למה לקחת סיכון? עדיף להגיד לא

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

למה לקחת סיכון? עדיף להגיד לא

הודעהעל ידי במילא רגוע » 20 פברואר 2009 11:42

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1065546.html
עקיבא אלדר כותב על יוזמה לתרום לישראל ולפלסטין בית חולים ששירותי הביטחון מטרפדים
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
miyfks
יצירת קשר:

Re: למה לקחת סיכון? עדיף להגיד לא

הודעהעל ידי miyfks » 23 פברואר 2009 17:16

שלומלום,

אני מבין את התסכול שלך, אבל אני יכול להבין גם את שיקולי מערכת הביטחון. אתה שוחר שלום ולכן לדעתך צריך 'לחתור למגע' - לעשות הכל בכדי ליצור דיאלוג עם הצד השני והפעם דיאלוג בתחום הרפואי... מערכת הביטחון רואה בקמפוס הזה מעבר חופשי ו/או מסוכן של גורמים רפואיים שהושפעו מגורמים עוינים מהצד השני... אז יכול להיות שאתה צודק, שקל למערכת הביטחון להגיד לא, במקום לבדוק איך לפתור את הבעיה הביטחונית ולנסות לתרום לשלום...
לדעתי, ב-3.5 מיליון שקל הנ"ל יעסיקו עשרות אלפי פועלים פלסטיניים שיבנו את הקמפוס הרפואי הזה בשטחי הרשות הפלשתינית ולאחר מכן יכשירו ויעסיקו מאות רופאים ואנשי צוות רפואי פלשתינים... למה המיקום בצד הישראלי מעכב?!

בברכה,
מנשה נחמיאס
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: למה לקחת סיכון? עדיף להגיד לא

הודעהעל ידי במילא רגוע » 23 פברואר 2009 20:38

איך אתה יכול להבין את שיקולי הביטחון בלי לדעת מהם? איפה פרסמו אותם? זה פשוט הזדהות עיוורת שלך עם המערכת.
אתה מנחש שהם פוחדים שיקרו דברים רעים. בסדר, זה התפקיד שלהם לחשוב על תסריטים רעים ולהזהיר מפניהם. אבל מהכתבה נשמע, בלי לפרט, שלא מדובר באיום קונקרטי אלא בהסתייגות גורפת מעצם הרעיון. זה לא התפקיד שלהם לפסול פרויקטים בגלל שהם לא אוהבים יוזמות שלום ורוצים לטרפד כל ניסיון לשיתוף פעולה ישראלי-פלסטיני. וזה לא לעניין שלא משנה מה שאר המערכת חושבת, ברגע שכוחות הביטחון דיברו הדיון נגמר. אני מרשה לעצמי לשער, וזה גם לפחות נרמז בכתבה, שמדובר פה על פרויקט עם כל סידורי הביטחון הרגילים שנוהגים לשים בכל מעבר בין פלסטין לישראל, אז מה הבעיה? עצם זה שפלסטינים עוברים לישראל כדי לקבל טיפול רפואי? במציאות של הכיבוש שבו אין טיפולים מתקדמים בפלסטין וישראל שולטת במעברים והיא יעד מתבקש לטיפולים כאלה זה במילא קורה. מה חריג בפרויקט הזה שמצדיק לפסול אותו?

אני גם לא מבין ולא יודע מה השיקול של התורם להתעקש על בניית בית חולים קודם כל בצד הישראלי (כתוב בכתבה משהו על זה שהישראלים יותר אמינים. לא ממש הבנתי מה זה אומר). אני אבל גם לא מבין ולא יודע מה השיקול להתעקש שהוא קודם כל יבנה בית חולים בצד הפלסטיני. אני כן מבין ויודע שלריב איתו על העניין הזה ובכך לטרפד את היוזמה זה טמטום לשמו.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים