מאמר ב"גרדיאן" הבריטי על פרופיל חדש

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

Eddie
יצירת קשר:

Re: מאמר ב"גרדיאן" הבריטי על פרופיל חדש

הודעהעל ידי Eddie » 01 מאי 2009 19:35

אורח כתב:http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2009/apr/30/israel-military

עצמותיהם של עשרות אלפי או מליוני אפריקאים עדיין שוכובות באדמת אפריקה לאחר ה"ביקור" הבריטי האחרון.

הנה לכם מדינה/ממלכה שכבשה ופלשה ורצחה מליונים ברחבי העולם טוענת שאנחנו מילטריסטים.

אני הייתי ממליץ לבריטים להתעסק בבעיות שלהם (ושי להם מספיק) במקום להתיימר לנסות לפתור את שלנו.
המוסר הוא אינו אוניברסלי ואין אמת אחת מה שנכון בחברה מסויימת לא נכון באחרת. המוסר מותנה, אדם חופשי באמת לא כפוף לכללי מוסר של חברה זו או אחרת אלא רק לכללי המוסר שלו עצמו. כדי להיות חופשיים באמת אנחנו צריכים להפסיק להסתכל על עצמנו דרך עניים של אחרים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 מאי 2009 20:26

זה כמו שטורקיה זעמה על ישראל על עפרת יצוקה...כי מה שהם עשו לארמנים זה לא קרוב בכלל!!
סמל אישי של המשתמש
lizisagie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי lizisagie » 01 מאי 2009 20:40

אורח כתב:זה כמו שטורקיה זעמה על ישראל על עפרת יצוקה...כי מה שהם עשו לארמנים זה לא קרוב בכלל!!

למה למצוא "צידוקים"? אין מדינה שהיא נופת צופים, יחד עם זאת, ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להמשיך ולנהוג כפי שהיא נוהגת כיום.
ככה לא מתחזקים חברה ובוודאי שככה לא יוצרים חברה איתנה.

חברה איתנה היא חברה הדואגת לרווחת הפרט.

ההאשמות והצידוקים ותחושת הרדיפות, מסיטים אותנו מהרעות החולות בחברה שלנו.

בלי קשר לפוליטיקה בכלל ולדעות. לכל אדם זכות לחיות ברווחה!
סמל אישי של המשתמש
lizisagie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי lizisagie » 01 מאי 2009 20:51

Eddie כתב:
אורח כתב:http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2009/apr/30/israel-military

עצמותיהם של עשרות אלפי או מליוני אפריקאים עדיין שוכובות באדמת אפריקה לאחר ה"ביקור" הבריטי האחרון.

הנה לכם מדינה/ממלכה שכבשה ופלשה ורצחה מליונים ברחבי העולם טוענת שאנחנו מילטריסטים.

אני הייתי ממליץ לבריטים להתעסק בבעיות שלהם (ושי להם מספיק) במקום להתיימר לנסות לפתור את שלנו.

אם נבחן כל העת למי יש זכות דיבור ולמי לא, על ישראל לשתוק לעד...
אני מציעה שלא לברוח מאחריות שלנו כחברה כלפי הפרט. לא הייתי מתעלמת בכזאת קלות מביקורת, אלא מתייחסת למהותה.
האנונימי

הודעהעל ידי האנונימי » 01 מאי 2009 22:41

מי שכתב את המאמר לא מסמל את הקולוניאליזם הבריטי או את בריטניה כפי שהייתה בעבר, אז אני באמת לא מבין מה הניסיונות להשליך עליו את הנכונות או אי-הנכונות של הפעולה של בריטניה בהיסטוריה. למען האמת, על כל מדינה ניתן לומר שהייתה אי-מוסרית, העבידה אנשים וכיוצ"ב - חוץ ממדינות שהן יותר מדי צעירות בשביל עבר כזה. דחיית טיעונים בגלל מה שהמדינה שלו הייתה פעם היא לא דרך של ביקורת עצמית אלא... הטחת הראש בקיר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 מאי 2009 22:43

lizisagie כתב:
אורח כתב:זה כמו שטורקיה זעמה על ישראל על עפרת יצוקה...כי מה שהם עשו לארמנים זה לא קרוב בכלל!!

למה למצוא "צידוקים"? אין מדינה שהיא נופת צופים, יחד עם זאת, ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להמשיך ולנהוג כפי שהיא נוהגת כיום.

לא מחפשת שום ''צידוקים''
אבל כמו שהפתגם אומר...''מי שחי בבית זכוכית - שלא יזרוק אבנים''
אורח אחר

הודעהעל ידי אורח אחר » 02 מאי 2009 01:33

אורח כתב:
lizisagie כתב:

לא מחפשת שום ''צידוקים''

כן... רק שמי שכתב את המאמר הוא ישראלי שגר בישראל :lol:
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 02 מאי 2009 06:54

האנונימי כתב:מי שכתב את המאמר לא מסמל את הקולוניאליזם הבריטי או את בריטניה כפי שהייתה בעבר, אז אני באמת לא מבין מה הניסיונות להשליך עליו את הנכונות או אי-הנכונות של הפעולה של בריטניה בהיסטוריה. למען האמת, על כל מדינה ניתן לומר שהייתה אי-מוסרית, העבידה אנשים וכיוצ"ב - חוץ ממדינות שהן יותר מדי צעירות בשביל עבר כזה. דחיית טיעונים בגלל מה שהמדינה שלו הייתה פעם היא לא דרך של ביקורת עצמית אלא... הטחת הראש בקיר.

אני לא מטיח את הראש בקיר בכלל בין הדעות שלי על ביקורת חיצונית והדעות שלי לגבי התמדדות עם המצב הנ"ל יש הבדל.
לי זה נראה מוזר שמאות אלפי אנשים בעולם חלקם הגדול עיתונאים והוגי דעות דוחפים את האף שלהם למזרח התיכון בתירוץ שבאמת אכפת להם מי שאכפת לו לא יושב בארצו ומותח ביקורת מפעם לפעם זאת הדרך שלהם להתעלם מהבעיות הפנימיות שלהם, להוציא כעס ותסכול.

מכל העליהום הזה אפשר כבר לחשוב שהסכסוך הישראלי פלשתיני זו הבעיה הכי גדולה בעולם כרגע (והוא לא).

ולגבי האירוע המדובר אני חושב שזה היה מטומטם לעצור את המפגינים ומקווה שמי שנתן את ההוראה יעוף על טיל מהמשטרה. לעצור מפגינים זו ממש לא התמודדות עם המצב.
זה מראה פחד ואני וכך גם ברוב המוחלט בישראל ממש לא מפחדים ממכם ומהאידיאולוגיות צעצוע שלכם.
המוסר הוא אינו אוניברסלי ואין אמת אחת מה שנכון בחברה מסויימת לא נכון באחרת. המוסר מותנה, אדם חופשי באמת לא כפוף לכללי מוסר של חברה זו או אחרת אלא רק לכללי המוסר שלו עצמו. כדי להיות חופשיים באמת אנחנו צריכים להפסיק להסתכל על עצמנו דרך עניים של אחרים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 יוני 2009 14:29

lizisagie כתב:
אורח כתב:

לא מחפשת שום ''צידוקים''

כן... רק שמי שכתב את המאמר הוא ישראלי שגר בישראל :lol:
[/quote]

דיברתי על האמירות של הטורקים

הוקפץ לאחרונה על ידי Anonymous בתאריך 14 יוני 2009 14:29.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים