איך מתמודדים עם השנאה מהחברה הישראלית אחרי ההשתמטות

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

עזרה
יצירת קשר:

איך מתמודדים עם השנאה מהחברה הישראלית אחרי ההשתמטות

הודעהעל ידי עזרה » 29 מרץ 2018 17:12

לא לכל האנשים קל להגיד שיצאו על נפשי
ואם שואלים אותי אם יצאתי על נפשי או סתם משתמט, אני באמת לא יודע מה יותר קל בשבילי להגיד (זאת הדילמה לרוב האנשים ללא בעיות בריאותיות).
בתור משתמט, אתה נתפס ע"י החברה כאגואיסט שלא אכפת לו מהמדינה בזמן שחבריך קורעים את התחת ללא שום תגמול;
בתור נפשי, אתה נתפס כבן אדם חלש שלא יכול להתמודד עם קשיים וזה תמיד יוריד לאנשים ממך בתור אדם.
יש שיגידו "למה יצאת לפני הצבא, עוד לא היית שם וכבר אתה רוצה לצאת?!", בואו נגיד שעדיף להקדים תרופה למכה, במיוחד כשאתה יודע שלצאת אחרי הגיוס זה תהליך הרבה יותר מסובך, אבל גם את טענה זו רוב האנשים פשוט לא יקבלו...
אורח

Re: איך מתמודדים עם השנאה מהחברה הישראלית אחרי ההשתמטות

הודעהעל ידי אורח » 30 מרץ 2018 23:40

עזרה כתב:לא לכל האנשים קל להגיד שיצאו על נפשי

תגיד מה שאתה רוצה, אתה חייב לכל העולם דין וחשבון? נולדת בבית חולים או שאמא שלך אספה אותך באגף הסמרטוטים וחומרי הנקיון בסופרמרקט?

ואם שואלים אותי אם יצאתי על נפשי או סתם משתמט, אני באמת לא יודע מה יותר קל בשבילי להגיד (זאת הדילמה לרוב האנשים ללא בעיות בריאותיות).

שואלים אותך סתם, אתה לא באמת מעניין אף אחד ולא כזה חשוב כמו שנדמה לך, כל אחד רק חושב על התחת של עצמו

בתור משתמט, אתה נתפס ע"י החברה כאגואיסט שלא אכפת לו מהמדינה בזמן שחבריך קורעים את התחת ללא שום תגמול;

משפטים כאלו מראים שאתה עוד ילד שטוף מוח, זאת הסיבה שמגייסים בגיל 18 כי ילדים הם מטומטמים והם מצטטים משפטים מטומטמים שהם שמעו כל החיים שלהם, בגיל 25-35 מתפכחים ומבינים כמה טיפש היית, חבל רק שבמקרים מסויימים עד שמגלים את זה, כבר משותקים או שהגוף שלך הרוס מהצבא או מדברים אחרים

בתור נפשי, אתה נתפס כבן אדם חלש שלא יכול להתמודד עם קשיים וזה תמיד יוריד לאנשים ממך בתור אדם.

עוד משפט מטומטם.... אחחחח תמימות נעורים....

יש שיגידו "למה יצאת לפני הצבא, עוד לא היית שם וכבר אתה רוצה לצאת?!", בואו נגיד שעדיף להקדים תרופה למכה, במיוחד כשאתה יודע שלצאת אחרי הגיוס זה תהליך הרבה יותר מסובך, אבל גם את טענה זו רוב האנשים פשוט לא יקבלו...

דעות של אנשים זה כמו חרא, זה יוצא אבל אתה בוחר אם להכניס את זה לאוזניים ולפה שלך, ואתה לצערי בוחר להכניס את החרא לכל החורים, בהצלחה גיבור אולי במקום לגרבץ תנסה לחשוב על מחשבה מקורית במקום משפטים מפגרים של ילדים בני 14 ששיחקו במשחקי מחשב ונסחפו קצת...

עזרה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי עזרה » 01 אפריל 2018 18:47

מסכים איתך שהמשפטים האלה בהחלט הזויים, אך זה לא מונע מהחברה להשתמש בהם.

כשאותם אנשים מגיעים מגיעים לגיל 25 הם כבר סיימו צבא, מבחינתם זה היה אותו חלק בחיים שגרם להם להתבגר ובגלל זה ההטפות נמשכות בכל הגילאים, אולי זה בשביל לא לצאת פראייר עם גישה של "אם עשיתי את זה אז זה כנראה הכרחי".

אתה כנראה צודק ואני באמת שטוף מוח, איך אפשר לא להיות כשאני שומע אותו דבר בכל מקום, בין אם אלה בני גילך, משפחותיהם, מערכת החינוך שהאכילו אותך בדברים האלה במשך 12 שנים.

שלא תטעה, אני אשמח אם צדקת וזאת בעיקר פאזה זמנית שתעבור, ושעוד כמה שנים כל הסובבים אותי (ואולי גם אני) יהיו שפויים יותר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 אפריל 2018 19:30

עזרה כתב:מסכים איתך שהמשפטים האלה בהחלט הזויים, אך זה לא מונע מהחברה להשתמש בהם.

כשאותם אנשים מגיעים מגיעים לגיל 25 הם כבר סיימו צבא, מבחינתם זה היה אותו חלק בחיים שגרם להם להתבגר ובגלל זה ההטפות נמשכות בכל הגילאים, אולי זה בשביל לא לצאת פראייר עם גישה של "אם עשיתי את זה אז זה כנראה הכרחי".

אתה כנראה צודק ואני באמת שטוף מוח, איך אפשר לא להיות כשאני שומע אותו דבר בכל מקום, בין אם אלה בני גילך, משפחותיהם, מערכת החינוך שהאכילו אותך בדברים האלה במשך 12 שנים.

שלא תטעה, אני אשמח אם צדקת וזאת בעיקר פאזה זמנית שתעבור, ושעוד כמה שנים כל הסובבים אותי (ואולי גם אני) יהיו שפויים יותר.

https://www.youtube.com/watch?v=D5V0_FK_vz8
אנטי-מיליטריסט

הודעהעל ידי אנטי-מיליטריסט » 20 יולי 2018 11:37

אחת הבעיות נעוצות בכותרת שנתת לדיון.
אל תאמץ את הטרמינולוגיה המיליטריסטית הישראלית הנפוצה.
אין דבר כזה "משתמטים"- זו המצאה של המיליטריסטים.
כל מי ששוחרר מהצבא, לא משנה באיזו דרך ובאיזו סיבה, הוא לכל היותר מושמט, ולא משתמט.
לפי השפה העברית, "משתמט" זה בינוני פעיל, בעוד ש"מושמט" זה בינוני סביל.
וכל מי ששוחרר מהצבא, שוחרר על ידי הצבא, ולא שוחרר על ידי עצמו, כך שהוא מושמט.
אילו היית יכול לחתום לעצמך על פטור מהצבא, והפטור הזה היה קביל על ידי רשויות הצבא והמדינה, אז היית משתמט.
הצבא הוא זה שבוחר את מי לשחרר ואת מי לא, ותפקידו של הקב"ן לזהות מי מנסה לרמות אותו ולמי יש מצוקה אמיתית, ואם הקב"ן, נציג רשמי של הצבא, מחליט לשחרר, גם אם המלש"ב שעומד מולו יכול להתאים מבחינה תאורטית לתפקיד כזה או אחר, אז מה הבעיה של כל המיליטריסטים? שייפנו בטענות למי ששחרר את המושמטים, על אף שלא היה חייב, שהרי הכוח והיוזמה נמצאים אצל הצבא. המושמטים לא שחררו את עצמם לבד. הצבא שחרר אותם. הרי מי שחתום על הפטור, זה המפקד של לשכת הגיוס או סגנו, ולא המושמט.
חוץ מפטור מהצבא, יש גם דבר כזה פטור ממס הכנסה ופטור מתשלום דמי ביטוח לאומי, למשל. גם את מי שפטור ממס הכנסה או מתשלום דמי ביטוח לאומי המיליטריסטים שונאים? גם הם "משתמטים"? כי הם לא משלמים מיסים וכך כלל הציבור נאלץ לשלם יותר בגללם, והנטל נהיה כבד יותר. או שזה ברור שהפטורים הללו הוענקו על ידי רשויות המדינה ואף אחד אפילו לא חושב לכנות אותם "משתמטים" ולהסית נגדם. זו הצביעות של המיליטריסטים.
דונקי

הודעהעל ידי דונקי » 21 יולי 2018 20:24

1. אם שואלים אותך אתה לא חייב לענות. זה עניין פרטי שלך.
אם בכל זאת בא לך תשובה טובה -אתה תמיד יכול להגיד בעיות בריאות. בעיות בריאות זה לא "סתם משתמט",
אתה לא בחרת שיהיו לך בעיות בריאות...

2. אתה תופס מעצמך אגואיסט או לא? זה מה שרלוונטי, ולא מה "החברה" תופסת ממך.
כנ"ל לגבי "חלש".

3. אם מסגרת צבאית מאיימת עליך עוד לפני שהתגייסת, סביר להניח שבמסגרת עצמה יהיה קשה לך פי כמה וכמה.

וזכותם של אנשים אחרים לא לקבל את הטענה הזו. לאנשים יש דעות שונות.
שיתעניינו בחיים של עצמם ולא בחיים שלך.
XQX

הודעהעל ידי XQX » 10 אוגוסט 2018 17:49

על פי ההגדרה המשפטית המקובלת, "משתמט" הוא מי שנקבע לו תאריך גיוס, אך הוא בכל זאת לא התייצב ליום הגיוס למרות העובדה שאין לו פטור.
כל מי שקיבל פטור מהצבא, הוא לא משתמט, וממש לא עבר על החוק. הצבא העניק לו פטור. ולכן הוא לכל היותר "מושמט". הרי הצבא בוחר את מי לגייס ואת מי לא. ואי אפשר להעביר את האחריות לגיוס לצבא לאזרחים. זה תפקידו של מערך בריאות הנפש בצבא והקב"נים למיניהם לבדוק מי מנסה "להתחמק" (מושמטים רצוניים) ומי באמת אינו מתאים מסיבה זו או אחרת (מושמטים לא-רצוניים). הבדיקה נערכת בדיקה ארוכה לפני הגיוס, והקב"נים בודקים בציציות של כל מלש"ב, ואם, למרות הכל, אותם צעירים קיבלו פטור, מה יש לצבא ולמיליטריסטים הישראלים להתלונן? ולכן זה ממש לא משנה אם מדובר על מושמט רצוני או על מושמט לא-רצוני. כי הצבא הוא זה ששולח בדואר תעודות פטור שחתומות על ידי מפקד לשכת הגיוס או סגנו. מה גם, שהצבא יודע טוב מאוד שיש לו בעיה גדולה של אבטלה סמויה, והמון חיילים מתפקדים כ"עציצים", ולכן לפעמים יש לו אינטרס לשחרר ולווסת מעט את הכמות העצומה של המלש"בים. כך שאותם "מושמטים" שכל המיליטריסטים אוהבים להשמיץ ולהסית נגדם, למעשה עוזרים לצבא בכך שהם מווסתים את כמות המתגייסים העצומה שאין בה צורך. כמובן שהצבא לא יודה בכך, וכך המושמטים הם כר נוח להסתה פראית נגדם.
השנים 2007-2009 היו שנים אפלות עבור המושמטים ולמעשה עבור החברה הישראלית. בשנת 2007, החל גל הסתה פראי וחסר תקדים נגד המושמטים. הימים הם הימים שאחרי מלחמת לבנון השנייה, שנצרבה בזיכרון הישראלי ככישלון מהדהד. הצבא והממשלה בראשות אולמרט הובכו. זה לא סוד שמפלגת קדימה נכחדה. הצבא שהובך מהמלחמה, ולא הצליח להסביר כיצד צבא מאורגן לא מצליח להתגבר על כנופייה של טרוריסטים מלבנון, היה חייב לחפש שעיר לעזאזל. ואכן, השעיר לעזאזל האולטימטבי נמצא- המושמטים. הובכנו במלחמה בגלל ה"משתמטים", האנשים הרעים שלא רוצים לתרום. בדיוק כמו שהיה בגרמניה לאחר מלחמת העולם הראשונה- הפסדנו במלחמה בגלל היהודים והבולשביקים שתקעו לנו סכין בגב. אכן, בספטמבר 2008 נפתחה חקירה נגד עמותת "פרופיל חדש", שנסגרה בקול ענות חלושה בסוף שנת 2009. באותם ימים, עמד בראש אגף כוח אדם בצבא האדון שטרן, שכיום הוא חבר כנסת. האדון שטרן הגדיר מחדש את ההגדרה ל"משתמט", למרות שהיא אינה עולה בקנה אחד עם חוקי הצבא והמדינה עצמם- "גם מי שמשוחרר מצה"ל לפי החוק, זה לא אומר שהוא אינו משתמט", וכן שחלק מהמשוחררים כחוק הם משתמטים בכל זאת. הוא גם הוסיף שמי שמשוחרר מהשירות יש רופא טוב. ברוב חוצפתו, הוא דרש מבתי הספר לדווח על תלמידים שעלולים לרצות "להשתמט" מהצבא.
כמובן שאי אפשר לשכוח את מסע הפרסום הפוגעני של "ישראלי אמיתי לא משתמט", שהתפרסם בכל הכוח על אוטובוסים, שלטי חוצות, בעיתונים, ברדיו ובטלוויזיה. המיליטריסטים קבעו מי רשאי להחזיק אזרחות ישראלית. לא עניין אותם בכלל העובדה שנולדת כאן, שיש לך אזרחות ודרכון ישראלי, שלמדת במערכת חינוך ישראלית, מכיר את ישראל, מכיר את התרבות הישראלית, שאתה דובר עברית ותחושתך האישית. הם, המיליטריסטים, אדוני הארץ, והם יחליטו מי ישראלי ומי לא. מבחינת המיליטריסטים, כל אזרח ישראלי שני לא באמת ראוי להיות אזרח שווה-זכויות (שכן 50% מתושבי המדינה לא מתגייסים). נירנברג זה פה.
גם בכנסת צצו הצעות חוק פשיסטיות-מיליטריסטיות חדשות לבקרים, ולמרבה החרפה, דווקא השמאל, שאמור לשמור על זכויות האדם והאזרח ולטפחן, היה שותף מוביל לאותן הצעות. למשל, ח"כ ממפלגת שמאל בולטת שעדיין נמצא בכנסת, הציע לשלול מכל "המשתמטים" את זכות הבחירה, הצעה שנתמכה על ידי הצבא. הועלו גם הצעות לשלול רישיון נהיגה, לאסור על לימודי פסיכולגיה ורפואה והעלאת מיסים לכל ה"משתמטים".
עם הזמן, הגל הזה דעך, אך הוא זכור. כל גילוי שנאה נגד מושמטים נובע מאותו גל הסתה פראי בסוף העשור הקודם.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים