל, אנחנו אירופאים, וכן הלאה וכן הלאה וכן הלאה. מה שאת מנסה לעשות זה בדיוק אותו הדבר: אין כזה דבר פלסטינאים, זה רק ערבים ערבים ערבים. אני לא אומר שאני לא מסכים איתך, העם הפלסטינאי לפי דעתי לא הכיר בקיומו לפני שהייתה לו מטרה משותפת אבל אם תביטי לאחור בהיסטוריה כך גם קמה הציונות -> כשהבעיה היהודית הפכה מבעיה של האדם הפרטי לבעיה קולקטיבית, הקבוצה הפכה לעם ופתאום מצאה שורשים, מנהגים, זכויות וטריטוריות משלה.
לפני שאת קוטלת את הזכויות של הפלסטינאים בישראל, זכרי את זה. מעבר לעם הפלסטינאי או אי העם הפלסטינאי, אני אישית משתמש במונח "העם הפלסטינאי" בתור ערבים שגרו בגבולות טריטוריית ארץ ישראל השלמה וגרים בזה הרגע. היה להם דרכון פלסטיני, שבו היה כתוב שהם פלסטינאים ומכאן בא הרעיון גם כן. תשאלי את עצמך האם את יכולה לראות את ההבדל בין מדינה אפריקאית אחת למשנהה, והאם באמת הם עמים שונים או שאלו סתם סרטוטים של הקולוניאליסט האירופאי ואיך הוא נוסג מהשטחים הכבושים ומייצר מדינות צעצוע במקומן? יש הרבה מדינות והרבה "עמים" שאפשר לפקפק בהם, אבל אני אומר לך - זה הדבר האחרון שכדאי לך לעשות.
זה לא משנה אם העם הפלסטינאי קיים או לא קיים, מה שקיים היא העובדה שגרו ערבים בשטח הטריטוריה הישראלית היום ולהם נקרא העם הפלסטינאי לשם העניין. אני לא יודע עד כמה היה אכפת להם מכל הסיפור הזה, לאומיות, עם, מנהגים, היסטוריה - הם ברובם היו אנשים מאוד פשוטים. אבל זה לא משנה אם קיים עם פלסטינאי או לא, העובדה היא שהיו ערבים שהתגוררו בטריטוריה שהיא עכשיו שייכת לישראל וירדן, שיום אחד היו צריכים לברוח, לזרוק את כל הרכוש שלהם מאחור ופשוט לברוח בלי לדעת לאן. מפאת הסבל והתחושה שמישהו מנסה להפיל אותם, קבוצת הערבים האלו התאחדו תחת סבל אחד משותף. כמו כל עם אחר, אל תקח את הלגיטימציה שלו על ידי זה שאתה מראה מאיפה הוא בא, כי משם כבר לא נוכל לצאת.
אחד

הודעהעל ידי אחד » 04 מאי 2009 09:20

האנונימי זה לא מדויק, היהודים לא הפכו לעם עם הקמת הציונות, היהודים כבר היו עם, ראו עצמם כעם, הגדירו עצמם כעם, הרבה לפני הציונות.

אבל אני לא שולל את היות הפלסטינים עם, הם לא עם במובן הקלאסי של המילה אבל הם כן עם שנוצר ב100 השנה האחרונות בערך מתוך ראקציה לציונות, לפני זה לא היה דבר כזה "עם פלסטיני". גם אני כשאני אומר "עם פלסטיני" אני מתכוון לכל הערבים שחיו וחיים בארץ ישראל.
האנונימי

הודעהעל ידי האנונימי » 04 מאי 2009 22:13

כך גם הרבה עמים אחרים. בסופו של דבר כל העמים האירופאים נוצרו ממלכה שגדלה, לא יותר מזה. בכל זאת, עם הזמן ואולי באמת כי עבר מספיק זמן הם נחשבו לעם. כך גם הפלסטינאים. במילים אחרות, מה שאני מנסה להגיד זה להזהר באי-הכרה של הפלסטינים כעם או בזכות שלהם לאדמות שלהם, אל תעשן סיגריה ותצעק על הבן שלך לא לעשן. אי אפשר לבקש מקבוצה מסוימת משהו שאתה לא עושה בעצמך, במיוחד כשמדובר בדברים כאלה. בכל זאת, אני חושב שעמים קמים ומתאחדים על בסיס סבל לאומי ושנאה הרבה מאוד פעמים בהיסטוריה. ואולי היהודים ראו את עצמם כעם אבל לא ברמה כל כך גבוהה. כלומר, אני רואה את עצמי כתושב טבריה כי גרתי בטבריה כל החיים שלי, אני ארגיש שייכות לטבריה ולאנשים מטבריה אבל אם טבריה תסבול ותבוצע הינתקות, יכנסו חיילים ויבקשו ממני לפנות את הבתים עם פיצויים או בלי פיצויים, אני ארגיש שלוקחים לי את הזכויות שלי ופתאום אני ארגיש יותר שייך לעיר שלי ויותר טברייאי, אם אפשר לקרוא לזה כך.
מה שאני מנסה להגיד זה שכך נוצר עם, אני וקבוצת תושבים לשעבר של טבריה או לעתיד אם הצלחנו להשאר בישוב שלנו, נרגיש מאוחדים, חלק מהיישוב. אם נגדל מספיק, אם נסבול מספיק, ואם יזדהו איתנו מספיק אנשים - בדור השני, השלישי, או הרביעי, נוכל לקרוא לעצמנו עם ולעולם לא נדע שאני לא באמת עד כדי כך שונים מאלה שגרים כמה קילומטרים לידנו. הפלסטינאים גרו בטריטוריית פלסטינה דאז, נאלצו לברוח מהמקום שהם חיו בו אל השום-מקום, ולאט לאט עם הסבל והתחושה שלקחו להם זכויות בסיסיות, והעובדה שהמדינות הערביות לא באמת רוצות אותן - הפכו לעם.

*הערה: לא כל עם נוצר בדרך זו, וכמובן שיש עניינים הרבה יותר מורכבים כמו מראה, מוצא אתני וכיוצ"ב.
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 08 מאי 2009 08:03

האנונימי כתב:החמאס, אם דוגל באלימות או לאו הוא מפלגה שנבחרה על ידי התושבים שלה. ההתחלה צריכה להיות קודם כל לגרום או לחתור לכך שהתושבים שבחרו במפלגה הזאת יסלדו ממנה ולא יבחרו בה בפעם הבאה, ובהמשך, כשכל העם הפלסטינאי או לפחות רובו, מאחורינו, להפיל את החמאס בצורות כאלה או אחרות. עד אז, אנחנו יכולים לומר שהפתרון הוא רק מיליטנטי והם יאמרו שהפתרון הוא רק מיליטנטי ובעצם ניצור את המצב הבלעדי בו האפשרות היא רק פתרון מיליטנטי. במילים אחרות, אמונה בפתרון לא מיליטנטי מובילה לאפשרות פתרון לא מיליטנטי, אמונה באפשרות המיליטנטית היחידה מובילה לאי-אפשרות של פתרון לא מיליטנטי. כלומר, המילים הם מה שיקבעו ורק האנשים. אנשים שמקבלים חינוך מיליטנטי יגדלו לסיטואציה בה אין אפשרות אחרת, אנשים שמקבלים חינוך אנטי-מיליטנטי יגדלו לסיטואציה בה יש אפשרות אחרת. סתם לידע הכללי אני לא זורק את זה לאויר, בגן של קרובת משפחה שלי חיים גם יהודים וגם ערבים ביחד מתוקף האמונה שלהם בפתרון הלא מיליטנטי. ובאשר לדוגמא הנגדית? ההיסטוריה של מדינת ישראל פרושה לפנייך.

כמה ישראלים אתה מוכן להקריב בתקופה שבה אנחנו נפסיק פעילות צבאית ומדכא ונחכה שהפלשתינים יואהבו אותנו וישנאו את חמאס?
וכמה שנים בכלל אתה חושב שזה יקח?
כמה ישראלים אתה מוכן להקריב על מזבח השלום?
כשבכל יום ולילה נעצרים מחבלים ונתפסים אמצעי לחימה בכמויות מסחריות בבתים שיש בהם ילדים, סליקים בבתי ספר, מרכזי מפגש ותאום בבתי חולים.
כמה זמן נעמוד ונחכה לפלשתינים שיתאשטו ויבינו גם הם שהפתרון הוא לא מילטנטי?
אתה רואה מחסומים כאמצעי דיכוי של עם אבל תאמין לי שחייל לא עולה לשמור 8-8 במשך שבועות רק כדי לדכא אנשים העובדות מדברות בעד עצמן שכל חודש כמות הניסיונות לחדור ולבצע פיגוע בערים ישראליות לא קטנה.
שוב אני אשאל אותך אם אתה מפקד מחסום שמקבל דו"ח שבחודש האחרון נתפסו שלושה מחבלים ויותר מ40 קילו חומר נפץ וכמה עשרות רובים במחסום שלך אתה תפרק אותו כדי לא לדכאות אנשים ותלך לישון בלילה עם הידיעה שבחודש הבא כל מה שנתפס חודר לישראל?
הרעיונות שלך יפים אבל כדי ליישם אותם הרבה ישראלים צריכים להקריב את חייהם (אני מתכוון אזרחים שירצחו בגל הפיגועים ראשוני שיבוא לאחר פירוק מחסומים מרכזיים). אתה מוכן למחיר הזה?
או שיותר טוב אני אשאל אותך האם אתה מוכן להיות מאלה שיקריבו את חייהם למען הפתרון הלא מילטנטי או שתיתן לאחרים למות למען הרעיונות שלך כמו שעשית עד עכשיו?

אי אפשר לבוא להגיד בוא נפסיק להיות מילטנטים ומקווה שגם הפלשתינים יעשו את זה מהלכים חד צדדיים לא עובדים בהכל חייב להיות שיתוף פעולה והכל צריך להעשות בהדרגה.
כמו שכבר אמרתי שהפלשתינים יוכיחו מחוייבות ורצון שיביאו צד שלישי שינהל את כספי הממשלה (אם אפשר לקרוא להנהגה שלהם ככה) וינתב אותם למקומות הנכונים ולאחר תקופה מסויימת אנחנו נתחיל להוריד מחסומים בתוך הרשות ונפחית את מעורבות הצבא בחייהם. תהליך כזה של תן וקבל הוא היחידי שבאמת יכול לעבוד.
ככה לאט לאט החיים שלהם ישתפרו ותהיה להם עבודה ברשות והם לא יצטרכו לבוא לארץ בדרכים חוקויות או לא כדי לעבוד, לאט לאט תושבי שכם יוכלו לצאת ממנה לכפרים באזור ולנוע בחופשיות בלי שבכל צומת מרכזית יש מחסום.
ככה כשלעניים תהיה פרנסה הם לא יצטרכו להבריח אמצעי לחימה בשביל כסף.
זה יקח הרבה זמן אבל זה ידרוש את ההקרבה התפחותה ביותר משני הצדדים.
כי הסכסוך הישראלי- פלשתיני הוא כמו סלע ענק והויתורים ההדדיים יהיו כמו טיפות קטנות של מים שנוחתות על הסלע.
בהתחלה הם לא ישתנה דבר אך לאט לאט המים חצבו בסלע וישנו את צורותו.

רגע של פואטיות ורגש :cry: ועכשיו נחזור למציאות הפתרון שאני מציע הוא ישים בשטח ושלך?
האנונימי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי האנונימי » 08 מאי 2009 15:35

Eddie כתב:
האנונימי כתב:החמאס, אם דוגל באלימות או לאו הוא מפלגה שנבחרה על ידי התושבים שלה. ההתחלה צריכה להיות קודם כל לגרום או לחתור לכך שהתושבים שבחרו במפלגה הזאת יסלדו ממנה ולא יבחרו בה בפעם הבאה, ובהמשך, כשכל העם הפלסטינאי או לפחות רובו, מאחורינו, להפיל את החמאס בצורות כאלה או אחרות. עד אז, אנחנו יכולים לומר שהפתרון הוא רק מיליטנטי והם יאמרו שהפתרון הוא רק מיליטנטי ובעצם ניצור את המצב הבלעדי בו האפשרות היא רק פתרון מיליטנטי. במילים אחרות, אמונה בפתרון לא מיליטנטי מובילה לאפשרות פתרון לא מיליטנטי, אמונה באפשרות המיליטנטית היחידה מובילה לאי-אפשרות של פתרון לא מיליטנטי. כלומר, המילים הם מה שיקבעו ורק האנשים. אנשים שמקבלים חינוך מיליטנטי יגדלו לסיטואציה בה אין אפשרות אחרת, אנשים שמקבלים חינוך אנטי-מיליטנטי יגדלו לסיטואציה בה יש אפשרות אחרת. סתם לידע הכללי אני לא זורק את זה לאויר, בגן של קרובת משפחה שלי חיים גם יהודים וגם ערבים ביחד מתוקף האמונה שלהם בפתרון הלא מיליטנטי. ובאשר לדוגמא הנגדית? ההיסטוריה של מדינת ישראל פרושה לפנייך.

כמה ישראלים אתה מוכן להקריב בתקופה שבה אנחנו נפסיק פעילות צבאית ומדכא ונחכה שהפלשתינים יואהבו אותנו וישנאו את חמאס?
כשבכל יום ולילה נעצרים מחבלים ונתפסים אמצעי לחימה בכמויות מסחריות בבתים שיש בהם ילדים, סליקים בבתי ספר, מרכזי מפגש ותאום בבתי חולים.
אתה רואה מחסומים כאמצעי דיכוי של עם אבל תאמין לי שחייל לא עולה לשמור 8-8 במשך שבועות רק כדי לדכא אנשים העובדות מדברות בעד עצמן שכל חודש כמות הניסיונות לחדור ולבצע פיגוע בערים ישראליות לא קטנה.
שוב אני אשאל אותך אם אתה מפקד מחסום שמקבל דו"ח שבחודש האחרון נתפסו שלושה מחבלים ויותר מ40 קילו חומר נפץ וכמה עשרות רובים במחסום שלך אתה תפרק אותו כדי לא לדכאות אנשים ותלך לישון בלילה עם הידיעה שבחודש הבא כל מה שנתפס חודר לישראל?
הרעיונות שלך יפים אבל כדי ליישם אותם הרבה ישראלים צריכים להקריב את חייהם (אני מתכוון אזרחים שירצחו בגל הפיגועים ראשוני שיבוא לאחר פירוק מחסומים מרכזיים). אתה מוכן למחיר הזה?
או שיותר טוב אני אשאל אותך האם אתה מוכן להיות מאלה שיקריבו את חייהם למען הפתרון הלא מילטנטי או שתיתן לאחרים למות למען הרעיונות שלך כמו שעשית עד עכשיו?

אי אפשר לבוא להגיד בוא נפסיק להיות מילטנטים ומקווה שגם הפלשתינים יעשו את זה מהלכים חד צדדיים לא עובדים בהכל חייב להיות שיתוף פעולה והכל צריך להעשות בהדרגה.
כמו שכבר אמרתי שהפלשתינים יוכיחו מחוייבות ורצון שיביאו צד שלישי שינהל את כספי הממשלה (אם אפשר לקרוא להנהגה שלהם ככה) וינתב אותם למקומות הנכונים ולאחר תקופה מסויימת אנחנו נתחיל להוריד מחסומים בתוך הרשות ונפחית את מעורבות הצבא בחייהם. תהליך כזה של תן וקבל הוא היחידי שבאמת יכול לעבוד.
ככה לאט לאט החיים שלהם ישתפרו ותהיה להם עבודה ברשות והם לא יצטרכו לבוא לארץ בדרכים חוקויות או לא כדי לעבוד, לאט לאט תושבי שכם יוכלו לצאת ממנה לכפרים באזור ולנוע בחופשיות בלי שבכל צומת מרכזית יש מחסום.
כי הסכסוך הישראלי- פלשתיני הוא כמו סלע ענק והויתורים ההדדיים יהיו כמו טיפות קטנות של מים שנוחתות על הסלע.

רגע של פואטיות ורגש :cry: ועכשיו נחזור למציאות הפתרון שאני מציע הוא ישים בשטח ושלך?

אני לא יודע מאיפה הבאת את הרעיון שאני בעד פירוק הצבא או צעד דרסתי עכשווי, אני אמרתי שאני נגד הראיה של החברה שרואה את הפתרון המיליטנטי כיחידי כחלק מהאינטרסים של צה"ל שעברו לנו דרך מערכת החינוך מהמשפחה. אני אמרתי שצריך צבא מקצועי, שצריכה להיות האפשרות לבחור בין שירות צבאי לבין שירות לאומי. אני אמרתי שצריך להחליש קצת את הצבא, אני אמרתי שמי שמשרת בצבא לא צריך להרגיש שהוא 'הפראייר של המדינה' אם לדעתו יש לו סיבה מוצדקת לעשות את זה, ואם יש לו הוא צריך להרגיש שהוא 'עושה שליחות'. אני אמרתי שהצד הפלסטינאי מיליטנטי מדי, אבל לא מיליטנטי יותר מאיתנו. אני אמרתי שפתרון לסכסוך הוא מיתון שני הצדדים ממיליטריזם (במדינות אפריקאיות למשל שיש בהן סכסוכים אתניים משריינים מקומות לחברות כנסת [נשים] במקום גברים כדי למתן את המצב, וזה עובד), אני אמרתי שחייב למצוא פתרון יעיל ואמיתי שיבוצע על פי חוקי המוסר האוניברסלים, אני אמרתי שצריך לראות את הפלסטינאים כעם בדיוק כמונו, כי אם היינו מסתכלים לעומק היינו רואים שבסך הכל ההשתלשלות שלו לא כזאת שונה משלנו. אני אמרתי שהצבא יותר מדי משתלט על החיים הפרטיים שלנו, אני אמרתי שמתרצים את הצבא כדי להפלות ערבים וחרדים, אני אמרתי שלפעמים פרופסור נחשב פחות מבכיר בצבא, מה שנראה לי אבסורד. אני אמרתי שהכנסת מלאה בגברים בכירים בצבא ואולי זאת הסיבה שההדק הוא לכיוון הפתרון המיליטנטי ברמה המיידית. אני אמרתי המון דברים, אבל אף פעם לא אמרתי שצריך לפרק את הצבא ביום אחד ו-'לראות מה יקרה', כולנו יודעים מה יקרה. אני אמרתי שכשמגיב אורח זועם מגיב 'בלעדי הצבא לא הייתה לנו מדינה', לא לקטלג אותי כמתנגד לצה"ל ובעד פירוק הצבא לחלוטין. רק ניסיתי לומר שהמתנגדים פה יותר מדי מכלילים ויותר מדי מקצינים, שבסך הכל בתור קבוצה קטנה הדבר הכי גדול שאני יכול לראות את עצמי או 'אותנו' עושים זה גורמים לשינוי קל בתפיסה.
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 09 מאי 2009 18:27

האנונימי כתב:
Eddie כתב:

אני לא יודע מאיפה הבאת את הרעיון שאני בעד פירוק הצבא או צעד דרסתי עכשווי, אני אמרתי שאני נגד הראיה של החברה שרואה את הפתרון המיליטנטי כיחידי כחלק מהאינטרסים של צה"ל שעברו לנו דרך מערכת החינוך מהמשפחה. אני אמרתי שצריך צבא מקצועי, שצריכה להיות האפשרות לבחור בין שירות צבאי לבין שירות לאומי. אני אמרתי שצריך להחליש קצת את הצבא, אני אמרתי שמי שמשרת בצבא לא צריך להרגיש שהוא 'הפראייר של המדינה' אם לדעתו יש לו סיבה מוצדקת לעשות את זה, ואם יש לו הוא צריך להרגיש שהוא 'עושה שליחות'. אני אמרתי שהצד הפלסטינאי מיליטנטי מדי, אבל לא מיליטנטי יותר מאיתנו. אני אמרתי שפתרון לסכסוך הוא מיתון שני הצדדים ממיליטריזם (במדינות אפריקאיות למשל שיש בהן סכסוכים אתניים משריינים מקומות לחברות כנסת [נשים] במקום גברים כדי למתן את המצב, וזה עובד), אני אמרתי שחייב למצוא פתרון יעיל ואמיתי שיבוצע על פי חוקי המוסר האוניברסלים, אני אמרתי שצריך לראות את הפלסטינאים כעם בדיוק כמונו, כי אם היינו מסתכלים לעומק היינו רואים שבסך הכל ההשתלשלות שלו לא כזאת שונה משלנו. אני אמרתי שהצבא יותר מדי משתלט על החיים הפרטיים שלנו, אני אמרתי שמתרצים את הצבא כדי להפלות ערבים וחרדים, אני אמרתי שלפעמים פרופסור נחשב פחות מבכיר בצבא, מה שנראה לי אבסורד. אני אמרתי שהכנסת מלאה בגברים בכירים בצבא ואולי זאת הסיבה שההדק הוא לכיוון הפתרון המיליטנטי ברמה המיידית. אני אמרתי המון דברים, אבל אף פעם לא אמרתי שצריך לפרק את הצבא ביום אחד ו-'לראות מה יקרה', כולנו יודעים מה יקרה. אני אמרתי שכשמגיב אורח זועם מגיב 'בלעדי הצבא לא הייתה לנו מדינה', לא לקטלג אותי כמתנגד לצה"ל ובעד פירוק הצבא לחלוטין. רק ניסיתי לומר שהמתנגדים פה יותר מדי מכלילים ויותר מדי מקצינים, שבסך הכל בתור קבוצה קטנה הדבר הכי גדול שאני יכול לראות את עצמי או 'אותנו' עושים זה גורמים לשינוי קל בתפיסה.

להפוך את צה"ל לצבא מקצועי יהפוך אותו לצל של עצמו ליחידה צבאית קטנה ועלובה שאינה מסוגלת להתמודד אם כלום.
תגיד את בטוח שאתה לגמרי מחובר למציאות אתה רוצה צבא מקצועי במדינה שיש בה 7 מיליון תושבים ו40 אחוז מבני גיל גיוס לא מתגייסים?
גם היום בגיוס החובה חסרים לוחמים זה שיש אלפי ג'ובניקים (עובדי רס"ר, משקי שקם) מיותרים לא אומר שהצבא סובל מעודף לוחמים.
מה שצה"ל צריך זה לוחמים לגדודים ולמילואים למה? כי העמידות של צה"ל בלחימה תלויה לגמרי בלוחמים במילואים כי לוחמים בסדיר יש בקושי.
ולתת לאנשים אפשרות לא להתגייס תקטין גם את שורות המיותרים אבל גם את שורות הלוחמים וזה ימיט אסון על הצבא.
כי מה לעשות שבשביל להילחם צריך לוחמים ואנחנו צריכים הרבה.
אתה יודע למה אני מתנגד לצבא שכיר כי זה יגדיל את פערי המעמדות, תראה למשל בארה"ב הרוב המוחלט של האנשים שמתגייסים לצבא ארה"ב (לתפקידי לחימה) הם אנשים שלא הייתה להם ברירה אחרת האם אנשים ללא השכלה שחיו בעוני והצבא זה ההזדמנות שלהם להרוויח קצת כסף ואולי ללמוד בקולג' אבל הם תמיד ישארו בתחתית החברה האמריקאית.
צבא שכיר זה ממש חלומו הרטוב של קפיטליסט אליטיסט בעולם ובישראל בפרט.
חלום רטוב שכל בני המעמד הגבוה שבשמחה יתנו לעניים ולמסכנים להילחם ולמות למענם בעוד כשהם יחיו בשלווה ויהיו חופשיים.
תגיד לי אתה איזה בחור או בחורה משכילה אם רקע כלכלי טוב יבחר להתגייס ולסכן את חייו ולמען מי? ברור שאם תינתן לו האפשרות הוא יבחר ללמוד ולהתקדם בחיים.
ממש רעיון טוב הצעת פה בוא ניתן לעניים ולטיפשים להילחם בשביל החופש שלנו.
המדינה הזאת גם ככה כבר מתייחסת לשכבות החלשות שלה לפי תורת דארווין.
אבל יש גבול לכל תעלול כמו שאומרים והמדינה (וגורמים אינטרסנטים בה) ימתחו יותר מדי את החבל והתסכול והזעם השקטים של הרוב (שגונבים ממנו, שמשקרים לו, ששואבים ממנו כל טיפת כבוד) יפסיקו להיות שקטים ויתחילו להיות אלימים.
חוק גיוס חובה הוא בקושי (ואני אומר בקושי כי המונים מצליחים להשתמט) הדבר האחרון במדינה הזאת שלא עושה הפרדה של מעמדות.
הייתי צריך לדעת מההתחלה שמאחורי גיבובי השטויות וה"אידואלוגיה" מסתתר ממזר שרוצה שאחרים ילחמו בשבילו האין זה החלום הרטוב שלך צבא שכיר שאליו לא תחוייב להתגייס ותלך ללמוד ותתקדם בחיים ותיתן לפשוטי העם להילחם למענך.

חזירים קפיטלסטים! :x :x :x תחי המהפכה :twisted: !!!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 מאי 2009 20:43

ההסתכלות שלך על שוויון דרך הפריזמה הכלכלית היא צרה מידי. כדאי גם לבחון את הדברים דרך השיח הציבורי והזווית החברתית.

1. כבר היום, חוק הגיוס יוצר היררכיה חברתית ברורה אשר מוצאת ביטוי בשיח המילטריסטי. למעלה יש לך גברים יהודים חילונים שהם הישראלים האמיתיים, לאחר מכן נשים יהודיות, אחר כך באים החרדים ולבסוף הערבים (שהם בכלל מחוץ להיררכיה).
2. ממילא כבר היום, האליטה הצבאית משולבת בזו הכלכלית והפוליטית - יש אין ספור דוגמאות לאנשים אשר מונחתים מעמדות בכירות בצבא לצמרת הכלכלית והפוליטית.
3. ממילא כבר היום, תוכל למצוא יחידות "איכותיות" בצבא, בעיקר מודיעין וחיל האוויר, שאליהן מתקבלים בעיקר ילדי האוכלוסיה המבוססת בין צפון ת"א לרמת השרון.

ביטול חוק גיוס חובה הוא רק חלק ממשימה להילחם בכוחו הגדול של הצבא ובשיח המילטריסטי.
הדרך היחידה שבה כולנו, כולל נשים וערבים, נוכל לתרום לחברה בצורה שווה ולזכות בהכרה שווה בשל כך, היא מתן האפשרות לתרום בדרכים נוספות מלבד לשים מדים וM16.

תחשוב על זה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 מאי 2009 20:46

גיוס חובה הוא סוג של מס רגרסיבי. כל היטל שמוטל בשווה על כולם פוגע יותר בשכבות החלשות. בישראל זה מתבטא גם באחוז הגבוה יחסית של בני אוכלוסיות חלשות יותר ביחידות קרביות, בעיקר דרוזים ומהגרים, אנשים שמרגישים שהם צריכים לקנות את מעמדם בחברה דרך הקרבה בשירוצ.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 מאי 2009 04:46

במילא רגוע כתב:גיוס חובה הוא סוג של מס רגרסיבי. כל היטל שמוטל בשווה על כולם פוגע יותר בשכבות החלשות. בישראל זה מתבטא גם באחוז הגבוה יחסית של בני אוכלוסיות חלשות יותר ביחידות קרביות, בעיקר דרוזים ומהגרים, אנשים שמרגישים שהם צריכים לקנות את מעמדם בחברה דרך הקרבה בשירוצ.

הסרט מלכוד 22 הוא ממש גרוע.......
לא יכולתי לסבול לראות אותו עד הסוף
1984

הודעהעל ידי 1984 » 10 מאי 2009 05:08

מה שפותח הדיון כתב הזכיר לי קטע מהספר "1984".
הקטע שבו הפרוטגוניסט יושב בקפיטריה ושומע מאחוריו אדם שמפזר ססמאות מילטריסטיות של המפלגה השולטת,
באותו רגע זה הזכיר לו את הצליל שברווז משמיע-"קוואק",צליל שמאחוריו אין שום מחשבה.
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 10 מאי 2009 06:18

במילא רגוע כתב:גיוס חובה הוא סוג של מס רגרסיבי. כל היטל שמוטל בשווה על כולם פוגע יותר בשכבות החלשות. בישראל זה מתבטא גם באחוז הגבוה יחסית של בני אוכלוסיות חלשות יותר ביחידות קרביות, בעיקר דרוזים ומהגרים, אנשים שמרגישים שהם צריכים לקנות את מעמדם בחברה דרך הקרבה בשירוצ.

אל תהיה תמים במילא לבטל גיוס חובה לא יעלה את הערכתם של הדרוזים והבדואים בחברה.
אף אחד לא יכול לשלוט בדעות של אנשים, אבל כן אפשר ליצור מבחינה חוקית ומדיניתמצב ששואף לשיויון היום הוא לא קיים.
והצמד החדש נתניהו את שטייניץ שבמקום לגבות עוד יותר מיסים "מבעלי היכולת" הם בחרו לקצץ קיצבאות ילדים (לדוגמא ויש את רבות) למה כי לילדים אין לוביסטים בכנסת והילדים לא ממנים להם קמפייני בחירות, ערבי התרמה, חופשות ועוד...
יותר קל לקחת לעני חתיכה מהלחם שלו כי הוא עסוק רק בלהשיג אותו ולא יבזבז יותר מדי זמן בלנסות להסיג תחתיכה שלקחו לעומת מעשיר שיש לו המון לחם ולא צריך לדאוג למחר וילחם להשיג בחזרה אפילו את החתיכה הכי קטנה.
ככה בסכומים קטנים למראית עין (כי לעניים הם ממש לא קטנים) המדינה (גורמים אינטרסנטיים בה) נפתרת ביעילות מהשכבות החלשות והלא רצויות.
חוק גיוס חובה הוא קולקטיבי ורגרסיבי אין על זה ויכוח גם היום בני המעמד הבינוני נמוך הם הרוב ביחידות הלוחמות כש ביחידות המובחרות זה מתווסף גם חלק מהמעד הגבוה.
אתם טוענים שפשוט חיילים מרגישים פראיירים ומקנאים בכם ובעצם רוצים גם לא לשרת (הרוב) אתם יודעים מה צודקים עליתם עלינו :oops: גאוני הדור ממש. ועוד משהו אין בזה שום בושה.
אני מאמין גדול בשיויון ובמדינה סוציאל דמוקרטית והתפיסה שלי היא מאוד פשוטה שיווין בכל בטוב וברע.
לאף אחד אין פה זכות לחיות על חשבון האחר וכמו שאמרתי תמיד יש מספיק אנשים שבאמת לא יכולים לשרת בצבא שיכולים לתת שירות לאומי ולעבוד בבתי חולים וללמד בבתי ספר ילדים מתקשים.
לא צריך ילדים מפונקים שכל חייהם הכל הוגש להם ש "יתנדבו" למען הקהילה כתירוץ לא לשרת בצבא.
צר לי אבל ההיררכיה הזו שאתה מדבר עליה היא פרי דמיונך, איפה היום בבית עסק בכלל עוד שואלים אותך איפה היית בצבא?
איפה היום נותנים משהו רציני למשוחררים (מלבד מענק השחרור שאותו הם הרויחו בכבוד לפחות רובם)?
אתה מדבר על הלך רוח שישראלים מעריכים יותר לוחמים ואנשי צבא מאשר רופאים ועורכי דין (ובכן חוץ מהאגו האישי של כל אחד מהם אני לא רואה איפה הם נפגעים) אוי ממש מסכנים עורכי הדין והרופאים שאין להם מה לאכול בבית.
אבל מה אני מנסה להעביר פה הרי אתם כבר אמריקאים לגמרי שבויים בחלומות הסרק שמכרו לכם בפרסומות במשך שנים.
זה הרי הכי קל בעולם להגיד שהמצב טוב כשטוב לך אישית אתם בעלי הראיה הצרה לא אני.
עשרות אלפי קשישים ילדים ומבוגרים רעבים כל יום, ילדות שמדרדרות לזנות כי זו הדך היחידה להביא כסף הביתה,ילדים סוחרי סמים.
מי יעזור להם אתם? הרי אתם לא אוהבים אף אחד ושום דבר חוץ מעצמכם.
תמיד יהיו אלה שמרגישים צורך להוכיח את עצמם לחברה או למשפחה או למעגל החברים בדרך של גיוס ולצבא בכלל וליחידה קרבית בפרט.
אז את אומרים מצויין שהטיפשים ילחמו בשבילנו ואנחנו נמשיך לחיות על חשבון אחרים ונדבר על שיויון ועל כמה שרע לנו שיש היררכיה בחברה שבה איש צבא נחשב יותר מרופא בזמן שאנחנו מתדלקים תב.מ.וו או תיגואר.
האנונימי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי האנונימי » 10 מאי 2009 12:35

הניסיונות שלך להעליב את המאמינים בשמאל בקריאות "חזיר קפיטליסטי" הן מגוחות וסותרות.
האנונימי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי האנונימי » 10 מאי 2009 12:36

באופן כללי אני יכול לומר שזאת תהיה התגובה האחרונה שלי אליך. אין לי מה לדבר למי שרואה את העולם בכזה שחור-לבן, לא מקשיב באמת לשום דבר שבאמת אומרים לו וסותר את עצמו.
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 14 מאי 2009 16:39

האנונימי כתב:באופן כללי אני יכול לומר שזאת תהיה התגובה האחרונה שלי אליך. אין לי מה לדבר למי שרואה את העולם בכזה שחור-לבן, לא מקשיב באמת לשום דבר שבאמת אומרים לו וסותר את עצמו.

לא מנסה להעליב אף אחד ככה אני מרגיש וזהו זה ואני ממש לא סותר את עצמי אני מאוד מייחל ליום שבו נוכל להפוך את צה"ל למקצועי וקטן כי לא נצטרך כבר את הפתרון המילטנטי.
מה שאני מביע הם רגשות אמתיים של חיילים בצה"ל שמרגישים נדפקים פראיירים נכון כי לא כל חייל יודע את הסיפור המלא של כל מי שמתחרר על 21 או לא מתגייס בכלל אבל זה לא משנה מה שמשנה זה הלך הרוך של הדברים.
לך מפריע שמעריכים איש צבא יותר מרופא ושהחברה שלנו מילטנטית (נשמע ממש כמו אוי אוי אוי) אני עדיין מבקש לראות איפה בדיוק זכויות הרופאים נרמסות בגלל שמעריכים אנשי צבא יותר?
מה לך משלמים פחות משכורת כי אתה לא בצבא? חוץ מאולי פרצופים חמוצים שאתה מקבל מאנשים מסויימים(והיום זה כבר לא הרוב שסולדים ממכם) קודם כל ולנפנ הכל צא מנקודת הנחה שלפחות בעיני אין שום הבדל ביני לבינך ואני לא מאמין בפגיעה בזכויות של אנשים.
אבל גיוס חובה הוא חוק! וזה שהשתמשת בדרכים נלוזות וחוקויות להתחמק ממנו לא עושה אותך פחות עבריין לפחות לא בעיני.
אבל שוב אני מדבר פה אל קיר שיגיד דבר מטומטם כמו "אתה מנסה להעליב את השמאל בקריאת חזיר קפיטלסטי".
אל תהפוך את זה לימין ושמאל כי זה בכלל לא קשור. החזיר קפיטליסטי כוון אליך ולדומים לך.
לאנשים שאוהבים לדבר על כמה שרע ומסכנים שם בצד השני אבל לא יעשו דבר לא למסכנים שם ולא למסכנים פה למה? כי אתם אוהבים רק את עצמכם.
החברה שלנו נורא מילטנטית אוי אוי אוי זה הבעיה הכי נוראה ודחופה שצריך לפתור.
לפני הכל לפני צדק לעניים ולזקנים ולחלשים צריך לפתור את המילטנטיות שבחברה.
נו, באמת...

הודעהעל ידי נו, באמת... » 15 מאי 2009 11:42

לא מנסה להעליב אף אחד ככה אני מרגיש וזהו זה ואני ממש לא סותר את עצמי אני מאוד מייחל ליום שבו נוכל להפוך את צה"ל למקצועי וקטן כי לא נצטרך כבר את הפתרון המילטנטי.
מה שאני מביע הם רגשות אמתיים של חיילים בצה"ל שמרגישים נדפקים פראיירים נכון כי לא כל חייל יודע את הסיפור המלא של כל מי שמתחרר על 21 או לא מתגייס בכלל אבל זה לא משנה מה שמשנה זה הלך הרוך של הדברים.
לך מפריע שמעריכים איש צבא יותר מרופא ושהחברה שלנו מילטנטית (נשמע ממש כמו אוי אוי אוי) אני עדיין מבקש לראות איפה בדיוק זכויות הרופאים נרמסות בגלל שמעריכים אנשי צבא יותר?
מה לך משלמים פחות משכורת כי אתה לא בצבא? חוץ מאולי פרצופים חמוצים שאתה מקבל מאנשים מסויימים(והיום זה כבר לא הרוב שסולדים ממכם) קודם כל ולנפנ הכל צא מנקודת הנחה שלפחות בעיני אין שום הבדל ביני לבינך ואני לא מאמין בפגיעה בזכויות של אנשים.
אבל גיוס חובה הוא חוק! וזה שהשתמשת בדרכים נלוזות וחוקויות להתחמק ממנו לא עושה אותך פחות עבריין לפחות לא בעיני.
אבל שוב אני מדבר פה אל קיר שיגיד דבר מטומטם כמו "אתה מנסה להעליב את השמאל בקריאת חזיר קפיטלסטי".
אל תהפוך את זה לימין ושמאל כי זה בכלל לא קשור. החזיר קפיטליסטי כוון אליך ולדומים לך.
לאנשים שאוהבים לדבר על כמה שרע ומסכנים שם בצד השני אבל לא יעשו דבר לא למסכנים שם ולא למסכנים פה למה? כי אתם אוהבים רק את עצמכם.

תמונה
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 15 מאי 2009 12:30

נו, באמת... כתב:

תמונה

ילד, פשוט ילד
נו, באמת...

הודעהעל ידי נו, באמת... » 19 מאי 2009 17:20

אז לא אהבת את התמונה?... :(
פשוט ראיתי את הדחליל הזה וישר חשבתי עלייך....
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 29 מאי 2009 11:31

נו, באמת... כתב:אז לא אהבת את התמונה?... :(
פשוט ראיתי את הדחליל הזה וישר חשבתי עלייך....

חשבת עליי? אתה בכלל לא מכיר אותי.
החברה מילטנטית ונוראית :cry: אם נהפוך את צה"ל לצבא שכיר המדינה הזאת תהיה ממש מושלמת!
דווקא אהבתי תתמונה ואת הקישור לויקיפדיה גם.

הקישור הזה מתאר את ההודעה שלך יופי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 יוני 2009 14:46

אתם חבורה של זכרים אלימים תרדו מהארץ אם אתם לא רוצים דמוקרטיה מה אתם עושים פה?
מה אתם חושבים שאתם יכולים לזרוק לפח בקבוקים ופחיות בזמן שאנשים אחרים ממחזרים??!?!?!
רק תזרקו תזרקו תזרקו זבל ולא תמחזרו שום דבר???
אי אפשר אין כזה דבר בעזרת המדע תהיה פה מזבלה בגלל זה!!
גם אני הייתי מוותר על הצורך למחזר פסולת אבל מה לעשות שאין כזאת אופציה??!?!? המדינה צריכה שימחזרו את הזבל אחרת היא תעלם מתחת ערימת הפסולת.
בשורה התחתונה זאת המדינה שלנו ואין לנו מדינה אחרת אז הגיע הזמן שגם אתם תתחילו למחזר !!!!
חבל שמוחקים תגובות כאלה בפורום השוויון לנטל, אם הם פורום צריך פה מגוון דעות ולא צנזורה.
!!!

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 3 אורחים